Aké aktívne repro na hobby spev a do skúšobne?

Pasivní, aktivní, odposlechové, studiové...
  • Reklama
  • DEMO 15
Alaska28
Nováček fóra
Nováček fóra
Příspěvky: 5
Registrován: ned 17. čer 2018 21:19:06

Aké aktívne repro na hobby spev a do skúšobne?

Příspěvek od Alaska28 » ned 01. črc 2018 13:36:58

Dobrý deň, poprosím o radu aké aktívne repro na spev domov ( gitara+spev) a do skúšobne bicie, gitara, spev .( v pivnici RD)..

Nebudeme nikde vystupovat, ide o hobby hranie. (Rock, metal) Potrebujem, aby ma bolo počuť a aby sa reprák hneď nepokazil.. cena plus minus do 250e.
Pozeram aj weby aj diskusie už dlho a neviem sa rozhodnúť
Tak isto váha ideálne 10-12kg .
Bude mi stačiť 10 veľkosť ?

Pozerala som aj ten rcf art na thomman.de, no nemajú ho skladom.. ďalej jbl eon to ma odradili v obchode že to nevedia spustit že sa to páruje cez iphone, ďalej db hype som uvažovala len či bude stačiť výkon?
Ten mackie thump je moc zlý?

Páči sa mi aj redfire red ant pozerala som, že to vyrába firma čo rcf a db .. máte s nimi niekto skúsenosť ?
Čo značky ako the box, alto, kustom, sú to moc velké shity? Nechcem kúpiť niečo, čo sa mi hneď pokazí, alebo nebude mať výkon..
Ďakujem..

Uživatelský avatar
Marián

Re: Aké aktívne repro na hobby spev a do skúšobne?

Příspěvek od Marián » ned 01. črc 2018 17:51:16

Všetko záleží od toho ako ste hlučný. Väčšinou na spev 10" vyhovuje, na tichšie štýly možno aj 8". Značku ant nepoznám, vznikla minulý rok, pravdepodobne sa jedná od béčko od dB Tech (asi sa im zdá byť nedôstojné predávať B-hype (nástupca low-end série cromo) pod svojim menom), podobný ťah ako kedysi Mackie spravilo značkou Tapco. Dizajn série green ako cez kopirák od dynacordu/EV znak má zasa pripomínať Yamahu. Údaje vyzerá, že udávajú seriózne, neuvádzajú síce RMS výkon, no píšu peakpower takže číslo čo píšu deliť 4-mi, keďže uvádzajú aj veľkosti cievy u repro, tak Red12 800W/4=200W... to by aj odpovedalo 1,5" cievke SPL 122 nemusí byť úplne mimo relaitu, resp. k cene nie sú údaje nijako podozrivo ohúrujúce skôr primerané, ak dobre vyladili procesing v rámci ceny by to mohlo byť zvukovo OK. Mackie Thump nie je "moc zlý", zvuk odpovedá cene, ochotne to hraje aj basy subbas nie je nevyhnutnosť ak stačí celková hlasitosť, no myslým si že RCF ART310A v podobnej cene je lepšie kúpa na spev, ta bedna je ostrejšia, hodne kritická a počuť v nej to čo by spevák niekedy ani nechcel... Kustom je totalny šunt ako omnitronic, ibiza, SAL, malone, citronic, Lewitz (pozor Lewitt sú kvaliné mikrofóny robené v rakúsku), QTX, AMC, dap, Fun G... a pod. iba sa skrývajú za známu značku gitarových aparátov čo kedysi dávno fakt robili seriozne veci, podobna taktika ako u Pavey, Laney, LEM (tí si však udržali aspoň ako-takú kvalitu zvuku aj u reproboxov, najmä tých drahších). Alto a k tomu by som priradil aj značku Samson, Behringer, Phonic, možno aj Soundking a Monacor/IMG, nie je to total bordel, nenadchne no ani neurazí zvukovo taký podpriemer závisí od modelu, o malý fúz lepšie je na tom LD systems čo ma pod krídlami adamhala, používajú slušnejšie OEM meniče od Eminece len to podľa mňa nemajú úplne ideálne vyladené. The box je kategória sama o sebe, ktorá ponúka produkty od podpriemeru (MA, RA, PA) až po celkom konštrukčne aj zvukom seriózne produkty (TP, Achat), údaje u starších výrobkoch sú uvedené celkom reálne a ake peniaze zaplatíte to aj dostanete, niektoré výrobky majú veľmi dobrý pomer cena/výkon napr. subik TA18 ma milo prekvapil. Mám pochybnosti pri najnovších produktoch pro DPS, tie čísla sú príliš ružové, chcel by som to počuť napr. DSP 112 vedľa nejakej referencie (ART312A, ELX112P, DXR12, Avant12), tým 134dB SPL akosi nemôžem uveriť... to mi nevychádza ani teoretickým prepočtom pre 1200W v halfspace...asi to bude horšie ako HK taktika +6dB oproti realite.

