Behringer DSP2024P

Odpovědět
  • Reklama
  • DEMO 15
Uživatelský avatar
akord
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 10
Registrován: úte 17. črc 2007 14:32:02
Bydliště: Zlín

Behringer DSP2024P

Příspěvek od akord » pon 28. pro 2009 9:25:45

Dobrý den, koupil jsem na 2 zpěvy DSP2024P místo vestavěného efektu v mixu. Prosil bych o radu, zda dle vašich zkušeností tento efekt zapojit každému zvlášť do insertů nebo do efektové cesty, plete mne to, že tento efekt je stereofonní, jestli vůbec má význam se tím zabývat u zpěvů. Pokud jsem zapojil mikrofon napřímo přes kanál efektu, hrůza ...... šum mořských vln a ozvěna kdesi ze záhrobí. Děkuji předem za rady !

Uživatelský avatar
TomasVv
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1215
Registrován: pon 25. čer 2007 21:19:01
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Behringer DSP2024P

Příspěvek od TomasVv » pon 28. pro 2009 10:09:29

Hlasuji pro efektovou cestu, nezapomeň nastavit poměr na 100% WET.
Dělám, co mě baví.

Uživatelský avatar
frantik
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 823
Registrován: pon 29. srp 2005 23:28:41
Bydliště: Vracov

Re: Behringer DSP2024P

Příspěvek od frantik » pon 28. pro 2009 10:27:49

Zapoj to klasicky podle běžných zvyklostí: Z pultu pošli některý volný AUX-POST do INPUT-L a výstupy L a R z efektu zapoj do některého stereo AUX RETURN na mixpultu nebo do volného stereo vstupu. Na vstupu, který chceš "efketovat", vytáhni příslušný AUX-POST podle potřeby s tím, že je zapojen za hlavním faderem, takže se úroveň signálu nastaveném na faderu vstupu automaticky promítá do úrovně nastavené na AUXu (Pozn: Je to opak AUX-PRE, který není faderem ovlivněn a používá se na monitory pro účinkující). Takto si nastav AUXy podle potřeby nezávisle na všech vstupech, které potřebuješ do efektu posílat a během hraní si to upravuj podle potřeby (sóla apod.).

Na pultu někde bude i sumární regulátor AUX pro danou sběrnici AUXů s jednotlivých vstupů se kterým ve spolupráci s regulátorem INPUT na vstupu procesoru nastavíš potřebné vybuzení efektového procesoru.

Pokud efektovaný (nyní již stereofonní) signál vracíš do stereovstupu pultu, který má také štelovátka AUX, tak je nech zásadně stažené na minimum, jinak se Ti touto cestou signál vrací zpět na vstup procesoru, což není žádoucí! Stereovstup pultu je vhodnější použít, protože má většinou EQ a lze tak dokorigovat signál z procesoru, pokud tedy stereo-return na pultu (původně pro efektovku určený) žádný korektor nemá.


Jo správná poznámka!!! Díky Tome! Na procesoru samozřejmě nastavit mix direct-effect naplno doprava nadoraz! Přímý signál s efektovým se míchá jen v případech, že je efekt zapojen do insertu nebo po cestě do hlavního výstupu, eventuelně ve spojení nástroj-efekt-kombo.
Jsem zmatkař, někdy. No a?

Uživatelský avatar
Jose1
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 638
Registrován: stř 20. kvě 2009 19:31:19
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Behringer DSP2024P

Příspěvek od Jose1 » pon 28. pro 2009 12:39:19

.....a pokud to budeš vracet zpět přímo na dvě kliky, tak jak to dělám já,(nemám stereo vstup osazen tahovým potenciometrem), nezapomeň si vytočit panoramu jednu v levo druhou v pravo na doraz. :wink:

Uživatelský avatar
akord
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 10
Registrován: úte 17. črc 2007 14:32:02
Bydliště: Zlín

Re: Behringer DSP2024P

Příspěvek od akord » pon 28. pro 2009 22:03:55

Díky za názory =D> zapojil jsem, vyzkoušel jsem, funguje ... závěrem hodnotím DSP2024P jako takovou milou hračku, u které platí, že méně je rozhodně více. Toho efektu na zpěv se dá přidávat jen velmi mírně ...

Uživatelský avatar
frantik
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 823
Registrován: pon 29. srp 2005 23:28:41
Bydliště: Vracov

Re: Behringer DSP2024P

Příspěvek od frantik » pon 28. pro 2009 22:26:11

Takže nakonec jak? Z AUX-PRE předpokládám do efektu a ten pak vracíš do stereovstupu pultu, dvou monovstupů nebo do nějakého stereo-AUX return? Jaký máš vlastně pult? Některé AUX-return mívají i korekce, já je na své GL2200 mám. Dvoustupňový korektor hloubky-výšky většinou postačuje, podle potřeby se dá omezit hukot v basech, šum na výškách nebo naopak zde dozvuk "naostřit".

