Behringer FBQ 2496

  • Reklama
  • DEMO 15
jardatop
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 461
Registrován: stř 26. bře 2008 23:39:44
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Behringer FBQ 2496

Příspěvek od jardatop » stř 29. dub 2009 13:42:10

Poridil jsem si tento omezovac zpetne vazby. Zjistil jsem, ze ma MIDI rozhrani. Jak se to da v praxi pouzit? Je na to nejaky software, ktery s tim komunikuje? Nejde tam treba pres MIDI prenest ekvalizacni krivku nebo tak neco?
Diky.

Uživatelský avatar
safa
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 2685
Registrován: pon 26. pro 2005 1:28:29
Bydliště: Praha, matka měst a vesnic
Kontaktovat uživatele:

Behringer FBQ 2496

Příspěvek od safa » stř 29. dub 2009 14:14:48

Na strane 10 ceskeho manualu to mas popsany. Lze pouzit jakykoliv software ktery umi vysilat MIDI kontrolery (primo dedikovany soft jako treba DCXko to nema).

jardatop
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 461
Registrován: stř 26. bře 2008 23:39:44
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Behringer FBQ 2496

Příspěvek od jardatop » stř 29. dub 2009 15:14:56

To je teda skoda, ale diky za odpoved. Tabulku v manualu vidim.
Skoda, ze na to zatim zadnej chytrak software nenapsal :)

Uživatelský avatar
safa
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 2685
Registrován: pon 26. pro 2005 1:28:29
Bydliště: Praha, matka měst a vesnic
Kontaktovat uživatele:

Behringer FBQ 2496

Příspěvek od safa » stř 29. dub 2009 17:58:12

Mmno bejval softik, jenovalo se to SOunddiver kterej prave resil tyhle ovladaci zalezitosti (umel virtualnim kolecku priradit odesilani kontroleru a mel i hromadu preddefinovanejch zarizeni). Myslim, ze uz ale nejak neexistuje (delal ho Emagic kterej po odkoupeni Applem zrusil vyvoj vsech softu pro PC) ... ale dost mozna ze existuje neco podobnyho.

mg
Nováček fóra
Nováček fóra
Příspěvky: 3
Registrován: stř 17. zář 2008 13:23:31
Bydliště: holešov

Behringer FBQ 2496

Příspěvek od mg » čtv 07. kvě 2009 12:35:25

Jardo TOp:A jak jsi s FBQ 2496 spokojený?Mohl by jsi napsat pár zkušeností?
mg

jardatop
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 461
Registrován: stř 26. bře 2008 23:39:44
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Behringer FBQ 2496

Příspěvek od jardatop » čtv 07. kvě 2009 18:23:04

Zatim jsem to pouzil na 2 akcich. Jednou jsem to mel na insertu grupy se sborem v kostele, abych ho mohl vic vytahnout. Funguje to.
Podruhe to bylo na odposlechove cesty. Vyuzil jsem tam i posledni 3 filtry jako manualni parametrickej ekvalizer, abych mohl vystelovat ten zvuk. Prvnich 8 jsem napiskal pred koncertem, zbyle nechal pro pripadne dalsi vazby vznikle behem produkce.
Je fakt, ze kdyz jsem zmackl bypass, tak se slysitelne ztlumil sum v tech odposlesich. Ale na odposlechy se to snese.
Jinak ovladani je docela prehledne. Jenom v tom manualnim parametrickem ekvalizeru mi chybi volby hi pass a low pass na tech krajnich parametrech.

Uživatelský avatar
Pavel Sedlák
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1326
Registrován: úte 24. črc 2007 12:44:06
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: Behringer FBQ 2496

Příspěvek od Pavel Sedlák » úte 30. bře 2010 9:48:07

Jak se ti FBQ cca po roce osvědčil ?
Nemám strach z lopaty, mám strach ze srpu a kladiva

Uživatelský avatar
gavo
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 291
Registrován: ned 30. lis 2008 11:13:07
Bydliště: Poprad - Slovakia
Kontaktovat uživatele:

