Bose L1 Model II - zázrak nebo co?

Pasivní, aktivní, odposlechové, studiové...
  • Reklama
  • DEMO 15
johny_r
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 137
Registrován: pon 23. čer 2008 14:15:43

Bose L1 Model II - zázrak nebo co?

Příspěvek od johny_r » čtv 20. lis 2008 13:37:42

Zdravím,
při brouzdání internetem jsem našel reprosystém Bose L1. Například z tohoto popisu to vypadá jako učiněný zázrak. Vzhledem k tomu, že Bose je myslím kvalitní značka, tak by mne skutečně zajímalo, jak něco takového funguje a zní. Jakožto zpěváka vokální skupiny mi velmi imponuje to, že by stačilo postavit tento klacek někam na jeviště, k němu připojit jeden nebo 2 subwoofery a bylo by vyřešení ozvučení jak pro diváky, tak pro nás místo příposlechů. S reproduktory Bose mají některé vokální skupiny dobré zkušenosti, prý hrají skutečně dobře a reprodukce hlasu je věrná.

http://www.bestaudio.cz/bose-profesiona ... system--b1

Co si o tom myslíte? Dá se to u nás někde vyzkoušet?

Díky

zdenek
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 36
Registrován: ned 16. zář 2007 18:05:55

Příspěvek od zdenek » čtv 20. lis 2008 14:37:02

Tak jedna kapelka u nás to má a hrát to hraje. Ta cena je horší. Do určitých prostor to stačí, to jsem i slyšel. Sály nevím jak dopadají.

johny_r
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 137
Registrován: pon 23. čer 2008 14:15:43

Příspěvek od johny_r » čtv 20. lis 2008 14:54:27

A jak to funguje? Zapojí se to normálně k mixu nebo musí každej muzikant mít svojí štangli :-) ? Stačí jedna na celou skupinu? A jak velkej prostor to ozvučí?

zdenek
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 36
Registrován: ned 16. zář 2007 18:05:55

Příspěvek od zdenek » čtv 20. lis 2008 15:17:29

Zapojují to přes mix . V každym sloupu je zesík 3x250 . jeden sloup + 2x sub na stranu. Pošli mi mail na zkveton@seznam.cz a pošlu ti odkaz na foto.

vladan
Nováček fóra
Nováček fóra
Příspěvky: 3
Registrován: čtv 29. led 2009 10:34:58
Bydliště: Vsetín
Kontaktovat uživatele:

Re: Bose L1 Model II - zázrak nebo co?

Příspěvek od vladan » čtv 29. led 2009 11:00:10

Zdravím,mám osobní zkušenost se sestavou L1+2xsubbass.Když jsme do kapely vybírali nový aparát tak jsme zvažovali různé varianty.Co se týče zvuky chtěly jsme hlavně čistý dynamický přednes všech frekvencí.BOSE je špičkový HIFi zvuk ve velkém balení.Vzhledem k tomu že používáme nejvýšší řady SYnt.yamaha Motif a simulace lampových aparátu LIne6 potřebovali jsme jsme právě aparát který zahraje všechny frekvence už od malých hlasitostí.VZhledem k tomu že hrajeme hlasitostně asi tak do 300w tak nam tento komplet naprosto vyhovuje.NAvíc záruka na 5 let.Vzhledem k tomu že vyzařovací ůhel je 180° tak nám stačí jeden ten klacek :).Ozvučili jsme s malý sál asi pro 300 lidí.Takže umí i větší prostory ale to už by chtělo ještě jeden.Jjinak jsme byli na výstavě v praze a zajeli si do poslechového centra fy.Wildt který zastupuje Kramperu.Bose má daleko hezčí bas jinak systémy byli srovnány do stejných hlasitostí a co se týče zvuku u obou sestav byl naprosto výborný.Akorát výkonově samozřejmně krampera je koncepčně dimenzován na větší akce a neodvezete jej v trabantu.Výhoda bose je že ho postaví a odstěhuje i zpěvačka,takže konec poflakování u baru a výmluv "mám své dny" :lol: .Je to neuvěřitelný systém .JInaK TENTO SYSTÉM SI VYBRAL PaT MATHENY jako svůj hlavní ozvučovací a monitorovací systém Pro Tour 2008.A ten si panečku může vybírat.Doporučuji vyzkoušet začít ohromovat zvukem nikoli hlukem.
PA KV2 AUDIO, soundcraft, line6, gibson, yamaha motif xs

Wendys
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 38
Registrován: čtv 29. led 2009 13:24:16
Bydliště: Plzeň

Re: Bose L1 Model II - zázrak nebo co?

Příspěvek od Wendys » čtv 29. led 2009 13:44:11

Zdravím,také jsem před dvěma lety pořídil tuto soupravu pro naši kapelu.Používáme 2x L1+ 4 suby,vloni jsem ještě přikoupil na posílení basů 2 ks MM bass,je to znát.Nabízí je na http://www.mistermusic.eu Normálně s tím hrajem plesy i ve větších sálech.Klasické obsazení 2x kytara,bicí+klapky.Zpočátku jsem se celkem trápil se zpětnou vazbou,ale po výměně SM 58 za betu se to zlepšilo.Naprosté zlepšení,ale přišlo s pořízením nového mixu Dynacord CMS1000.Ted´to má pěkný hutný zvuk.Koho to zajímá pošlu foto z akce.Trochu je to slabší na ven,tak ted´budem zloušet zmińovaného Kramperu.Pořídil jsem 4x KX1,5 a 2x KX12 od KV2 audio,také to není těžké a má to pěkný zvuk.Už to mám měsíc doma myslel jsem si na ty větší akce, ale pořád hrajem na ty Bose.Dám pak vědět.Koho zajímjí Bose tak na na jejich stránkách je forum,kde se dozvíte všechno,spoustu kapel na to hraje,můžete zhlédnout i na youtube.Zatím Zdar

J.J.
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 600
Registrován: pon 21. led 2008 18:38:20

Re: Bose L1 Model II - zázrak nebo co?

