Soundcraft Si Compact 32 - nestabilita

  • Reklama
  • DEMO 15
Uživatelský avatar
Vladimír

Soundcraft Si Compact 32 - nestabilita

Příspěvek od Vladimír » čtv 03. črc 2014 21:42:18

Hezký den. Chtěl bych se zeptat kolegů majitelů pultu Si Compact 32, jaké mají dlouhodobé zkušenosti s pultem. Pořídili jsme si ho do klubu před dvěma a půl lety a první rok jsme byli nadšení a nemohli si ho vynachválit. Po roce ale začaly různé problémy, které v závěru vedly až k pravidelnému zamrzání pultu.

První problémy nebyly zase tak bolestné. Pult jen neuměl načíst některé uložené CUEs v dané SHOW (cca 80 %). Neporadil si s tím ani technik Soundcraftu, kterého jsme po mailu kontaktovali. Poslali jsme mu naše uživatelská data, on si je otevřel na virtuální konzole a ani jemu se je nepodařilo otevřít. Problém pak vyřešila až nová verze firmwaru a formát SD karty. Nebylo to nic závažného, ale už to byl signál možných problémů v budoucnu.

Po několika dalších měsících se ale začalo stávat, že při zvučení pult během procházení vrstev (z hlavní vrstvy do auxů popř. efektových cest), popř. načtení CUE zcela zamrzl. Zvukový výstup sice dál fungoval, ale pult se nedal ovládat (na nic nereagoval) a musel se restartovat. Tyto problémy se začaly objevovat čím dál častěji. Občas se stalo i to, že některý z faderů najednou přestal reagovat, nedal se oSELectovat a byl prostě v danou chvíli mrtvý. Opět dočasně pomohla instalace nového firmwaru a formát SD karty. Bohužel jsme ale k našemu miláčkovi ztratili důvěru a odhodlali se k reklamaci.

Během servisní opravy byl v pultu vyměněný fader board. Měsíc po návratu ze servisu a zhruba po pěti odehraných koncertech nám během zvukovky začalo na výstupu lupat. Po dlouhém laborování (což není moc příjemné, když máte na pódiu kapelu a v sále už desítky lidí) a postupném vylučování jednotlivých vstupů se nám podařilo identifikovat zdroj lupání - byla to návratová cesta efektu. Zároveň se opět stal jeden z faderů nepřístupným. Celý koncert jsme trnuli, jestli to ustojíme až do konce, a museli jsme akceptovat jemné lupání, které i po vynechání tří ze čtyř efektových cest stále do výstupu lezlo. Následný formát SD karty a reinstalace softwaru problém vyřešili - nicméně bylo nemyslitelné provést je během koncertu a přijít o kompletní zvukové nastavení. Ze servisu, na který jsme se opět obrátili, nám odpověděli, že jim máme pult zaslat a že v něm obratem vymění board. Toho si ceníme, ale už nedokážeme věřit tomu, že to problém trvale vyřeší.

Jak asi chápete, naše důvěra v tento pult utrpěla velké šrámy. K tomu přispělo i to, že byl tento model poměrně rychle stažen z nabídky.

Má někdo podobnou zkušenost? Měli jsme jen smůlu na špatný kus a máme důvěřovat tomu, že výměna boardu věc vyřeší, nebo je problém hlubší? Věřte, že bychom rádi měli zpátky náš spolehlivý, univerzální a plně vybavený pult, na který jsme byli tak hrdí a doporučovali ho na potkání. Získat v něj zpátky důvěru se nám ale nedaří.

Děkuji za případné podněty.

Uživatelský avatar
MADMAX

Re: Soundcraft Si Compact 32 - nestabilita

Příspěvek od MADMAX » pát 04. črc 2014 11:42:49

Když je v něčem vevnitř počítač, se to zákonitě musí časem zes... :-D

Uživatelský avatar
mamut

Re: Soundcraft Si Compact 32 - nestabilita

Příspěvek od mamut » sob 05. črc 2014 7:16:01

Víte kdyby šlo o behringer, zase by to kazdy rozmazaval. Ale je to soundcraft, tak jsi mel asi špatný kus. Ne ja si myslím že tyto problemy jdou napříč všemi značkami, já mám X32 a musim do dřeva klepat už 2 roky drží a akcí má za sebou požehnaně. Uplne tě ale chápu a dokážu si představit tu strnulost behem akce. No nechť ti drží.

Uživatelský avatar
Vladimír

Re: Soundcraft Si Compact 32 - nestabilita

Příspěvek od Vladimír » sob 05. črc 2014 22:24:55

Na X32 slyším a čtu samé pozitivní reference. Je to zdá se povedený produkt a je skutečně skvěle vybavený (DCA, velký displej, lcd popisky kanálů). Bohužel, téměř každý rider kapely odmítá jakékoli produkty Behringer, proto jsme nad ním nemohli ani uvažovat. Potřebovali jsme pult, který akceptuje každý profesionální zvukař a který zkousne i zastánce analogu.

Díky...

