Behringer alebo RELOOP

Pasivní, aktivní, odposlechové, studiové...
  • Reklama
  • DEMO 15
šracko
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 19
Registrován: ned 21. led 2018 0:28:52

Behringer alebo RELOOP

Příspěvek od šracko » ned 21. led 2018 0:43:03

dobrý den prosím vás potrebujem poradit kedže nemám s týmito značkami skúsenosti.Chcem 18 palcoví pas subwofer tak za 400 max 450e. a po dlhom hladaní som našiel Behringer VP1800S Eurolive a RELOOP XPRO-18 obidve pôsobia dobre za tú cenu chcel by som vediet vaše názori čo by bola lebšia volba. no ešte ked tak JBL JRX 218S.chcel by som od toho čo najlebšie podanie basou a výkon,viem že poriadne sub stoja viac ale snad by sa dalo v tej cene niečo višpekulovat,no a keby som nejakí kúpil a bol by som spokojní tak by som kúpil aj druhí takí istý,vopred dakujem

Uživatelský avatar
djducato
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 340
Registrován: stř 08. úno 2012 7:27:14
Kontaktovat uživatele:

Re: Behringer alebo RELOOP

Příspěvek od djducato » ned 21. led 2018 9:07:52

Skús sa ešte pozrieť na toto:
https://m.thomann.de/de/the_box_ta18.ht ... -CEALw_wcB

Za tie prachy to hraje ozaj dobre

šracko
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 19
Registrován: ned 21. led 2018 0:28:52

Re: Behringer alebo RELOOP

Příspěvek od šracko » ned 21. led 2018 10:31:39

no ten by bol dobrý ale ja neviem velmi po nemecki,a neviem ako by to bolo z reklamáciou keby náhodou.zo zahraničia som este neobjednával,max z čiech ale diki pekne za tie prachy aj parametre sú slušne
Naposledy upravil(a) šracko dne ned 21. led 2018 11:27:23, celkem upraveno 1 x.

Bildic
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 156
Registrován: ned 17. bře 2013 17:00:04

Re: Behringer alebo RELOOP

Příspěvek od Bildic » ned 21. led 2018 10:51:13

Po prvé -ťažko sa to po tebe číta ( korektor pravopisu by nebol od veci) - toto ber ako radu nie podpás,

dávaš si hranicu cenu, čo chápem - rozpočet - nepíšeš nič viacej o celom reťazci.
Pasív je lacnejší, potrebuješ ale ďalšie komponenty, aby si to k spokojnosti vyladil a samozrejme znalosti a zručnosti.
Výstupný signál zo zdroja( napr, mix, zvuková karta,...) do pasivu musí prejsť cez zosilňovač, pred ktorý sa môžu/nemusia pridať crossovery, EQ, delay ... čo môže mať DigitalMix; aťd.

Skús zvážiť aktívny variant sub-ov.
Napíš čo vlastne už máš, robíš investíciu. Cena je dôležitá, váha, preprava, rozšíriteľnosť ale možno i predaj v budúcnosti ti našepkajú viac.

šracko
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 19
Registrován: ned 21. led 2018 0:28:52

Re: Behringer alebo RELOOP

Příspěvek od šracko » ned 21. led 2018 11:39:49

zosilnovač mám Behringer EP 4000 EUROPOWER aj crossower super-x pro cx2310 zdroj zvuku dude notebok je to na chatu,mám to tak že ešte jeden zosil a dve dvojpásma zdroj zvuku mám rozdelení šudiovim sluchadlovim zosilnovačom takže obidve zosilnovače majú dostatočne silný vstupný signál treba mi len schopné sub.viem že výrobca neudáva pravdivé parametre preto som kúpil premostitelní zosik takže či na jeden kanál alebo do mostíka musí mi to utiahnuť takí subač.niesom profík ale ani úplný laik nejaké tie vedomosti mám a rýchlo sa učím len pa repro som ešte nekupoval a nepoznám tie značky,ja to všetko mam funkčné a zapojené hralo by to ok len mám sračku subwofer.to rozdelenie signálu sa asi rieši ináč ako mám ja,ale ja to mám takto a hraje to ok.Tak isto viem rozoznat kedy nestíhaju repro a kedy zos,tie dvojpásma hrajú v pohode ale kedže mám rád basi nechcem ich trápiť ,kúpim ešte equalizer a nastavím tie dvojpásma tak že budú hrať od stredobasou až po viški no a kedže budú hrať menej basou tímpádom dokážu dat vetšiu hlasitosť,no a o tie najnižšie frekvencie sa postará subwofer.Takže nepotrebujem nič riešit len potrebujem čím lebši subwofer za tie peniaze.Keby som chodieval hrať tak neriešim cenu kúpil by som aj za 1000e aj keby som mal pôžičku zobrat.Kedže je to na chatu tak to nemusí biť extra trieda

Bildic
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 156
Registrován: ned 17. bře 2013 17:00:04

Re: Behringer alebo RELOOP

Příspěvek od Bildic » ned 21. led 2018 13:21:25

Priklonil by som sa k modelu the box, čo písal djducato hore, dostatočny výkon, aktiv v dobrom pomere cena/vykon, snaď to chata vydrží :-)

zdroj komunikuje v češtine,reklamacie su spôsobom pošleš mail, foto, popis, dostaneš mail s inštrukciami, podkladom pre kuriera a toho objednaš na ich naklady.

