Aparatura pre ochotnicke divadlo - je tento navrh od dodavatela vhodny?

Otázky a odpovědi z LIVE PRAXE - co, jak a proč dělat atd. (otázky na techniku směřujte do sekce Zvuková technika)
  • Reklama
  • DEMO 15
martin_B
Nováček fóra
Nováček fóra
Příspěvky: 8
Registrován: čtv 09. čer 2016 13:03:14

Re: Aparatura pre ochotnicke divadlo - je tento navrh od dodavatela vhodny?

Příspěvek od martin_B » pát 10. čer 2016 15:50:19

@M.H. - dakujem, mix by mal byt rackovatelny kvoli tomu aby sa to zmestilo do jedneho case spolu s bezdrat.prijmacmi a mohlo sa to lahko preniest a uskladnit, tu aparaturu tam nemozme mat rozlozenu stale. Suhlasim, ze na bedne by sme mali dat vacsi doraz.

@Marian - DXR12 vyzera velmi dobre, dakujem za porovnanie. HD12 je uz skutocne cenovo o dost dalej

ja viem, ze to moze vyzerat ako vela penazi, ale nebolo ich lahke ziskat a tych potvrdeni z uradov... :(
kazdopadne dakujem za vsetky podnety, velmi to pomohlo pred finalnym rozhodnutim.

Uživatelský avatar
Zdeněk Prodance
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 4039
Registrován: pon 18. dub 2011 11:17:46

Re: Aparatura pre ochotnicke divadlo - je tento navrh od dodavatela vhodny?

Příspěvek od Zdeněk Prodance » pát 10. čer 2016 16:22:59

To je jasné, že vše musí mít nějaké obaly a že hromada volně ložených krabiček nemůže nikde zůstávat, ale z hlediska mixu je to jen o jeho největší šířce a to hrálo vážnou roli jen u větších analogů, což tady asi nehrozí z mnoha důvodů ani náhodou. Čili podmínka zbytečná, neexistující. Já bych si o hodně raději dal například podmínku na celkovou váhu, podmínku na počet cest jednoho člověka sem a tam, když se to bude stěhovat třeba ze skladu na sál nebo do auta atd.
Já neříkám, že máte peněz moc anebo že si je nezasloužíte, to v žádném případě, jen mi připadá způsob jejich utrácení, když už tedy motyka spustila a lze kupovat, jako velmi špatně připravený. Místní zvukař evidentně moc neví která bije i když jinak to může být sympatický chlapík a hodně vám pomohl a nezlob se na mne, ale takhle rychle a snadno nikomu příliš mnoho pomoci před finálním rozhodnutím ani nejde. To je o hodně víc práce a musí se toho víc vědět a víc navrhovat, než zatím nastalo zde. Aspoň my tedy každé takové nabídce o hodně víc práce věnujeme.
Ještě detail kolem těch celoplošných mříží - RCF vyráběl trojkovou řadu i jako pasivní instalační, s písmenkem i, tam je taková mříž a jde ji domontovat i na aktivní bedny. Máme ještě asi po šesti kusech od velikosti na skladě jako náhradní díly.
Ovšem akusticky jsou vždy lepší bedny bez čehokoli před reproduktorem a výškovým obzvlášť. Proto se to tak dělá, nejde o snahu ušetřit kus plechu. Jenže u beden z řeziva to obvykle nevypadá dobře, tak se raději zakryje celá (ošklivá) přední stěna. Tak vznikla ta "klasika"...

H.M.

Havlis
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 190
Registrován: pon 14. zář 2015 16:08:33

Re: Aparatura pre ochotnicke divadlo - je tento navrh od dodavatela vhodny?

Příspěvek od Havlis » sob 11. čer 2016 8:23:46

Jenom dodam, že pokud budes uvažovat o behringer XR18, tak o něm ani neuvažuj (pokud nemáš opravdu peněz nazbyt) a začni uvažovat o X18, což je funkčně naprosto to samý, jen v jinak tvarovaný krabici. A stojí o 240E míň, což z něj teprve dělá zajímavou nabídku... Za 555 výsledný ceny už není co řešit a důvod uvažovat třeba o Soundcraftu Ui16

martin_B
Nováček fóra
Nováček fóra
Příspěvky: 8
Registrován: čtv 09. čer 2016 13:03:14

Re: Aparatura pre ochotnicke divadlo - je tento navrh od dodavatela vhodny?