Uživatelský avatar
CharlesBass
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 546
Registrován: ned 20. dub 2008 13:11:38
Bydliště: Banská Bystrica

Re: Aké aktívne repro na hobby spev a do skúšobne?

Příspěvek od CharlesBass » ned 01. črc 2018 20:05:13

Ty brďo :-) dobrej výčet ;-)

Na zpev ku metalovej gitare + bubnom min 10"+1" kvalitnější reprobox. Pravdepodobne nebudeš zpívat tralalala jak na školní besídce. Tak aby reprobox nejen vydržel ale ani nechrčel :-)

Píšeš že rozpočet je 250€... na Mackie THUMP12A přišetříš padesátku a máš bednu, která ti urazí makovici. Nezapomeň ani na kvalitní mikrák (min shure SM58) a nějakej malej mixáček. Pak si budeš moct pouštět i songy/podklady a s kytarou naplno je doprovázet. Prostě dělat pořádnej bordel :-D
Basista zajímající se značnou měrou o zvuk, tedy i samozvučení a jeho následky :lol:
A drze se deroucí do vyššího levelu sorty podivínů říkající si zvukaři :-)

Alaska28
Nováček fóra
Nováček fóra
Příspěvky: 5
Registrován: ned 17. čer 2018 21:19:06

Re: Aké aktívne repro na hobby spev a do skúšobne?

Příspěvek od Alaska28 » stř 04. črc 2018 1:17:18

Dakujem za podrobné odpovede ;) presne Shure 58 mam 108 e stal :D ja prave nechcem kupit niečo, čo bude stáť 200 a bude to nekvalitné, ak za 300 to už je o mnoho levelov vyššie..
Ono gitarista napr ide cez 100w combo vraj ale stisene tak na tretinu a bubenik tiez ma tie bicie tlmene nejakymi hovadinami, kedže je to v dome v zastavanej zóne..
Vyhovovalo by mi, keby sa to dalo pripojit aj cez USB a vyuzit aj doma ako reprák k tabletu, alebo mobilu, no to som videla práve len u tých lacných ibiz a spol..

Uživatelský avatar
blaha
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 3588
Registrován: úte 30. pro 2008 18:13:14
Bydliště: cca 10km od Jaroměře
Kontaktovat uživatele:

Re: Aké aktívne repro na hobby spev a do skúšobne?

Příspěvek od blaha » stř 04. črc 2018 7:23:33

EV ZLX by mohlo vyhovět. A sice nemá USB, ale ma malý jack, takže není problem připojit cokoliv se sluchatkovym vystupem.
Zdeněk "Bláha" Blahovec, ozvučení, světla, stage, instalace, poradenství, divadlo Jaroměř

Uživatelský avatar
CharlesBass
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 546
Registrován: ned 20. dub 2008 13:11:38
Bydliště: Banská Bystrica

Re: Aké aktívne repro na hobby spev a do skúšobne?

Příspěvek od CharlesBass » stř 04. črc 2018 8:19:43

Alaska28 píše: Vyhovovalo by mi, keby sa to dalo pripojit aj cez USB a vyuzit aj doma ako reprák k tabletu, alebo mobilu, no to som videla práve len u tých lacných ibiz a spol..
To uz by ti zabezpecil malý mixáček.Jeho, dost velká, výhoda spočívá třeba i v tom, že ovládání zvuku máš při ruce, nikoliv zpoza bedny.
Basista zajímající se značnou měrou o zvuk, tedy i samozvučení a jeho následky :lol:
A drze se deroucí do vyššího levelu sorty podivínů říkající si zvukaři :-)

Alaska28
Nováček fóra
Nováček fóra
Příspěvky: 5
Registrován: ned 17. čer 2018 21:19:06

Re: Aké aktívne repro na hobby spev a do skúšobne?

