vylepšení MIDI

Otázky a odpovědi ze STUDIOVÉ PRAXE - co, jak a proč dělat atd. (otázky na techniku směřujte do sekce Zvuková technika).
  • Reklama
  • DEMO 15
vitek_cz
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 428
Registrován: ned 10. črc 2011 12:25:24
Bydliště: Praha 6

Re: vylepšení MIDI

Příspěvek od vitek_cz » úte 04. lis 2014 21:22:07

Ja jsem mimochodem michal nejaky cd pro Evu a Vaska, tak vam muzu poreferovat..

danny
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 14
Registrován: čtv 28. srp 2014 11:44:56

Re: vylepšení MIDI

Příspěvek od danny » stř 05. lis 2014 0:50:24

Skus si kupiť kvalitný midi aranžér napr. Yamaha tyros 5 kde sú nasamplované živé nástroje a dajú sa samplovať ďalšie potom to použi ako prehrávač midi bude znieť oveľa lepšie a môžeš si to aj upravovať a dohrávať nástroje do stopy má to len jeden malilinký háčik hodnota takého nástroja je cca. 4000 eur

Uživatelský avatar
mekmek

Re: vylepšení MIDI

Příspěvek od mekmek » stř 05. lis 2014 1:19:17

danny píše:Skus si kupiť ... má to len jeden malilinký háčik hodnota takého nástroja je cca. 4000 eur
bože můj, to je zas rada, hodnota nula. Nechápu, že má někdo potřebu přispět za každou cenu. :cry:

Mike76
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 318
Registrován: ned 15. čer 2014 21:48:50

Re: vylepšení MIDI

Příspěvek od Mike76 » stř 05. lis 2014 8:14:26

vitek_cz píše:Ja jsem mimochodem michal nejaky cd pro Evu a Vaska, tak vam muzu poreferovat..
Že to není pravda :D řekni že ne!!!
Nejsem prodavač

Uživatelský avatar
TomasVv
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1215
Registrován: pon 25. čer 2007 21:19:01
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: vylepšení MIDI

Příspěvek od TomasVv » stř 05. lis 2014 9:20:01

V podstatě, když se to vezme dokola a kolem, tak s trochou nadsázky se vážně myšlený projekt na MIDI se pomalu vyrovná práci s nahráváním živého orchestru.

Kamarád už několik měsíců točí velký orchestr právě pro potřeby vytvoření zvukové banky. Občas z něj padají veselé historky o tom, jak celý den točili C- G.
Dělám, co mě baví.

vitek_cz
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 428
Registrován: ned 10. črc 2011 12:25:24
Bydliště: Praha 6

Re: vylepšení MIDI

Příspěvek od vitek_cz » stř 05. lis 2014 10:06:09

Kamarád už několik měsíců točí velký orchestr právě pro potřeby vytvoření zvukové banky. Občas z něj padají veselé historky o tom, jak celý den točili C- G.
Kde to toci? Snazi se udelat lepsi banku nez Miroslav Philharmonik? Nebo jaky je duvod?

Mike76
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 318
Registrován: ned 15. čer 2014 21:48:50

Re: vylepšení MIDI

Příspěvek od Mike76 » stř 05. lis 2014 10:10:17

A filharmonici nebudou mít co žrát :-)
Nejsem prodavač

vitek_cz
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 428
Registrován: ned 10. črc 2011 12:25:24
Bydliště: Praha 6

Re: vylepšení MIDI

Příspěvek od vitek_cz » stř 05. lis 2014 12:20:05

Toho se bohda nestane.. [-X

Zitra jedu zrovna tocit symfonak. A na konci skladby je napriklad napsane od skladatele, ze pianista necha otevreny pedal a zaverecne clustry celeho orchestru preznivaji do strun piana a pak zni do salu. To bys asi pres MIDI neudelal.

:wink:

Mike76
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 318
Registrován: ned 15. čer 2014 21:48:50

Re: vylepšení MIDI

Příspěvek od Mike76 » stř 05. lis 2014 12:43:48

To byl vtip. Samozřejmě že stroj nenahradí nikdy orchestr
Nejsem prodavač

Uživatelský avatar
TomasVv
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1215
Registrován: pon 25. čer 2007 21:19:01
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: vylepšení MIDI

Příspěvek od TomasVv » stř 05. lis 2014 14:23:14

Ve Zlíně, točí zvukové banky pro profesionální použití (hlavně filmový průmysl). Točí fakt kdejakou blbost, přechody mezi tóny, disharmonie a tak vůbec.
Proč, to nevím, netahal jsem z něj obchodní rozumy. Živý orchestr to nikdy nenahradí, ale to automobily koně taky ne. Udělej z auta salám...
Dělám, co mě baví.