Každopádně to teď máš zapojeno podle běžných zvyklostí. A jak píšeš - méně je více. S efektem vždy opatrně, základem práce zvukaře je vychytat zvuk kapely a efektem jen dokreslit, nikoli rozmazat snažení muzikanta.
Jsem zmatkař, někdy. No a?

maly_medved
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 716
Registrován: úte 03. črc 2007 9:27:11
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Behringer DSP2024P

Příspěvek od maly_medved » úte 29. pro 2009 8:50:54

frantik píše:Takže nakonec jak? Z AUX-PRE předpokládám do efektu a ten pak .....

AUX POST

Uživatelský avatar
frantik
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 823
Registrován: pon 29. srp 2005 23:28:41
Bydliště: Vracov

Re: Behringer DSP2024P

Příspěvek od frantik » úte 29. pro 2009 9:14:04

No jasně, AUX-POST, díky medvěde! Ke stáru už pletu koše s baňama...
Jsem zmatkař, někdy. No a?

Uživatelský avatar
akord
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 10
Registrován: úte 17. črc 2007 14:32:02
Bydliště: Zlín

Re: Behringer DSP2024P

Příspěvek od akord » úte 29. pro 2009 9:30:22

Ahoj, tak nakonec zapojení klasické, efektová cesta (SEND/RET.) .... zatím, po zakoupení dalších efektů samozřejmě přepojím na inserty, mixážní pulty mám značky Yamaha, jeden malý s FX a jeden větší bez FX, které ale nepoužívám. V návodu pro DSP se píše, že pro některé efekty musí být signál přítomen na obou vstupech (DSP je dvou-kanálový), přitom SEND je mono, tak jsem to zapojil do CH1 a výstupy pro RET. jsem použil ST/L-R, funguje to ... :-)

Uživatelský avatar
frantik
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 823
Registrován: pon 29. srp 2005 23:28:41
Bydliště: Vracov

Re: Behringer DSP2024P

Příspěvek od frantik » úte 29. pro 2009 9:40:40

V manuálu jsem si všiml, že je tam hodně konfigurací a některé budou možná vyžadovat buzení ze dvou AUX send odděleně, aby se procesor plně využil. Nestudoval jsem to podrobně, ale mám za to, že většinou se výrobce postará o to, aby se efektový procesor dal budit korektně i z jednoho vstupu, obvykle L, kdy se automaticky signál přivádí i do vstupu R. Pokud se procesor budí ze dvou auxů, tak obvykle zase jen některé presety umožňují oddělený duální provoz.
Jsem zmatkař, někdy. No a?

Uživatelský avatar
akord
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 10
Registrován: úte 17. črc 2007 14:32:02
Bydliště: Zlín

Re: Behringer DSP2024P

Příspěvek od akord » úte 29. pro 2009 10:10:58

Ahoj, přesně tak ... zkoušel jsem i to MONO (CH1/IN-OUT) a je to trošku jiné, řekl bych, že míň rozložené, no uvidíme za provozu, potom by inserty nebyly vhodným řešením, ale určitě podskupina, ovšem to pro dva/tři lidi už není v zájmu řešit, nejsem zvukař :-)

Uživatelský avatar
frantik
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 823
Registrován: pon 29. srp 2005 23:28:41
Bydliště: Vracov

Re: Behringer DSP2024P

Příspěvek od frantik » úte 29. pro 2009 10:22:45

Nemyslel jsem mono provoz pro výstup procesoru, ale pro vstupy. Výstupy použij vždy ve stereu, na to je ten procesor vyladěn, v monu to nikdy nebude ono. Na inserty v kanálech či nasazení na podskupinu se vykašli, tam se dávají spíš kompresory dynamiky. Efektové procesory bývají přednostně společné pro všechny vstupy tím systémem AUX-post sběrnic, mono-send /stereo-ret.

Tím zapojením procesoru do insertu si navíc zbytečně mršíš přímý signál a jsi omezen dynamickým rozsahem a odstupem s/š toho procesoru. Navíc musíš poměr dry-wet, štelovat bokem v efektovém racku, což je opět méně přehledné a pohodlné oproti sběrnicím AUX.
Jsem zmatkař, někdy. No a?

Uživatelský avatar
Branislav

Behringer DSP2024P

Příspěvek od Branislav » pát 02. bře 2012 21:40:59

Prosim Vás vedel by my niekto poradiť ako nastaviť viacero efektov na jedenu stopu ako napriklad reverb+compresor+chorus do hromady?

mirko5
Nováček fóra
Nováček fóra
Příspěvky: 2
Registrován: pon 31. bře 2014 19:06:09

Re: Behringer DSP2024P

Příspěvek od mirko5 » pon 31. bře 2014 19:14:23

Prosim Vás nemá niekto český alebo slovenský návod pre DSP 2024P a FBQ1502?
mifed70@gmail.com Díky za pomoc

Odpovědět

Zpět na „Behringer“