volba aktivnych repro db tech dvx d12 alebo yamaha dsr 112

Pasivní, aktivní, odposlechové, studiové...
  • Reklama
  • DEMO 15
Uživatelský avatar
miso.sk

volba aktivnych repro db tech dvx d12 alebo yamaha dsr 112

Příspěvek od miso.sk » sob 26. led 2013 17:48:35

zdravim pani zvukari
chcel by som Vas proprosit o radu ake boxy by som si mal zvolit

som DJ, robim akcie v roznych kulturnych domoch, salach ale aj vonku letne akcie a slavnosti do 300 ludi... hravam s kazdeho stylu nieco kedze robim aj svtby a stuzkove ale aj diskoteky kde sa hrava oldies,house,trance a pod...proste velky zaber...

doteraz som si repro poziciaval... chcel by som nieco kvalitnejsie... ako suby budu pouzite sub 18d


ako vrchy zvazujem v prvom rade db tech dbx d12 na ktore som pocul od znameho zvukara chvalu
dalej yamaha dsr 112 koli tomu ze som pocul hrat na akcii vonku dsr 115 a hrali prekvapivo silno,cisto
a tiez zvazujem rcf art 722 alebo 4PRO 2031
rozhodujem sa hlavne medzi dsr 112 alebo dvx d12

ide mi o to aby ten zvuk nebol len hlasity ale hlavne cisty a az je pocut aj stredy dobre
ak ste niekto mali moznost porovnat uvedene boxy bol by som vdacny za prispevok...
dakujem

Uživatelský avatar
striska
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 291
Registrován: ned 17. zář 2006 18:45:25
Bydliště: Chrudim, Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: volba aktivnych repro db tech dvx d12 alebo yamaha dsr

Příspěvek od striska » sob 26. led 2013 18:54:25

Já osobně můžu DVX D12 jedině doporučit. Velice rád je používám, jak na menší akce bez SUB, tak v kombinaci s FL18 a v neposlední řadě i na monitoring, kde se osvědčily. DVX D12 jsou frekvenčně vyrovnané.

Kombinaci SUB 18D + DVX D12 používá několik kolegů a rovněž si jí chválí.

Oproti Yamaha DSR 112 jsou DVX D12 "papírově" slabší, v reálu to tak zdaleka nevypadá. Otázka je, jak jsou ty údaje pravdivé, to nemoh posoudit. DSR 112 je rovněž bezesporu velice podařený reprobox, osobně si myslím, že lepší než DSR 115, která má problém se středy. Já by sem ale značky nekombinoval, nemluvě o tom, že dB má přecijen lepší jméno.

Nejlepší je si reproboxy osobně poslechnout, porovnat, vyzkoušet a udělat si obrázek sám.

Uživatelský avatar
michal.sk

Re: volba aktivnych repro db tech dvx d12 alebo yamaha dsr

Příspěvek od michal.sk » sob 26. led 2013 19:30:36

dakujem za prispevok
teda ste toho nazoru ze dvx d12 bude vykonovo priblizne tam kde dsr 112?
su to teda dost vyrovnane boxy
dost ma lakaju tie dsr lebo vsade pocujem na ne same chvalospevy ale zaroven ma zarazaju reklamne slogany ktore niekto prezentuje... a tak je tu otazka ci je to len reklamny tah ale uz odbocujem od temy...
dvx= rcf repro
dsr= kapalite alebo nieco podobne
uz len to hovori samo za seba ... ale pan striska, vy ste dsr poculi a mozno ste aj s nimi nieco zvucili
a vy mi viete povedat co hralo silnejsie a cistejsie? vas nazor... bez ohladu na papierove hodnoty
dakujem za odpoved

Uživatelský avatar
striska
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 291
Registrován: ned 17. zář 2006 18:45:25
Bydliště: Chrudim, Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: volba aktivnych repro db tech dvx d12 alebo yamaha dsr

Příspěvek od striska » sob 26. led 2013 21:50:02

Abych mluvil konkrétně, na akci jsem pracoval pouze s DSR 115, DSR 112 "pouze" poslech na showroomu. Zde bylo jasnější dB. I s kolegy jsme se shodli, že dB hraje "čistěji".
Frekvenčně vyrovnané, ty DSR jsou oproti DVX "uřvané", s nevýraznými středy.

Ačkoli to tady "Zdeněk Prodance" napadal, já se přikláním k názoru mých kolegů zrovna ze Slovenska, že DVX D12 jsou svým přednesem srovnatelné s RCF TT22A (které však oproti DVX hrají od nižších frekvencí).

Jak jsem již psal, doporučuji si poslechnout osobně.

