Kam co zapojit - mix + EQ, kompresor...

Dynamické, efektové, multifunkční, nástrojové, výhybky...
Odpovědět
  • Reklama
  • DEMO 15
Uživatelský avatar
balonak

Kam co zapojit - mix + EQ, kompresor...

Příspěvek od balonak » sob 17. pro 2016 21:34:15

Zdravím borce,
máme v kapele pult s Mix insertem a k dispozici takový ten Behringráckej asi 31-pásmovej ekvalizér a ten 4 kanálovej kompresor (modely si přesně teď nevybavim), vím, že to neni profi, ale my taky nejsme žádný profi muzikanti. Jde mi o to, že bych chtěl 2 kanály z kompresoru použít na mikrofony a dva na výstup do PA. A ten ekvalizér taky do tý cesty do PA.
Je správné zapojení, toto?
z Mix insertu vedu do vstupu kompresoru, z výstupu kompresoru do vstupu ekvalizéru a z výstupu ekvalizéru zpátky do insertu a z Mix output normálně do zesíku.

A nebo je lepší zapojit to takto?
Z mix output do kompresoru, pak do ekvalizéru a pak do zesíku.

Dík za odpovědi?

Uživatelský avatar
TomasVv
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1215
Registrován: pon 25. čer 2007 21:19:01
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Kam co zapojit - mix + EQ, kompresor...

Příspěvek od TomasVv » pon 19. pro 2016 15:44:36

Jaké je složení kapely?

Já kdysi používal zmíněný eq na master u country kapely (kapelní technika). Nakonec jsme našel nejlepší zapojení - nezapojovat. Je to krám.

Jinak raději používej inserty než main out. Jestli nejdříve eq a potom comp nebo naopak můžeš snadno vyzkoušet, co ti vyhovuje.
Já preferuju komprimovat vstupy nebo skupiny, než celek.
Dělám, co mě baví.

exxxi
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1443
Registrován: sob 29. led 2011 1:35:00
Bydliště: dálnice D5

Re: Kam co zapojit - mix + EQ, kompresor...

Příspěvek od exxxi » pon 19. pro 2016 16:45:18

Souhlasim s nekomprimovanim vystupu. Pouzil bych to na kopak, basu, dva zpevy a opravdu jen minimalne.
SiEx3, X32r, IG4T, EV, Turbosound etc.

Uživatelský avatar
blaha
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 3588
Registrován: úte 30. pro 2008 18:13:14
Bydliště: cca 10km od Jaroměře
Kontaktovat uživatele:

Re: Kam co zapojit - mix + EQ, kompresor...

Příspěvek od blaha » pon 19. pro 2016 22:35:58

Tak, tak, EQ od Behringeru a nic od behringeru na výstup do PA nedávat. EQ použít max na odposlechy.
Pochopitelně záleží co je za zbtek PA, ale pokud jetrochu kvalitní, krásně z EQ Behringeru leze šum.
I když jeden takovej mám už teda bokem, je přeosazený a šumí výrazně míň než levný DBX.

Jinak zapojení na masteru, já to měl z výstupu mixu (GB4) do EQ (DBX2231) a z něj do PA (Rane, Crest, EV), to samé pro AUXy. Výhoda vidím vše propojené symetricky.
Zdeněk "Bláha" Blahovec, ozvučení, světla, stage, instalace, poradenství, divadlo Jaroměř

Uživatelský avatar
balonak

Re: Kam co zapojit - mix + EQ, kompresor...

Příspěvek od balonak » úte 20. pro 2016 18:08:38

TomasVv píše:Jaké je složení kapely?

Já kdysi používal zmíněný eq na master u country kapely (kapelní technika). Nakonec jsme našel nejlepší zapojení - nezapojovat. Je to krám.

Jinak raději používej inserty než main out. Jestli nejdříve eq a potom comp nebo naopak můžeš snadno vyzkoušet, co ti vyhovuje.
Já preferuju komprimovat vstupy nebo skupiny, než celek.
Kapela je 2-3 zpěvy, kytara, klávesy, basa, bicí (elektronické) s jedním stereo výstupem, elektrika... ale různě se to mění :D
Já jsem si to chtěl hlavně vyzkoušet.
Proč radši inserty než main out? Přes insert to jde nesymetricky a main outu by to šlo symetricky, nebo ne?

Uživatelský avatar
balonak

Re: Kam co zapojit - mix + EQ, kompresor...

Příspěvek od balonak » úte 20. pro 2016 18:15:05

blaha píše:Tak, tak, EQ od Behringeru a nic od behringeru na výstup do PA nedávat. EQ použít max na odposlechy.
Pochopitelně záleží co je za zbtek PA, ale pokud jetrochu kvalitní, krásně z EQ Behringeru leze šum.
I když jeden takovej mám už teda bokem, je přeosazený a šumí výrazně míň než levný DBX.

Jinak zapojení na masteru, já to měl z výstupu mixu (GB4) do EQ (DBX2231) a z něj do PA (Rane, Crest, EV), to samé pro AUXy. Výhoda vidím vše propojené symetricky.
Zbytek neni žádná bomba: Jsou to starší jetý zesík PSA a bedny EV, šumí trochu sami od sebe a když jsem to propojil:
Main out - eq - zesík- repro, tak se šumění nezvýšilo. :lol: Ale není to žádná hrůza...

Uživatelský avatar
TomasVv
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1215
Registrován: pon 25. čer 2007 21:19:01
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Kam co zapojit - mix + EQ, kompresor...

Příspěvek od TomasVv » stř 21. pro 2016 11:20:54

Když dáš kompresor na výstup, bude se ti měnit úroveň komprese podle polohy main faderu, jako bys opačně točil trash-holedem. Insert je ještě před faderem. Symetrika je logický dúvod, ale ten cca metr nesymetriky bych hodil za hlavu.
Dělám, co mě baví.

Uživatelský avatar
balonak

Re: Kam co zapojit - mix + EQ, kompresor...

Příspěvek od balonak » čtv 22. pro 2016 9:02:08

Když dáš kompresor na výstup, bude se ti měnit úroveň komprese podle polohy main faderu, jako bys opačně točil trash-holedem. Insert je ještě před faderem.
Díky :-)

Uživatelský avatar
zelatina
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 130
Registrován: pon 15. srp 2011 1:37:05
Bydliště: Piešťany
Kontaktovat uživatele:

Re: Kam co zapojit - mix + EQ, kompresor...

Příspěvek od zelatina » čtv 22. pro 2016 21:45:14

Ak máte iba ten kompresor a EQ od Behringeru, tak by som to radšej nikam nezapájal, predal to a kúpil niečo iné...
Minimálne ten EQ tak dosere zvuk, že strach...Človek po odpojení týchto "zariadení" zrazu zistí, že aparát začne hrať a netreba ani toľko rezať väzby, atď... :D

Odpovědět

Zpět na „Zvukové procesory“