Re: Behringer FBQ 2496

Příspěvek od gavo » úte 30. bře 2010 12:17:14

No najdolezitejsie je to co povedal - po bypass prestal sumiet - musim povedat ze naozaj dost sumi, a pri kapele kt je zvykla na lepsi PA ma voci tomu troska vyhrady ... ale v zasade to funguje - jedine co sa mi stavalo je ze napr u el gitary - kedze tam casto ditarista pouziva zrovna to vezbenie na nejake efekty ho v podstate odrezaval :D a tym znemoznoval jeho hru, robilo to ale i pri hlavnom PAmal som to raz zapojene priamo v main ceste chcel som zistit ako sa to sprava pri praci s kompletnym zvukom, a dost to narobilo problemy, zrovna pri tom ze ak napr gitara zavezbila o odposluch tak to urezaval aj na hlavnom PA co bolo ale neziaduce, odstranil som to tym ze som si vychytal miesta kde vezbi gitara a ti som zakazal, na tych mietach mi to nefiltroval.

V zasade mozem povedat ze to je pouzitelne pri 8 10khz, a to sikovnejsi zvukar ustrazi aj sam :P
Nic lepsie ako sediet za mixom pocas koncertu a jest pizzu nepoznam :D - vlastne ano - pocit ked vidim, ze kapela na tu pizzu slinta :P

jardatop
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 461
Registrován: stř 26. bře 2008 23:39:44
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Behringer FBQ 2496

Příspěvek od jardatop » úte 30. bře 2010 16:38:28

pavel2 píše:Jak se ti FBQ cca po roce osvědčil ?
Jo, jsem s nim spokojeny. Je tam ale dulezite, aby to clovek dostatecne krmil signalem. Nastesti to ma metry vstupni urovne, takze se to da hlidat.
Kdyz tam jde slaby signal, pak to opravdu ten zvuk mrvi, zesilujes tam kvantizacni sum a detekce zpetne vazby taky spatne funguje (reaguje pozde).

Uživatelský avatar
Návštěvník

Re: Behringer FBQ 2496

Příspěvek od Návštěvník » ned 04. dub 2010 21:56:36

Ahoj, Co si myslíte že je lepší pro začínajícího zvukaře. Aby jsem si dal na odposlechový cesty FBQ 2496 aby mi pomáhal chytat frekvence, nebo třeba tam dát FBQ 1502, kterej mi ukáže která frekvence vazbí a stáhnu ji. Jde mi o to jestli pro moje zatim ne zrovna znalé ucho neni lepší svěřit to ty 2496 nebo si to korigovat sám na 1502. Co bude zvukově lepší a učinější. Pokud nepočítam nějaky mašinky od Sabine, 10t na procesor zatim nemam. Dík

Uživatelský avatar
Pavel Sedlák
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1326
Registrován: úte 24. črc 2007 12:44:06
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: Behringer FBQ 2496

Příspěvek od Pavel Sedlák » ned 04. dub 2010 22:21:36

Já mám konzervativní názory a přikláním se k použití ⅓ EQ.

Ten FBQ 2496 neznám, ale DSP110, nebo jak se to jmenuje, jsem zkoušel a je prakticky nepoužitelný.
Možná jde použít pro mluvené slovo, ale na muziku opravdu ne.

Trocha měření před akcí se vyplatí, vyloženě problémové frekvence si najdeš v klidu a poté by již velké problémy být neměly.

Samozřejmě, že celý řetězec musí mít jistou kvalitativní úroveň.

Bedny s blbou vyhýbkou a navíc třeba s piezem, jsou přímo generátorem vazeb a napravovat přirozené nedostatky stejně nic nevyřeší, protože CUT bude tak velký, že to akorát neúnosně zdegraduje zvuk
Nemám strach z lopaty, mám strach ze srpu a kladiva

Uživatelský avatar
blaha
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 3588
Registrován: úte 30. pro 2008 18:13:14
Bydliště: cca 10km od Jaroměře
Kontaktovat uživatele:

Re: Behringer FBQ 2496

Příspěvek od blaha » ned 04. dub 2010 23:00:32

K tomu FBQ1502, mám 3102, a ta indikace vazby nevypadá tak jak by jsi si to představoval, že když se to rozhouká tak se rozsvítí kontrolka kde.
Spíš to funguje jako spektrální analyzér, jednotlivá pásma problikávají podle okamžité intenzity v tm jednom daným pásmu, takže to nesvítí jen tam kde to zrovna houká, ale svítí to tam většinou nejvíc.

