Shure SM7 a YouTube

Odpovědět
  • Reklama
  • DEMO 15
Míra H.
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 55
Registrován: pon 31. srp 2020 19:40:34

Shure SM7 a YouTube

Příspěvek od Míra H. » pát 11. čer 2021 9:17:44

Můžu se zeptat proč teď skoro všichni "JůTůbeři" a podobní "umělci" používají tenhle mikrofon?
Jednak pochybuju, že potřebují na ty žvásty mikrák za 10 000,-, a navíc na videu ty válce rozměru lahve od vína nevypadají moc dobře.

A na co potřebují sluchátka?

třeba tady


zahy
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 439
Registrován: ned 12. říj 2008 22:05:18
Bydliště: Louny

Re: Shure SM7 a YouTube

Příspěvek od zahy » pát 11. čer 2021 11:28:33

Mikrofon nevim ale sluchátka jsou dobrá pro kontrolu. Ono není lehké mluvit srozumitelně, artikulovat a dýchat. Běžně je používám při namlouvání knížek, okamžitě totiž poznáš zda jsi měl výslovnost dobře, moc lidí neumí mluvit tak aby se to dalo poslouchat. V běžné řeči mumlat můžeš ale tady ne, nehovoříc o mlaskání atd.
A&H GLD-80, A&H CQ20B, Soundcraft Ui16, RCF HD32, Dynacord TS 400, SPL A394

Uživatelský avatar
safa
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 2685
Registrován: pon 26. pro 2005 1:28:29
Bydliště: Praha, matka měst a vesnic
Kontaktovat uživatele:

Re: Shure SM7 a YouTube

Příspěvek od safa » pát 11. čer 2021 13:35:36

Tak na mluvene slovo jsou Shure SM7 a EV RE20 takovy nepsany standard, takze asi proto, ze jim to nekdo poradil. Nicmene, Electro-Voice RE20 je samozrejme diky VariableD technologii mnohem lepsi volba :D

Uživatelský avatar
Kuchteleski
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 77
Registrován: ned 14. říj 2018 23:51:28

Re: Shure SM7 a YouTube

Příspěvek od Kuchteleski » pát 11. čer 2021 23:42:24

Míra H. píše:
pát 11. čer 2021 9:17:44
Můžu se zeptat proč teď skoro všichni "JůTůbeři" a podobní "umělci" používají tenhle mikrofon?
Jednak pochybuju, že potřebují na ty žvásty mikrák za 10 000,-, a navíc na videu ty válce rozměru lahve od vína nevypadají moc dobře.
Mno není to teď, ale zhruba od roku 1973.
A nejspíš ho youtubeři používají, protože ho před youtube používala většina rádií a dabingových studií.
Ty ho používali ze stejnýho důvodu, jako dnes. Je to prostě dobrý mikrofon na mluvený slovo.
Míra H. píše:
pát 11. čer 2021 9:17:44
A na co potřebují sluchátka?
To nebylo myšleno vážně, že?

Proč potřebují v dabingových studiích sluchátka? Proč potřebují v rádiu sluchátka? Proč vůbec potřebují muzikanti odposlechy?
Úplně mimo...
Míra H. píše:
pát 11. čer 2021 9:17:44

třeba tady

Tohle konkrétně jsou zrovna moderátorky z rádia, který si najímají na nahrávání podcastu vybavený studio.
Tedy najmout si na práci s audiem profesionála je naprosto v pořádku.

Rozhodně víc v pořádku než fňukat, že youtubeři, kteří si můžou dovolit dělat věci pořádně, dělají věci pořádně.

Naopak mě překvapuje, že "odborná komunita" raději kritizuje obsah na místo pochvaly za uvědomělý výběr...

Míra H.
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 55
Registrován: pon 31. srp 2020 19:40:34

Re: Shure SM7 a YouTube

Příspěvek od Míra H. » sob 12. čer 2021 8:30:35

To berete drogy, nebo co?

Zhruba od roku 1973 začali YouTubeři používat SM7 ???

Ukažte mi kde píšu o dabingových studiích, kde píšu o rádiích, kde píšu o muzikantech?