Příspěvek od martin_B » sob 11. čer 2016 10:42:02

dik, o Soudcrafte Ui16 som doteraz neuvazoval, asi kvoli tomu ze ma len 12 MIC vstupov, na druhej strane ale umoznuje priamy playback MP3 z USB kluca, co je pozitivne.
Musim zvazit ci je pocet MIC vstupov ok, a asi bude najlepsie X18 aj Ui16 vyskusat osobne a podla toho sa rozhodnem, okrem tych dvoch som moc inych alternativ nenasiel.

pekny vikend prajem!

Uživatelský avatar
Palko
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 130
Registrován: stř 04. úno 2009 0:21:07

Re: Aparatura pre ochotnicke divadlo - je tento navrh od dodavatela vhodny?

Příspěvek od Palko » ned 12. čer 2016 14:42:15

Jak Martine utratit 6 000 Euro?
Určitě bych netvrdil, že autor původního návrhu neví která bije protože jediný správný návrh udělám já ze značek, které dovážím - jak to je cítit z jednoho ze zdejšího příspěvku.

Vyskládal bych to takhle:
1. mix
Tady podle mě není jednoznačná odpověď zda je lepší analog nebo digitál, pravdu mají všichni - a líbil se mi příspěvek od Petr Z. který shrnul zatím nepřekonané výhody malých analogu proti malým digitálů. A také Zdeňka vtipné přirovnání : telefony s rotační číselnicí a vidlicí na "zavěšení" ale i konstatování : ..pomohl by vám spoustu věcí vyřešit "zadarmo a snadno"
(všechny procesory, odstranění páráku, množství auxů...)
Oba mají pravdu. A jsem sám zvědav, jestli za 5 - 10 let zmizí ze světa alalogy podobně jako psací stroj. Ale tipuji to, že ne.
Pokud analog, tak Soundcraft MPMi20, tak proč né, ale lepší zvuk má Spirit M12 - pokud se dá ještě sehnat. A co se týká digitálů, tak ten zmiňovaný Soudcraft Ui16 je opravdu kompaktně vybaven. Jen první kusy mívaly někdy problém s WiFi a tak bylo dobré dolpnit to o lepší router. Jak je to u čerstvých kusů nevím, ale třeba to zde někdo doplní.

2. boxy
Behringer D212B ale i zde uváděné RCF si myslím, že opravdu nemají konzervativní dizajn. Mě se moc líbí také zde uvedené EON 615, které získaly cenu Best Speaker Of 2014. Ale i zde mám přípomínku u celé řady 600 není správně navržen obvod pro LEDku PEAK. Sice přebuzení signalizuje, ale za denního světla to není vůbec vidět. Třeba to zde také někdo doplní. Pokud by zbyly peníze, tak o třídu výš a také s klasickým dizajnem jsou: Electro-Voice ETX-15P nebo JBL PRX 735. Oboje osobně znám a zvukově velmi doporučuji.

3. bezdráry
K navrženým nemám žádnou připomínku. Osobně ale preferuji Sennheiser, kde jsou odpovídající sestavy. Vyhnul bych se AKG řad 40 a 400. A zajímal bych se i o frekvence. Zde na fóru je to na to samostatná diskuze. Je to stále ve vývoji. Tak se snažit vyhledat ty, které nejsou ohroženy v blízké budoucnosti expanzí internetu, tv...

4. příslušenství
Rack skřín v které je vše - mix, přijímače, případně i párák nepovažuji za volovinu. Mě to přijde praktické a také jednu takovou skříň v které mám vše (mix, CD, procesory, přijímače bezdrátů i 15m párák) používám. Vše se zavře a dá odstěhovat třeba před divadlo na venkovní akci. Jen se ze skříně vytáhne natrvalo připojený párák. Všechna propojení - bezdrátů s mixem, procesory, CD s mixem, mix s párákem jsou trvale zapojena.
Konkrétně tento:
http://shop.audiolight.cz/produkt/d7369 ... unting-6u/

Tak ať se to podaří dobře vybrat.

Palko.

Uživatelský avatar
Zdeněk Prodance
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 4039
Registrován: pon 18. dub 2011 11:17:46

Re: Aparatura pre ochotnicke divadlo - je tento navrh od dodavatela vhodny?

