Jaký lexicon na folk a poprock?

  • Reklama
  • DEMO 15
Uživatelský avatar
MADMAX

Re: Jaký lexicon na folk a poprock?

Příspěvek od MADMAX » úte 30. črc 2013 16:44:21

to dost záleží na typu efektu. Ono obecně záleží hodně na tom, co momentálně chceš a jak velké možnosti editace efekt nabízí (pokud teda máš možnost, čas a schopnosti na to se v presetech vrtat). Jinak jako bývalý majitel MPX1 a současný majitel PCM80 a častý uživatel PCM91 musím konstatovat, že některé reverby (např. JAZZ CHAMBER) zní na všech třech mašinách prakticky stejně, jiné jsou ale nenapodobitelné. Obrovská výhoda MPX-1 je především v možnostech editace, lze měnit pořadí efektů v kombinaci, některé lze řadit paralelně či sériově... je to ovšem taky pěkna "makačka na bednu" , pokud si chcete vytvořit úplně specifický efekt, ne jen úpravu továrního presetu. (potřeboval jsem kombinaci delay/pitch shifter tak, aby každá ozva delaye byla přeladěná o něco hlouběji, a hrál jsem si s tím celý večer... #-o ). IMHO MPX-1 je také dual-engine, dokonce osazený dvěma lexichipy - jeden lexichip dělá reverby a druhý všechny ostatní efekty.

moje rada je: Víc možností editace je vždycky výhoda. Display na kterém vidíš co právě děláš taky. takže já osobně bych dal přednost starší MPX 1, eventuálně MPX500 nebo 550 před MX řadou...

Jarda Kuba
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 15
Registrován: stř 05. bře 2008 17:44:48
Bydliště: Mohelnice

Re: Jaký lexicon na folk a poprock?

Příspěvek od Jarda Kuba » úte 30. črc 2013 17:27:32

Díky za vyčerpávající odpověď. To je to, co jsem potřeboval. Vidím to teda na MPX 500. Teď se na midi.cz jeden povaluje za 5500Kč

Uživatelský avatar
MADMAX

Re: Jaký lexicon na folk a poprock?

Příspěvek od MADMAX » stř 31. črc 2013 13:47:08

já bych nespěchal - za 6.000 se dá koupit MPX 1, když máš trochu štěstí... =P~

Uživatelský avatar
TomasVv
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1215
Registrován: pon 25. čer 2007 21:19:01
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaký lexicon na folk a poprock?

Příspěvek od TomasVv » stř 31. črc 2013 15:47:21

MADMAX píše:Obrovská výhoda MPX-1 je především v možnostech editace, lze měnit pořadí efektů v kombinaci, některé lze řadit paralelně či sériově... je to ovšem taky pěkna "makačka na bednu" , pokud si chcete vytvořit úplně specifický efekt, ne jen úpravu továrního presetu. (potřeboval jsem kombinaci delay/pitch shifter tak, aby každá ozva delaye byla přeladěná o něco hlouběji, a hrál jsem si s tím celý večer...
Taky jsem strávil s MPX-1 hezké odpoledne a to jsem si stáhl i návod. Má hodně možností nastavení a uživatelského přizpůsobení, ze začátku je to složité jak mlátička. Ale pak si uložíš pár presetů, co hodláš využívat a jen se kocháš. Jen mě mrzí, že neumí ke každému presetu jeho A/B variantu, jen u některých.
Dělám, co mě baví.

Odpovědět

Zpět na „Lexicon“