Poraďte mikrofon pro zpěvačku

  • Reklama
  • DEMO 15
Uživatelský avatar
janeba

Poraďte mikrofon pro zpěvačku

Příspěvek od janeba » sob 30. bře 2019 11:00:31

Zdravím všechny.Zpěvačce odešel mikrofon SHURE BETA58A.Zpívá hodně zblízka.Z obchodu mi poradili 5
značek mikrofonů 2-3tis. RODE- Levitt-AudiO Technika-AKG-SENNHEISER- a znova SHURE.Moc prosíme může někdo
doporučit značku a o jaký mikrofon jde?Moc děkujeme JANEBÁCI

KlávesákJirka
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 19
Registrován: ned 17. pro 2017 12:46:20

Re: Poraďte mikrofon pro zpěvačku

Příspěvek od KlávesákJirka » sob 30. bře 2019 12:46:05

Já jsem nahradil Shure PG 58 mikrofonem sE Electronics V7. Rozdíl je značný, z mého pohledu je o trochu odolnější proti zpětné vazbě než zmíněný Shure (ale taky je rozdíl mezi Betou a Pgéčkem). Při stejných korekcích na pultu je zvuk více čitelnější´, je více slyšet to, co předchozí mikrofon už zahuhlal. Jediný co, tak jsou více také slyšet sykavky. Za ty prachy asi nic moc lepšího nebude, každopádně ideální je zajet do obchodu a vyzkoušet si je, v klidu porovnat, i když v malým krámku rozdíl stejně nepoznáte. Toť má zkušenost z mé hudební prostituce... jak byla nazvána moje činnost v duu na oslavách :-).

Otas
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 535
Registrován: ned 06. lis 2011 15:59:02
Bydliště: Bílina

Re: Poraďte mikrofon pro zpěvačku

Příspěvek od Otas » sob 30. bře 2019 16:10:35

Ono srovnávat to s PG je trochu zavádějící. Ale naprostý souhlas, že si to chce vyzkoušet, každý má jiný hlas a chce na svém hlasu něco slyšet a něco ne.
Dle převážně jen načtených zkušeností bych lovil někde ve značkových vodách kolem 4 - 5 tis. Kč.
Na Shure Beta58 se dá začít - minimálně jako srovnání (hlavně ne SM58!), zpěvačkám dobře zní řada mikrofonů, určitě vyzkoušet Sennheisser E945, AKG D5 nebo D7, Audixy, již doporučený sE Electronic V7 a řada dalších.
Chce to nějaký dobře zásobený obchod, kde je dobrý výběr mikrofonů a dost prostoru a možnost poslechu (napadá mne pražský Music-city - snad to není nepovolená reklama). A nemůže to poslouchat jen sama, nýbrž tam musí být někdo, kdo má její hlas naposlouchaný.

Uživatelský avatar
Pavel Sedlák
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1326
Registrován: úte 24. črc 2007 12:44:06
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: Poraďte mikrofon pro zpěvačku

Příspěvek od Pavel Sedlák » sob 30. bře 2019 18:59:55

Ještě prozraď, jakému stylu se zpěvačka věnuje a jaké máte PA.
Možná by bylo nejlepší si mikrofony vypůjčit a porovnávat je v konkrétních podmínkách.
Na rozdíl od Otase bych SM58 nevylučoval, je hodně ženských hlasů, kterým opravdu sedí.
K výběru bych ještě zařadil ElectroVoice ND96 - je sice přes rozpočet, ale vlastnosti má velmi dobré.
Nemám strach z lopaty, mám strach ze srpu a kladiva

Uživatelský avatar
janeba

Re: Poraďte mikrofon pro zpěvačku

Příspěvek od janeba » ned 31. bře 2019 10:25:11

Máme mixpult the T.mix 1202 FX a PA HK AUDIO LUCAS NANO 602

exxxi
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1443
Registrován: sob 29. led 2011 1:35:00
Bydliště: dálnice D5