Příspěvek od Zdeněk Prodance » ned 12. čer 2016 15:08:21

Autor návrhu neví která bije hlavně proto, že utrácí 3000€ za bezdráty, 1500€ za krabice a zbytečný kabel a na bedny mu zbylo 500€. Něčemu takovému se obvykle ani neříká zvuková aparatura a dalo by se z toho předpokládat, že ta už existuje a pouze se dokupuje jakési příslušenství. Také neví která bije proto, že pořizuje pouze analogový mix v době, kdy opravdu všichni tyto odkládají a používají místo nich digitální. To není nějaký můj názor, tak prostě vypadá trh a myslím, že to jasně vyplynulo i z naprosté většiny příspěvků. Autor návrhu má podle samotného názvu vlákna zřejmě být i dodavatelem zboží, takže není v o nic "věrohodnější" pozici, než jakýkoli jiný obchodník. Akorát zřejmě není ničeho dovozcem, takže zlé jazyky by o něm řekly, že je "překupníkem". Já to nedělám, protože sami máme a snažíme se mít řadu velkoobchodních partnerů, ale právě proto vím, jak je to s nimi někdy těžké, když je zajímá pouze a jedině maximální jejich marže na jakémkoli kusu čehokoli a zcela otevřeně mi říkají, že když je u nás např.15%, tak oni tam navrhnou a dodají něco s 20% atd. To taky chápu, ale když vidím divný návrh, tak se k němu prostě vyjádřím. Je zbytečné za tím vidět nějakou moji snahu něco prodat, já dávno nic neprodávám ani z toho nic nemám.

H.M.

Uživatelský avatar
Palko
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 130
Registrován: stř 04. úno 2009 0:21:07

Re: Aparatura pre ochotnicke divadlo - je tento navrh od dodavatela vhodny?

Příspěvek od Palko » ned 12. čer 2016 15:36:20

Musím uznat, jak právě napsal pan Zdeněk, že poměr peněz vynaložených na boxy ve srovnání s penězi na příslušentví (které "nehraje") není asi správný. To je fakt.
A uznávám, že i předkladatel původní nabídky mohl být zainteresován. To nevím.

Palko

Uživatelský avatar
Zdeněk Prodance
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 4039
Registrován: pon 18. dub 2011 11:17:46

Re: Aparatura pre ochotnicke divadlo - je tento navrh od dodavatela vhodny?

Příspěvek od Zdeněk Prodance » ned 12. čer 2016 16:08:37

On je v podstatě nějak zainteresován každý a já na tom nevidím nic špatného, pokud si to sám připustí a podle toho píše. Nevěřím na zcela nezainteresované odborníky, co mají ten správný a neutrální pohled na vše. Nikdy jsem nikoho takového nepotkal a ani nevím, kde by se vlastně (zřejmě mimo obor) měli brát. Kdo něco umí, ten to dělá a proto to stále umí. Obvykle nedělá úplně všechno a úplně stejně a určitě máme všichni nějaké zkušenosti a ty taky nemůžou být stejné už proto, že některé jsou jedinečné, o osobních preferencích už vůbec nemluvě. Taky kolem sebe nemáme všichni stejné prostředí, kolem Milevska to bude mentálně naladěno trochu jinak, než kolem Krhové atd. Tahle fora jsou jeden z mála způsobů, jak se dá z místní a osobní skořápky povylézat ven.

H.M.

Uživatelský avatar
Palko
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 130
Registrován: stř 04. úno 2009 0:21:07

Re: Aparatura pre ochotnicke divadlo - je tento navrh od dodavatela vhodny?

Příspěvek od Palko » pon 13. čer 2016 1:11:17

Jak ještě jednou a budu konkrétní:
mix:
kromě analogu, kde cenu máte tedy digitál:

SOUNDCRAFT Ui 16 16 660,- Kč
vyřeší to kromě mixu i veškeré potřebné procesory, přehrávání z USB, dá se to ovládat z několika zařízení v jeden okamžik, žádný párák, žádné další kabely, vše probíha mezi muzikanty.
http://www.muzikant.cz/soundcraft-ui-16-eu-d111180.html

aktivní reproboxy:
JBL EON 615 2 x 15 890,-
http://www.audiotek.cz/jbl-eon615-34512 ... &utm_term=

Aktuálně při nákupu 2 kusů reproboxu je digimix Soundcraft Ui12 k tomu za korunu.
Celkem mix + boxy 48 441,- Kč

Mikrofony Sennheiser:
ew 122 G3 3 x 17.780 Kč
http://www.sennheiser.cz/index.php?id=2 ... &parent=72
k tomu ruční mikrofon SKM 100-845 G3 2 x 10.100 Kč
Celkem za mikrofony 73 540,- Kč.

