alternativa - Shure SM57

  • Reklama
  • DEMO 15
knobtweaker
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 367
Registrován: pon 09. bře 2009 12:43:06
Bydliště: Praha

Re: alternativa - Shure SM57

Příspěvek od knobtweaker » stř 13. led 2010 1:02:36

Sm 57 je rozhodně takzvaný "must have" mikrofon , nic univerzálnějšího snad ani neznám.

Uživatelský avatar
ZvukarKt
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 26
Registrován: sob 09. led 2010 1:33:30
Bydliště: Klatovy
Kontaktovat uživatele:

Re: alternativa - Shure SM57

Příspěvek od ZvukarKt » stř 13. led 2010 2:23:25

Mno ja vidim rozdim mezi betou a SMkem v tom ze kdyz stavim aparat pro zvukare jen s rukama ze sahnou po sm ze jsou na ni zvykli.Ja osobne mam obe varianty a muzu rict ze na zpev pro chlapa davam betu 58 pro zenskou vetsinou SMko.Jsem s betou velice spokojenej. Mam tam i nejaky senhaisery ale vetsinou mi ruka uvizne prave na shuru. U nastrojovky kde pouzivam vetsinou 57 jsem nepoznal celkem rozdil snad jen ze beta mi prijde jako ze ma lepe odpruzenou vlozku a neprenasi dupani lidi na podiu :lol: a u SM57 kdyz to date na zpev tak neznali po vas vzdycky cumej co jste jim to tam dali za divnou vec bez bambule :mrgreen:


Ono ve finale kdyz date ke kejte PG57 a dobre zatocite koleckem u mixu venku to nikdo nepozna co tam mate pichnuty :wink:
Když to dobře hraje tančím... když ne ladím... a když to prostě nejde, jsem ve výčepu :D
http://www.stagemaster.cz

Uživatelský avatar
joshua
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 48
Registrován: stř 25. čer 2008 20:54:06
Bydliště: Varin
Kontaktovat uživatele:

Re: alternativa - Shure SM57

Příspěvek od joshua » stř 13. led 2010 17:22:42

suhlasim s xb...tej i5 by som sa nebal...

Uživatelský avatar
Abbey

alternativa - Shure SM57

Příspěvek od Abbey » úte 22. lis 2011 14:21:02

Na internetu jsem našel srovnání Audix i5 a SM57. i5 je brilatnější a např. do jazzu bych ho spíš použil. Na rock, bigbít bych použil 57, protože je přirozenější. Nevím, kolik stojí i5, ale podle mého názoru bude dražší. 57 stojí pár tisíc (2?), nepříjde mi to moc. Naopak. Tento mikrofon je zřejmě nejpoužívanější bubeníky celého světa - např. Dave Weckl, Simon Phillips atd... a využívá jej i řada známých studií. Jeho použití je především na snare (nahoře, dole), popř. tomy. Dále se využívá dost na kytarách, ale pozor - s kombinací s jiným spíš dynamickým mikrofonem. To už jsme ale u masteringu.
O tom, že by SM57 někdo používal na zpěv slyším poprvé a nikdy jsem nikoho s tímto mikrofonem zpívat neviděl. Možná tak ve zkušebně, když není jiný mikrofon. Tento mikrofon se na zpěv vůbec nehodí. Je to směrový mikrofon a tudíž by zpěvák musel zpívat přesně před ním, aby byl hlas stále stejně slyšet - o technických parametrech ani nemluvím. Na zpěvy se používají dynamické mikrofony. Shure 58 je klasika. Mně se docela líbí i jeden model od Sennheiseru, ale nevím teď model (je ale dražší o pár tisíc).
No a v neposlední řadě nezapomenout na kvalitní kabely, protože s blbým kabelem nebude hrát ani super mikrofon...

Uživatelský avatar
Fyla
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 904
Registrován: stř 09. črc 2008 15:58:11
Bydliště: براغ

alternativa - Shure SM57

Příspěvek od Fyla » úte 22. lis 2011 15:18:46

U jakeho masteringu??? Taky si lze z tveho prispevku spatne vylozit, ze sm57 neni dynamicky mikrofon...
Na zpevy se pouzivaji dynamicke mikrofony? Ano, a jeste taky vsechny ostatni...

Uživatelský avatar
Zbynoor
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 61
Registrován: stř 03. srp 2011 16:26:05
Bydliště: CR
Kontaktovat uživatele:

alternativa - Shure SM57

Příspěvek od Zbynoor » úte 22. lis 2011 15:46:22

Abbey ty jsi zarnym ukazem jak prispevovatel naprosto neznaly zmate spoustu dalsich podobnych ctenaru, jednak bych rekl ze prave do jazzu se hodi vernost prednesu, naproti tomu brilantnost kvuli prosazeni zvuku nastroje ve "zvukove" plnem rocku, bigbeatu. Audix i5 stoji na prodejne mene nez SM 57 ( to je oficialni doporucena cena, ze to ruzni prodavaji ruzne je druha vec ) ze neznas cenu je prazvlastni ( hledat neco na netu umi dnes deti ranneho veku ) na bici se jiste hodi ale urcite neni spickou v oboru spise levny universalni mikrofon ktery nikoho neurazi, na kytaru je taky v poho a kombinace se pouziva ale sam o sobe funguje take skvele, na zpev jsem ho take parkrat videl a mohu potvrdit ze pokud to bylo na fotce tak urcite se znamym oblicejem, je to dynamicky mikrofon stejne jako SM 58 a v podstate se stejnou vlozkou akorat o jednu vrstvu molitanu mene, takze zdroj zvuku je akusticky blize k membrane, smerova char. je stejna a to kardioida...
www.silentsound.cz www.silentsound.cz/tour - VW Crafter Tourbus
L-Acoustics, Yamaha CL3, Neumann, BSS, Shure, Sennheiser, Lake, XTA, LabGruppen, DBX, AKG, AlurSystem, Nivtec ...