Re: Poraďte mikrofon pro zpěvačku

Příspěvek od exxxi » ned 31. bře 2019 11:21:46

Na normální styly Se V7, na hlasitý metal EV ND96. A hlavně vyzkoušet.
SiEx3, X32r, IG4T, EV, Turbosound etc.

atrakce
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 68
Registrován: pon 01. črc 2013 18:55:44

Re: Poraďte mikrofon pro zpěvačku

Příspěvek od atrakce » ned 31. bře 2019 12:07:40

Mám výborné zkušenosti s Beyerdynamic TG V70d. Přešel jsem na něj pár let zpátky právě z Bety 58, cpu jej všem zpěvačkám, které zvučím. Na klidnější styly taky doporučím Se V7, jak exxxi.
Avantis, SQ5, CQ20B,DL1608, Ui24, Megaton NP377, ENGL Fireball II, TC G system,TC G major 2,Sennheiser IEM G4 ....

Uživatelský avatar
janeba

Re: Poraďte mikrofon pro zpěvačku

Příspěvek od janeba » ned 31. bře 2019 12:59:32

Upřesním to.Zpěvačka má skoro stejný hlas jako Jitka Zelenková.Zpívá vše od lidovek po moderní.Metal-ne.
Aparatura--mix the t.mix 1202 FX--PA-HK audio lucas nano 602.Takhle to dopadne když se na karaoke půjčuje každému mikrofon.Stojí před bednami a píská to jako pr....Moc moc děkujeme za odpověď.JANEBÁCI

Uživatelský avatar
slava

Re: Poraďte mikrofon pro zpěvačku

Příspěvek od slava » ned 31. bře 2019 14:29:01

Před bednama píská kde co.Takže si to sami ozvučujete a doteď to bylo v pořádku?V tom případě musíte zkoušet,co vaše postavení aparátu umožňuje a nechtít konkrétní typ mikrofonu.Jinak spíš rada zkušeného,neboť dle popisu nemusí být mikrofon po smrti.

Uživatelský avatar
CharlesBass
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 546
Registrován: ned 20. dub 2008 13:11:38
Bydliště: Banská Bystrica

Re: Poraďte mikrofon pro zpěvačku

Příspěvek od CharlesBass » ned 31. bře 2019 14:44:50

Janebáci, v obchodě vám doporučili nejen značky, ale asi hlavně konkrétní typy mikrofonů. Asi naprosto stejně jako my tady. Pro naprostou didaktickou přesnost to zopakuji:

sE Electronics V7
Sennheisser E945
AKG D5
AKG D7
Beyerdynamic TG V70d
Shure Beta 58

Toto jsou naprosto konkrétní rady, velmi vhodných mikrofonů. Většina jich vyhovuje i cenou.

A my se dozvíme, jaký má hlas, znovu typ aparatury. Nějakej zážitek ze zvučení .... a očekávání odpovědi na nevyřčenou otázku.
Basista zajímající se značnou měrou o zvuk, tedy i samozvučení a jeho následky :lol:
A drze se deroucí do vyššího levelu sorty podivínů říkající si zvukaři :-)

Uživatelský avatar
PeBe
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 801
Registrován: úte 08. čer 2010 7:08:42

Re: Poraďte mikrofon pro zpěvačku

Příspěvek od PeBe » pon 01. dub 2019 9:27:25

ad karaoke...
Na podobné exhibice jsem si obstaral tento set. Dostatečná zásoba mikrofonů a cena za kus, kdy mě netrápí, že někdo něco zkurví... ;-)
Co nejde silou, jde ještě větší silou...

