Bezdrátové mikrofony pro zpěváky

Odpovědět
  • Reklama
  • DEMO 15
Frenkie
Nováček fóra
Nováček fóra
Příspěvky: 3
Registrován: úte 17. lis 2015 21:51:23
Kontaktovat uživatele:

Bezdrátové mikrofony pro zpěváky

Příspěvek od Frenkie » sob 25. bře 2017 19:22:09

Zdravím,
sháním pro zpěváka a zpěvačku bezdrátové mikrofony, aby mohli chodit mezi lidi (v sálech i venku). Jde o zpěv klasické dechovky a populárních melodií. Podmínkou je napájení AA bateriemi, ideálně vestavba do racku a cena obou do cca 25 tisíc. Hlavní starost mi dělá kvalita zvuku (u dnes hojně nabízených neznámých značek) a samozřejmě použité pásmo. Hrajeme hlavně u nás, ale rádi bychom se prosadili i za hranicemi (zejména Německo), tak aby to bylo použitelné i tam. Je to pro nás docela velká investice a nechceme, aby to za pět let bylo nepoužitelné. Zaujal mne Shure BLX24r s SM58, konkrétně https://www.thomann.de/cz/shure_blx24r_sm58_t11.htm myslíte, že je to dobrá volba? Moc děkuji za názory.

Bildic
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 156
Registrován: ned 17. bře 2013 17:00:04

Re: Bezdrátové mikrofony pro zpěváky

Příspěvek od Bildic » ned 26. bře 2017 13:58:45

Odporucam radsej hlavu beta

A ak vyhnut sa starosti s frekvenciami v zahranici, tak:

https://www.shure.de/produkte/funkmikro ... reless-set

Pozicaj si to a vyskusaj. Dosah je podla vyrobcu max cca 20-30 m.

Uživatelský avatar
Petr Z.

Re: Bezdrátové mikrofony pro zpěváky

Příspěvek od Petr Z. » ned 26. bře 2017 15:39:52

Na to, aby zpěváci mohli chodit mezi lidi v sálech i venku je potřeba opravdu spolehlivý dosah nejméně 100m. Např. překážka v podobě 300 lidí s mobily v kapsách je pro běžné sety neřešitelný problém.
Na tuto aplikaci budete muset zamířit do jiné cenové kategorie, vykašlat se na chození mezi lidi, anebo si dělat ostudu výpadky signálu levných setů s dosahem 30m. Tak si vyber :-)

Bildic
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 156
Registrován: ned 17. bře 2013 17:00:04

Re: Bezdrátové mikrofony pro zpěváky

Příspěvek od Bildic » ned 26. bře 2017 16:28:25

:-)

Na 100m si viem predstavit moderovat, ale spievat? Zeby im nevadilo to oneskorenie, ako sa budu pocut?
Alebo plus IEM, anteny, technik ...

Ak je rozpocet na obidva mic pevny, z niecoho treba ubrat.

Frenkie
Nováček fóra
Nováček fóra
Příspěvky: 3
Registrován: úte 17. lis 2015 21:51:23
Kontaktovat uživatele:

Re: Bezdrátové mikrofony pro zpěváky

Příspěvek od Frenkie » ned 26. bře 2017 18:13:49

To Bildic
Hlavu Beta jsem záměrně nechtěl, sice je odolnější proti zpětné vazbě, ale zároveň je zatlumenější a naše zpěvačka má poměrně hlubší hlas.
S WiFi přenosem si nejsem moc jistý. A ten dosah je docela malý. Je sice pravda, že se budou pohybovat do cca 20ti metrů od přijímače, ale ty udávané hodnoty se většinou měří za ideálních podmínek. Co když bude v cestě nějaká překážka?
Zařízení mi tady nikdo nepůjčí, abych si ho mohl vyzkoušet. Jinak celá kapela je nazvučená, takže zpěváci slyší kapelu i sebe z PA.
Myslím si, že rozpočet není tak malý, aby se nedalo pořídit něco slušného.
To Petr Z.
Udávaný dosah u BLX24r je udávaný na 91m (skoro 100m) a podle použité frekvence by mobily neměly být problém. Nechápu tedy Váš komentář. Nepřišlo mi, že by tohle vybavení od Shure bylo na dělání ostudy. Ale rád si poslechnu, zda se máme vykašlat ještě na něco.
Nicméně dotaz stále trvá, co říkáte na SHURE BLX24R(E)/SM58, je to použitelné, máte osobní zkušenosti? Případně navrhujete něco jiného odzkoušeného? Ale konkrétně prosím.

