Mix pro dechovku 16 kanálů

Otázky a odpovědi z LIVE PRAXE - co, jak a proč dělat atd. (otázky na techniku směřujte do sekce Zvuková technika)
Odpovědět
  • Reklama
  • DEMO 15
Robert
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 448
Registrován: sob 28. úno 2015 10:08:18

Re: Mix pro dechovku 16 kanálů

Příspěvek od Robert » stř 13. črc 2016 21:02:48

Já mám dojem, že je to jinak. Digitál za 100 tis. vyrobený před 8mi roky oproti analogu nehrál. Dnešní digitál za 20 tis. oproti tomu hraje dost dobře. Digitální technologie je v tomto na prudkém vzestupu. Ono pak narazíte na CD profesionálního muzikanta v tichu na začátku skladby na typické digi bzučení, které na běžné domácí poslouchání je nepostřehnutelné, ale v té nahrávce prostě je a nemá být. Takovýto prohřešek ani ten dnešní levný digitál neudělá.

jammixer
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 101
Registrován: stř 04. lis 2015 0:01:00

Re: Mix pro dechovku 16 kanálů

Příspěvek od jammixer » stř 13. črc 2016 21:19:43

neni mi uplne jasna situacia okolo tvorby zvuku v digi mixoch , či je to naozaj Hard Core AD/DA sampling alebo sa k analogovemu signalu primiešavaju paralelne efekty , . ak mate nejaky članok ktory o tom pojednava tak sem s nim

pozeral som tech spec X Air. AD/DA prevod je 24bit /48khz problem je ten že v digitale si frekvencie navzajom kradnu miesto a ak by sa zvučila muzika čo obsahuje vela basov a výšok, tak tie vyšky budu ochudobnene o svoju potrebnu frekvenciu .Takže kludne možu zniet ako keby boli v zapise 14khz .
vidim to tak že pokial nebude mať mix 24/192khz tak s tym možete zvučit akurat večernu omšu alebo politicku debatu :)

libor14
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 74
Registrován: pon 11. črc 2016 16:06:33

Re: Mix pro dechovku 16 kanálů

Příspěvek od libor14 » stř 13. črc 2016 22:20:51

Tak jsem dnes zkoušel SC Signature 16 a docela v pohodě. Efekt nastavený na hall&delay a super. Co vy na to.

Havlis
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 190
Registrován: pon 14. zář 2015 16:08:33

Re: Mix pro dechovku 16 kanálů

Příspěvek od Havlis » stř 13. črc 2016 23:38:09

Přišli jsme to úplně jednoduše - já X18 u Thomanna koupil za 15000, když XR18 stala dvacet jedna. Takže mi to nepřipadá jako nějaká zástěrka a lákadlo, protože docela dost dlouho (několik měsíců) skutečně byl za tuto cenu X18 skladem...takže nemyslím, že by to byla jen nějaká skladová rošáda
V Česku v tu dobu samozřejmě jak X18, tak XR18 steaky kolem 22k...

Havlis
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 190
Registrován: pon 14. zář 2015 16:08:33

Re: Mix pro dechovku 16 kanálů

Příspěvek od Havlis » stř 13. črc 2016 23:54:41

aaa jammixer a pravidelná dávka trollí fyziky...můžeš mi prosím vysvětlit jak je to s tím kradením si frekvencí? Jako chceš mi snad naznačit, že když muzika obsahuje basy (hodně basů), tak po průchodu tímto mixpultem se vzorkovací frekvencí 48kHz se signál bude chovat jako by byl navzorkovaný jen 14 kHz, to znamená, že se nepřenesou frekvence vyšší než 7 kHz?? Nemyslíš, že by si někdo téhlé hodně výrazné degradace už všiml?