Robert
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 448
Registrován: sob 28. úno 2015 10:08:18

Re: Poraďte mikrofon pro zpěvačku

Příspěvek od Robert » pon 01. dub 2019 11:51:42

=o))) jestli není podřadný plast na držáčcích tak to je cena za držáčky. Kapsičky a mikrofony jsou jako bonus zdarma =o)))

Uživatelský avatar
PeBe
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 801
Registrován: úte 08. čer 2010 7:08:42

Re: Poraďte mikrofon pro zpěvačku

Příspěvek od PeBe » pon 01. dub 2019 14:03:44

+ každý mikrofon je v samostatné kartonové krabičce a všech šest je v jedné krabici. Mikrofony mají kovové tělo a na každém je vypáleno laserem výrobní číslo. Na každém jiné, ale shodné se samolepícím štítkem na krabičce. A to taky něco stojí ;-)
Co nejde silou, jde ještě větší silou...

betaron
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 37
Registrován: sob 18. črc 2009 15:43:15

Re: Poraďte mikrofon pro zpěvačku

Příspěvek od betaron » pon 01. dub 2019 18:07:36

..říkáš kovové tělo?, no to je úchvatné! Taky tu sadu koupím! :shock: Zvučím často pankáče, a to je jako bych šel s péáčkem do války, ztráty v boji povoleny! :lol: Na zpěvořev zcela vyhovuje plastový mikrofon Hama za 250 Kč a je to stejně dobré jako s 20x dražším mikrofonem
V tomhle případě uvedená sada vychází cenově ještě příznivěji :D

Uživatelský avatar
CharlesBass
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 546
Registrován: ned 20. dub 2008 13:11:38
Bydliště: Banská Bystrica

Re: Poraďte mikrofon pro zpěvačku

Příspěvek od CharlesBass » pon 01. dub 2019 19:47:51

Ta sada je zřejmě už mírně OT, ale co sem poslouchal ukázky, opravdu bych při slepým testu asi i zaváhal - v porovnání s SM58 :-D (To porovnání má Thomann opravdu vborný, včetně těch zvukových ukázek! viz https://www.thomann.de/cz/search_compar ... t[]=105767 )

Dlužím Janebovi trochu omluvu. Podle dost překotně položených dotazů jsem si myslel, co to je proboha za holiče, to musej ty holírny vypadat. Ale nedalo mi to a v práci jsem zadal do gůgla pojem Duo Janebáci. No našlo mi to https://swermak.webnode.cz/news/zdenek- ... macky-web/ vlastnoručně psanou historii, popisující kariéru, která mi trochu vyrazila dech :-) I tak si myslím, že ačkoli jste vynikající zpěváci, máte bohaté zkušenosti a dobré jméno, je potřeba zapracovat i na tej technice - když už se zvučíte sami.

Pak bych prosil, cože se to KONKRÉTNĚ stalo s tím mikrofonem Shure Beta 58? Někdo s ním prásknul o zem? Ten někdo nebyl stažen z kůže pod záminkou jeho zaplacení?

Proč, když BETA plně vyhovovala se poohlížet po jiném? Ono by to znamenalo totiž si je např tu na zvukařině vytipovat, pak se sebrat a jet je někam vyzkoušet a porovnat! Jinak je to plkání o ničem. Zpěvačka není žádná kuňka, takže je opravdu rozdíl v mikrofonu poznatelný i na tej prodejně. Však je nemusíte všechny na místě koupit ....

K půjčování drahého mikrofonu publiku, aby s ním běhali před bedny atp. Na to přece by mohl být vyhrazen opravdu nějaký aušus, viz příklady, včetně vlastního kabelu patřičně nastaveného kanálu v mixu.... ikdyž ten váš je poměrně omezen na jejich počet. V tom mixu vidím, při vší úctě, vaši velkou slabinu, myslím, že byste si zasloužili lepší - stejně jako ty mikrofony. Nějakej Soundcraft nebo Dynacord ... jako zpěváci máte páru, rozsah, proč to brzdit v málem nejlacinějším mixu pod sluncem....
Basista zajímající se značnou měrou o zvuk, tedy i samozvučení a jeho následky :lol:
A drze se deroucí do vyššího levelu sorty podivínů říkající si zvukaři :-)

Odpovědět

Zpět na „Sennheiser“