Problém s XLR a mikrofony

  • Reklama
  • DEMO 15
Uživatelský avatar
david_p

Problém s XLR a mikrofony

Příspěvek od david_p » sob 18. pro 2010 22:14:07

V kapele mame problem na mikrofonech Shure Beta (2x 58, 1x 57, 1x 52). Mame spatny kontakt v protikusech XLR k mikrofonu, funguji jen kdyz konektor "protrepemw" a pak jej musime nechat jen v urcite poloze aby fungoval.
mate nekdo zkusenost s timto problemem? na kabelech mam xlr od vyrobce proel... -zajima me ,zda s temito konekrory mate nekdo problem.. zkouseli jsme xlr adam hall - ten funguje.. otazka je jak dlouho..
chci koupit neutrick , ale pokud by byla levnejsi a trvanliva varianta,tak bych ji privital.

Uživatelský avatar
blaha
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 3588
Registrován: úte 30. pro 2008 18:13:14
Bydliště: cca 10km od Jaroměře
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od blaha » sob 18. pro 2010 22:39:11

Předpokládám, že je tedy problém na kabelech, ne mikrofonech. Trochu nechápu význam "protřepeme".

Protřepání spíš napovídá na chybku v kabelu, než na konektor, zkusit rozebrat konektory a zkontrolovat estli je všude OK pájení, jestli nejsou prošlusovaný dráty atp. (pochopitelně zapojení symetrika). Případně vzít multimetr a proměřit.

Pokud je problém v konektorech, ta provizorně se jim dá pomoct třeba špendlíkem a trochu ty dutinky "stáhnout", zúžit dirku :-D . I když u kabelovejch Proelů jsem na to ještě nenarazil, u Adam Hallů už jo. Panelový proely to je něco jinýho, to jsou stejný šunty jako AH, hlavně samice.

Jinak pochopitelně Neutrikama nic nezkazíš, levnější alternativou pak můžou bejt Amphenoly, který jsou na tom srovnatelně kvalitou (s Neutrikama pochopitelně), ale cena se pohybuje tak 10-20% pod nima.
Zdeněk "Bláha" Blahovec, ozvučení, světla, stage, instalace, poradenství, divadlo Jaroměř

Uživatelský avatar
Pavel Sedlák
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1326
Registrován: úte 24. črc 2007 12:44:06
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: Problém s XLR a mikrofony

Příspěvek od Pavel Sedlák » ned 19. pro 2010 11:20:44

Problém bude nejspíš v konektoru - speciálně Adam Hall dělá, nevím proč, dutinky i piny ve svých XLR trochu tlustější, než například Neutrik...

Proel jsem měl 10ks na ozkoušení, ale po druhé akci se postupně rozsypaly, takže skočily v koši.

Dejte na kabel Neutrik, RCA, Amphenol či Hicon a nebudete řešit takovéhle hlouposti.

Další možností je, že nemáte původní konektory v mikrofonech - pod pinem 3 je malinkatým, ale čitelným písmem vylisováno Shure.

Na konektorech se nedá šetřit - každá úspora se bohatě vrátí v nespolehlivosti a následné ostudě
Nemám strach z lopaty, mám strach ze srpu a kladiva

Uživatelský avatar
Pavel Sedlák
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1326
Registrován: úte 24. črc 2007 12:44:06
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: Problém s XLR a mikrofony

Příspěvek od Pavel Sedlák » ned 19. pro 2010 19:59:42

Našel jsem si odstříhnuté, téměř vyhozené, adamyhally a všech pět dělá to, co popisuješ !

Proely už opravdu nemám, ale AH můžu někomu poskytnout - kus za 10,- Kč, to se vyplatí, jenom občas nefungujou, ale jinak OK.

Za tu cenu super :^o

Naproti tomu mám pár Switchcraftů (USA) z roku 1971 a fungujou naprosto normálně.
Někdo mi je ještě za minulého režimu dovez, asi 10x jsem je přeletoval a furt jsou jako nové.
Nemám strach z lopaty, mám strach ze srpu a kladiva

Uživatelský avatar
david_p

Re: Problém s XLR a mikrofony

Příspěvek od david_p » čtv 06. led 2011 22:34:49

tak jsem vymenil konektory za neutriky a problem zmizel. jsem rad, ze chyba nebyla v mikrofonech a nedal jsem 1500 za konektory zbytecne :)

Uživatelský avatar
Pavel Sedlák
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1326
Registrován: úte 24. črc 2007 12:44:06
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: Problém s XLR a mikrofony

Příspěvek od Pavel Sedlák » pát 07. led 2011 7:56:38

To je dobře, že to není třeba tím, že by mikrofony byly plagiáty - s tím jsem se potkal teď o víkendu.
SM58 obšlehlý celkem slušně, až na to, že nemá trafo (!).
Na XLR je sice vylisováno SHURE, ale zrcadlově a jestli se mi podaří to vyfotit, tak to sem umístím.
Nemám strach z lopaty, mám strach ze srpu a kladiva

dovicin
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 69
Registrován: ned 05. pro 2010 9:35:33
Bydliště: Lomnička, ďolík za Tišnovem

Re: Problém s XLR a mikrofony

Příspěvek od dovicin » pát 07. led 2011 10:13:37

ty v..*, hned jsem se šel podívat na naše šurky, ale vše OK...húúú, to se mi ulevilo :?

