Keyboard a kytara do mixu přes párový kabel

DI, kabely, konektory, sluchátka, software, zvukové karty, počítače...
Odpovědět
  • Reklama
  • DEMO 15
Uživatelský avatar
Zdeněk Prodance
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 4039
Registrován: pon 18. dub 2011 11:17:46

Keyboard a kytara do mixu přes párový kabel

Příspěvek od Zdeněk Prodance » stř 09. kvě 2012 20:32:55



Opět to asi nikdo líp nevysvětlil, proč ty staré časy budou vždycky nejlepší. To totiž nejde napsat, to se musí zahrát a zazpívat :-)

H.M.

Uživatelský avatar
Pavel Sedlák
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1326
Registrován: úte 24. črc 2007 12:44:06
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Keyboard a kytara do mixu přes párový kabel

Příspěvek od Pavel Sedlák » čtv 10. kvě 2012 8:56:04

Tak ono to praskalo, rušilo a brumilo vždycky, ale tehdy jsme to jednak tolik neslyšeli, protože bedny nebyly nic moc a druhak nevnímali, protože to byl nepodstatný detail a byli jsme rádi, že je to o krůček před Delicia...
Nemám strach z lopaty, mám strach ze srpu a kladiva

Uživatelský avatar
Zdeněk Prodance
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 4039
Registrován: pon 18. dub 2011 11:17:46

Keyboard a kytara do mixu přes párový kabel

Příspěvek od Zdeněk Prodance » čtv 10. kvě 2012 12:14:14

A bylo kolem nás mnohem méně zdrojů rušení, pomalu každý spotřebič začínal pěkným síťovým trafem, vrtačky měly vypínače a ne potenciometry a slovo mobil znamenalo něco úplně jiného. Atd.


H.M.

Peca
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 86
Registrován: pon 13. úno 2012 9:49:57

Keyboard a kytara do mixu přes párový kabel

Příspěvek od Peca » sob 12. kvě 2012 19:27:32

Tak jsme dneska zvučili....... :)
Pánové, kdo mě chcete kamenovat.....kupředu. Nakonec jsem po "zdravé úvaze" přece jen zvolil DI800 od pana Behringera. Musím přiznat, že sice nevím co jiného by se mělo stát, ale zvuk byl naprosto perfektní :wink:.
Ještě malá poznámka: Pro ten párák jsem si přišel s igelitkou :lol: . Oni mi ale přinesli slušnou zahradní hadici naplněnou betonem. A na jednom konci byla obrovká plechová krabice s konektorama. Ale kupodivu jsme ten párák se synem úspěšně rozbalili a zase opatrně smotali. Měli jsme kupodivu úspěch, sklidili jsme uznání a za tohle patří velký dík i Vám všem!

Jestli to můžu říct, tak dík kamarádi......teď mi chybí ke spokojenosti jen slušný odposlech. Zatím jsem jej nahradil kytarovým kombem, jako provizorkou...... krásný zbytek víkendu =D>

sledge
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1035
Registrován: pát 09. črc 2010 15:57:29

Keyboard a kytara do mixu přes párový kabel

Příspěvek od sledge » ned 13. kvě 2012 14:30:18

Tak ať to hraje. Nicméně odposlech přes kombo jen v případě nejvyšší nutnosti - kytarová komba jsou dělaná pro dost specifický účel, čemuž je podřízena i konstrukce reproduktoru. Kytarové repráky tak mají de facto opačnou konstrukci, než "normální". Běžná je tuhá membrána a měkký závěs, kytarové repráky mají měkkou membránu a tuhý závěs (často je to jen zvlněný okraj membrány). Pokud jde o kombo k akustické kytaře, je to o něco lepší, elektrická komba jsou pro jiné účely nepoužitelná - i na čisté kanály mají značné zkreslení (částečně i kvůli tomu reproduktoru).

PS: pro párák s igelitkou - =D>
1) Audiopro s.r.o. - servis, instalace, akustika, podpora: http://www.audiopro.cz
2) Práce všeho druhu (měření, vývoj, poradenství,...)

Peca
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 86
Registrován: pon 13. úno 2012 9:49:57

Keyboard a kytara do mixu přes párový kabel

Příspěvek od Peca » ned 13. kvě 2012 16:55:50

Jj.....toho odposlechu jsem si vědom. Ovšem zatím nic lepšího momentálně nemáme a snad je to lepší, než žádnej odposleh. O těch kytarových kombech zrovna čtu, tuším, že se ta knihajmenuje "Základy zvukové techniky". Tu mám taky na vaši radu.
Chtěl bych ten odposlech ještě nějak vyřešit co nejdříve. Ovšem, jak jsem se díval, potřebuju aktivní a všechno je to tak kolem 9000,- Kč. Rozumný cenově, myslím, že i zvukem se mi zdají Laney. Můj oblíbený přítel Behringer tam myslím za roumný peníz nic nemá.

No a ten párák do igelitky, to byla fakt pecka. Když jsem odcházel s tou obrovskou krabicí na rameně, tak mi prodavač který zřejmě snídal vtipnou kaši vrazil do volné ruky takovou tu malou igelitku z "mikrokretenu". Když jsem se ptal na co to je, odvětil, že jsem přece chtěl odejít s igelitkou :) .

exxxi
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1443
Registrován: sob 29. led 2011 1:35:00
Bydliště: dálnice D5

Keyboard a kytara do mixu přes párový kabel

Příspěvek od exxxi » ned 13. kvě 2012 18:54:31

Někde se to tu řešilo, že odposlechy Laney musely být přeosazeny na EM151, protože nějak slavně nehrály.
SiEx3, X32r, IG4T, EV, Turbosound etc.