Píšu o videu, a o tom, že obrovský mikrofon jim většinu času zakrývá půl obličeje, jako kdyby se to nedalo vyřešit jinak, a kvalitativně dobře. Často je k tomu i blbě kamera, jako u těch holek.

Že si najímají profesionála, na to jste přišel jak? Podle záběrů to není profi studio, ten by je nenechal dělat s mikráky takové věci jako dělají, a nakonec, během nahrávání obsluhují techniku samy.
Navíc, dělají to zadarmo, ne jako kšeft.

A tady třeba kluci fungují bez sluchátek normálně

mifune
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 214
Registrován: stř 22. lis 2017 17:29:43

Re: Shure SM7 a YouTube

Příspěvek od mifune » sob 12. čer 2021 10:26:38

Za urážení Kuchteleskiho bys měl dostat řemenem na prdel!

Míra H.
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 55
Registrován: pon 31. srp 2020 19:40:34

Re: Shure SM7 a YouTube

Příspěvek od Míra H. » sob 12. čer 2021 11:48:50

Celá ta odpověď je úplně mimo, a je napsaná v pátek před půlnocí...

Uživatelský avatar
Kuchteleski
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 77
Registrován: ned 14. říj 2018 23:51:28

Re: Shure SM7 a YouTube

Příspěvek od Kuchteleski » sob 12. čer 2021 21:42:06

Míra H. píše:
sob 12. čer 2021 8:30:35
To berete drogy, nebo co?

Zhruba od roku 1973 začali YouTubeři používat SM7 ???
Ok, dovolte mi jasněji přeformulovat moji odpověď.

Psal jste:
Míra H. píše:
pát 11. čer 2021 9:17:44
Můžu se zeptat proč teď skoro všichni "JůTůbeři" a podobní "umělci" používají tenhle mikrofon?
Tedy jsem se snažil sdělit, že SM7 se nepoužívá až TEĎ.
Neobjevili ji, jak posměšně říkáte "jůtubeři" ani jiní "umělci". Používá se na tento účel zhruba posledních 50 let.
Používala se v klasických rádiích, následně v internetových rádiích (podcastech) a jejich youtube verzích.

Tedy není to nic nového. Naopak je to starý a osvědčený koncept.

Krom toho, že to je dobrý mikrofon, je tím pádem důvod i historický.
-----------------------------------------------------------------------------------
Míra H. píše:
sob 12. čer 2021 8:30:35
Ukažte mi kde píšu o dabingových studiích, kde píšu o rádiích, kde píšu o muzikantech?
Ok. Píšete:
Míra H. píše:
pát 11. čer 2021 9:17:44
A na co potřebují sluchátka?
To z kontextu zbytku textu vyznívá jako ironicky položená řečnická otázka, tedy je moje odpověď ad absurdum, z níž by mělo být jasné, že ze stejného důvodu, jako v ostatních mnou zmíněných případech.

Aby měl řečník kontrolu nad svým projevem. Standardní požadavek.

-----------------------------------------------------------------------------------
Míra H. píše:
sob 12. čer 2021 8:30:35
Píšu o videu, a o tom, že obrovský mikrofon jim většinu času zakrývá půl obličeje, jako kdyby se to nedalo vyřešit jinak, a kvalitativně dobře. Často je k tomu i blbě kamera, jako u těch holek.
Já jsem v původním textu četl
Míra H. píše:
pát 11. čer 2021 9:17:44
Jednak pochybuju, že potřebují na ty žvásty mikrák za 10 000,-, a navíc na videu ty válce rozměru lahve od vína nevypadají moc dobře.
Což je extrémně nesympatická věta, ze které víc, než estetickou kritiku, vnímám hodnocení, kdo si "zaslouží" pracovat s jakým vybavením...