Uživatelský avatar
Zdeněk Prodance
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 4039
Registrován: pon 18. dub 2011 11:17:46

Re: volba aktivnych repro db tech dvx d12 alebo yamaha dsr

Příspěvek od Zdeněk Prodance » sob 26. led 2013 22:44:09

Nevím nic o tom, že bych něco "napadal". Odnaučte se tento slovník pokleslých manipulativních medií a používejte taková slovesa, která lépe vyhovují skutečnému ději. Nikdo vás jako prodejce dB Technologies nenapadá a už vůbec nenapadám jejich výrobky, protože jde dnes již o s RCF technicky srovnatelné zařízení, často osazené tím samým. Ovšem opakuji ještě jednou, že ekvivalentem osazení DVX D12 je spíš ART722-A, v ŽÁDNÉM PŘÍPADĚ ne TT22-A. Neberu ani vám ani žádným vašim kolegům ze Slovenska vaše pocity, ale pocity a fakta jsou dvě různé věci. Jestli máte zájem, tak vám tu bednu klidně proměřím a bude viset vedle jiných měření na našem webu. Ne že by to bylo pro pocity důležité, ale ve faktech by to mohlo udělat trochu jasněji.
Termín "přednesem srovnatelný" je natolik gumový, že se s ním ani nedá polemizovat. Pravděpodobně je spousta dalších beden 12+1,4", které jsou podobně srovnatelné, nakonec jinak by se dost těžko vysvětlovala samotná jejich existence. Vás třeba napadá nějaká naprosto nesrovnatelná (míněno z portfolia značkových PA) ?

H.M.

Uživatelský avatar
miso.sk

Re: volba aktivnych repro db tech dvx d12 alebo yamaha dsr

Příspěvek od miso.sk » ned 27. led 2013 13:08:33

velmi pekne dakujem za prispevky...
kedze vase skusensti hovoria v neprospech dsr 112 rozhodol som sa teda zaobstarat si 2x dvx d12
rcf 722 su zda sa na podobnej urovni ale rozhodol som sa ostat pri znacke db kedze su drevenne a mam aj take suby..
dufam ze budem spokojny zo zvukom pretoze som mal aj db tech f 315 a to nebolo podla mna nic moc ale to asi preto ze to bola nizsia rada
ak sa v niecom mylim tak ma opravte

takze velmi pekne dakujem za skusenosti panovi striskovi a panovi masinovi

Uživatelský avatar
Zdeněk Prodance
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 4039
Registrován: pon 18. dub 2011 11:17:46

Re: volba aktivnych repro db tech dvx d12 alebo yamaha dsr

Příspěvek od Zdeněk Prodance » ned 27. led 2013 14:12:25

Rozhodně má logiku držet se při kombinování beden jedné značky a pokud možno modelů, které zkombinoval už výrobce, speciálně pokud spolu musí spolupracovat jejich výhybky. Proti Yamahám má RCF i dB v těchto modelech ohromnou výhodu v použití driveru 1,4", který je někde úplně jinde, než 1" v DSR.

H.M.

DEEJAY MCJ
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 41
Registrován: stř 07. bře 2012 19:03:46
Bydliště: PreseLany -TO (Slovensko)

Re: volba aktivnych repro db tech dvx d12 alebo yamaha dsr

Příspěvek od DEEJAY MCJ » pát 22. úno 2013 15:15:26

Presne tak. Osobne som tieto bedne tiez porovnaval a mozem povedat ze DB je podstatne lepsia volba... Nakoniec som si ich tiez kupil a zatial som spokojny. pod nimi mam S10 a vie to urobit celkom slusny hrkot(okolo 5000€ asi nic lepsie dokopy ani nedas). DVX D12 nic nepokazis a ma aj celkom prijemnu cenu. A upozornujem ze je trosku tazsia ako pisu v papieroch... :D v mojom pripade po prevazeni bedne som zistil ze sa taliansky inzinieri sekli o 8 kg . Ale keby mam viac bubakov urcite by som rad skusil TT25 .

Uživatelský avatar
striska
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 291
Registrován: ned 17. zář 2006 18:45:25
Bydliště: Chrudim, Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: volba aktivnych repro db tech dvx d12 alebo yamaha dsr

Příspěvek od striska » pát 22. úno 2013 22:49:22

DEEJAY MC: u DVX D12 je udávaná hmotnost 25 kg, že by měla 33 kg, to se mi ani nechce věřit :-)

http://www.dbtechnologies.com/index.php ... oduct]=834

Uživatelský avatar
caprik

Re: volba aktivnych repro db tech dvx d12 alebo yamaha dsr 112

Příspěvek od caprik » úte 14. led 2020 13:55:01

Dobrý den,
Chtěl jsem se zeptat na to samé ale k nynějšímu datu 14.1.2020
Co by jste si vybrali za aktivní bedny na svatby a akce do max 300 lidi před akaratem v taneční blízkosti 100 lidí.
S možností ozvučit i kapelu s důrazem na co největší skladnost a cena cca do 30tic.