Uživatelský avatar
Jose1
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 638
Registrován: stř 20. kvě 2009 19:31:19
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém s XLR a mikrofony

Příspěvek od Jose1 » pát 07. led 2011 20:38:17

.....plagiáty!!!
Jestli to bude někoho zajímat, tak je tu na to vlákno.....někde.....nevím....hledejte.

Uživatelský avatar
david_p

Re: Problém s XLR a mikrofony

Příspěvek od david_p » pon 10. led 2011 0:25:15

myslite si, ze se da koupit plagiat i v serioznim obchode? audiotek, kytary.cz?

Gustav
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 453
Registrován: ned 19. úno 2006 14:37:28
Bydliště: Praha

Re: Problém s XLR a mikrofony

Příspěvek od Gustav » pon 10. led 2011 10:00:48

:cry:PLAGOUŠE mikrofonu snad maximálně seženeš z druhé ruky ,na burzách, nebo zastavárnách či bazarech [-X NIKOLI mezi novými věcmi v kameném krámě= Jde o čest prodávajícího :!: Zvukař Gustav

J.J.
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 600
Registrován: pon 21. led 2008 18:38:20

Re: Problém s XLR a mikrofony

Příspěvek od J.J. » pon 10. led 2011 10:03:00

No úplně jistý bych si asi nebyl......
Zvukař bez www stránek

Uživatelský avatar
Jose1
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 638
Registrován: stř 20. kvě 2009 19:31:19
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Problém s XLR a mikrofony

Příspěvek od Jose1 » sob 02. dub 2011 11:32:38

Já bych si jistý byl. Jednou by nějaká renomovaná firma někomu prodala plagiát......někdo by to třeba zde na fóru rozmázl a už by si nešktli.
U mě teda rozhodně.... :!:

Uživatelský avatar
ma.cz

Problém s XLR a mikrofony

Příspěvek od ma.cz » ned 10. dub 2011 17:08:07

david_p píše:V kapele mame problem na mikrofonech Shure Beta (2x 58, 1x 57, 1x 52). Mame spatny kontakt v protikusech XLR k mikrofonu, funguji jen kdyz konektor "protrepemw" a pak jej musime nechat jen v urcite poloze aby fungoval.
mate nekdo zkusenost s timto problemem? na kabelech mam xlr od vyrobce proel... -zajima me ,zda s temito konekrory mate nekdo problem.. zkouseli jsme xlr adam hall - ten funguje.. otazka je jak dlouho..
chci koupit neutrick , ale pokud by byla levnejsi a trvanliva varianta,tak bych ji privital.
kupuj pouze neutrick a máš po problémech mám cca 80 mikrofonů a nemám jedinej problém, možná se to zdá prkotina ale i blbá kulička na konci jacku 6,3 funfuje jinák jak u levných náhrad. Používám Neutrick a nemám už problémy ani s inzertama který díky levným konektorům odcházeli ani nikde jinde.

Uživatelský avatar
Pavel Sedlák
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1326
Registrován: úte 24. črc 2007 12:44:06
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Problém s XLR a mikrofony

Příspěvek od Pavel Sedlák » ned 10. dub 2011 17:34:05

To si u mně nechávali nedávno z cikánský kapely dělat pár propojováků a první co bylo, aby to byl Neutrik.

A taky to zkontrolovali

:-)
Nemám strach z lopaty, mám strach ze srpu a kladiva

Uživatelský avatar
Pavel Sedlák
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1326
Registrován: úte 24. črc 2007 12:44:06
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Problém s XLR a mikrofony

Příspěvek od Pavel Sedlák » ned 10. dub 2011 20:15:57

No, vídám je před šestou odjíždět v montérkách a odpoledne se vracejí.
Myslím, že nežijou jenom z dávek a vůbec nechápu takovéhle přitroublé poznámky !

p.s. jsem bílej jak poleno...

pozn. Martin: předchozí příspěvek jsem odstranil :evil:
Nemám strach z lopaty, mám strach ze srpu a kladiva

Odpovědět

Zpět na „Shure“