Uživatelský avatar
Akrij Kenumis
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 55
Registrován: pon 03. lis 2008 11:21:19

alternativa - Shure SM57

Příspěvek od Akrij Kenumis » úte 22. lis 2011 15:55:36

Děkuji...zbynoor...něž jsem se zbavil rudého vidění...napsal jsi to ty a slušně...jen doplním třeba zde



a i kdyby byla SM57 směrová (myslel zřejmě superkardiodu) co je špatného na tom použít superkardiodu na zpěv???
Mydlovary SOUND
I
I I
I III I
I I
I

vitek_cz
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 428
Registrován: ned 10. črc 2011 12:25:24
Bydliště: Praha 6

alternativa - Shure SM57

Příspěvek od vitek_cz » úte 22. lis 2011 16:05:45

Urcite nehledej levnejsi alternativu. Cena je adekvatni.

Ja osobne mam SM57 i Audix i5. Myslim, ze uz bylo receno vse podstatne.

Muze se zdat, ze levnejsi mikrofony od neznamych znacek hraji lip (vice vysek). Zato maji treba vyssi zkresleni, mensi max. SPL, mensi mechanickou odolnost, hraji hur mimo osu... Je potreba brat v potaz i tyto parametry.

V.

kalfar
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 241
Registrován: ned 19. srp 2007 16:21:00
Bydliště: Podkrkonoší

alternativa - Shure SM57

Příspěvek od kalfar » stř 23. lis 2011 16:46:52

Na 57ku v dnešní době zpívá někdo z Plastiků a dosti silně si na ní trvá.
Žijem, pijem, tancujem! Jsem velký a tvrdohlavý!

jardatop
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 461
Registrován: stř 26. bře 2008 23:39:44
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

alternativa - Shure SM57

Příspěvek od jardatop » stř 23. lis 2011 23:52:39

Ja SM57 taky pouzivam na zpev. Mam k ni originalni (dost drahej) wincus a je to super.
http://www.thomann.de/cz/shure_a2ws_schwarz.htm" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
Fyla
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 904
Registrován: stř 09. črc 2008 15:58:11
Bydliště: براغ

alternativa - Shure SM57

Příspěvek od Fyla » čtv 24. lis 2011 0:00:02

Tak kazdymu, co se libi... Ale nekdo neznaly by po precteni tematu mohl nabyt dojem, ze je sm57 dobra na zpev. A to neni. Je asi tisic jinych mikrofonu, ktere tam odvedou praci podstatne lepe...

Uživatelský avatar
Hubert
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 175
Registrován: pát 24. čer 2011 8:19:19

alternativa - Shure SM57

Příspěvek od Hubert » čtv 24. lis 2011 0:18:38


http://www.youtube.com/watch?v=9e5cqe_JE0Q

Nemá náhodou Lemmy SM57 na tom svým "overhead" vokálu? silně mě to shurku připomíná, ale můžu se plést.
Mikrofony: AKG D5, sE 1A
PA: 2x RCF 312-A mk II
Mix: Mackie ProFx12
Master EQ: ART EQ341 (přeosazené OZ)
Kabeláž: Tasker + Neutrik
Příslušenství: Adam Hall, Millenium, ART
Co nemám a potřebuji, si půjčím.

Uživatelský avatar
Fyla
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 904
Registrován: stř 09. črc 2008 15:58:11
Bydliště: براغ

alternativa - Shure SM57

Příspěvek od Fyla » čtv 24. lis 2011 1:05:32

Jo, to je sm57. A taky tam drti Foderu, Uchylarna se vsim vsudy...

Uživatelský avatar
V9tek

Re: alternativa - Shure SM57

Příspěvek od V9tek » pát 01. úno 2013 18:01:03

Ještě bych za mě dodal AKG D5. Podle mě je na úrovni bety 58 s tím že občas se mi zdá že v hlase je z D5 slyšet ještě víc nuancí než z bety. Odolnost vůči vazbě je taky na solidní úrovní. Mechanickou odolnost zatím nedokážu posoudit zatím mi ten mikrofon nikde neupadl. A za cenu něco málo přes 2000 se mi to zdá dobrej mic

Uživatelský avatar
safa
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 2685
Registrován: pon 26. pro 2005 1:28:29
Bydliště: Praha, matka měst a vesnic
Kontaktovat uživatele:

Re: alternativa - Shure SM57

Příspěvek od safa » pát 13. črc 2018 17:16:31

A mame tu dalsi "novou" alternativu za SM57:

https://www.kreatek.cz/se-electronics-v7-x.html

Trosku tlustsi, ale hlavně superkardioidní, takže bez přeslechů z hihatky (samozřejmě doporučuju vyzkoušet)

Odpovědět

Zpět na „Shure“