Uživatelský avatar
KarlosSou
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 105
Registrován: pon 25. led 2016 20:59:36
Bydliště: Karlovy Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Bezdrátové mikrofony pro zpěváky

Příspěvek od KarlosSou » ned 26. bře 2017 20:17:47

Rozhodně bych pro dva přijímače použil anténní splitter s antenami typu "sloní ucho".

Uživatelský avatar
Petr Z.

Re: Bezdrátové mikrofony pro zpěváky

Příspěvek od Petr Z. » pon 27. bře 2017 1:04:27

V každém případě bych před jakoukoliv koupí pátral po možnosti zapůjčení a vyzkoušení.
Zprostředkované zkušenosti, nebo zkušenosti někoho jiného jsou v tomto specifickém případě naprd.
Sobě ušetříte zklamání a práci s vracením ve dvoutýdenní lhůtě, dotyčné firmě ušetříte také zbytečnou práci a ztracený čas.
Také jsem si nejprve /proti kauci/ raději nejprve vypůjčil jednu, opravdu velmi drahou sadu v ceně mnoha desítek tisíc korun, abych během tří dnů zjistil, že je pro mé účely naprosto nevhodná.

Uživatelský avatar
Petr Z.

Re: Bezdrátové mikrofony pro zpěváky

Příspěvek od Petr Z. » pon 27. bře 2017 1:08:19

P.S.:
No právě - na ty udávané "dosahy" zatraceně pozor. Většinou jsou to dosahy za téměř ideálních podmínek, tj. přímá viditelnost, žádné překážky a spousta kovových materiálů okolo apod. Až po koupi se pak zjišťuje, že ten praktický, spolehlivý dosah je ani ne třetinový. Dejte si na tyhle "papírové" údaje prosím pozor, já se takhle málem pěkně draze spálil.

Uživatelský avatar
zelatina
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 130
Registrován: pon 15. srp 2011 1:37:05
Bydliště: Piešťany
Kontaktovat uživatele:

Re: Bezdrátové mikrofony pro zpěváky

Příspěvek od zelatina » pon 27. bře 2017 12:09:17

BLX24R máme a osobne by som išiel radšej do beta58, je o dosť čistejšia oproti SM58. Kvalitou zvuku ani spracovania to pravdaže nie je Sennheiser... Osobne by som išiel do Sennheiseru, napr. ew100 G3, ak by na to boli peniaze, zase taký rozdiel v cene tam nie je. Sennheiser má aj o dosť lepší dosah na priložené antény, aspoň teda naše ew500 G2 vs. BLX24R. V každom prípade, ak to chcete používať na väčšie vzdialenosti ako 15-20m okolo pódia, treba použiť lepšie antény a umiestniť ich dostatočne vysoko nad ľudí. Na tých Shure mi vadí hlavne plastové telo, čo je fakt hnus a má to pomerne značný manipulačný hluk. Taktiež majú možnosť útlmu iba 10dB, čo mi dosť často nestačí a zvuk je často prebudený, ak sa to použije na spev. Na moderovanie a hovorené slovo je to v pohode.

exxxi
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1443
Registrován: sob 29. led 2011 1:35:00
Bydliště: dálnice D5

Re: Bezdrátové mikrofony pro zpěváky

Příspěvek od exxxi » pon 27. bře 2017 13:04:15

Taky se divim, co je na Bete zatlumene. Zkouseli jste ji na aparatu, ktery pouzivate?
SiEx3, X32r, IG4T, EV, Turbosound etc.

