Ceny zvukařů

...přijďte "pobejt" aneb diskuze o možném i nemožném
Pravidla fóra
...přijďte "pobejt" aneb diskuze o možném i nemožném.
Odpovědět
  • Reklama
  • DEMO 15
Uživatelský avatar
blaha
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 3588
Registrován: úte 30. pro 2008 18:13:14
Bydliště: cca 10km od Jaroměře
Kontaktovat uživatele:

Re: Ceny zvukařů

Příspěvek od blaha » pát 17. říj 2014 12:56:48

Těch 8 dejme tomu + DPH.
Za záznam, v podstatě opět amortizace zařízení navíc + jako práce jednoho člověka po tu dobu navíc.
Zdeněk "Bláha" Blahovec, ozvučení, světla, stage, instalace, poradenství, divadlo Jaroměř

Uživatelský avatar
MADMAX

Re: Ceny zvukařů

Příspěvek od MADMAX » pát 17. říj 2014 13:31:18

2 Blaha: Jednoho člověka? Ty naložíš auto, vyložíš, postavíš PA, nadrátuješ, a opět vše zpět v jednom člověku? Podle mne, pokud je to bez světel, tak těch 8000,- bych viděl jako amortizaci za aparát na bigbít v prostorech o velikosti sokolovny. K tomu počítám hodina nabalení, hodina nakládka, cesta, dvě hodiny na stavbu, dvě hodiny na zvukovky, 10 hodin akce, bourání, nakládka, cesta, vykládka a uklizení do skladu, to je dvacet hodin práce ve dvou lidech - minimálně dalších 5 tisíc. k tomu recording... já bych si řekl 15.000,- (pokud jsi plátce, tak samozřejmě DPH navrch) s tím že je to sakra kamarádská cena + doprava 10Kč/km, a pokud by jim to bylo drahé, užil bych si příjemný večer s kolegou doma u flašky. Zvučení mne taky baví, ale užiju si ho až dost.

Egestas
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 280
Registrován: pát 01. dub 2011 6:40:27

Re: Ceny zvukařů

Příspěvek od Egestas » pát 17. říj 2014 13:43:54

Amortizaci jsem v tom nepočítal cena je jen za práci a cesták, blbě jsem to asi napsal že to nebylo pochopeno... amortizace je plus k tomu

no věci navíc nejsou, náběr je přes FW přímo z pultu do notesu to mám u sebe stejně vždy, a víc s tím dělat nebudu ...ale dobrá tím že to je mimo "hlavní kšeft" a domlouvám se přímo s kapelou a platit budou oni započtu amortizaci pultu, notesu, svoji práci, zaokrouhlím nahoru a vyjde mě cca 3K za nahrávku 3 hodin bez jakéhokoliv zásahu jen čisté stopy je to adekvátní?

edit : aha už to vidím to celkem tam nemá co dělat to je tak když člověk píše v práci, někdo do vyruší a pak si to po sobě nepřečte #-o

Uživatelský avatar
blaha
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 3588
Registrován: úte 30. pro 2008 18:13:14
Bydliště: cca 10km od Jaroměře
Kontaktovat uživatele:

Re: Ceny zvukařů

Příspěvek od blaha » pát 17. říj 2014 13:51:06

Toho jednoho navíc jsem myslel jako na to nahrávání jako navíc :-).

Pochopitelně počítám práci pro 2 lidi.
Pravda je to akce pro firmu, takže cena by mohla být z těch lepších. Asi máme trochu jinej práh bolesti :-).

Počítal bych to asi takto:
- amortizace 4000,-
- cesta podle situace cca 1000,-
- práce pro 2 lidi tak 22 hodin, tak alespoň ty 4000,-
- amortizace za recording cca 1000,-
- jakoby jeden navíc (je potřeba to přichystat a trochu víc starostí) 5h tak 500-1000,-
- něco na daně
- DPH (firma si ho odečte)

To je tak spodní hrana, jinak je to spíš pro 3 lidi a cena podle MADMAXe je už i na uživení (v našich končinách).
Zdeněk "Bláha" Blahovec, ozvučení, světla, stage, instalace, poradenství, divadlo Jaroměř

Egestas
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 280
Registrován: pát 01. dub 2011 6:40:27

Re: Ceny zvukařů

Příspěvek od Egestas » pát 17. říj 2014 14:15:39

Tak po rozpočítání mě to vychází takto...