Věnoval bych taky spíš víc přípravě a nestavení EQ před akcí, vychytal problémová pásma a musí to bejt v klidu. Pochopitelně pokud ti někdo nenarve mikrofono do vejškáče.

Slušný eliminátor vazby bych asi nasazoval jen na ty místa¨, kde je potřeba hodně šťavit citlivosti a držet to "na hraně".
Jinak pokud děláš monitory od mixu a podaří se ti na nich udělat ekvlizaci tak, že ti hrají podobně jako PA, tak můžeš mít alespoň částečnou představu o tom co za zvuk z nich leze kapele.
Zdeněk "Bláha" Blahovec, ozvučení, světla, stage, instalace, poradenství, divadlo Jaroměř

jardatop
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 461
Registrován: stř 26. bře 2008 23:39:44
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Behringer FBQ 2496

Příspěvek od jardatop » ned 04. dub 2010 23:40:10

Ja mam obe zarizeni a na odposlechy pouzivam radsi graf. ekvalizer FBQ1502. Pri udelani zvuku do odposlechu nejde jenom o vychytani vazby, ale i (hlavne) o vyrovnani akustickych nesvaru mistnosti a udelat tam nejakej prijatelnej zvuk. Co pomuze zvuk bez vazby, kdyz bude tupej, nekonkretni a prebasovanej? Na FBQ2496 se daji taky menit parametry parametrickeho ekvalizeru rucne, ale neni to tak pohodlne.

Uživatelský avatar
gavo
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 291
Registrován: ned 30. lis 2008 11:13:07
Bydliště: Poprad - Slovakia
Kontaktovat uživatele:

Re: Behringer FBQ 2496

Příspěvek od gavo » pon 05. dub 2010 0:29:25

urcite je lepsie mat na odpoluchu eq ako aj ked najsikovnejsi antivezbic :D pretoze dobre naladeny odpoluch je zaklad dobreho hodnoteni od kapely, malo kedy sa stretnes stym ze ta kapela pochvali ked mas do vonka vyladeny zvuk prijemny - ale odpoluchy im ricia jak o dusu a je to jeden velky bordel.

A najhorsie co sa moze stat ked mas nekorekcne vyladeny odpoluch potom ti spevak alebo iny clen kapely povie pridaj mi tam trosku basy, vysky stredy abo podobna poznamka - ale ty to mas do hlavniho PA naladenea korekcna uprava hlasu koli odpolichu nie je stastne riesenie :Ppreto vo vacsine to robim tak ze naladim hlas podla ucha do PA, a potom stiahnem PAa pustim ho do odpolichu a poviem povedz si vysky basy stredy ako, a spevak si povie a ja si len preladim odpoluch tak aby sa dobre citil dany spevak ci hudobnik.

Preto je lepsie mat na odpoluchu eq ako antivezbic, a potom zasa nie je vyhra mat nejaky smiesny eq od brumingera lebo potom to nie je ekvalizacia zvuku ale deformacia. Preto nekupujem ziadne lacne varianty od behrigera nech sa to vola aj ultraturbomegabrutalcurve system pro eq :D
Nic lepsie ako sediet za mixom pocas koncertu a jest pizzu nepoznam :D - vlastne ano - pocit ked vidim, ze kapela na tu pizzu slinta :P

Uživatelský avatar
Návštevník

Re: Behringer FBQ 2496

Příspěvek od Návštevník » pon 05. dub 2010 19:21:49

Dobře tedy pujde tam eq snad to pujde. Jenom pro info odposlechy mám Laney CXM 115 a mikrofony bety a jednu sm58. Pokud jak píšete behringer ne tak to chápu, kvalita asi nebude zvukově nic moc, ale mě by strasně pomohlo jak to ukazuje na který frekvenci to vazbí. Když budu stát u mixu a najednou se to rozhouká jak mam vědet jaká to sakra frekvence píská. Má podobnou funkci i nějaký jiný eq nebo který by jste mi doporučily na ty odposlechy. Dík

Odpovědět

Zpět na „Behringer“