Jak poznat originál Shure?

  • Reklama
  • DEMO 15
Uživatelský avatar
safa
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 2685
Registrován: pon 26. pro 2005 1:28:29
Bydliště: Praha, matka měst a vesnic
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak poznat originál Shure?

Příspěvek od safa » pát 13. črc 2018 17:31:12

Na tohle tema jsem pred casem napsal takove delsi pojednani:

http://www.fader.cz/2018/03/06/nastrojo ... rsus-cn57/

Uživatelský avatar
jef111

Re: Jak poznat originál Shure?

Příspěvek od jef111 » pon 20. srp 2018 12:16:09

Šáfa - pěkný článek na Faderu, konečně to někdo rozumně zdokumentoval. =D>
Jen by mě zajímala jedna důležitá věc - jak dlouhé byly kabely mezi mikorofny a zvukovkou? Totiž ty kopie bez trafa s krátkým kabelem zní ještě jakš takš a dá se to dotáhnout ekváčem na pultu, ale jak to zatížíš třeba 50m páráku tak se rozdíly podstatně zvětší a už s tím nic moc nejde udělat. Technicky vzato, na středech začne indukčnost kmitačky rezonovat s kapacitou kabelu protože má moc vysokou impedanci a je z toho hnusný řinčák a výšky ta kapacita úplně sežere. Máme jich s kolegy mezi sebou několik a krom horšího zvuku bych ještě dodal že těla jsou mizerně odlitá a praskají u středového závitu. Originál Shure se nám nikdy nerozpadl. Přímo v číně se tyto kopie dají koupit okolo 3 stovek za kus, což je podle mého názoru cena odpovídající kvalitě, takže místní bazarovky za 1000-1500kč jsou fakt nechutně předražené...

Uživatelský avatar
safa
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 2685
Registrován: pon 26. pro 2005 1:28:29
Bydliště: Praha, matka měst a vesnic
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak poznat originál Shure?

Příspěvek od safa » pon 27. srp 2018 17:04:12

Šáfa - pěkný článek na Faderu, konečně to někdo rozumně zdokumentoval
Diky. Kabely jsem zamerne vzal svoje nejdelsi, tedy 15m - vytahovat v dnesni digidobe ze skladu zaprasenej parak se mi nechtelo #-o .

Diky za zminku o chovani indukcnosti... zajimave tema. Zeptal bych se k tomu:

Spousta mikrofonu se dela bez trafa (v lepsim pripade aspon s LCR filtrem casto ale uplne bez) a tydle problemy nemaj, proc se to projevuje zrovna u Unidyne3 ?

Odpovědět

Zpět na „Shure“