Nějaký článek o vzájemném kradení si frekvencí mezi basy a výškami? Nebo je to další tvoje speciální teorie?

jammixer píše:neni mi uplne jasna situacia okolo tvorby zvuku v digi mixoch , či je to naozaj Hard Core AD/DA sampling alebo sa k analogovemu signalu primiešavaju paralelne efekty , . ak mate nejaky članok ktory o tom pojednava tak sem s nim
Samozřejmě je celá úprava signálu v mixu čistě digitální, tzn. na začátku se signál převede v AD na jedničky a nuly, všechny úpravy (korekce, kompresory, efekty...) pak probíhají čistě v říší jedniček a nul a nakonci se zpracovaný signál zase převede zpátky na analog v DA převodníku...

Uživatelský avatar
PeBe
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 801
Registrován: úte 08. čer 2010 7:08:42

Re: Mix pro dechovku 16 kanálů

Příspěvek od PeBe » čtv 14. črc 2016 7:55:11

v digitale si frekvencie navzajom kradnu miesto
Na tom něco bude. V digitálu s tabletem a wifi jedu něco přes rok a všiml jsem si, že se mi dost často stává, že když se přesunu s tabletem k rautu, nebo na WC, tak než se vrátím, nějaká frekvence mi ukradne místo a já si musím hledat nové... :-D
Co nejde silou, jde ještě větší silou...

jammixer
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 101
Registrován: stř 04. lis 2015 0:01:00

Re: Mix pro dechovku 16 kanálů

Příspěvek od jammixer » čtv 14. črc 2016 16:29:20

@libor14 , ja by som to možno riešil jednym mixom čo má dostatok line in vstupov s korekciami ake potebujete a podla počtu ludi by som dokupoval 4-8 kanalove preampy popripade split mix.

@troll H , muzika má svoje doby , kde sa stretavaju nastroje , kopak s Hihat basa atd . frekvencia-sampling rate je hustota zapisu za sekundu a v jednu dobu možeš zapisať len jednu informaciu tak je jasne že si musiš vybrať len ten jeden najhlasnejši zvuk so všetkych stôp ktore v digitale máš . Naozaj sa treba baviť o tom že vačšia digitalna kvalita sa nachádza vo vyššiom AD/DA prevode?.

exxxi
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1443
Registrován: sob 29. led 2011 1:35:00
Bydliště: dálnice D5

Re: Mix pro dechovku 16 kanálů

Příspěvek od exxxi » čtv 14. črc 2016 16:53:17

U sestnacti vstupu je sestnact informaci, takze se nic nestretava, normalne se to secte.
SiEx3, X32r, IG4T, EV, Turbosound etc.

Havlis
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 190
Registrován: pon 14. zář 2015 16:08:33

Re: Mix pro dechovku 16 kanálů

Příspěvek od Havlis » čtv 14. črc 2016 23:29:45

jammixer píše:tak je jasne že si musiš vybrať len ten jeden najhlasnejši zvuk so všetkych stôp ktore v digitale máš
Takže když hraje přes digitál zároveň basa a kytara, tak si musím vybrat (respektive mix si musí vybrat) jen to hlasitější - třeba kytaru...a když se basák přidá, tak naopak začne být slyšet basa kytara ven nepoleze?
A když těch stop mám při recordingu třeba 30, tak v jeden okamžik hraje vždy jen jedna, podle toho, která je zrovna nejhlasitější?

čoveče, už jsem si tě málem dal do ignoru, ale to jsou tak inovativní myšlenky, že bych přišel o hodně zábavy...

jammixer píše:Naozaj sa treba baviť o tom že vačšia digitalna kvalita sa nachádza vo vyššiom AD/DA prevode?.
O tom se netreba bavit, my totiž nejen víme že to tak je, my totiž na rozdíl od tebe i víme proč tomu tak je...škoda že poučuje někdo, kdo nemá ánung o principu digitalizace zvuku a netuší jak vlastně funguje digitální mix...

jammixer píše:ja by som to možno riešil jednym mixom čo má dostatok line in vstupov s korekciami ake potebujete a podla počtu ludi by som dokupoval 4-8 kanalove preampy popripade split mix.
To je vynikající řešení - proč třeba celý systém neudělat ještě složitější? Jakože vážně na live zvučení používat koncepci linkového mixu a samostatných preampů? Tady se přemejšlí, jak mix, efektovku atd nahradit jediným digitálním mixpultem a ty radíš, že jenom mixpult by se měl ještě rozsekat na další sólo krabice? Jakou to prosimtě přinese výhodu (a měla by bejt dost velká, aby to pokrylo všechny ty nevýhody...