šracko
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 19
Registrován: ned 21. led 2018 0:28:52

Re: Behringer alebo RELOOP

Příspěvek od šracko » ned 21. led 2018 13:29:43

Aha tak diki mne sa tiež pozdáva ten the box.A z tích troch čo som uviedol nebude dobrý ani jeden???alebo na tej stránke som našiel jeden pasiv the box pro TP 118/800 zdá sa byt dobrý.alebo bude lepšia tá bandpass ozvučnica ???

Uživatelský avatar
Marián

Re: Behringer alebo RELOOP

Příspěvek od Marián » ned 21. led 2018 14:59:08

Počuj dačo máš zlé zapojené. To čo píšeš o rozdeľovaní signálu slúchadlovým zosilňovačom nedáva zmysel. Však zapoj normálne s mixpultu či PC na vstup crossovera, z výstupu crossovera HIGH do satelitov, do subbasu z výstupu LOW jedného kanálu, alebo keď chceš mať do subbasu "stereo mix" tak z výstupu Subwofer, len potom treba frekvencie nastaviť rovnako aj na low/high oboch kanálov aj na sekcii subwofer, malo by vyhovovať cca 80-120Hz. Úroveň signálu musí byť OK ak dačo nie je šahnuté ani keď som do crossovera priamo pichol mobil či NB som nemal problém ani s vybudením zosilov od Yamahy a tie chcú na vstup fakt slušnú úroveň nepamätám presne ale bolo to hodne viac než +3dB. Zo satelitov basy orežeš crossoverom, len treba správne zapojiť a nastaviť, žiaden ekvalizér nie je nutný a by som povedal ani potrebný na DJing. Pomer medzi hlasitosťou Subu a satelitov spravíš gainami na crossovery, zosily kľudne dať naplno poťaky. Keď je EP4000 v mostíku na jeden 8ohm repák je to OK, ale zaujímavé že ti to slabo hrá, to aj pri niečom čo je pomerne šunt by to hralo hrať celkom dosť, ten zosil v rále dáva skoro 1,5kW do 8 ohm v mostíku. Úprimne do 400€ firemne robený nový subbas čo by vydržal dlhodobo na EP4000 v mostíku asi nekúpiš. Okolo tej ceny najlepšie čo ide kúpiť je EV ELX18 aj to by trebalo dávať sakramentsky pozor na výkon, ma to príkon iba 400Wrms/1600W peak alebo thomanovsky TP118/800, no chcelo by to aspoň MS Sound S18 (poctivý český výrobca je v tom repro DAS18H so 4" cievkou a je tam cenovka pod päť stovák), Fane SV-118S, JBL PRX418, dB Arena SW18, a pod.

Ten aktívny Thomann TA18 možno nie je až tak zlý nápad, hra dosť silno akurát sa nehodí veľmi na live zvučenie ale iba na disco tucky je OK, je to dané bandpas konštrukciou. EP4000 nechať na satelity, lebo keď máš na satelity ešte slabší, tak to nebude žiadna sláva a EP4000 už čo-to uhrá na satelity v stereo režime by som sa ho nemal použiť ani na 4 ohmy (po 2 boxy na kanál).

Uživatelský avatar
Marián

Re: Behringer alebo RELOOP

Příspěvek od Marián » ned 21. led 2018 15:04:17

TA18 ak si si nevšimol je aktívny t.j. má v sebe zabudovaný zosilňovač. TP118 je pasívny. TP118 na tom EP4000 v mostíku by mal zahrať čosi viac, len mám obavy o jeho životnosť, ten zosil v mostíku fakt nedáva málo a chce to slušnejší reprák so 4" cievkou (JBL je výnimka tie majú dvojité cievky tak znesú viac aj pri menšom priemere cievky).

Otas
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 535
Registrován: ned 06. lis 2011 15:59:02
Bydliště: Bílina

Re: Behringer alebo RELOOP

Příspěvek od Otas » ned 21. led 2018 15:07:16

Mno, kromě aktivní/pasivní tady řešíte, zda basreflexová ozvučnice (Behringer, Reloop), nebo bandpasová ozvučnice (The box).
Basreflex: náběhy basů tvrdší, jednoznačnější, celkově takové zvukomalebnější. Bandpas: o cca 8 dB hlasitější (mnohem více zvuku, podle ucha 2,5x :) ), ale u bandpassů mívám pocit, že huhlají. Na disko to ale stačí.
Jinak Behringer: 41 kg, Reloop 51 kg (lze i vyslovit hypotézu, že by mohla být o trochu lepší, uvádí údaje poctivěji) a nebo The box cca 45 kg.
Aktivka a oříznutí výšek je velká výhoda The Boxu. Oříznutí výšek nad 120 Hz pasivně má v sobě i ten Reloop. K Behringeru, pokud chceš mít trochu slušný zvuk, musíš pořídit crossover. Optimální by ale byl crossover pro všechny tyhle bedny. Navíc si dovoluji nevěřit SPL 100 dB/W/m u Behringeru, to je buď ukecané, nebo bude mít malou výchylku Xmax. A rachot na nejhlubších basech je u basreflexů v závislosti Xmax na druhou....

