Jaké ozvučení do malých prostor?

Pasivní, aktivní, odposlechové, studiové...
Odpovědět
  • Reklama
  • DEMO 15
Uživatelský avatar
djdj

Jaké ozvučení do malých prostor?

Příspěvek od djdj » úte 17. dub 2018 10:26:10

dB Technologies Opera 10 + SUB 612 - nemáte prosím někdo zkušenosti s těmito bednami? Opera 10 je novější model a nic jsem o něm na fóru nenašel a ten sub 612 je nejspíš úplná novinka.

Uvažuju o této sestavě na reprodukovanou hudbu do vyloženě malých prostor - malé svatby, oslavy apod., na větší akce budu mít jinou výkonnější sestavu. Jde mi tady o malé rozměry (aby to v malém prostoru co nejmíň "zavazelo" :) ) a uvítám i nízkou váhu, to by ta sestava mohla splňovat. Uvažoval jsem napřed i o nějakých 8" satelitech, ale ty by asi nebyly moc použitelné samostatně bez subu (např. ozvučení obřadu, kde bych kvůli rychlosti a jednoduchosti sub nechtěl mít).

Budu rád za jakékoliv postřehy nebo klidně i tipy na něco srovnatelného od jiných značek, díky.

Uživatelský avatar
djdj

Re: Jaké ozvučení do malých prostor?

Příspěvek od djdj » úte 17. dub 2018 12:19:41

Dívám se, že můj dotaz někdo přesunul do jiné kategorie a změnil název tématu, v pořádku.
Primárně ale prosím o zkušenosti s těmi konkrétními modely od db Technologies, pokud někdo máte. Díky.

Uživatelský avatar
CharlesBass
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 546
Registrován: ned 20. dub 2008 13:11:38
Bydliště: Banská Bystrica

Re: Jaké ozvučení do malých prostor?

Příspěvek od CharlesBass » úte 17. dub 2018 15:27:15

Parametry těchto dB Technologies by měli na zamýšlený účel určitě dostačovat. Trochu bych se obával těch 12" v SW, že v pokročilé hodince při pouštění Bonney M. a křepčících lidech na stole, asi pojedou nadoraz ... ale zase uneseš sám dva najednou a naskládáš to všechno komplet do Trabanta 601 kupé :-) Sám i píšeš že to sou novinky, a asi ti, kdo je náhodou v ČR mají a dělají podobně malé akce, asi neběžej hned psát recenze na net :-) Zkus pohledat i cizojazičné a přeložit si to ... já mám zkušenosti s řadou DVA a DVX, ale tu nejlevněší řadu Opera jsem zatím nikde neslyšel. Ale určitě to bude přece jen za tu cenu lepší než většina čistě čínských značek :-) :-)
Basista zajímající se značnou měrou o zvuk, tedy i samozvučení a jeho následky :lol:
A drze se deroucí do vyššího levelu sorty podivínů říkající si zvukaři :-)

Uživatelský avatar
djdj

Re: Jaké ozvučení do malých prostor?

Příspěvek od djdj » ned 22. dub 2018 17:44:55

CharlesBass -> Díky za reakci.
Je mi jasné, že 12" sub a ještě v této ceně má svoje limity. Ale zase to vyhrávají právě ty rozměry a váha, to já právě uvítám hodně, ale vím, že je to vždycky o tom "něco za něco". :) Potřebuju to na opravdu malé akce do 30 hostů, kdy stejně na place nikdy není víc než 10 lidí a to ještě na nějakém mini plácku 4x4 m :)
O těch satelitech jsem zkoušel něco pohledat, ale zajdu si je někam hlavně poslechout a pak se uvidí.
Ale ještě mi v posledních dnech leží v hlavě jako další kandidát RCF ART 310 A, které má teď Thomann ve verzi MK III za 7500. S RCF mám jen dobré zkušenosti, znám hlavně řadu ART 7, tak bych se těm 310 možná taky nebránil (zvlášť za tuhle cenu).

Uživatelský avatar
CharlesBass
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 546
Registrován: ned 20. dub 2008 13:11:38
Bydliště: Banská Bystrica

Re: Jaké ozvučení do malých prostor?

