Oprava Shure Beta 58

Odpovědět
  • Reklama
  • DEMO 15
Radek Katakomby
Nováček fóra
Nováček fóra
Příspěvky: 8
Registrován: pon 11. dub 2011 14:21:25

Oprava Shure Beta 58

Příspěvek od Radek Katakomby » ned 13. dub 2014 22:05:13

Zdarec.
Mojemu známému se pokazil original shure beta 58 a slíbil jsem mu že se mu poptám co stím :)
Měl to na normálním hraní,kde prostě jako písničkář zpíval a náraz bylo ticho:(
Mikrofon je cca 10 let starý,takže se na něho nevztahuje záruka.
Poslat to někde do servisu,nebo jak to řešit jinak?
Díky předem za rady.
S pozdravem
Radek
Uherské Hradiště
P.S.
Mikrofon měl na stojanu,takže mu to nespadlo,ani nic takového.

Uživatelský avatar
MADMAX

Re: Oprava Shure Beta 58

Příspěvek od MADMAX » pon 14. dub 2014 13:47:20

těžko říct takhle z hlavy, když volavka je vodní pták.

nejčastější závady u mikrofonů jsou utrhaný kablíky od vložky nebo na XLR. U XLR se můžeš podívat sám (bacha, šroubek - respektive červík, který drží XLR v těle mikrofonu, je potřeba opatrně zašroubovat DOVNITŘ, a pozor, má LEVÝ závit!!!), XLR vytahovat kleštičkama JEMNĚ, kablíky jsou delší jen asi o 1 -1,5cm!!! Vložku z BETY bohužel podomácku nevyndáš, spíš ji zkurvíš, takže výměna v servisu. Další možnost je utržený vodič přímo u kmitací cívky nebo prasklý magnet, to už je na výměnu vložky (tak cca 2/3 ceny nového mikrofonu). Každopádně Praha Music Center, servisní středisko Louny, +420415652566

Radek Katakomby
Nováček fóra
Nováček fóra
Příspěvky: 8
Registrován: pon 11. dub 2011 14:21:25

Re: Oprava Shure Beta 58

Příspěvek od Radek Katakomby » stř 16. dub 2014 8:44:29

Díky za info a radu:)

Já mu nic opravovat nebudu,protože by to skončilo technickou katastrofou a podívá
se na to kolega z kapely jestli to je jenom nějaká drobnost,nebo to má mikrofon za sebou.

Jinak vložka stojí cca 3500 a nová Beta cca 4000,takže je jasné že písničkář bere novou Betu a jako zálohu jsme mu poradili ať ještě koupí např. SM 58.

Dva mikrofony pro jednoho zpěváka snad budou stačit:)

Uživatelský avatar
B.R. Sound

Re: Oprava Shure Beta 58

Příspěvek od B.R. Sound » stř 16. dub 2014 10:02:47

Já jsem loni nechával vyměnit vložky ve čtyřech Beta 58, stálo to asi kus 2100 i s prací. Dělal to ing. Matoušek/EMA, Ostrava. Zkus se optat jestli ještě vložky za tuhle cenu nemá.

Poslední štace pro rozbitou Shurku je dát tam vložku JTS nebo jiná čína a nechat to na takové ty nouzové akce, ožralí moderátoři, DJ, děcka a tak, kdy ten mikrák spadne za večer 3x na zem

Radek Katakomby
Nováček fóra
Nováček fóra
Příspěvky: 8
Registrován: pon 11. dub 2011 14:21:25

Re: Oprava Shure Beta 58

Příspěvek od Radek Katakomby » pát 18. dub 2014 9:10:14

Díky a Tomáše Matouška znám,protože jsem mu kdysi prodával větší množství elektronek,tak byl u nás na jihu na návštěvě:)
Jinak se dá přece dneska koupit spoustu slušných mikrofonů za rozumné peníze,takže možná bude nejlepší nechat starou betu nějakému dítěti na hraní před zrcadlem:)

Odpovědět

Zpět na „Shure“