Ale vše je jen povídání si o zajících v pytli... Nikdo je neslyšel vedle sebe.

šracko
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 19
Registrován: ned 21. led 2018 0:28:52

Re: Behringer alebo RELOOP

Příspěvek od šracko » ned 21. led 2018 15:21:04

skúšal som to s tím crossoverom ako vravíš ale ked regulujem frekvenční rozsah na high alebo low výstupoch tak mi ovplyvňuje frekvenční rozsah subwofera čo nechapem poriadna blbost,v každom prípade ked to takto zapojím ako vravíš a nastavím to aby tie low výstupi hrali ok že počut aj víški aj basi s tích dvojpasiem tak vtedi je subwoferoví výstup velmi orezaní hraje zhruba do 70hz.asi som nekúpil najlebši crossover

šracko
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 19
Registrován: ned 21. led 2018 0:28:52

Re: Behringer alebo RELOOP

Příspěvek od šracko » ned 21. led 2018 15:25:13

Dakujem za každú vašu reakciu.A čo by ste povedali na the box pro TP 118/800 ?????

Uživatelský avatar
Marián

Re: Behringer alebo RELOOP

Příspěvek od Marián » ned 21. led 2018 17:35:38

Crossover rozdeľuje frekvenčne pásmo medzi výstupy HIGH/LOW a LOW/SUB na nastavenej frekvencii, keďže to nie je ako by si to úplne odsekol ale iba sa to postupne znižuje s rozdielom frekvencie, takže do satelitoch pôjde aj nižšia frekvencia a do subbasu aj vyššia frekvencia, ako nastavená ale tie frekvencie hrajú utlmene s útlmom 24dB/oktavu, čím väčší rozdiel tým väčší útlm. Ešte skontroluj nastavenie prepínačov "mode" ma byt prepnutý na 2-way stereo t.j. zatlačený v dolnej polohe a "xover freq" v polohe "x1" t.j. nestlačený v hornej polohe. Presne s tým crossoverom som jeden čas pracoval, jedine čo, tak trošku šumel, inak som nemal som z nim žiaden problém. Áno nastavenie frekvencie výstupu "subwofer" ovplyvňuje výstup LOW - oreže frekvenciu nižšiu, ako nastavenú na výstupe "subwofer". Je to logické nakoľko je možné crossover používať v konfigurácii 2 satelity aktívne dlené bas/výšky + subwofer. Ak sa výstup "Subwofer" nepoužíva frekvenciu treba nastaviť na minimum aby do výstupu "LOW" išlo cele spodne pásmo.

Čo sa týka TP118 tak mne sa zdá pomerne vysoká cena keďže EV ELX118 je lacnejší, avšak má papierovo nižší príkon no vyššie SPL, no ktovieako by to vyzeralo v reále, predsa len EV je EV aj keď ten basák s plechovým košom a pomerne malým magnetom čo je v tom nebudí dvakrát dobrý dojem. EV aj Thomann to v aktívnej verzii živý 700W zosilom, asi by som do toho raz toľko nepral ani do jedného ani do druhého.

exxxi
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1443
Registrován: sob 29. led 2011 1:35:00
Bydliště: dálnice D5

Re: Behringer alebo RELOOP

Příspěvek od exxxi » ned 21. led 2018 19:04:08

Tu aktivku od Tnomanna maji u nas v kulturaku. Na zivou kapelu a tak do 50 platicich divaku uplne v pohode.
SiEx3, X32r, IG4T, EV, Turbosound etc.

Robert
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 448
Registrován: sob 28. úno 2015 10:08:18

Re: Behringer alebo RELOOP

Příspěvek od Robert » ned 21. led 2018 19:17:11

Aktivní sub má výhodu, že dolní propust a zesilovač je integrovaný a tak si vybere a zahraje jen to, co má a umí. . Osobní zkušenost s Thomanem The Box TA18 - za ty peníze neskutečně dobře hrající subwoofer. Měl jsem jich celkem 6 kusů, dnes mám poslední v inzerci. Ve srovnání s konkurenčním JBL PRX718 úrovní zvuku nezaostává, ale JBL je bassreflex, který umí čitelný tón i 100 Hz, TA-18 hraje dobře do 80 Hz a pokud se nastaví výhybka výše, je zvuk ubučený, hučící. Srovnával jsem ještě s DB Tech SUB15D, což je 15" band pass a ten byl jednoznačně nejslabší a ohřál se u mne jenom měsíc. Dva The BOx TA18 jsem kupoval nové, čtyři bazarové a nikdy jsem s nima neměl problém. Jediný důvod prodeje je sladění celého aparátu pod jednu značku a vyšší hmotnost TA18 díky klasickému trafu a analogovému zesilovači.

Odpovědět

Zpět na „Repro“