Příspěvek od CharlesBass » ned 22. dub 2018 22:21:26

Tak tam myslím, je to hodně podobné, jako u těch dB. Starší RCF 312 mkII pasiv mám a s podporou SW to podobné akce zvládá, i v případě nějaké (polo)živé produkce. Je teda pravda že 10" já používám max na domácí ozvučení, moc tedy nedokážu ocenit malé rozměry a váhu na "velkém" zvučení, obvzlášť, když cenové rozdíly mezi 10-12-15 jsou v podstatě po pár stovkách (až tisícovkách).... a navíc, pokud vím, tak třeba u RCF se 12 a 15 dává do stejný bedny, rozdíl v rozměrech nulový a ve váze zanedbatelný :-) v basech ovšem nezanedbatelný :-)
Basista zajímající se značnou měrou o zvuk, tedy i samozvučení a jeho následky :lol:
A drze se deroucí do vyššího levelu sorty podivínů říkající si zvukaři :-)

relaxmusik
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 276
Registrován: sob 03. črc 2010 18:54:39
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaké ozvučení do malých prostor?

Příspěvek od relaxmusik » pon 23. dub 2018 7:19:42

Takto, raději menší bedny na stativu + subbas nežli pouze dvě bedny na klacku. Ty RCF 312, 315 nejsou špatné ale nutně potřebují subbas protože bass z nich je takový gumový a nepřirozený, celkově ty bedny nemám rád.
Opery 10 jsou uplně v pohodě, dB všeobecně není tak předekvalizované jako RCF, ale doporučil bych k nim raději minimálně SUB15H a nebo pokud není nízký rozpočet DVA 08, lehký a naprosto luxusní subbas s 12" repro. :-)
Já osobně na malé akce používám Opera 710 + subbas a zvuk v pohodě. :-)

Wendys
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 38
Registrován: čtv 29. led 2009 13:24:16
Bydliště: Plzeň

Re: Jaké ozvučení do malých prostor?

Příspěvek od Wendys » pon 23. dub 2018 20:44:29

Jsem měl do zkušebny na občasné použití RCF 310A a tak jsem si řekl,že si udělám malej ,hlavně lehký aparátek na malé akcičky do hospůdek a doplnil je o 2ks RCF sub 702 AS a s váhou jen 17kg ,vyzkoušeno na akci a hraje to úžasně .

Uživatelský avatar
djdj

Re: Jaké ozvučení do malých prostor?

Příspěvek od djdj » stř 25. dub 2018 12:24:06

Díky za další rekace :-)
relaxmusik -> právě uvažuju úplně stejně, že radši malé satelity a sub na zemi. Spoustu malých akcí jsem odehrál s 15" satelity bez subu (naposledy s RCF ART 715 A), ale až na nějakou výjimku to nikdy nebylo ono co se týká basů. Navíc v opravdu malém prostoru ty 15" bedny vytažené do výšky hrozně "trčí" a zavazí a člověk má strach, aby mu o to někdo nezavadil.
Suby 15" už mám, k této malé sestavě bych uvažoval skrz ty rozměry a váhu opravdu o 12". A přiznám se, že mě dB DVA S08 hodně láká :) Dokonce někdo nabízí na bazarech už delší dobu 2 ks.
702 AS od RCF jsem několikrát slyšel, používá je kamarád, ale zvukově/výkonově mě v kontextu ceny až tak moc nenadchly (i když váha/velikost super).
Rozpočet ještě musím trochu promyslet, protože ty malé akce mají často právě menší rozpočty, tak aby se mi to nevracelo x let :-)

Uživatelský avatar
mkarr
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 683
Registrován: pon 28. říj 2013 19:21:32
Bydliště: Moravské Budějovice

Re: Jaké ozvučení do malých prostor?

Příspěvek od mkarr » stř 25. dub 2018 15:11:43

Ohledně 702 AS by možná stálo za to upřesnit, jestli mluvíme o 702 AS nebo 702 AS II. Mezi těmi bednami je docela dost rozdíl. Já jsem uživatelem jedné AS II taky právě k ART301A a s ohledem na velikost, hmotnost, cenu jsem s ní úplně spokojený. Jestli se ale mluví o stabilním ozvučení(odhaduju podle popisu že do malých prostor), tak na velikost a hmotnost není potřeba brát ohledy a to se za stejnou cenu určitě dá koupit lepší sub/suby než SUB702 AS II. Dvanáctka prostě nezaduní.

relaxmusik
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 276
Registrován: sob 03. črc 2010 18:54:39
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaké ozvučení do malých prostor?