Yamaha dostala v roce 2013 tady dost na prdel co teď?
Prosím o názor Váš na Yamaha drx 8 jsou malé a dle výrobce parametry jako konkurence s 12palcovymi repro. Pravda nebo marketing?

Děkuji za odpověď

Uživatelský avatar
safa
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 2685
Registrován: pon 26. pro 2005 1:28:29
Bydliště: Praha, matka měst a vesnic
Kontaktovat uživatele:

Re: volba aktivnych repro db tech dvx d12 alebo yamaha dsr 112

Příspěvek od safa » úte 14. led 2020 18:54:58

caprik píše:
úte 14. led 2020 13:55:01
Co by jste si vybrali za aktivní bedny na svatby a akce do max 300 lidi před akarat
... do 30k za bednu, nebo za pár/komplet?

gnat
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 175
Registrován: úte 01. říj 2019 13:49:11

Re: volba aktivnych repro db tech dvx d12 alebo yamaha dsr 112

Příspěvek od gnat » úte 14. led 2020 23:41:11

S tímhle rozpočtem jsme teď pořizovali 2x db Opera 10 a k tomu 1x db Sub 615. Můj subjektivní dojem je že oproti RCF Art 310a MK IV je to výrazně méně uječené. Sedmičková řada RCF a nebo 12ti palcové bedny jsou už mimo rozpořet. Na naše hraní pro 50-100 lidí je to v pohodě, ale na akci pro 300 venku lidí bych s tím asi nešel. Tam by to chtělo asi 12ctky nahoru a 2x 18palců sub.

Uživatelský avatar
caprik

Re: volba aktivnych repro db tech dvx d12 alebo yamaha dsr 112

Příspěvek od caprik » stř 15. led 2020 0:38:25

safa píše:
úte 14. led 2020 18:54:58
caprik píše:
úte 14. led 2020 13:55:01
Co by jste si vybrali za aktivní bedny na svatby a akce do max 300 lidi před akarat
... do 30k za bednu, nebo za pár/komplet?
Bylo to myšleno za komplet.

A na Yamahy drx8 máte jaký názor?

https://kytary.cz/yamaha-dxr-8-pouzite/ ... 24QAvD_BwE

Uživatelský avatar
caprik

Re: volba aktivnych repro db tech dvx d12 alebo yamaha dsr 112

Příspěvek od caprik » stř 15. led 2020 0:44:19

gnat píše:
úte 14. led 2020 23:41:11
S tímhle rozpočtem jsme teď pořizovali 2x db Opera 10 a k tomu 1x db Sub 615. Můj subjektivní dojem je že oproti RCF Art 310a MK IV je to výrazně méně uječené. Sedmičková řada RCF a nebo 12ti palcové bedny jsou už mimo rozpořet. Na naše hraní pro 50-100 lidí je to v pohodě, ale na akci pro 300 venku lidí bych s tím asi nešel. Tam by to chtělo asi 12ctky nahoru a 2x 18palců sub.
Kouknu na tuto možnost. Já právě koupil Yamaha drx8 a k tomu sub ant 18. Bohužel středy někdy nejsou jako pěkný a někdy zase z nich mám radost jak čistě to hraje. Nevím jestli nechat a k tomu koupit Yamahy sub ale to už jsem mimo rozpočet a i skladnost. Kdybych věděl dříve že se subu nevyhnu šel bych raději možná i do 15" třeba yamaha dsr 115 (ojetých) nebo stále je na tom tak blbě yamaha vůči konkurenci? Děkuji za odpověď.

Quicktor
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 184
Registrován: úte 07. čer 2016 22:00:31

Re: volba aktivnych repro db tech dvx d12 alebo yamaha dsr 112

Příspěvek od Quicktor » stř 15. led 2020 16:09:39

Není to trochu divoká představa, zvučit kapelu venku pro 300 lidí s osmičkovými vrchy a jedním subem ?
Dělal jsem silvestra pro soukromou párty ( 30 lidí) s dvanáctipalcovými vrchy a jedním subem, normální bigbít a měl jsem staženej zadek, jestli se ten zvuk udrží pohromadě.
Třista lidí venku vidím tak na patnáctky vrch a min.čtyři suby. Spíš šest. K tomu dávám ještě fronfilly.
Asi bych ten osmičkovej postoj přehodnotil.

Odpovědět

Zpět na „Repro“