Uživatelský avatar
pepicek

Re: vylepšení MIDI

Příspěvek od pepicek » pát 09. led 2015 15:18:20

dobry den! i kdyz jsem na toto tema precetl dost informaci, jsou veci ktere mi nedavaji smysl...jsem jeden z muzikantu, kteri pouzivaji ke svemu prednesu midi podklady. Jako masinu k tomuto ucelu pouzivame yamaha tyros 3. Chtel bych se zeptat jestli je v soucasne dobe lepsi reseni (myslim tim co do kvality potrebnych zvuku) nez samohrajka od yamahy. Za predpokladu, ze vezmu jiz dobre udelanou cover pisen ve formatu midi a dale budu pouzivat napr. garageband, nebo cubase bude kvalita zvuku v techto bankach lepsi, nebo horsi nez u samohrajek?!diky moc, doufam, ze jsem timto dotazem nikoho nepohorsil :D

Uživatelský avatar
pepicek

Re: vylepšení MIDI

Příspěvek od pepicek » pát 09. led 2015 19:07:05

danny píše:Skus si kupiť kvalitný midi aranžér napr. Yamaha tyros 5 kde sú nasamplované živé nástroje a dajú sa samplovať ďalšie potom to použi ako prehrávač midi bude znieť oveľa lepšie a môžeš si to aj upravovať a dohrávať nástroje do stopy má to len jeden malilinký háčik hodnota takého nástroja je cca. 4000 eur
...a je jiná alternativa,nez tyros 5?

vitek_cz
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 428
Registrován: ned 10. črc 2011 12:25:24
Bydliště: Praha 6

Re: vylepšení MIDI

Příspěvek od vitek_cz » sob 10. led 2015 16:55:44

Tezko by se dalo napsat lepsi nebo horsi. Zalezi, jak s kterym nastrojem umis. Cubase sam o sobe neudela nic, je jen prostredkem. Muzes mit ruzne kvalitni virtualni nastroje a pak verim, ze to bude lepsi nez samohrajka od Yamahy. Protoze kvalitni virtualni nastroje (treba jen klavir) muze mit i nekolik gigabytu dat nasemplovanych vzorku. (coz v klavesach nebude)

V.

Richard
Nováček fóra
Nováček fóra
Příspěvky: 4
Registrován: čtv 12. bře 2015 16:16:12

Re: vylepšení MIDI

Příspěvek od Richard » čtv 12. bře 2015 16:31:59

Čaute. :)
Mám problém s karaoke podklady, stejně jako zakladatel tématu. Jezdím s bednama po akcích, většinu jen pouštím písničky, občas karaoke. Teď mám těch karaoke večerů více a rozhodl jsem se řešit kvalitu podkladů.

Co se týče zahraničních interpretů, tak ty pouštím jako klipy, což je super, ale pokud dojde na midi, nedá se to srovnat.Mám Wind 8 a van basco karaoke player, kde pouštím midi formáty a je to hrůza. Nevíte někdo, prosím o nějakém softwarovém řešení? Mam notebook a k tomu připojený malý mix pult přes USB, jako externí kartu. Jsem začátečník, věnuji se tomu rok a půl a v tomhle si opravdu nevím rady. :).. Kolegové z oboru, které jsem občas přímo na akci oslovil, mi odpověděli: Stáhni si Yamahu a používej win xp... Ale co vlastně ta Yamaha je a jak se to používá v kombinaci s tím Van Bascem, to už jsme si nestihli říct, vzhledem k tomu, že to bylo uprostřed akce. Mockrát děkuji za případnou, nearogantní a polopatickou odpověď. :) Richard

Uživatelský avatar
Ondráš

Re: vylepšení MIDI

Příspěvek od Ondráš » pát 13. bře 2015 18:47:27

Zrejme meli na mysli legendarni softwarovy MIDI syntezator a prehravac pro Widows Yamaha SoftSynth S-YXG50. Jo, co jsem se s tim nablbnul. :wink:

Odpovědět

Zpět na „Nahrávání a práce ve studiu“