Shure Beta 58A

Odpovědět
  • Reklama
  • DEMO 15
Tommy
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 22
Registrován: čtv 08. úno 2007 15:15:27

Shure Beta 58A

Příspěvek od Tommy » stř 28. dub 2010 1:52:48

Zdar, pořídili jsme si na zpěvy oupně nové Shure Beta 58A. Předcházelo jim vcelku důkladné testování s již používanými kousky, které se nám líbily. Po zakoupení nových (u velmi zavedeného prodejce) se dostavilo jisté rozčarování - na rovné korekce (mix A&H WZ16:2MK3) to hrálo stejně (nebo možná i hůř) než naše staré AKG D880. Po umírněném přidání na vejškách a hlavně na vyšších středech v oblasti cca 3,5 - 4 k nastalo dost pronikavé zlepšení. Je to normální? (Podobná ekvalizace naše původní AKG posunula do nepřirozenosti, s rovnými korekcemi to hrálo prostě nejlíp). Naproti tomu ekvalizované Bety bez debat zpívají lépe, jsou srozumitelnější a méně náchylné k "PB" rázům. Je to typická vlastnost nebo (snad) zavedený prodejce dal do oběhu nějakou krátkodechou kopii, která po pár hraních odejde?

maly_medved
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 716
Registrován: úte 03. črc 2007 9:27:11
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Shure Beta 58A

Příspěvek od maly_medved » stř 28. dub 2010 8:38:03

To je divný . Schválně jsem to testnul ( AKG D880 - S Beta58 - S SM58 - AKG D3700 ) a S Beta58 vychází nejčitelněji. Zjednodušeně D880 a SM58 jsou trochu temnější a D3700 malinko "plechovější".

Ono je to tak , že Beta má na vyšších středech zdůraznění , ale je oproti ostatním úzce směrová , takže pokud bude někdo zpívat mimo osu nebo z větší dálky, tak se to může jevit jako "horší", ale oproti D880 by opravdu měla být o třídu vejš.

Její necností je že někomu, zejména "uječenejm" zpěvačkám nemusí slušet .....

Co se plagiátorství týče, zkus pohledat na netu, někde vystavovali fotky rozdílů mezi originálem / kopií, ale u zavedeného prodejce bych tomu moc nevěřil.

Tommy
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 22
Registrován: čtv 08. úno 2007 15:15:27

Re: Shure Beta 58A

Příspěvek od Tommy » stř 28. dub 2010 11:10:47

Díky za odpověď. Ona ta Beta je opravdu o třídu lepší než D880, jen mě zarazila nutnost hrát si s korekcema. Ty starší kousky, co jsme testovali, byly znatelně lepší i při rovném ekvalizéru a to mi vrtá hlavou. Že by nové mikrofony potřebovaly tak nějak rozehrát?

Uživatelský avatar
mmachtri
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 127
Registrován: čtv 04. led 2007 13:27:40
Bydliště: Dvůr Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: Shure Beta 58A

Příspěvek od mmachtri » stř 28. dub 2010 12:10:02

Pokud si nechceš hrát s korekcema, doporučuju něco od Neumanna ;-)
Jinak co se týče korekcí, dost záleží i na pultu, takže každej mikrofon, bude hrát na různejch pultech jinak...
Ticho léčí...

Tommy
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 22
Registrován: čtv 08. úno 2007 15:15:27

Re: Shure Beta 58A

Příspěvek od Tommy » stř 28. dub 2010 12:38:57

Hm, máš nepochybně pravdu, ale než napíšeš další podobné moudro, čti pozorně: mně hraje na stejném pultu stejný typ mikrofonu jinak. Rozdíl je jen v tom, že jedna Beta je pár let stará a druhá zcela nová. To je to, co mi přijde zvláštní...

Uživatelský avatar
mmachtri
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 127
Registrován: čtv 04. led 2007 13:27:40
Bydliště: Dvůr Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: Shure Beta 58A

Příspěvek od mmachtri » stř 28. dub 2010 12:56:46

máš pravdu, omlouvám se. to je tak, když někdo děká víc věcí najednou a pořádně nečte...
Ticho léčí...

Tommy
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 22
Registrován: čtv 08. úno 2007 15:15:27

Re: Shure Beta 58A

Příspěvek od Tommy » stř 28. dub 2010 15:23:12

To je v pořádku. Teď, když to po sobě čtu, tak vidím, že jsem to hned v úvodu nenapsal dost jasně. Tak ještě jednou:
Porovnávali jsme starší vypůjčené Bety 58A s našimi starými D880. Bety hrály o dost líp, korekce na mixu byly rovně, subjektivně nic nepotřebovalo přidat či ubrat. Po testu jsme zakoupili čtyři úplně nové Bety 58 a vyvstal výše uvedený "problém" - aby to hrálo, musí se přidávat výšky a vyšší středy. Mix, zbytek aparátu i sál byly tytéž.

george_58
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 203
Registrován: úte 19. pro 2006 9:48:50
Bydliště: Český Těšín
Kontaktovat uživatele:

Re: Shure Beta 58A

Příspěvek od george_58 » stř 05. kvě 2010 10:38:38

Rozhodně má na mikrofon vliv "rozehrání"...ony nové znějí mikrofony přece vždy jinak než po pár letech provozu, ta "kapsle" taky pracuje..A už jsem hodněkrát slyšel že starší Shurky znějí lépe než uplně nové. Pokud jste zvyklí na AKG, jste měli spíše sáhnout po nových D5,nebo spíš D7, což je cenově na úrovni Bety a tam na korekcích rozhodně není co přidávat. Ty mikrofony mám moc rád :) Ale Betu si chci taky koupit, pro někoho kdo by jí vyžadoval,ať je v cajku,ale zatím AKGčkama nikdo nepohrdnul.

Odpovědět

Zpět na „Shure“