Držák antén bych nekupoval.

Case bych koupil tento - vyřeší přijímače a mikrofony s potřebnou kabeláží za 7 155,- Kč.
http://shop.audiolight.cz/produkt/d7519 ... ne-case-1/

Celkem je to zatím 129 136,- Kč : 27 = 4 783,- Euro.

Pokud můžu utratit 6000 Euro, tak jak správně napsal pan Zdeněk bych vložil peníze v první řadě do beden. V tom případě bych místo EON 615 koupil s ohledem na klasický dizajn JBL PRX 735.
Při 2 kusech to vyjde v součtu o 39 500,- víc, než s EONy. Je to však úplně jiná liga.

http://www.music-city.cz/jbl-prx-735-32 ... paign=feed

Navíc i tady je k boxům Soundcraft Ui12 k tomu za korunu. Druhý digitál se může někomu nabídnout, nebo v případě potřeby více vstupů propojit s Ui16 a získat tak 20 mikrofoních vstupů.
(A možná, že zjistíte, že k těm pár mikrofonů a hudbě stačí ten mix za korunu a pak vám přebývá 16600,- Kč, protože vlastně ten mix kupovat nemusíte a použijete ten za korunu)
Teď jsme na 168 636 : 27 = 6 246,- Euro.
Tato sestava nahradí původní nabídku s podstatně lepším zvukem i výkonem. Pokud bude opravdu nutné ubrat těch 246 Euro, tak se tyto peníze dají ušetřit výměnou Sennheiseru řady G3 za produkty řady XSw. Pak by peníze ještě zbyly.

Palko.

Havlis
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 190
Registrován: pon 14. zář 2015 16:08:33

Re: Aparatura pre ochotnicke divadlo - je tento navrh od dodavatela vhodny?

Příspěvek od Havlis » pon 13. čer 2016 8:21:02

já jen doplním, že Behringer XR16 má téměř identickou výbavu (má třeba víc efektů) jako Ui16, včetně přehrávání z USB a stojí o další 2000 míň, ne že by to hrálo v rozpočtu až takovou roli.
http://www.thomann.de/cz/behringer_x_ai ... l_387357_0

A X18 má oproti Ui16 víc vstupů, víc auxů, víc efektů, možnost multitrack recordingu a přitom pořád stojí výrazně míň než Ui16 :
http://www.thomann.de/cz/behringer_x18.htm

Je to spíš otázka osobních preferencí, já mám X18 a slouží perfektně (a vím o dalších lidech), stejně jako mám přímo ve svým okolí zvukaře, kterej má Performera a stejně menší akce jezdí s Ui16 a je spokojenej

samozřejmě jsou ještě další možnosti (http://www.thomann.de/cz/phonic_acapela ... l_229315_3) ale o těch už jsem toho moc neslyšel, takže už nemohu sloužit osobní zkušeností:-) Jako zajímavost bych podotknul, že tento Phonic se u nás prodává okolo 24000, o Thomanna necelých 14...tady alespoň nějaký test: http://www.muzikus.cz/pro-muzikanty-tes ... uben~2016/

Uživatelský avatar
Zdeněk Prodance
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 4039
Registrován: pon 18. dub 2011 11:17:46

Re: Aparatura pre ochotnicke divadlo - je tento navrh od dodavatela vhodny?

Příspěvek od Zdeněk Prodance » pon 13. čer 2016 13:31:47

Možností jsou mraky, jen naše bratislavská pobočka prý dělala minimálně tři nabídky a to různým zájemcům. Všechny se spolehlivě vešly do rozpočtu, byla verze jak s analogem, tak s digitálem, celkem zajímavé je, že obsahují i spoustu dalších věcí, například přehrávač, kabelové mikrofony, obvykle také více reprobeden a samozřejmě i nějaké ty racky apod. Ještě nemám poptávky, jsem docela zvědavý, co v nich vlastně konkrétně bylo, že se "vítězný návrh dodavatele", který tady jediný měl být diskutován, tak nápadně liší.

H.M.