Příspěvek od J.J. » čtv 29. led 2009 14:25:37

Hele kluci dnes je nějaký "den registrace" majitelů a přátel bose????
Zvukař bez www stránek

Wendys
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 38
Registrován: čtv 29. led 2009 13:24:16
Bydliště: Plzeň

Re: Bose L1 Model II - zázrak nebo co?

Příspěvek od Wendys » čtv 29. led 2009 14:29:38

Jo,jo máš pravdu,sleduju toto forum už dlouho a nic nepotřebuju,jsem zvyklej se prokousávat sám,tak když vidím nějakého nadšence ,tak se přemluvím a něco nacancám.Zdar

Uživatelský avatar
Ruda

Re: Bose L1 Model II - zázrak nebo co?

Příspěvek od Ruda » čtv 02. črc 2009 16:51:10

Zdravím... nemá to někdo z Moravy? rád bych to slyšl v provozu.. A jaký to má vlastně výkon,a kolikati pásmové to je a jaké to má repero?? nikde jsem to nenašel? hraji na oslavách s klávesama, a sháním aparát. Zatím díky

Uživatelský avatar
Návštěvník

Re: Bose L1 Model II - zázrak nebo co?

Příspěvek od Návštěvník » čtv 24. zář 2009 20:23:33

Wendys píše:Zdravím,také jsem před dvěma lety pořídil tuto soupravu pro naši kapelu.Používáme 2x L1+ 4 suby,vloni jsem ještě přikoupil na posílení basů 2 ks MM bass,je to znát.Nabízí je na http://www.mistermusic.eu Normálně s tím hrajem plesy i ve větších sálech.Klasické obsazení 2x kytara,bicí+klapky.Zpočátku jsem se celkem trápil se zpětnou vazbou,ale po výměně SM 58 za betu se to zlepšilo.Naprosté zlepšení,ale přišlo s pořízením nového mixu Dynacord CMS1000.Ted´to má pěkný hutný zvuk.Koho to zajímá pošlu foto z akce.Trochu je to slabší na ven,tak ted´budem zloušet zmińovaného Kramperu.Pořídil jsem 4x KX1,5 a 2x KX12 od KV2 audio,také to není těžké a má to pěkný zvuk.Už to mám měsíc doma myslel jsem si na ty větší akce, ale pořád hrajem na ty Bose.Dám pak vědět.Koho zajímjí Bose tak na na jejich stránkách je forum,kde se dozvíte všechno,spoustu kapel na to hraje,můžete zhlédnout i na youtube.Zatím Zdar
Ahoj,je možné se přijet a poslechnout si Bose na živo?D.Fiala

Uživatelský avatar
Návštěvník

Re: Bose L1 Model II - zázrak nebo co?

Příspěvek od Návštěvník » ned 04. říj 2009 22:29:22

Není problém tel. 602441956.Ahoj

Uživatelský avatar
Hondi

Re: Bose L1 Model II - zázrak nebo co?

Příspěvek od Hondi » pon 07. pro 2009 13:36:48

máte někdo zlušenosti s používáním kondenzátorových mikrofonů s L1? Mám Audiotechnica. Co vazba a Fantom? H

Uživatelský avatar
911

Re: Bose L1 Model II - zázrak nebo co?

Příspěvek od 911 » úte 08. pro 2009 15:45:27

Používám AKG C 416 na akordeon a nemám problém, napájím z mixu Dynacord CMS 1000.

Uživatelský avatar
MK

Re: Bose L1 Model II - zázrak nebo co?

Příspěvek od MK » čtv 17. čer 2010 12:37:05

V Praze je teď několik systémů L1 vystaveno v prodejně Kytary CZ, v Brně v OC FUTURUM. Vím ale jistě, že distributor BOSE v ČR půjčuje tyhle systémy na zkoušku každýmu, kdo má zájem...

Uživatelský avatar
blaha
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 3588
Registrován: úte 30. pro 2008 18:13:14
Bydliště: cca 10km od Jaroměře
Kontaktovat uživatele:

Re: Bose L1 Model II - zázrak nebo co?

Příspěvek od blaha » čtv 17. čer 2010 22:02:18

Nedávno jsem to viděl a slyšel na vlastní oči. Přijela tam s tím nějaká sekta, de šílenej magor leštil hodinu madla nějakýho kotlíku s vodou, snímaly to 2ma kondíkama. A nevím jestli to bylo jen tím hrnkem, ebo Bose, ale i přes zavřené okno v izolované zvuk. kbině, jsem si ještě musel dát špunty do uší. Vůbec netuším, jak to mohly přežít lidi v sále :?: :) .
Zdeněk "Bláha" Blahovec, ozvučení, světla, stage, instalace, poradenství, divadlo Jaroměř

Odpovědět

Zpět na „Repro“