ew 300 - nejdou správně baragrafy

Odpovědět
  • Reklama
  • DEMO 15
Uživatelský avatar
mi-ro

ew 300 - nejdou správně baragrafy

Příspěvek od mi-ro » pon 09. kvě 2016 19:29:20

Dobrý večer, po nějaké době jsem použil Přijímač ew300 a chvíli jsme nechápal ukazatele-baragrafy. Jeden má ukazovat RF a druhý modulaci-AF. Jenže i při MUTE na vysílači mě lítaly obě lajny. Až po cvíli jsem pochopil, že jeden baragraf ukazuje signál jedný antény a druhý ze druhé. AF modulaci neukazuje vůbec. Zkoušel jsem flex kabely propojení modulů, beze změny. Jak se to může stát? nedá se to nějak přepnout nebo je to chyba? dík za info. Jinak přijímač pracuje normálně.

Uživatelský avatar
Palko
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 130
Registrován: stř 04. úno 2009 0:21:07

Re: ew 300 - nejdou správně baragrafy

Příspěvek od Palko » pon 09. kvě 2016 23:19:35

Řešil bych to takhle. Ráno bych zavolal do firmy Panter v Praze. Chtěl bych pana Kolomazníka. Zatím mi vždy poradil.
Ať to hraje.
Palko.

MADMAX
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 465
Registrován: stř 09. led 2008 8:41:16
Bydliště: Vršovická 30/808, PRAHA 10

Re: ew 300 - nejdou správně baragrafy

Příspěvek od MADMAX » úte 10. kvě 2016 14:44:35

To vůbec nemusí být tak, jak si myslíš. Pokud Ti "lítá" bargraf RF (správně by měl být při zapnutém vysílači naplno a při vypnutém na nule), znamená to, že na kmitočtu, která používáš, je nějaké rušení. to rušení samozřejmě může generovat a obvykle také i generuje nějaké pazvuky nebo šum, který potom ukazuje měřák "AF" - a to i v případě, že jej správně nastavená brána SQUELCH nepustí na výstup... Přeladil bych se nejdřív na jiný kmitočet a nebo vyzkoušel jinde, až potom řešil Panter.

Jinak - ten měřák se jmenuje po anglicku "bargraph", od "bar" jako sloupek, nikoli baragraf. S paragrafama to fakt nemá co dělat :-D ... A protože každý ukazuje něco úplně jiného a je připojen na úplně jiné místo v obvodech, tak jak píšeš to být nemůže, ani kdyby by přijímač porouchaný - asi jako otáčkoměr v autě nemůže ukazovat rychlost...
MAD

Uživatelský avatar
mi-ro

Re: ew 300 - nejdou správně baragrafy

Příspěvek od mi-ro » úte 10. kvě 2016 18:00:44

Když mám vysílač v dosahu, jsou oba "paragrafy" na plno. Na NF výstupu je buď ticho (mute vysílače) nebo normální čistá modulace. Prostě AF mi to neukazuje. Když záměrně vzdálím vysílač kdy už je viděl určitý úbytek signálu, mění se oba sloupce přesně podle signálu z jednotlivých antén. Tedy když jednu odpojím, jeden měřák neukazuje nic. Dtto druhá anténa a druhý měřák. Jako závada mi to nepřijde, spíš mám podezření, zda nelze nějakým "tajným" způsobem a nebo v mém případě omylem přepnout způsob indikace. To mi i po telefonu ochotně potvrdil p. Kolomazník z Pantera. Mělo by to snad jít tlačítky "nahoru-dolů". Jenže to nějak nefunguje.

Uživatelský avatar
Ondráš

Re: ew 300 - nejdou správně baragrafy

Příspěvek od Ondráš » úte 10. kvě 2016 22:54:04

Tlačítka? Hm, to bude asi G2. V menu volba Display -> Main (a nikoli second rf)

Uživatelský avatar
mi-ro

Re: ew 300 - nejdou správně baragrafy

Příspěvek od mi-ro » stř 11. kvě 2016 9:29:05

Takže vadná paměť. A vzhledem k tomu, že měřené analogové signály jsou přivedeny na vstupy uPC, je možné při vadném SW aby otáčkoměr ukazoval rychlost. Vzhledem k tomu, že přijímač jinak funguje, nehodlám do opravy investovat taky pro to, že pásmo 740-770MHz je tak na 4-5 let. Ledaže by někomu překážel opuštěný přijímač kterému byla např. odcizena handka nebo má nějakou jinou závadu např displaye, vstupů ap. Podstatný je zachovalý MB. Díky za rady.

MADMAX
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 465
Registrován: stř 09. led 2008 8:41:16
Bydliště: Vršovická 30/808, PRAHA 10

Re: ew 300 - nejdou správně baragrafy

Příspěvek od MADMAX » čtv 12. kvě 2016 16:36:00

Tak se moc omlouvám, mi-ro, skutečně je to tak jak píšeš, resp. jak píše Ondráš, v menu "Display" lze skutečně přepnout do módu "second RF" - ale v tom případě se musí popisky na displeji změnit z RF v horním řádku a AF ve spodním na RF I a RF II; a toho by sis asi všimnul, ne? Zkus to procvakat, těch módů je tam několik, např. zvětšený AF metr jako jediný pásek. Myslím, že každý krok se musí potvrdit "enterem"... pokud to nefunguje, tak bych to do toho Pantera přece jenom odnes, těžko Ti můžou tvrdit, žes to "rozbil"...

viz strana 70:
http://www.synergyaudio.co.uk/sites/def ... 300_US.pdf
MAD

Uživatelský avatar
mi-ro

Re: ew 300 - nejdou správně baragrafy

Příspěvek od mi-ro » čtv 12. kvě 2016 19:05:23

Ono se jedná o ew300 g1. Tento přijímač je jednodušší než g2 nebo 3. Neumí pilot a menu je velmi omezené. Opravdu nějaká variabilita tady asi není možná. Tu diagnozu vadné eprom mi potvrdili právě u Pantera. Oprava cca 2k. Ale jak jsem už psal výše, jednak přijímač jinak funguje a je to otázka max 4 roků. Výměna střev RX i TX na nižší pásmo se určitě nevyplatí.

Odpovědět

Zpět na „Sennheiser“