Tak prý vypadaly všechny poptávky stejně a opět to nebylo "na funkci", ale vyjmenované konkrétní modely, ovšem jiné. Vždy to mělo skončit v Zohoru. On tam nakupuje ještě někdo jiný, kdo dostal taky 6000€ grant, ale má jinou představu o tom, kolik a jakých je potřeba beden, mikrofonů atd. ?

martin_B
Nováček fóra
Nováček fóra
Příspěvky: 8
Registrován: čtv 09. čer 2016 13:03:14

Re: Aparatura pre ochotnicke divadlo - je tento navrh od dodavatela vhodny?

Příspěvek od martin_B » pon 13. čer 2016 15:19:06

@H.M. - zatial sme nic nenakupovali ani neobjednavali. Do domu kultury kupoval novu aparaturu obecny urad, myslim, ze islo tiez o podobnu sumu. A ziadnu firmu som zatial so ziadostou o cenovu ponuku neoslovil.

@Havlis - Behringer XR16 moc nezapada, kedze ja potrebujem len mikrofonove vstupy, nie line-in. a tych tam ma len 8 :(

Uživatelský avatar
Zdeněk Prodance
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 4039
Registrován: pon 18. dub 2011 11:17:46

Re: Aparatura pre ochotnicke divadlo - je tento navrh od dodavatela vhodny?

Příspěvek od Zdeněk Prodance » pon 13. čer 2016 16:34:23

Takže vy si skutečně do toho samého sálu kupujete nezávisle na sobě dvě aparatury, zhruba na 60 a víc % shodné (tím myslím určení, ne jednotlivé modely) a obě za ty samé peníze a ve stejnou dobu ? Já bych to nepokládal za možné, ale jak vidno, zase se pletu. Pak bych ale doporučil při vystupování v tomto sále použít tu jejich, sice nevím, co si mohli nakonec vybrat oni, ale asi to nebudou ty nejlevnější behringerovské bedny. A jestli je tam budou mít namontované, tak tahat pod to ještě svoje vypadá opravdu velmi hloupě a vůbec ne "klasicky". A pokud zvolili digitál, tak se svým novým párákem do analogového mixu budete jako Hudba z Marsu.
Nějaká koordinace s obecním úřadem nebo tím, kdo Zohor provozuje, možná není ?

Jak jsi přišel na to, že potřebuješ jen mikrofonní vstupy, když máš bezdráty ?

H.M.

martin_B
Nováček fóra
Nováček fóra
Příspěvky: 8
Registrován: čtv 09. čer 2016 13:03:14

Re: Aparatura pre ochotnicke divadlo - je tento navrh od dodavatela vhodny?

Příspěvek od martin_B » pon 13. čer 2016 17:33:55

@H.M. - vysvetlene v sprave :)
ok, uz som sa dovzdelal a zistil ze bezdraty sa daju zapojit aj ako linkovy vstup, kazdopadne ak by sa v buducnosti dokupili kondenzatorove mikrofony tak XLR vstupy sa zidu, a myslim, ze je lepsie mat radsej par vstupov ako rezervu.

dik, Martin

Uživatelský avatar
Petr Z.

Re: Aparatura pre ochotnicke divadlo - je tento navrh od dodavatela vhodny?