jammixer
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 101
Registrován: stř 04. lis 2015 0:01:00

Re: Mix pro dechovku 16 kanálů

Příspěvek od jammixer » pát 15. črc 2016 14:48:22

Havlis píše:....Jako chceš mi snad naznačit, že když muzika obsahuje basy (hodně basů), tak po průchodu tímto mixpultem se vzorkovací frekvencí 48kHz se signál bude chovat jako by byl navzorkovaný jen 14 kHz, to znamená, že se nepřenesou frekvence vyšší než 7 kHz??
možeš mi vysvetliť prečo si 14khz vydelil dvoma aby si dostal 7seven ? :oops:
to budeš asi patriť medzi tých čo maju 44khz stereo ako 2 mono 22khz :wink:

sčitaju odčitaju v podstate interferuju vlny podobne ako v analogu , problemom su vždy tie prechody kedy sa vlna nepodoba na sinusovy prebeh a tam je potreba najvačšieho rozlišenia .tam sa to kurvi najviac a možno by bolo lepšie keby sa tie tichšie data uplne ignorovali,. samozrejme bodovo , nie cely track ako sa snaži nastinit ten vymlety Havlis.

Taká kvalita CD je v dnešnej dobe možno pre niektorych MP3ojkarov etalonom , a 44/ 24bit je už božstvo same ;-) ,. Ked sa však dostaneš niekedy k materialu ktory ma kvalitu aspon 96/24 a 44/24 tak spoznaš rozdiel ,.. a nielen netopyrimaušima . aj na bežnom Hifi sete sa to spoznať dá .
rozhodne by som 24/44 nepuštal do vykonneho PA pre viac ako 50ludi . to si robte na svadbach kde je už dosť opilcov bez zaujmu o muziku.
rozširenie analogoveho mixu o nejaky viac kanalovy rack preamp neni žiadny problem ani pri prenose ani pri kvalite , určite by som radšej zapojil dve tri analogove stroje za sebou ako digitalny mix ,
jaj no vy to chcete nosiť vo vačku ... tak to je iný nárok :?
ešte ste sa nezamysleli prečo je ten digitál s množstvom efektov a vstupov tak lacný ? v dobe kedy je udajne na vzestupu ?,.
No lebo neni určeny na zvučenie koncertov 8)

Havlis
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 190
Registrován: pon 14. zář 2015 16:08:33

Re: Mix pro dechovku 16 kanálů

Příspěvek od Havlis » pát 15. črc 2016 15:01:15

Proč jsem vydělil vzorkovací frekvenci dvěma, abych dostal nejvyšší přenesenou frekvenci v signálu je na tomhle fóru asi jasný všem kromě tebe, protože všichni ostatní mají aspoň nějakej základní pojem o digitalizaci signálu, ale že jseš to ty, tak tady se můžeš trošku dovzdělat:
https://cs.wikipedia.org/wiki/Shannon%C ... eor%C3%A9m

Já jsem podle tebe vymletý, ale ty jsi napsal, že si z mnoha stop musíme vybrat tu nejhlasitější...možná bys mohl ty mě taky postnout nějakej chytrej článek, abych se já dovzdělal...Ale to vlastně nejde, pač to jsou jenom tvoje teorie;-)

Poslední odstavec o digitálním mixu nebudu komentovat, pač ty s žádným digimixem zukušenosti nemáš, takže tvoje slova jsou jen planý plácání...samozřejmě jsme se zamysleli proč je ten digitál tak laciný - je to hlavně díky eliminiaci náročných mechanických součástek (motorizovaný fadery, displeje, tlačítka atd.). Ale to bys někdy musel nějakej mít v ruce, abys věděl, o čem je řeč

jammixer
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 101
Registrován: stř 04. lis 2015 0:01:00

