Shure SM57 - protáčející se kopulka

Odpovědět
  • Reklama
  • DEMO 15
Uživatelský avatar
CharlesBass
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 546
Registrován: ned 20. dub 2008 13:11:38
Bydliště: Banská Bystrica

Shure SM57 - protáčející se kopulka

Příspěvek od CharlesBass » pon 18. čer 2018 12:44:40

Objednal jsem si pro doplnění jednu SM57 a při vybalování zjistil, že krabice mikrofonu dostala uvnitř zásilky pořádnou ránu. To jak někteří baliči balí je opravdu k výprasku, nejen k vyhazovu. Ale k problému:

Mikrofon jsem ještě nezkoušel, vypadá nepoškozený, ale protáčí se na něm ta černá plastová kopulka - nemůžu si vzpomenout, děla-li to i jiné SM57, které jsem měl v ruce ...... a že jich bylo dost. U některých mikrofonů se to dělo, ale nejsem si jistý, že zrovna tyto.
Basista zajímající se značnou měrou o zvuk, tedy i samozvučení a jeho následky :lol:
A drze se deroucí do vyššího levelu sorty podivínů říkající si zvukaři :-)

kelly.ok
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 329
Registrován: stř 18. říj 2017 7:27:13

Re: Shure SM57 - protáčející se kopulka

Příspěvek od kelly.ok » pon 18. čer 2018 15:14:10

Ano, kopulka na SM57 je volně (točící se/hrkací/...) Už jsem sice viděl i SM57, kde právě volně nebyla - neprotáčela se, ale to byla právě spíš ona "odchylka" od normálu nebo poúrazový následek.

Uživatelský avatar
CharlesBass
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 546
Registrován: ned 20. dub 2008 13:11:38
Bydliště: Banská Bystrica

Re: Shure SM57 - protáčející se kopulka

Příspěvek od CharlesBass » pon 18. čer 2018 15:32:00

Díky :-) Nemám teď žádný jiný pro srovnání a opravu jsem si nebyl jistý, že se točili kopulky právě na SM57, ikdyž jejich kopulka je dost nezaměnitelná :smt004 (a Shure 545 je némlich to stejné, a ty sem taky měl v ruce) Možná krabice byla zdeformovaná váhou, nikoli nárazem, ale to bych se divil. Ještě ho vyzkouším na PA.
Basista zajímající se značnou měrou o zvuk, tedy i samozvučení a jeho následky :lol:
A drze se deroucí do vyššího levelu sorty podivínů říkající si zvukaři :-)

Odpovědět

Zpět na „Shure“