Příspěvek od relaxmusik » stř 25. dub 2018 16:01:58

Re: djdj Pokuď je možnost DVA 08 z druhé ruky, moc bych neváhal, protože za ty peníze nic obdobného moc není.
Není to levná bedna, ale s řadou lidí jsme se shodli, že se jedná o jeden z nejpovedenějších 12" subbasů.
Měl jsem možnost ho několikrát použít na menší akci, dodával jsem ho i K.Gott revival, několikrát jsem je zvučil
a sám jsem nevěřícně zíral co dokáže. :-)
Jinak pro zajímavost používají vrchy dB DVX8 + DVA 08, na to jak je to malé tak to hraje neskutečně. :-)

Wendys
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 38
Registrován: čtv 29. led 2009 13:24:16
Bydliště: Plzeň

Re: Jaké ozvučení do malých prostor?

Příspěvek od Wendys » stř 25. dub 2018 21:33:50

mkarr: ano mám také 702 AS II

Uživatelský avatar
djdj

Re: Jaké ozvučení do malých prostor?

Příspěvek od djdj » stř 25. dub 2018 23:24:36

mkarr ->
Možná jsem to na začátku nerozvedl úplně přesně, případně se omlouvám - nejde o stabilní ozvučení, ale naopak o pravidelné převážení, i proto řeším tu váhu a rozměry ;-) Jsem DJ a nejčastěji jde o svatby a další soukromé akce (oslavy, menší firemky atd.). Někdy je to třeba 80 nebo i 100+ lidí v sále KD nebo venku (na to mám jinou sestavu), občas ale naopak jen o 30 lidí v mini prostoru nějaké restaurace apod., kde potřebuju, aby to všechno bylo co nejmenší, protože mě nacpou třeba do rohu mezi rautový stůl a ledničku, kde mám k dispozici 2 m na šířku a ještě potřebuju, aby o ty bedny nikdo nezavadil a abych přes ně zároveň na ty lidi nějak viděl :D
Kamarád má 702 AS II, ale teď si uvědomuju, že jsem je slyšel vždycky ve velkém sále nebo venku, v malém prostoru asi nikdy, tak to vnímám možná zkresleně.
relaxmusik ->
Zase se mi potvrzuje, co jsem o těch DVA S08 četl už dřív. To bude dilema :)

Uživatelský avatar
mkarr
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 683
Registrován: pon 28. říj 2013 19:21:32
Bydliště: Moravské Budějovice

Re: Jaké ozvučení do malých prostor?

Příspěvek od mkarr » ned 29. dub 2018 15:49:44

Dík za upřesnění. Za sebe můžu říct, že to si i s jedním 702 AS II dovedu představit. Hrát pro třicet lidí reprodukovanou hudbu k tanci o svatbě. Jen bych určitě ze strachu o vrchy nepoužil tu bednu jako stojan pro tu 310A. protože ta 702 je fakt dost malá a lehká. Normální trojnožka bych řekl že bude o dost stabilnější, když se o to opře nějaký potácivý host. Nebo možná by stálo za to, udělat si na vršky distančních tyčí/stativů nějakou příčku, kterou se ty dvě tyče spojí a zavětrují se a hned to poslouží i jako rampa pro světla a na to se teprve navlečou vrchní bedny. Případně naopak, příčka co se takto položí na vršky satelitů a připevní třeba do zavěšovacích otvorů. To by se pak kombinace sub s distančkou a stojan, nebo sva suby s distančkami daly použít docela dobře. S jinýma bednama nemůžu srovnávat, protože na jiný podobně malý SUB jsem nehrál. Každopádně pokud se nehraje nějaká tvrdá muzika co musí dunět a dělat vlkny na skleničkách s vínem, tak je myslím použitelný. Oproti pasivu je tam samozřejmě zesík a crossover pro vrchy a neváží to skoro o nic víc než samotná bedna v pasivu. Což samozřejmě platí o všech běžných aktivních SUBech. Hubert Mašín zastával názor, že PAčko by mělo být od jednoho výrobce. Což sice nevím jak moc obecné je to pravidlo, ale v případě těchto malých sestav je doporučoval dost důrazně, že jsou k sobě vzájemně líp navržené. Ani toto nemůžu potvrdity nebo vyvrátit. Pokud se vyskytuješ někde poblíž trasy Brno - Moravské Budějovice, můžu nabídnout otestování až to budu někde mít roztažené. Případně pokud si seženěš ten DVA na nějakou zápůjčku, můžeme přepojovat a srovnávat. Případně můžu se samotným SUBem někam v podobném dosahu dojet pokud se sejdeme na termínech.

Odpovědět

Zpět na „Repro“