Uživatelský avatar
mamut

Re: Soundcraft Si Compact 32 - nestabilita

Příspěvek od mamut » ned 06. črc 2014 11:07:06

No me na něm zvucilo už cca 10 zvukaru svoji kapelu, kteří měli v rideru no behringer a neřekli mi na to nic negativniho, ba naopak, všichni ho chválili. Patřili mezi ně ine kafe, no name, divoký bill, lenka Dusilová a další..

vlad
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 29
Registrován: ned 06. črc 2014 11:10:52

Re: Soundcraft Si Compact 32 - nestabilita

Příspěvek od vlad » ned 06. črc 2014 11:45:48

Problém je, že když se zavážeš vyhovět nějakému rideru, nemůžeš pak před zvukaře postavit pult Behringer, který výslovně nechce, i když je velká pravděpodobnost, že by s ním byl spokojený. Je to prostě riskantní. My navíc nepořizujeme nový pult. Potřebuji slyšet zkušenosti kolegů s Si Compactem...

kalfar
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 241
Registrován: ned 19. srp 2007 16:21:00
Bydliště: Podkrkonoší

Re: Soundcraft Si Compact 32 - nestabilita

Příspěvek od kalfar » ned 06. črc 2014 23:29:38

Kolega vlastní Compacta už hezky dlouho a nikdy jsem ho neslyšel stěžovat si na žádné problémy s pultem. Jinak jeho rychlé nahrazení je způsobeno příchodem nové generace (Expression) který ho vytlačil z nabídky.
Žijem, pijem, tancujem! Jsem velký a tvrdohlavý!

vlad
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 29
Registrován: ned 06. črc 2014 11:10:52

Re: Soundcraft Si Compact 32 - nestabilita

Příspěvek od vlad » pon 07. črc 2014 1:20:01

Děkuji, to mě trochu uklidnilo.

Nahrazení Expressionem chápu, ale i tak mi to připadá trochu rychlé.

Uživatelský avatar
blaha
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 3588
Registrován: úte 30. pro 2008 18:13:14
Bydliště: cca 10km od Jaroměře
Kontaktovat uživatele:

Re: Soundcraft Si Compact 32 - nestabilita

Příspěvek od blaha » pon 07. črc 2014 9:02:54

Tak on se Compact dělal dobře 2 roky, akorát v počátcích byl cenou jinde, pak přišli cenové akce a konkurence a muselo se s cenou dolů. Muselo se i zatlačit na vývoji a začít plnit díry na trhu.
Tak ho dle mne přepracovali na výrobu levněji, zároveň ale přidali na výkonu a to co předtím na trhu zastával Compact rozdělili mezi Expression a Performer.
Zdeněk "Bláha" Blahovec, ozvučení, světla, stage, instalace, poradenství, divadlo Jaroměř

Uživatelský avatar
Peter7

Re: Soundcraft Si Compact 32 - nestabilita

Příspěvek od Peter7 » pon 07. črc 2014 20:39:21

Ahoj. Ja mam Compact16 a Performer32 uz asi 3 roky. 170 akcii rocne a uplna spokojnost.

vlad
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 29
Registrován: ned 06. črc 2014 11:10:52

Re: Soundcraft Si Compact 32 - nestabilita

Příspěvek od vlad » pon 07. črc 2014 22:06:20

Děkuju moc! To čtu opravdu moc rád.

Mimochodem, jak bys srovnal ty dva pulty?

lumirt
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 47
Registrován: čtv 10. kvě 2007 20:36:23

Re: Soundcraft Si Compact 32 - nestabilita

Příspěvek od lumirt » pát 25. črc 2014 10:08:18

Zdravím,

zamrzání při selectu se mi stalo také, hned po akci jsem provedl reset , formát interní SD a přehrání firmware. Od té doby klid.
Běží spolehlivě, jen škoda že aplikace pro iPad je stále nepoužiutelná, jinak by to byla výborná konfigurace a velká pomoc.


Lumirt

Uživatelský avatar
Arpi

Re: Soundcraft Si Compact 32 - nestabilita

Příspěvek od Arpi » čtv 31. črc 2014 2:22:12

Mam Compact 16 a Performer 32 pouzivam ich uz 3 roky kazdy vikend. Uplna spolahlivost.

Uživatelský avatar
Yetti

Soundcraft Si Compact 32 - nestabilita

Příspěvek od Yetti » pon 25. srp 2014 11:38:32

Ahoj Vladimíre, můj kolega vlastní Si Compact 32, já mám svěřen do užívání Si Expression 2 a znám ještě jednoho, který vlastní Si Compact 24. Kolega mě už pozval k té své 32, jelikož měl určité potíže se zpomalováním. Vlastní ho už také nějaké 2 možná už 3 roky. Objevovaly se u něj podobné příznaky(tedy kromě lupanců) jako u Tebe. Řešili jsme to jak už zde někteří zmínili formát SD. Toto jsme řešili někdy půl roku zpět, od té doby vše v pohodě. On to měl způsobené i jednou scénou. Vytvořil si scénu pro klub, kde měl dva mono kanály schované do jednoho, takže z toho vytvořil stereo kanál, aby to měl na jedné klice, který používal pro přehrávač. Ale jaksi při aktualizacích softwaru si s tím pak pult nevěděl rady. Měl pak dlouhé prodlevy a občas nereagoval vůbec. Pak tu scénu vložil i do úplně nového Performera 3 a ten zamrzl hned. Jinak můj Expression jede rok a vše k naprosté spokojenosti.

karloss
Nováček fóra
Nováček fóra
Příspěvky: 8
Registrován: stř 22. říj 2014 19:30:48

Re: Soundcraft Si Compact 32 - nestabilita

Příspěvek od karloss » stř 22. říj 2014 19:45:55

Zdavím,chci reagovat na toto téma,vlastním mix Soudcraft Si Compact 32 zhruba rok,za tu dobu po čtvrté v opravě, pokaždé jiná závada v pohodě je jen šasí,stage box nefungoval hned od začátku, co k tomu dodat.

Odpovědět

Zpět na „Soundcraft“