Příspěvek od Petr Z. » ned 19. čer 2016 11:16:09

Asi tak před 3 lety jsem na kroměřížském náměstí viděl a hlavně slyšel nějaký hodně početný národopisný soubor se svým vlastním ozvučením /nejspíš, i zvukař měl kroj/. Upoutal mě ne soubor, ale hlavně jejich neobyčejně dobrý zvuk na tak blbém prostoru, tak jsem tam na zahrádce jedné kavárny přes hodinu pil kafe na střídačku s mattonkou a čekal na konec, že to půjdu okouknout. Už si ale úplně přesně nepamatuju typy, jen něco.
Vše namontováno v tzv. holírně - racková skříň na brzditelných kolečkách a v ní úplně všecko. Nahoře našikmo rackový analogový pult XR20E /mslím Peavey nebo Crest/, pod hranou pultu červenozelenomodrá tlačítka ovládacího dílu od 2-CD playeru Denon s jednou USB dírou uprostřed. Shora vodorovně v racku dvojšuplíková mechanika od toho 2-CD, pod tím nějaký rackový kazetový magnetofon a pod ním MD player, oba od TEAC. Níže pak nějaký multiverb Alesis, pod ním ještě jeden přístroj Alesis, tuším nějaký vícenásobný delay nebo něco takového. Ještě níž měli feedback procesor Sabine a pod tím dva 2U koncové zesilovače Ecler, ale asi rezervní či na něco jiného, byly vypnuté. Úplně dole pak nějaké jističe a vypínače-síťová část se 16A 3F panelovou zástrčkou. Zezadu té holírny byly vystrčené 4 ovládací panely a UHF šulínky antén bezdrátů Sennheiser, nevím už jaké to byly typy - zeleně svítící displeje :-)
Hlavní bedny byly čtyři RCF ART315 a dokonce měli i jakoby sidefillový poslech, udělaný ze dvou ART312. Před celou partou bylo na zemi šest či sedm asi nějakých kopií těch zaoblených-půlkulatých monitorů, jako má tuším L´Acoustics, nemělo to žádná loga a podle pár znaků bylo vidět, že jsou to kopie-ale opravdu moc hezké.
Zajímavostí pro mě bylo, že všecky bedny, i všecky ty aktivní RCF, které to normálně nemají, měly vzadu zabudované Speakony, i ty aktivní monitory-možná na pasivní provoz, nevím. Ale všecko v době, kdy jsem to viděl a slyšel, běželo aktivně.
Přední mikrofony všechny Sennheiser z osmičkové řady, mikrofony pro sbor byly nějaké čtyři černé tužky vysoko na šibenicích, těžko říci co to bylo, byly moc vysoko - ale zvukař ten sbor měl posbíraný opravdu skvěle.
Všecka stíněná kabeláž stejná, šedočerná, všecko podle vizáže Neutrik, i na bubnu páráku.
V té holírně zezadu byla i díra pro buben páráku. Nikde okolo žádné zbytečné kabely, od holírny k "jevišti" jen ten párák, vedle přiložený jeden černý síťový kabel pro aktivky a k holírně síťový přívod tlustým káblem z nějakého obchodu.
Všechno pěkně v jednom, žádné káblování-drátování a než jsem se vzpamatoval, měli sbaleno..
Kdybych měl vybudovat nějaké mobilní zařízení pro podobný typ souboru, neudělal bych to tehdá líp ani jinak.
Dnes jsou už ale úplně jiné možnosti a i cenově je to jinde, stejná či hodně podobná sestava půjde pořídit určitě výrazně levněji než tenkrát.
Mě prostě zaujala ta kompaktnost toho provedení, ale hlavně opravdu výborný zvuk, který z toho celého šel. Výkonu víc, než dostatek, místy možná až moc - až jsem se divil, že třeba ten sbor šel bez vazeb tolik ohulit a stejně tak ty bezdrátové headasety, které měli někteří tanečníci i handka, co měl třeskutě vtipný, až před PA poletující moderátor.
Opravdu úžasný, čistý a silný přirozený zvuk. Ten zvukař, zřejmě právoplatný člen souboru, to měl evidentně a slyšitelně v ruce, dobře osahané a pod perfektní kontrolou, neslyšel jsem za hodinu a cosi ani jediné zapísknutí či nahouknutí.
Tehdy, ale stejně tak dneska je to všecko jen o penězích, sehnat se dalo tehdy i dnes úplně všecko, ale dnes to díky pokroku a technologiím půjde v digitálně pozměněné verzi pořídit o mnoho levněji, snad kromě mikrofonů a kabelů, ty stojí +/- pořád stejně.
Jen těch opravdu dobrých, slyšících a myslících zvukařů jako byl tento, se v poslední době nějak nedostává, nebo co. To co mám možnost občas slyšet je fakt hrůza-buď mám smůlu na tetřevy s Behringery, nebo je to opravdu tak zlé.
Nechal jsem se zatáhnout na jednu typickou východomoravskou tancovačku s "rockovou" kapelou, jejíž zvukař byl zřejmě prodejce či agent Behringeru, skoro všecko včetně půl nástrojovky bylo od nich. Neskutečná hrůza a na tom místě jsem si nebyl jistý, zda je to tím Behringerem, hluchým blbem za pultem, nebo obojím současně. Těch 100,- vstupného mi bylo za půlhodinu, co jsem tam vydržel fakt líto. Z krabičky cigaret ve stejné hodnotě bych byl otrávený mnohem méně.

Odpovědět

Zpět na „Zvučíme live a věci okolo“