- Práce: 3 lidi 6000
- Cesta: 1000
- Pro stát: 500
- Amortizace: 4500
- Nahrávka: 2000-3000 (zatím nevím co a jak)

-Celkem : 13 000 až 14 000 +DPH tedy standardní cena navýšená o nahrávku

vitek_cz
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 428
Registrován: ned 10. črc 2011 12:25:24
Bydliště: Praha 6

Re: Ceny zvukařů

Příspěvek od vitek_cz » pát 17. říj 2014 14:49:00

No jen k ty nahravce. Tedy ta cena by mela byt podle toho, jak k tomu pristoupis. Pokud jen odbocis stopy do notebooku, tak bys se asi stydel si rict vice nez 2.500,-.

Ja uz bych si moc netroufnul jet zaznam jen do jednoho zdroje (kvuli bezpecnosti) + pokud ma byt na urovni, tak by tam mely byt nejaky ambient mikrofony, spodek virblu, basa DI i linka apod. Slusny mikrofony, Navic je potreba trochu venovat cas tomu, aby nic nebrumelo...

Uživatelský avatar
blaha
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 3588
Registrován: úte 30. pro 2008 18:13:14
Bydliště: cca 10km od Jaroměře
Kontaktovat uživatele:

Re: Ceny zvukařů

Příspěvek od blaha » pát 17. říj 2014 18:15:27

vitek_cz píše:No jen k ty nahravce. Tedy ta cena by mela byt podle toho, jak k tomu pristoupis. Pokud jen odbocis stopy do notebooku, tak bys se asi stydel si rict vice nez 2.500,-
Mě to taky tak nějak vyšlo, záleží co navíc k tomu potřebuje, buď karta navíc do pultu + karta k noťasu, nebo zakoupený pult s FW rozhraním, nebo hromada kabelů + zvukovka, k tomu ten noťas s nemalým diskovým prostorem (počítám 3h multitracku tak kolem 60GB) a odpovídajícím sw.
Navíc ten noťas pravděpodobně nepůjde využít v tu chvíli na ostatní věci.
S tím je spojená práce tak hoďku před a hoďku po (tzn. 5hodin).
Zdeněk "Bláha" Blahovec, ozvučení, světla, stage, instalace, poradenství, divadlo Jaroměř

Uživatelský avatar
Návštěvník

Re: Ceny zvukařů

Příspěvek od Návštěvník » pát 02. led 2015 15:06:31

Zazvoní telefon a přichází otázka: můžete nám ozvučit akci? A co to stojí. Je to stejné jako : jezdíte taxíkem a co to stojí...Vlastně ještě blbější otázka.
Musíte se dozvědět dopředu.
O jakou akci se jedná.
Jak dlouho trvá.
Jaké má pořadatel požadavky.

Z toho musím sestavit nabídku.
Jak velký prostor a pro kolik posluchačů mám ozvučit. ( z toho vzejde použitá aparatura a počet lidí obsluhy, doprava atd.)
O jaký druh muziky (projevů, keců) půjde. ( vážná muzika, písně a tance, rock, metal atd...)
Stage plan kapel ( dneska narazíte na 5ti člené kapely, které chtějí 5 x AUX a 4 x In Ear do sterea....)
Speciální požadavky ( 14 x bezdrátový mikrofon, 5 x hlavový bezdrát atd. Dále přizvučit přilehlá prostranství, či sály.)
Jak dlouho bude akce trvat. ( koncert 2hodiny, veselice 16h atd.)

Z těchto údajů se dá udělat nabídka
Cena dopravy Kč/km podle použitého auta
Cena za použitou aparaturu ( v zahraničí 0,02% z pořizovací ceny, u nás většinou 0,01%)
Cena za zvuk ( 200Kč/pomocník (( nejméně však 1000Kč)) zvukař 400 (( nejméně však 2500)) )
Tak by se to mělo účtovat. Praxe je jiná.
Plastovky také dělají kravál.
Kluk dělá přes týden v zaměstnání a neplatí ani sklad, protože má aparát doma ve stodole. No a 1000 za tancovačku kde může balit holky je přece výbornej doplněk.....

No a většina pořadatelů jsou exoti, kterým záleží jen na ceně a pokud není celý kšeft prohoukaný a trochu je rozumět, tak je to OK. No a tak to je.
Jen doporučuji: nedělejte ze sebe voly a otroky....
V

Uživatelský avatar
blaha
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 3588
Registrován: úte 30. pro 2008 18:13:14
Bydliště: cca 10km od Jaroměře
Kontaktovat uživatele:

Re: Ceny zvukařů

Příspěvek od blaha » pát 02. led 2015 15:20:50

Máš tam chybu v ceně za aparaturu, buď tam nemají být ty procenta, nebo desetiná čárka 2% a 1%.

