Ozvučení Pink Floyd

Pasivní, aktivní, odposlechové, studiové...
  • Reklama
  • DEMO 15
Uživatelský avatar
karel hrubeš

Re: Ozvučení Pink Floyd

Příspěvek od karel hrubeš » pon 17. dub 2017 20:30:44

škoda, že si tu z toho blboun mašín udělal reklamní forum prodance, rcf natož megaton nepatří mezi špičku, to je jen fáma vybudovaná domem hrůzy..

Uživatelský avatar
Milan T.

Re: Ozvučení Pink Floyd

Příspěvek od Milan T. » pon 17. dub 2017 22:02:08

to karel hrubeš: nejspíš si nějaký zakomplexovaný, ale to je tvůj problém. Pokud sis nevšiml, tak tazatel nehledá špičkový aparát, ale aparát do 120k!!!

MADMAX
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 465
Registrován: stř 09. led 2008 8:41:16
Bydliště: Vršovická 30/808, PRAHA 10

Re: Ozvučení Pink Floyd

Příspěvek od MADMAX » úte 18. dub 2017 14:12:30

Já bych tedy nikomu nezakazoval si poslechnout a prohlídnout JBL PRX (a doporučuju i vevnitř). Myslím, že příslušný uživatel si udělá obrázek sám. Pokud je soudný (a nikdo ho neplatí :-D :-D :-D), dojde nejspíš ke stejnému závěru jako řada dalších - neeee! A už vůbec neee za ty peníze, které to stojí... a pokud ne, spláče při první závadě, která na sebe nenechá dlouho čekat. To zas teda sorry, zlatej Dům Hrůzy!!!
MAD

andreas11
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 37
Registrován: úte 07. úno 2012 16:05:10

Re: Ozvučení Pink Floyd

Příspěvek od andreas11 » úte 18. dub 2017 19:56:26

Děkuji všem za názory.
Mám hezkou nabídku od pana Vinše, takže si to k němu dojedeme někdy poslechnout a budeme prvaděpodobně volit mezi aktivkama RCF a repro od pana Vinše.

exxxi
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1443
Registrován: sob 29. led 2011 1:35:00
Bydliště: dálnice D5

Re: Ozvučení Pink Floyd

Příspěvek od exxxi » stř 19. dub 2017 0:16:39

Jeste tu nebylo zmineno, ze ART 732 mají vetsi driver nez ostatni. SPLmax 131dB je taky fajn. QSC K12 se mi zvukove moc nelibi, jsem asi zmlsany radou KW (taky QSC).
SiEx3, X32r, IG4T, EV, Turbosound etc.

strapal
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 272
Registrován: úte 15. zář 2015 11:42:50
Bydliště: Valašské Království

Re: Ozvučení Pink Floyd

Příspěvek od strapal » čtv 20. dub 2017 8:27:05

Co takhle ještě připomenout HD32? Nedávno zakoupené k mé max. spokojenosti...

andreas11
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 37
Registrován: úte 07. úno 2012 16:05:10

Re: Ozvučení Pink Floyd

Příspěvek od andreas11 » pát 28. dub 2017 15:57:34

Prosím z vašeho pohledu, co byste raději brali? Snažil jsem se z různých zdrojů sestavit aktivní a pasivní variantu s obdobným osazením.

2x bass RCF 4PRO 8003-AS 18" 1000w RMS
2x satelit RCF HD-32A - 12"/2" 700w RMS

nebo

SPL acoustic 2x bass S118 - 1000w RMS, 18" repro, cívka 4"
varianta a)
12“ ( 12NDL76) + 2“ (DE64), 500w RMS
varianta b)
14“ (14NDL88) + 2“ (DE64) , 850W RMS
zesilovač Gisen FP10000Q 4x1350 w, Ashly protea 3.6 + nějaký náhradní 2 kanálový rezervní zesilovač
(případně s jinými zesilovači(třeba s DSP))

Důležitá je také spolehlivost a opravitelnost po záruce.

