Jak poznat originál Shure?

  • Reklama
  • DEMO 15
sosik
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 14
Registrován: pon 25. kvě 2009 11:24:18

Jak poznat originál Shure?

Příspěvek od sosik » pon 08. bře 2010 15:25:01

Zdravím Vás, mám takú otázočku . Ako na prvý pohľad rozoznáte Shure SM57 a T.bone MB-75. Prišli mi "SM57" no majú úplne iný zvuk ako tie ktoré mám...a na tie sa zatiaľ nesťažoval žiaden zvukár :) Stačí prelepiť nálepku a sú rovnaké...mal niekto podobný problém? Alebo to máme len na Slovensku :-D Fotka trošku skresľuje, nieje to fotené z rovnakého uhlu ale ako ilustrácia stačí. Farba nieje smerodatná staršie Shurky mali rovnakú farbu ako má na fotke MB75.
Přílohy
T.bone MB 75 vs Shure SM 57.JPG
T.bone MB 75 vs Shure SM 57.JPG (14.16 KiB) Zobrazeno 7019 x

Uživatelský avatar
Fyla
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 904
Registrován: stř 09. črc 2008 15:58:11
Bydliště: براغ

Jak poznat originál Shure?

Příspěvek od Fyla » pon 08. bře 2010 22:17:40

Jestli "klames" s napodobeninama, ani se nediv, ze to nikdo nepozna, protoze mas urcite celej elektroakustickej retezec sestavenej z podobnych komponent. To potom divnej mikrofon ani odhalit nejde :-D

sosik
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 14
Registrován: pon 25. kvě 2009 11:24:18

Jak poznat originál Shure?

Příspěvek od sosik » pon 08. bře 2010 22:58:18

Fyla aby sme boli v obraze ,objednal som si mikro od nejakého pána a neviem či to je originál...preto sa pýtam či má niekto skúsenosti s podobným prípadom:-) ja chcem normálnu Shurku SM 57 a ako používateľovi fóra sa mi to zdalo ako dobrý nápad dať to sem aby si niekto ako ja nekúpil "čínsku verziu " SM 57...ak to nieje vhodné tak sa ospravedlňujem nemám v úmysle niekoho klamať:-)

knobtweaker
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 367
Registrován: pon 09. bře 2009 12:43:06
Bydliště: Praha

Jak poznat originál Shure?

Příspěvek od knobtweaker » úte 09. bře 2010 7:46:40

Shure padělky se bohužel vyskytují i v čechách. Doporučuji nekupovat kusy pohybující se cenově výrazně levněji než to má většina seriozních prodejců, tam člověk riskuje že si koupí jen předraženou kopii. Pokud si koupíte mikrofon u seriozního zavedeného prodejce, tak tam tento problém nenastane , jelikož ten bere u autorizovaného distributora. Pokud nemáte jistotu jestli jste koupil originál, distributor určitě je schopen poskytnout nějaké informace , jak rozeznat padělek.

Uživatelský avatar
Jose1
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 638
Registrován: stř 20. kvě 2009 19:31:19
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Jak poznat originál Shure?

Příspěvek od Jose1 » úte 09. bře 2010 9:37:17

Padesát osmičky se taky padělaly. Dalo se to poznat podle asi 5ti rozdílů. Někde k tomu byly i fotky, kde se to rozchází. (Snad Muzikus se o tom zmiňoval). Ale musely ty mikrofony ležet vedle sebe, jinak bez šance.
Vzpomínám - rozdílné hliníkové kroužky pod bambulou, jinak lisované. Rozdíl v popisu, či snad nálepkách na vložkách.
Dál si nepamatuji.
Logo firmy Shure bylo natištěno na obou stejně.

Uživatelský avatar
Sam Jr.
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 86
Registrován: čtv 15. kvě 2008 15:19:43
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Jak poznat originál Shure?

Příspěvek od Sam Jr. » úte 09. bře 2010 12:21:22

jedny padělky SM57 jsem vracel prodejci z ebay.co.uk, takže moje postřehy (všechny taky ověřené od dalších nešťastníků na netu):

- padělek nemá oproti originálu odpruženou vložku (+ grill/krytka nešla nekonečně otáčet oproti origo)
- nálepka Shure Dynamic SM57 je odfláknutá, v shure ulítlé R, celkově jinak veliké nápisy
- vývody z vložky mikrofonu taky trochu jiné (origo má jen 2 písmena inspekce, žádné MEXICO atd.
- padělek nemá v sobě trafo (jen něco co tak zdánlivě vypadá - po přepůlení je zalité v silikonu v těle mikrofonu) - změřit měřákem (nesmíš naměřit 600 Ohm), taky není špatné rozdělat konektor, jestli je mikrofon zapojen symetricky (2 dráty HOT a COLD, zem je vedená tělem mikrofonu a v konektoru sebraná plechem, který musí být skrz, taky by tam mělo být logo shure.

- ověřit hmotnost na přesné váze (origo má 284 g)

další věci už nejsou tak jasné, lišily se během výroby a platí jen pro nové kusy:
- po přepůlení mikrofonu má padělek lakovaný závit, origo by měl být čistý hliník
- nový originál má u konektroru jen 2 otvory, padělek a straré kusy mají 3.

pak podezřelé věci jako že balení mikrofonu bez kabelu (dle kódu na štítku) obsahuje na první pohled levný kabel XLR-jack ....

nějaký odkazy zde:
http://www.xmission.com/~jdjonsson/fakeshure.html" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.gearslutz.com/board/so-much-" onclick="window.open(this.href);return false; ... -pics.html




OK2MDK
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 502
Registrován: sob 31. led 2009 8:09:41
Bydliště: Valašské Meziříčí
Kontaktovat uživatele:

Jak poznat originál Shure?