V podstatě souhlasím, akorát ty ceny za práci mám asi na polovině a i tak se to zdá pořadatelům hodně. Ale to mě tak moc netrápí, aparát můj není a nemusím ho splácet, takže si můžu dovolit trávit i čas s rodinou.
A zapoměl jsi ty daně a DPH.
Zdeněk "Bláha" Blahovec, ozvučení, světla, stage, instalace, poradenství, divadlo Jaroměř

relaxmusik
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 276
Registrován: sob 03. črc 2010 18:54:39
Kontaktovat uživatele:

Re: Ceny zvukařů

Příspěvek od relaxmusik » pát 02. led 2015 18:47:07

Mě se ptal jeden známý, pořádá pivní slavnosti pro několik set lidí, a dělají mi to na celý den
za 5tis, za kolik mi to uděláš ty? Já mu povídám, ze jsi to ty tak za tisíc! ......... ale v Euro! :-) No nějak se mu to nelíbilo a nedokázal pochopit, že už za 5tis. co mu to ty šílenci dělají, že je jaksi za pusu. :-(

exxxi
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1443
Registrován: sob 29. led 2011 1:35:00
Bydliště: dálnice D5

Re: Ceny zvukařů

Příspěvek od exxxi » pát 02. led 2015 19:46:29

A s čím tam jezdí?
SiEx3, X32r, IG4T, EV, Turbosound etc.

Uživatelský avatar
Ondráš

Re: Ceny zvukařů

Příspěvek od Ondráš » pát 02. led 2015 22:52:47

Ja myslim, ze je v poradku, ze poradatele zajima hlavne cena (ma nejaky limitni rozpocet), ale mel by se take zajimat, co je za ni nabizeno. :idea:
V podstate jsou 2 moznosti:
1/ koupite si plastovky a bedete za 1k Kc delat taky kraval
2/ budete delat ksefty jen s rozumnymi poradateli a stezi prezivat

Oboji stoji za houby, kazdopadne souhlasim, vzdycky, kdyz prijde nejaky vykuk (toho poznate hned), je treba jej nekompromisne posilat kamsi...

Uživatelský avatar
mkarr
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 683
Registrován: pon 28. říj 2013 19:21:32
Bydliště: Moravské Budějovice

Re: Ceny zvukařů

Příspěvek od mkarr » sob 03. led 2015 0:41:16

Adventní koncerty. Honorář kapely byl nějak daný a žádná částka na omdlení, mě si objednal šéf kapely, Aparát dvakrát můj krom subů, dvakrát půjčený od města a moje jen mikrofony. V kapele krom šéfa tři studenti. Koncerty jak jinak než dobročinné. Sám šéf si vzal o něco víc než jen na benzín, aby studentům přilepšil. Tak jsem ho napodobil. Možná sem blbej že takové kšefty beru, ale Kapelník je kamarád, studenti si nevydělávají a o vánocích je to všechno o té dobročinnosti a darování. A tak jsem ztrávil pár večerů činností co mě baví, dostal jsem občerstvení a poplácání že to znělo a až těch nadějných muzikantů budou páni muzikanti, třeba si na jejich akci vydělám. A když ne, tak někdo z Vás zvukařů, co mají aparát a um hodný velkých muzikantů. A nikomu jsem kšeft nezkazil. Dřív jezdili bez zvukaře. Možná je toto téma spíš o větších akcích, kde je fakt potřeba počítat a neprodělat, Ale mám tak nějak pocit, že podobné akce potkávají dost zvukařů a "taky zvukařů".
Pěkný nový rok a ať se vám vyhýbají průserové akce.

Uživatelský avatar
Roman1

Re: Ceny zvukařů

Příspěvek od Roman1 » čtv 17. bře 2016 18:29:08

Zdravím, žádný zvukař by neměl pracovat pod 200kč/hod kazí pak ceny.

Uživatelský avatar
Ondráš

Re: Ceny zvukařů

Příspěvek od Ondráš » čtv 17. bře 2016 19:38:23

To je asi na mě ve vedlejším vlákně. Naprostý souhlas, jen jsem poukázal na realitu, kolik jsou někteří zaměstnavatelé "ochotni" zvukařům platit.

Odpovědět

Zpět na „Bar“