Cenově jsou všechny varianty zhruba srovnatelné.

Moc děkuji za názory.

Uživatelský avatar
Zdeněk Prodance
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 4039
Registrován: pon 18. dub 2011 11:17:46

Re: Ozvučení Pink Floyd

Příspěvek od Zdeněk Prodance » sob 29. dub 2017 1:17:17

To může vše dopadnout ze zvukového hlediska velmi dobře a spolehlivost se sice nějak vyčíslovat dá, ovšem neplatí nikdy tak úplně jednoduše pro všechny jednotlivé kusy, evidentně je zdaleka nejslabším článkem ten čínský klon LG, já vím, že spousta místních malých firem u něj vlastně z nezbytí skončila (je to laciné, má to výkon a pošlou to z Číny každému), ale mně z kvality výroby vstávaly zbytky vlasů hrůzou, takže jsem snahy "taky to prodávat, když to lidi chtějí" prozatím dokázal zpacifikovat.
Nicméně na něm dvě verze stojí a s tím nemá cenu polemizovat, protože rozpočet. Co bych ale připomenul, je dost diametrální rozdíl v celé té koncepci - na jedné straně je to maximálně navenek jednoduchý aparát od jednoho výrobce, bez možnosti a v podstatě i nutnosti do toho nějak zasahovat. Na druhé straně je spíš něco jako možná do budoucna (pokud by se to mělo rozšiřovat) výhodnější sestava mnohem více komponentů, která už bude asi mít rack, více reproduktorových kabelů než linkových (myslím na metry) a pokroucením nebo pomačkáním pár ovládacích prvků (a bude jich tam včetně zadního panelu zesilovače opravdu hodně) půjde provést hromadu věcí. Což je někdy vlastnost užitečná a jindy zničující, obvykle podle toho, kdo se v tom naposled hrabal.

H.M.

Uživatelský avatar
zelatina
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 130
Registrován: pon 15. srp 2011 1:37:05
Bydliště: Piešťany
Kontaktovat uživatele:

Re: Ozvučení Pink Floyd

Příspěvek od zelatina » sob 29. dub 2017 19:38:31

H.M.....môžem sa spýtať, čo vám konkrétne vadilo na kvalite FP10000Q a od ktorého čínskeho výrobcu ? už som mal pár kusov otvorených a teda neprišlo mi to o moc horšie, ako väčšina toho šmejdu, čo produkujú dnešní výrobcovia a predávajú to za ťažké tisíce a označujú to ako "profi"... Súčiastky boli osadené kvalitné, a kvalita plošného spoju bol taký štandard...

Uživatelský avatar
Zdeněk Prodance
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 4039
Registrován: pon 18. dub 2011 11:17:46

Re: Ozvučení Pink Floyd

Příspěvek od Zdeněk Prodance » sob 29. dub 2017 20:38:08

Ne, já se tím opravdu nemíním dál zabývat, respektuji, že to někdo dováží, nabízí, prodává a potřebuje, aby to dělalo dojem, že všichni ostatní produkují zhruba stejný šmejd, akorát mají drzost si za něj říkat ty těžké tisíce. Stejně tak respektuji, že někomu se stejný zesilovač bude uvnitř líbit (ty nápisy na součástkách třeba, ta spousta součástek a kabelů, tišťáky jako všude jinde, žádný kuprexkart...), ale mně se nelíbí.Úplně stejně se mi nelíbí spousta nejlacinějších noname zesilovačů, které tady i jinde občas někdo vyhlašuje za naprosto spolehlivé a doporučuje je kupovat, protože ta láce se vždycky někde projevuje, respektive naopak, je na něčem založená. Někdo to asi vidí a někdo ne, někdo těch zesilovačů viděl hodně a někdo pár, někdo všechny možné a někdo jen ty svoje, někdo má i na jiné anebo umí prodat i jiné a někdo ne. Debat o tom, pod jakým názvem se kupují ty nejlepší nešvédské LG jsem přečetl příliš mnoho na to, abych k nim chtěl ještě nějak přispívat a tady to určitě také nerozsekneme. Jasný názor na to bych měl v případě, že bychom také nějaké vozili :-)
A také kontradotaz - zesilovače tedy jsou anebo nejsou nejslabším článkem ? Pokud ne, co jím tedy je ?