Re: Mix pro dechovku 16 kanálů

Příspěvek od jammixer » pát 15. črc 2016 15:27:23

Havlis píše:...samozřejmě jsme se zamysleli proč je ten digitál tak laciný - je to hlavně díky eliminiaci náročných mechanických součástek (motorizovaný fadery, displeje, tlačítka atd.). Ale to bys někdy musel nějakej mít v ruce, abys věděl, o čem je řeč
chlape , nič nevieš o biznise s pluginmi fx softwarmi ? , v mixe do 1000usd nebude ani tak kvalitny reverb ako v gitarovej krabičke za 50.
celkovo nechapem že je niekto ochotny sa vzdať analogoveho mixu ktory má lepšiu kvalitu ako 192/24bit mix za ktory by si zrejme rád dal aj 5000 keby taky vyrabali ,. a ak k tomu prihodiš par legendarnych kompresorov, reverbov čo sa daju jednoducho primiešavať do slučiek , tak jedina vyhoda dig mixu je že ho zmestiš do sedanu .

pokial by sa analog dal za podium , tak možeš mobilom dirigovať cvičenu opicu čo bude točiť knobmi. Mam z niektorych testov digi mixov dojem že ta opica by bola spolahlivejšia ako wifi tablet . :wink:

Uživatelský avatar
TomasVv
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1215
Registrován: pon 25. čer 2007 21:19:01
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Mix pro dechovku 16 kanálů

Příspěvek od TomasVv » pát 15. črc 2016 18:46:48

K tomu studiu digitalizace a digitálního signálu si ještě přihoď šíření zvuku v prostoru a hlavně přirozený úbytek vyšších frekvencí s vzdáleností od zdroje. Pak mudruj o dostatečnosti 48/24 nebo 96/24.
Dělám, co mě baví.

jammixer
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 101
Registrován: stř 04. lis 2015 0:01:00

Re: Mix pro dechovku 16 kanálů

Příspěvek od jammixer » pát 15. črc 2016 19:55:45

ospravedlnujem sa že z päty informácii zavrhujem tieto male digi mixy , samozrejme že sa vyrabaju 192/24bit v cene už okolo 800eur som videl nejaký 16in Studiomaster , ale ak je mix 44k/24bit a ešte k tomu sa to mixuje vtomto rozlišeni digital do sterea D/A a nie analogovy vystup každej stopy tak to v žiadom pripade nemožno odporučit ako hudobny mix pre kapelu.
mna zaujma viac nahravanie a z mojich skusenosti s kvalitou 44/24bit mám taku že treba nad tym dlho hútať kym je vysledok uspokojivý.

thomas
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 192
Registrován: čtv 22. dub 2010 11:03:26
Bydliště: Stredné Slovensko

Re: Mix pro dechovku 16 kanálů

Příspěvek od thomas » pát 15. črc 2016 20:35:48

jammixer: Bez urážky - nepoznám Ťa, neviem, s čím a ako zvučíš, ani neviem, prečo vlastne píšeš do tohto vlákna. Kým však napíšeš ďalšie zaujímavé informácie ohľadom digitalizácie a jej vplyve na strácanie zvukových stôp alebo o nezmyselnosti digitálnych pultov, tak Ti navrhujem, aby si vzal svoj analógový mix a outboard a išiel na jednu akciu ozvučiť 16 člennú dychovku zakladateľa tohto vlákna. Myslím si, že sa v pohode nájde niekto s DL1608/X32/Qu alebo podobným digitálom, kto urobí to isté a potom si môžete vymeniť svoje dojmy so zvuku, rýchlosti rozbalenia a zbalenia, jednoduchosti zapojenia, fyzického stavu zvukára a spokojnosti kapely a poslucháčov. Ako bonus sa potom môžete navyše pozdieľať o tom, koľko takýchto akcií potrebuje každý z Vás na zaplatenie svojho aparátu.

Z vlastnej skúsenosti Ti garantujem, že 44kHz/24bit vôbec nebude najhorúcejším bodom tejto diskusie :-)

Odpovědět

Zpět na „Zvučíme live a věci okolo“