saxon
Nováček fóra
Nováček fóra
Příspěvky: 4
Registrován: úte 04. zář 2012 9:33:34

Re: Bezdrátové mikrofony pro zpěváky

Příspěvek od saxon » pon 27. bře 2017 15:04:01

Sennheiser ew100 G3 s hlavou 945, ověřené a funkční. Lepší dynamickou vložku myslím nemají.
Dobře chodí v náročních podmínkách digitální řada ULXD od Shure, ale to už jsou jiné peníze.
Každopádně to chce externí LP antény.

Uživatelský avatar
mkarr
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 683
Registrován: pon 28. říj 2013 19:21:32
Bydliště: Moravské Budějovice

Re: Bezdrátové mikrofony pro zpěváky

Příspěvek od mkarr » úte 28. bře 2017 23:35:05

Pohybování mezi lidmi se dá vyřešit tak, že přijímače, potažmo pouze antény umístíte tak, aby signál musel prolézt minimálním množstvím posluchačů a jiných překážek. Obvykle to znamená vystrčit je někam dostatečně vysoko. Na dva mikrofony s relativně omezeným rozpočtem bych rozhodně raději investoval do samotné sady Mikrofon/přijímač než do splitteru a antén. Co se týče konkrétních výrobců a modelů, tady moc neporadím. Já sám používám pouze sadu EW100 od sennheiseru a WMS470 od AKG a spokojený jsem s oběma. Co se týče prostupu lidmi nebo zdmi, obě předvedly daleko víc, než dvacet metrů stojících lidí. Jak se která ale bude hodit pro zpěvačku s poměrně hlubším hlasem, to chce asi fakt poslechnout.

Gustav
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 453
Registrován: ned 19. úno 2006 14:37:28
Bydliště: Praha

Re: Bezdrátové mikrofony pro zpěváky

Příspěvek od Gustav » stř 29. bře 2017 8:57:35

Další věc je problém s MINITOREM , to bude taky BEZ-DRÁTOVÝ do UCHA...?

Uživatelský avatar
mi-ro

Re: Bezdrátové mikrofony pro zpěváky

Příspěvek od mi-ro » stř 29. bře 2017 10:40:02

Dosah a spolehlivost přenosu mikroportů jsem (jsme) už několikrát řešili. Předně je nutné poznamenat, že 100% přenos nelze získat nikdy! Vždy je a bude nějaká pravděpodobnost, že se v luftě objeví něco, co tam nemá být. Bohužel to není vidět. Ale, v podstatě nelze než nesouhlasit s předchozími. Klíčový je výběr kmitočtu-pásma, pak přístroje, ev. přídavných antén a důležitý je vysílací výkon handky. Max. povolený je 100mW ale většina používá cca 30mW. Ty levnější dokonce 10mW. AKG WMS470 umí 50mW a některé typy Sennheiserů až 100mW. A to už je na dosahu znát. Hlavně bych varoval před digitály v pásmu 2,4GHz, tedy WiFi. V tomto pásmu je tuším 16 kanálů a když si uvědmíš, že na tom běhají bezdrátové sítě, chůvičky, kamery a hlavně při akci každý druhý "chytrý" mobil návštěvníka, tak spolehlivý přenos nemá šanci.

Gustav
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 453
Registrován: ned 19. úno 2006 14:37:28
Bydliště: Praha

Re: Bezdrátové mikrofony pro zpěváky

Příspěvek od Gustav » úte 27. čer 2017 11:10:51

Zvěv na dálku bude potíš z odposlechem , jen do sluchátka taky bezdrátově , mikrofon s citlivou vložkou na kterou je zvyklá- kapsle mic. nemusí bejt Shure , )Sennheiser)se zdá být lepší - musí zkusit osobně a Digi freq.je asi podstatná
Dosah všeho bude jen 50m takže přijímače a vysílač v CENTRU prostoru bez betonu :^o

Odpovědět

Zpět na „Shure“