H.M.

Uživatelský avatar
Petr Z.

Re: Ozvučení Pink Floyd

Příspěvek od Petr Z. » pon 01. kvě 2017 18:51:03

Odpověď zní jak kdy a jak v jaké aplikaci.
Čeho jsem si ale všiml už mockrát, je šetření na tom úplně nejblbějším místě, totiž na kabelech a konektorech v případech "pasivních" verzí aparátů. Píšu to proto, že až příliš mnohokrát jsem viděl techniky "nahánět zvuk" různým kvedláním a vytahováním/zastrkováním laciného šmejdu ala AdamHall. Až příliš mnohokrát, několikrát nám tohle pitomé šetření firem na "spotřebním materiálu" tak pokazilo večer, že jsme s velkým předstihem znechuceni odcházeli.
Bylo to opravdu tak trapné - přitom ti technici měli na sobě chudáci černá trička s logem "ozvučující" firmy...Jestli bych si pod něčím měl představit skutečnou antireklamu na firmu a moment, kdy se propadnout do země, tak by to bylo právě takto a v tento moment. Víc, než tisícovka nasrraných lidí a tři kusy, proti šmejdu naprosto bezmocných a značkových "techniků".
Když už tedy chcete šetřit na zesilovačích, tak na propojovací kabeláži to ale rozhodně nedělejte.

Uživatelský avatar
Zdeněk Prodance
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 4039
Registrován: pon 18. dub 2011 11:17:46

Re: Ozvučení Pink Floyd

Příspěvek od Zdeněk Prodance » pon 01. kvě 2017 19:42:38

Tak samozřejmě kabely a konektory můžou být nejslabším článkem skoro kdykoli, a to i při aparátu na spojování jednoduchém, proti tomu aktivní bedna nic nezmůže. A jen laik si myslí, že to prostě buď hraje nebo nehraje a že když už se to po několikerém zamrdlání konečně zdá být v pořádku, tak že to tak už zůstane. Nešetřit na kvalitě a mít vždycky zaručeně dobrý náhradní kabel a podezřelé okamžitě značit a bez důkladné kontroly/opravy/krácení atd. už s sebou nikam nevozit. Nicméně pokud je zesilovač plný studených spojů už na svých konektorech, tak je i tato politika málo platná.

H.M.

andreas11
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 37
Registrován: úte 07. úno 2012 16:05:10

Re: Ozvučení Pink Floyd

Příspěvek od andreas11 » úte 02. kvě 2017 9:23:52

Já to chápu stejně, že je Gisen tím nejslabším článkem v řetězci. Ale:

1) Když se vám Gisen nelíbí, tak co jiného? V nabídce Prodance jsou i zesilovače Kobble, konkrétně je parametry odpovídající EM-4122. Je vyprodaný a je u něj popisek "Zesilovače řady EM budou nahrazeny novými modely. Bližší technické informace budou k dispozici začátkem roku 2017." Ty jsou lepší než Gisen? Namačkaný v 1U? Obávám se, že to bude stejná Čajna jako Gisen. Ale pokud je to kvalitní a opravitelné, neměl bych s tím problém.
2) Můj hlavní důvod proč se mi líbí víc pasivky je jednoduchý - co asi dělají vibrace v 1kw basové bedně s tím zesilovačem? A jaká může být kvalita a výdrž zesilovacích modulů v aktivních bedýnkách... Přeci jen zesilovač s pořádnými vetilátory pěkně v racku musí být oproti rázům a stísněnosti v aktivní bedně jako v bavlnce! Co asi dělají rázy v té bedně s větráčky?
3) Schvalujete mi tu aktivní RCF variantu? Pro připomenutí 2x bass RCF 4PRO 8003-AS 18" 1000w RMS + 2x satelit RCF HD-32A - 12"/2" 700w RMS.

