lx7 II - pálí pojistky

Odpovědět
  • Reklama
  • DEMO 15
SirTnT
Nováček fóra
Nováček fóra
Příspěvky: 3
Registrován: pon 20. srp 2012 21:59:48

lx7 II - pálí pojistky

Příspěvek od SirTnT » pon 10. čer 2013 0:10:45

Zdravim, vlastnim vyse zmineny pult a dnes rano se mi stalo, ze jsem si chtel pomoci pfl pustit do sluchatek vse co jde do zesilovace, ale nic mi do tech sluchatek neslo. Kdyz jsem vycvaknul tlacitko vsiml jsem si ze kontrolka pfl stale sviti. Tak se divam kde mam neco zacvaknute ale nikde nic. Tak jsem zkusil vsechny kanaly jednotlive proklikat a vse mi slo do sluchatek ale kontrolka stale svitila i kdyz bylo vse vypnute. Kdyz jsem chtel do sluchatek to co jde do zesilovace tak v sluchatkach nic nebylo. Tak jsem mix vypnul a zapnul a spalila se pojistka. Vymena nepomaha a stale se pojistka pali. Nevi nekdo co by mohlo byt v mixu spatne??? Nejaky kondenzator? Dekuji za kazdou radu :-)

Lupiino
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 81
Registrován: pon 25. úno 2013 8:45:17

Re: lx7 II - pálí pojistky

Příspěvek od Lupiino » stř 03. črc 2013 11:19:48

Pokud nejsi trošku znalý, nedoporučuji moc experimentovat. Pokud víš co a jak: odpoj mixpult ze zdroje - závada je patrně ve zdroji. Proměř usměrňovač ve zdroji, zkontroluj kondenzátory - nafouklé vyměň. Osaď pojistku a zani samotný zdroj. Jede? Změř napětí na výstupu, pokud je ok, teprve potom připoj mixpult. Těžko popisovat, lépe vidět. Když to půjde, rád pomůžu. Jsem Brno - venkov.... jiri.lupinek@seznam.cz

vitek_cz
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 428
Registrován: ned 10. črc 2011 12:25:24
Bydliště: Praha 6

Re: lx7 II - pálí pojistky

Příspěvek od vitek_cz » stř 03. črc 2013 19:42:28

Pojistka je od toho aby se palila.. (-: Kdyz se i po vymene prepali, znamena to...
"... ze je to rozbity!"

Dej to do servisu, pokud nevis co, coz asi ne, tak bych do toho nelez. Muzes udelat vice skody, tedy odpalit jeste dalsi veci.

Oprava urcite nebude zase tak draha.

V.

Kóňa
Nováček fóra
Nováček fóra
Příspěvky: 2
Registrován: čtv 25. dub 2013 17:31:26
Bydliště: Kladno

Re: lx7 II - pálí pojistky

Příspěvek od Kóňa » pon 08. črc 2013 14:23:25

LX7ii má spínaný zdroj. Neexperimentuj a pošli pult do servisu.
Luboš

Lupiino
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 81
Registrován: pon 25. úno 2013 8:45:17

Re: lx7 II - pálí pojistky

Příspěvek od Lupiino » pon 22. črc 2013 13:54:23

Souhlasím - servis, pokud nejsi znalý. Ve finále na tom ztratíš spoustu času, který se dá využít efektivněji :)
Občas bývá vadný diodový můstek, či prozkratovaný kondenzátor za ním. To bys možná mohl zkusit vyměnit, jestli chceš. Další experimenty bych přenechal jiným :)

Odpovědět

Zpět na „Soundcraft“