problém s propojením NTB se Signature12 přes USB

Odpovědět
  • Reklama
  • DEMO 15
Uživatelský avatar
Pritt

problém s propojením NTB se Signature12 přes USB

Příspěvek od Pritt » pon 23. říj 2017 15:45:19

Ahoj, potřeboval bych jako nováček v tomto poradit:
pokusil jsem se propojit notebook s mixem Signature 12 přes USB kabel. Nahrál driver ze stránek Soudcraftu. Zvuk hrál pouze chvilku a pak se sekl přehrávač. Pokoušel jsem se nastavit v driveru různé úrovně, ale vždy to skončili dříve nebo později stejně - zastavením se přehrávače. Pomohlo až odpojení mixu.
jsou nějaké minimální nároky na PC (NTB) co se týče výkonu, paměti apod? Mě to připadá, jakoby přetekla paměť a PC pak neví co s tím.
Používal jsem k mixu tento NTB - Dell Inspiron 15 3521, Intel Core i3-3227U (1.9GHz); 4GB DDR3 paměti; 1; grafika Intel HD Graphics; 500GB HDD, Win 10.

Děkuji.
Pritt

kelly.ok
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 329
Registrován: stř 18. říj 2017 7:27:13

Re: problém s propojením NTB se Signature12 přes USB

Příspěvek od kelly.ok » pon 23. říj 2017 19:44:19

Problém může být v driveru/windows... výkonově náročné toto určitě není. S tím samým mixem, který máme v práci, jsem řešil podobný problém... přehrávání z NTB (HP 250 G6 s Win10) přes USB fungovalo, nahrávání ale vůbec... ani Cubase ani Audition neindikovaly připojené vstupní kanály. Při připojení k Macu (nahrávání do AdobeAudition, přehrávání ze všeho možného) nebo notebooku s Win7 (stařičký HP 530, nahrávání do AdobeAudition i Cubase, přehrávání ze všeho možného) fungovalo oboje bez problému. Odpojování jak ho popisuješ ty mi dělala kdysi zvukovka Lexicon Lambda... jako důvod se ukázal slabý USB výstup notebooku, tím že zvukovka nemá externí napájení, což by ale tento případ být určitě neměl, čili tipuji spíše problém mezi ovladači a systémem než hardwarový problém.

Uživatelský avatar
pritt

Re: problém s propojením NTB se Signature12 přes USB

Příspěvek od pritt » pon 23. říj 2017 22:19:16

Děkuji za tipy či zkušenosti. Můžu použít jiný zvukový ovladač např. ASIO4ALL ? V tomto případě musí být původní driver odinstalovaný?

Děkuji Pritt

kelly.ok
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 329
Registrován: stř 18. říj 2017 7:27:13

Re: problém s propojením NTB se Signature12 přes USB

Příspěvek od kelly.ok » úte 24. říj 2017 7:11:06

Ano, co si pamatuji, tak ASIO4ALL je jistota, která situaci asi vždy zachránila ve chvíli kdy origo ovladač nefungoval správně. Neuvědomuji si, že bych někdy původní ovladače odinstalovával, takže by to nutné být nemělo, jen je potřeba v preferencích zvolit správný. Vyzkoušen ASIO4ALL jsem měl pouze na Win Vista a 7, jestli stejně funguje i na 10 vyzkoušeno nemám.

Uživatelský avatar
Návštěvník

Re: problém s propojením NTB se Signature12 přes USB

Příspěvek od Návštěvník » pon 30. říj 2017 12:26:52

Tak jiný ovladač nepomohl. Ale včera jsem zapojil jiný kabel a naskočil na první dobrou. Takže problém zřejmě vyřešen.
Dlouhodobý test napoví.
Díky
Pritt

Odpovědět

Zpět na „Soundcraft“