MX153 odpor mezi dráty

Odpovědět
  • Reklama
  • DEMO 15
Uživatelský avatar
herdek

MX153 odpor mezi dráty

Příspěvek od herdek » čtv 17. říj 2019 22:21:51

Ahoj, mám doma již nějakou chvíli vyřazenou Shure MX153, že má blbej kontakt u tý bambulky co je pod uchem. Tak si říkám, ať mi to tu nesmrdí, že to zkusim opravit. Samozřejmě přervaný stínění, nebo zem, nebo co to je. První co mě zarazilo, že ty mikro-mini kabílky nejdou vůbec pájet. Plasty tečou a měď cín k sobě skoro nepustí :-) Ale nějak se to trochu povedlo, ale když jsem změřil odpor mezi signálovou cestou a stíněním, jestli tam neni nějakej zkrat, jak jsem to hodně ohřejval, tak mi to naměřilo 1,63kohm. Při ustřižení jsem si to samozřejmě nezměřil.
Takže mé otázky zní:
1 - Ten odpor by asi měl bejt nekonečnej, nebo ne? Nebo je to nějaká impedance mikrofonu.
2 - Je nějakej trik jak to pěkně spájet, aby se u toho nerozpustila celá izolace?
Dík za odpověď

Uživatelský avatar
CharlesBass
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 546
Registrován: ned 20. dub 2008 13:11:38
Bydliště: Banská Bystrica

Re: MX153 odpor mezi dráty

Příspěvek od CharlesBass » čtv 17. říj 2019 23:59:17

1) jo nejaka impedance mikrofonu by to byt mohla :-) to se uvidi pri vyzkouseni

2) je to lakovana izolace. zaklad je odstranit lak, treba kyselinou, ktera je na to vhodna, nanest pajeci pastu a pouze prilozit do kapicky cinu na pajecim bode.

kdysi sem exceloval v opravach sluchatek "pecek". izolaci sem daval dolu zapalovacem. kdyz sem zjistil, ze novy jack, co na to davam, je dvojnasobne drazsi, nez cela sluchadla, tak sem se na to vyprd :-D
Basista zajímající se značnou měrou o zvuk, tedy i samozvučení a jeho následky :lol:
A drze se deroucí do vyššího levelu sorty podivínů říkající si zvukaři :-)

Uživatelský avatar
herdek

Re: MX153 odpor mezi dráty

Příspěvek od herdek » pát 18. říj 2019 21:01:12

1 - To jsem se právě bál vyzkoušet :D
2 - To mě ani nenapadlo, díky. Nějaký tip na snadno dostupnou kyselinku?

gnat
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 180
Registrován: úte 01. říj 2019 13:49:11

Re: MX153 odpor mezi dráty

Příspěvek od gnat » pon 30. pro 2019 10:30:57

Kyselina Acetylsalicylová aneb obyčejný Acylpyrin. Je to levné, dostupné a smaltová izolace tím jde jedna báseň. Akorát se toho nenadejchej. dost to dráždí.

Odpovědět

Zpět na „Shure“