Příspěvek od OK2MDK » úte 09. bře 2010 19:36:37

na midi.cz se objevoval takovýto inzerát "to nejcenejší a zadarmo- kušenosti" a presný popis rozdílů u shure X padělky, zkus pohledat...

sosik
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 14
Registrován: pon 25. kvě 2009 11:24:18

Jak poznat originál Shure?

Příspěvek od sosik » pát 19. bře 2010 10:24:12

ďakujem za odpovede :) bohužiaľ sa moje obavy potvrdili boli to kópie #-o

Uživatelský avatar
amatér

Jak poznat originál Shure?7

Příspěvek od amatér » sob 04. zář 2010 21:31:27

nemáte někdo nahrávku kytar, které snímal onen shure sm57? docela by mě to zajímalo, popřípadě nějaké zkušenosti, díky moc

Uživatelský avatar
Vítěz

Jak poznat originál Shure SM57?

Příspěvek od Vítěz » ned 14. srp 2011 12:47:48

Zdarec. Nedávno sem si přes inzerát pořídil údajně shure sm57 ale nejak se mě to nezdá protože na tom mikraku nikde neni napsana znacka jen low z a nakraslena charakteristika... dostal jsem k tomu i fakturu a manual a obě dvě listiny vypovídají o tom že je to skutečně shure sm57, ale když jsem brouzdal po audioteku tak sem narazil na vzhledově obdobný mikrofon - LD Systems D1057 a tak bych se chtěl zeptat jak bych poznal rozdíl mezi těmito dvouma mikrofonama, prostě chci mít jistotu že ten mikrak který sem si koupil je shure sm57 a že mě borec neošulil....
Předem děkuji za komentáře...

Uživatelský avatar
Hubert
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 175
Registrován: pát 24. čer 2011 8:19:19

Jak poznat originál Shure?

Příspěvek od Hubert » ned 14. srp 2011 13:39:01

Foto! rozhodně, jinak změřit impendanci ohmmetrem mezi 1 a 2/3 pinem, jestli má odpor jako shurka nebo to levný svinstvo
Mikrofony: AKG D5, sE 1A
PA: 2x RCF 312-A mk II
Mix: Mackie ProFx12
Master EQ: ART EQ341 (přeosazené OZ)
Kabeláž: Tasker + Neutrik
Příslušenství: Adam Hall, Millenium, ART
Co nemám a potřebuji, si půjčím.

honza637
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 636
Registrován: ned 18. kvě 2008 23:42:26
Bydliště: Sezimovo Ústí
Kontaktovat uživatele:

Jak poznat originál Shure?

Příspěvek od honza637 » ned 14. srp 2011 23:06:12

No, já mám z dřívějších dob 2 kopie Beta58 a jednu SM57. Je to docela vtipný. Totiž, je možný že to dělalo víc firem v číně. Mě se dostaly do rukou kopie co docela fungujou. Tu jednu pajcnutou betu mám jako TB majk, druhá leží v kufru. Ale mluví to obstojně. Ta SM57 je přesně jak se psalo výš v těle zalité závaží silikonem, bambulka nejde otáčet. Ten hraje hůř, má hrb na výškách. Takže slouží pro "kdyby náhodou". Ale běžně se nepoužívá. Ty LDčka údajně hrajou dost srovnatelně ale neměl jsem možnost ho slyšet.
Analog je analog - trochu toho šumu tam být musí...

kalvoj
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 78
Registrován: stř 09. úno 2011 8:14:42
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Jak poznat originál Shure?

Příspěvek od kalvoj » ned 28. srp 2011 22:02:15

Kupoval jsem SM58 od jedné zpěvačky skoro nový za 1500, no docela jsem se rosil, jestli je pravý. Rozdělal jsem ho do mrtě a konstatoval, že je to originál, kód vložky, závit, potisk, konektor, trafo. Problém je ten, že některé pajcy se moc neliší. První co zkoušíte je váha. Ta je třeba u mojeho originálu jiná než uvádí výrobce. Potisk se taky mezi řadami liší, kopie ale mívají většinou nálepku. Vložka je u pajců odpružená ale jde slyšet hluk při držení, což u originálu nejde. Pak je rozdíl již zmiňované zalití trafa (atrapy trafa). Liší se taky barvy nástřiku kopulky.

Na ebay jsme taky spozorovali čínské kopie sennheiserů.

honza637
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 636
Registrován: ned 18. kvě 2008 23:42:26
Bydliště: Sezimovo Ústí
Kontaktovat uživatele:

Jak poznat originál Shure?

Příspěvek od honza637 » pon 29. srp 2011 23:06:52

Ty kopie taky mívají jiný typ závitu u kopulky a možná i jinde. Zjistil jsem, že bambulka z kopie na origoš dát nejde.
Analog je analog - trochu toho šumu tam být musí...

skeletons88
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 282
Registrován: ned 17. črc 2011 13:06:51

Re: Jak poznat originál Shure?

Příspěvek od skeletons88 » pát 11. led 2013 18:13:17

:( aj ja som vlastnikom :( fake

kupa od MILAN ŠESTAK vijebany kokot

Odpovědět

Zpět na „Shure“