Mic nebo link? (DB TECHNOLOGIES Opera Live 405)

Odpovědět
  • Reklama
  • DEMO 15
MrFpoho
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 16
Registrován: sob 04. led 2014 1:33:12
Bydliště: Frýdlant

Mic nebo link? (DB TECHNOLOGIES Opera Live 405)

Příspěvek od MrFpoho » čtv 17. dub 2014 14:30:56

Ahoj na ozvučení menší kapely používáme 2x DB TECHNOLOGIES Opera Live 405. Chtěl bych se zeptat, jestli je mám nastavit do modu link nebo mic. Teď je máme v link modu, ale když je volume na půlku, musím být master na mixu (analog Yamaha) hodně stažený. V manualu jsem si přečetl, že mic mod je s útlumem. Zase mi ale přijde logičtější, aby to bylo v link. Děkuju za odpovědi.

Uživatelský avatar
Zdeněk Prodance
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 4039
Registrován: pon 18. dub 2011 11:17:46

Re: Mic nebo link? (DB TECHNOLOGIES Opera Live 405)

Příspěvek od Zdeněk Prodance » čtv 17. dub 2014 14:47:41

Samozřejmě to musí být přepnuté na line (ne link). Poloha mic je pouze pro přímé připojení mikrofonu do bedny (případně jiné speciální použití) a bylo by to samozřejmě ještě horší. Můžeš dát odkaz na ten nesmysl, co jsi si přečetl v manuálu ?

H.M.

MrFpoho
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 16
Registrován: sob 04. led 2014 1:33:12
Bydliště: Frýdlant

Re: Mic nebo link? (DB TECHNOLOGIES Opera Live 405)

Příspěvek od MrFpoho » čtv 17. dub 2014 14:59:18

Omlouvám se, asi je to "line". Teď to nemůžu najít, ale je dost možné, že jsem to popletl. Znamená to, že obecně bývá line s útlumem a mic bez útlumu? Takže nastavit bendy tak, aby tam byl ten útlum? (Ať už se ty mody jmenují jakkoliv). Díky.

Uživatelský avatar
Zdeněk Prodance
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 4039
Registrován: pon 18. dub 2011 11:17:46

Re: Mic nebo link? (DB TECHNOLOGIES Opera Live 405)

Příspěvek od Zdeněk Prodance » čtv 17. dub 2014 15:22:04

Signál z mikrofonu je velmi slabý, proto musí KAŽDÝ mikrofonní vstup víc zesilovat, než vstup linkový (k zesílení toho samého signálu z mikrofonu dojde v mixu). Zesilovač nebo aktivní bedna se s mixem VŽDYCKY propojují na linkové úrovni. Kam pak nakroutíte jednotlivé knoflíky na mixu a na zesilovači nebo bedně je přece vaše věc, vy rozhodujete, jak nahlas to má hrát. Kdyby byla nějaká pevná poloha knoflíku, tak by tam nemusel být. Už se to tady probíralo mockrát, rozumné je takové nastavení, aby při požadované hlasitosti normálně chodila indikace vybuzení na mixu (jinak je zbytečná a nemáte podle čeho poznat, jestli se třeba během akce a hluchnutí přidalo hodně nebo málo nebo vůbec).

H.M.

MrFpoho
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 16
Registrován: sob 04. led 2014 1:33:12
Bydliště: Frýdlant

Re: Mic nebo link? (DB TECHNOLOGIES Opera Live 405)

Příspěvek od MrFpoho » pát 18. dub 2014 8:13:31

Tém nastavením jsem myslel výběr jednoho ze dvou módů. Vyberu tedy ten slabší (ten co méně zesiluje). Díky moc za pomoc. :-)

Uživatelský avatar
MADMAX

Re: Mic nebo link? (DB TECHNOLOGIES Opera Live 405)

Příspěvek od MADMAX » sob 19. dub 2014 9:40:38

Ano, a to by měl být LINE. A už to nehul, při pročítání Tvých příspěvků mám pocit, že jsi Fpoho až moc. Možná se ti zlepší i ta dyslexie :-D :-D :-D

Odpovědět

Zpět na „db Technologies“