Moc děkuji a nehádejte se prosím mezi sebou. Vždyť jde o muziku, která má přinášet radost!

Uživatelský avatar
Zdeněk Prodance
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 4039
Registrován: pon 18. dub 2011 11:17:46

Re: Ozvučení Pink Floyd

Příspěvek od Zdeněk Prodance » úte 02. kvě 2017 11:41:16

Já jsem žádný jiný zesilovač nenabízel a pouze jsem konstatoval, že ten zvolený je jednoznačně zdaleka nejslabším článkem. V tomto případě nejde vůbec o to, co se mi líbí anebo nelíbí, ale pouze o to, na co je a na co není. A nemá smysl si volbu danou pouze a jedině rozpočtem zkoušet nějak oslazovat, například dumáním o tom, že se musí všechny moduly v aktivních bednách rozsypat. Nemusí a nedělají to, prodali jsme aktivních beden něco k 10 000 kusů a poruchovost elektroniky nepřesahuje poruchovost měničů...
U Kobble je myslím ještě stále nulová, ale samozřejmě nejde zas o tak velká čísla jako u RCF, Mackie, EAW aj. aktivek. V 1U jsou namačkané i Powersofty, už 20 let a ještě stále je to výrazně jednodušší a uspořádanější vnitřek, než u těch 2U nešvédů.
Proti pasivkám nic nemám, výhody řešení s nimi jsem uvedl, ovšem samotné oddělení elektroniky do extra bedny a současnou nutnost používat i pasivní výhybky za ně rozhodně nepokládám a pokud by to mělo být děleno aktivně i v satelitech, tak je asi potřeba ten další zesilovač trvale.
Ano, ta sestava RCF je dobrá a pokud není ambice to nějak rozšiřovat (samozřejmě dá se také), tak mně přijde výrazně výhodnější.
S tím hádáním se - mně teda muzika přináší radost zcela nezávisle na tom, s kým a na čem se zrovna na 100% neshodnu. Kdybych se měl shodnout, tak nemám co psát, to bychom se stále jen navzájem opakovali a citovali :-)

H.M.

Uživatelský avatar
Petr Z.

Re: Ozvučení Pink Floyd

Příspěvek od Petr Z. » čtv 04. kvě 2017 9:59:04

Dvě věty bych rád vypíchl - a možná by bylo dobře, abyste se jejich obsahu při výběru zesilovačů moc nedrželi.
"Obávám se, že to bude stejná Čajna jako Gisen. Ale pokud je to kvalitní a opravitelné, neměl bych s tím problém."

Dovolil bych si poznamenat, že ty dvě věty se navzájem vylučují. Levná Čína, přitom kvalitní i opravitelná?
Velmi by mě tedy zajímal Váš náhled na pojem "kvalita a opravitelnost" v případě levných, neautorizovaných čínských kopií LabGruppen.
Ptám se také proto, abych se například dověděl, co všecko jste ochotni za tu ušetřenou polovinu až 2/3 oproti originálu obětovat.
Jestli třeba reputaci, nebo prozatím dobrou pověst, nebo jestli třeba shořelý zesilovač na akci berete jen jako běžnou nehodu s tím, že "my se příště polepšíme".
A taky by mě zajímalo, proč jste tak zoufale ochotní nejprve nasypat mnoho desítek tisíc do kanálu?
Abyste za ty prachy přišli na to, že jste si měli koupit značkový zesilovače rovnou?
To mi přijde jako dost drahá zkušenost - možná i proto, že mnozí už tuhle zkušenost mají za sebou.

Odpovědět

Zpět na „Repro“