Peca
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 86
Registrován: pon 13. úno 2012 9:49:57

Keyboard a kytara do mixu přes párový kabel

Příspěvek od Peca » ned 13. kvě 2012 19:58:33

Aha, díky, zkusím to vyhledat :( :shock:

Uživatelský avatar
blaha
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 3588
Registrován: úte 30. pro 2008 18:13:14
Bydliště: cca 10km od Jaroměře
Kontaktovat uživatele:

Keyboard a kytara do mixu přes párový kabel

Příspěvek od blaha » ned 13. kvě 2012 20:27:13

Laneye jsem řešil já a asi takhle, v základu hrají docela slušně oproti Omni, RH atp. Po přeosazení na EM151 je zvukový rozdíl dost výrazný a rozhodně bych každýmu doporučoval udělat to rovnou.
Přestavoval jsem pochopitelně pasivní verzi, ale aktivní bude asi akorát doplněná o zesilovač.

Jinak nikde není psaný, že ta odposlechová bedna musí bejt sešikmená, může posloužit i normální aktivka. Z těch lacinejch snad není úplnej průšvih B215D a B212D od Uliho, ale neslyšel jsem je, tohle bych rozhodně doporučil odzkoušet a porovnat.
Zdeněk "Bláha" Blahovec, ozvučení, světla, stage, instalace, poradenství, divadlo Jaroměř

Pavel Sokolovna
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 57
Registrován: sob 13. lis 2010 21:24:54
Bydliště: českobudějovicko

Keyboard a kytara do mixu přes párový kabel

Příspěvek od Pavel Sokolovna » ned 13. kvě 2012 21:20:02

Když už to blaha načal, do LANEY CXP 115 (aktivka) se megatoní osazení nevejde. Není tam místo na hornu.

sledge
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1035
Registrován: pát 09. črc 2010 15:57:29

Keyboard a kytara do mixu přes párový kabel

Příspěvek od sledge » pon 14. kvě 2012 13:19:47

Minimálně ty B212D/215D se dají taky použít, elektronika je tam poměrně dobrá, ceny od 5600,- s DPH, dále je klasický monitor F1320d, ale nejsem si jist, jak moc bude "parní" (ty B212 na tom budou lépe).

http://www.audiopro.cz/produktovy-katal ... 1320d.html" onclick="window.open(this.href);return false;
1) Audiopro s.r.o. - servis, instalace, akustika, podpora: http://www.audiopro.cz
2) Práce všeho druhu (měření, vývoj, poradenství,...)

Peca
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 86
Registrován: pon 13. úno 2012 9:49:57

Keyboard a kytara do mixu přes párový kabel

Příspěvek od Peca » pát 18. kvě 2012 20:15:49

Tak jsem zase tady.....pánové, byť nemám volnou sedmičku, Rath bych se Vás zeptal na zkušenost s odposlechem http://www.audiopro.cz/produktovy-katal" onclick="window.open(this.href);return false; ... 1320d.html. Nevím proč, ale pan Behringer mi docela učaroval v mnoha věcech a do tohoto fešáka, kterýho jste mi přistřelili, jsem se docela zabouchnul :-D. Vyhovoval by mi i výkonem, ovšem raději bych se opět poradil a vyslechl něčí vlastní případnou zkušenost.

Ještě k symetrii.....když z páráku povedu kabel k tomu odposlechu, je lepší mít XLR-XLR, nebo můžu použít XLR-třípinový Jack 6,3 do odposlechu? Tenhle kabel sice mám, ale asi bude lepší jej přepájet na XLR-XLR..... #-o .

Díky......

Peca
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 86
Registrován: pon 13. úno 2012 9:49:57

Keyboard a kytara do mixu přes párový kabel

Příspěvek od Peca » pát 18. kvě 2012 20:18:18

Pardon, celý odkaz je http://www.audiopro.cz/produktovy-katal ... 1320d.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
Pavel Sedlák
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1326
Registrován: úte 24. črc 2007 12:44:06
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Keyboard a kytara do mixu přes párový kabel

Příspěvek od Pavel Sedlák » sob 19. kvě 2012 1:30:48

Kabel bych zvolil XLR / XLR z mnoha důvodů - počínaje cenou a konče spolehlivostí.

Ta bedýnka má MAX SPL 115 - jestli to stačí...
Nemám strach z lopaty, mám strach ze srpu a kladiva

Peca
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 86
Registrován: pon 13. úno 2012 9:49:57

Keyboard a kytara do mixu přes párový kabel

Příspěvek od Peca » sob 19. kvě 2012 9:34:41

Zdravím,

tak ten kabel jsem si myslel, že bude lepší vyměnit. Jen jsem se chtěl ujistit, že to opravdu "není jedno". Takže raději zainvestuju pár stokorun, nebo přepájím nějakej kabel, keterj mám doma. Ještě se ujistím. Když pájím konektory, je lepší na to jít mikropájkou, nebo může být i pistolová pájka?

No a ten odposlech, že by při 200W bylo 115dB málo :( ? Neumím si to bohužel představit, páč mi chybí zkušenosti. Je tam třeba nějak limitující velikost pódia?

Chystám se založit nový vlákno, tam bych rád probral moji sestavu reproduktorů a zesilovačů. Tam se teprve pobavíte! Mám to již delší dobu a bránit se můžu jen vývojem situace k čemu jsem to kupoval. Ale třeba to není tak hrozný. Narážím na to proto, že mám aktivky bedny, proto sháním aktivní odposlech. Kdybych měl pasivky a zesilovač, tak budu stejně asi potřebovat aktivní odposlech, pokud si nepořídím samostatný zesilovač k odposlechu? Myslím, že ten silovej zesilovač nemůže mít nic společnýho s odposlechem [-X .

Hezký den

Odpovědět

Zpět na „Příslušenství“