Což je z mého pohledu mimo mísu profesního fóra i slušného chování a vlastně důvod, proč jsem věnoval svůj čas odpovědi.
-----------------------------------------------------------------------------------
Míra H. píše:
sob 12. čer 2021 8:30:35
Podle záběrů to není profi studio, ten by je nenechal dělat s mikráky takové věci jako dělají
To je divná věta... V profesionálních studiích nevnímají svoje klienty jako nepřátele...
-----------------------------------------------------------------------------------
Míra H. píše:
sob 12. čer 2021 8:30:35
Navíc, dělají to zadarmo, ne jako kšeft.
Nemyslím si... Podcasty v kombinaci s youtube záznamem jsou v dnešní době celkem příjemný zdroj příjmů.
Ostatně proto vzniká tolik nových podcastů.
-----------------------------------------------------------------------------------
Míra H. píše:
sob 12. čer 2021 8:30:35
A tady třeba kluci fungují bez sluchátek normálně
Hezký podcast, díky za link. Možná kdyby tady měli sluchátka, tak by se tolik nenakláněli od mikrofonu a já bych nemusel furt šahat na volume knob. :wink:

-----------------------------------------------------------------------------------
Míra H. píše:
sob 12. čer 2021 11:48:50
Celá ta odpověď je úplně mimo, a je napsaná v pátek před půlnocí...
To je možné. Snažil jsem se odpovědět na celkem mimo dotaz, který byl napsaný v pátek ráno. :D

Uživatelský avatar
safa
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 2685
Registrován: pon 26. pro 2005 1:28:29
Bydliště: Praha, matka měst a vesnic
Kontaktovat uživatele:

Re: Shure SM7 a YouTube

Příspěvek od safa » sob 12. čer 2021 23:19:40

Tahle diskuse krasne poukazuje na problem, ktery se bohuzel jako cervena nit tahne vsemi odbornymi skupinami a diskusnimi fory a to je ubytek odborniku, kteri se dokazi kvalifikovane vyjadrit k tematu. Neni se cemu divit kdyz kdejakej vloni nebo letos registrovanej uzivatel si, pote co dostal velice obsaznou a kvalifikovanou odpoved na svuj vcelku bizarni dotaz, dovoli drze si vyslapnout (slovy „To berete drogy, nebo co?“) na takovou kapacitu v oboru, jakou bez debat je Kuchtelski. Byt kolega K. trochu jesitny (a ja vim, ze neni), tak se na nejaky diskuse na foru nepriste vykasle a tady bude krome debilnich dotazu pusto prazdno.
Naposledy upravil(a) safa dne sob 12. čer 2021 23:24:36, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
safa
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 2685
Registrován: pon 26. pro 2005 1:28:29
Bydliště: Praha, matka měst a vesnic
Kontaktovat uživatele:

Re: Shure SM7 a YouTube

Příspěvek od safa » sob 12. čer 2021 23:23:29

Míra H. píše:
sob 12. čer 2021 8:30:35
...jako kdyby se to nedalo vyřešit jinak, a kvalitativně dobře.
Jak bys to navrhoval resit?

Uživatelský avatar
mkarr
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 683
Registrován: pon 28. říj 2013 19:21:32
Bydliště: Moravské Budějovice

Re: Shure SM7 a YouTube

Příspěvek od mkarr » pon 14. čer 2021 21:01:42

Ono se to pro tazatele typu kolemjdoucí, dost špatně rozpoznává, zvlášť pokud o tématu vědí příliš málo aby poznali kvalitní odpověď. Ano mnoha lidem by neškodila větší pokora, ale tomuto fóru by možná neškodilo rozlišení podle něčeho jiného, než je počet příspěvků. Představa že bych měl se čtyřmi hvězdičkami mít asi větší váhu než Kuchtelesku se svými dvěma, mi přijde pěkně absurdní.
A tím nechci říct že by se tazatel neměl bez ohledu na hvězdičky raději zamyslet nad odpovědí kterou čte, než vypotí nějakou nemístnou narážku.

Uživatelský avatar
Pavel Sedlák
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1326
Registrován: úte 24. črc 2007 12:44:06
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: Shure SM7 a YouTube

Příspěvek od Pavel Sedlák » úte 15. čer 2021 10:14:34

Je to tak, stále více jedinců má pocit, že mají nárok na vše, na co si vzpomenou.
Je přece naše povinnost jim ve všem vyhovět...
Slušnost ? Blbost !
Pokora ? Slabost !

A přitom je to jednoduché, kolega Kuchteleski to nejednou (sice v jiném vlákně) napsal - nebýt kokot...
Nemám strach z lopaty, mám strach ze srpu a kladiva

Odpovědět

Zpět na „Shure“