Příspěvek od Alaska28 » úte 10. črc 2018 13:10:25

Dobry den, dakujem za odpovede, este mam otazku da sa do RCF ART 310 pripojit subezne gitara aj mikrofon? Vyslovene na hranie na chate potichu aby sme nemuseli vlacit reprak aj combo..
Ten db hype 10 teda nemam zvazovat?
Mackie Thump sa mi paci aj cena je blizsie je blizsie k mojim moznostiam, len citala som tu na fore, ze vela ludom sa pokazili a kedze to chcem objednavat z thomann.cz na slovensko, tak si neviem predstavit to potom reklamovat.. :/
Ev som pozerala, ale to uz je mimo moje financne moznosti

Uživatelský avatar
CharlesBass
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 546
Registrován: ned 20. dub 2008 13:11:38
Bydliště: Banská Bystrica

Re: Aké aktívne repro na hobby spev a do skúšobne?

Příspěvek od CharlesBass » úte 10. črc 2018 14:36:28

Ta 310 bohatě postačí tu "folkovou" kytaru a zpev na chlastačkách na chate :-)

Reklamace na Thomanu - moje aktuálni zkušenost - napíšeš na podporu, téměř obratem ti pošlou tiskopis, vytiskneš, jeho jednu část nalepíš na zabalenou reklamaci a odneseš na poštu. Je to zadarmo. Reklamaci vybavěj, pošlou Ti to zpět. A zase neplatíš za poštu nic. U mě to trvalo 14 dní +/-.
Basista zajímající se značnou měrou o zvuk, tedy i samozvučení a jeho následky :lol:
A drze se deroucí do vyššího levelu sorty podivínů říkající si zvukaři :-)

Uživatelský avatar
Marián

Re: Aké aktívne repro na hobby spev a do skúšobne?

Příspěvek od Marián » úte 10. črc 2018 19:32:43

Pán kolega, do ART310A nepôjde bez mixpultu súčasne pripojiť aj gitaru aj mikrofón, má iba jeden vstup na XLR konektor.

Uživatelský avatar
CharlesBass
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 546
Registrován: ned 20. dub 2008 13:11:38
Bydliště: Banská Bystrica

Re: Aké aktívne repro na hobby spev a do skúšobne?

Příspěvek od CharlesBass » stř 11. črc 2018 8:32:52

Aha omlouvám se - to jsem si neověřil :-) No bral jsem to spíš z hlediska "výkonnostní dostačivosti" a vzhledem k tomu, že jsem aktivní bednu bez mixpultu použil jen jednou v životě, z nouze, tak jsem to i opominul. Jsou i bedny, které mají i tři vstupy, dokonce třeba s dvojpásmomvými korekcemi na každém, ale je to vhodné tak pro školní besídku - a i tam bych asi vyletěl z kůže :-D A to ne nemám nutkavou potřebu nonstop s něčím kroutit :-)
Basista zajímající se značnou měrou o zvuk, tedy i samozvučení a jeho následky :lol:
A drze se deroucí do vyššího levelu sorty podivínů říkající si zvukaři :-)

Uživatelský avatar
PeBe
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 801
Registrován: úte 08. čer 2010 7:08:42

Re: Aké aktívne repro na hobby spev a do skúšobne?

Příspěvek od PeBe » stř 11. črc 2018 9:34:21

No, spíš bych řekl, že zde jaksi z principu nepředpokládáme, že by někdo dokázal žít bez mixáku... :-)
Co nejde silou, jde ještě větší silou...

Alaska28
Nováček fóra
Nováček fóra
Příspěvky: 5
Registrován: ned 17. čer 2018 21:19:06

Re: Aké aktívne repro na hobby spev a do skúšobne?

Příspěvek od Alaska28 » stř 11. črc 2018 13:04:50

CharlesBass píše:Ta 310 bohatě postačí tu "folkovou" kytaru a zpev na chlastačkách na chate :-)

Reklamace na Thomanu - moje aktuálni zkušenost - napíšeš na podporu, téměř obratem ti pošlou tiskopis, vytiskneš, jeho jednu část nalepíš na zabalenou reklamaci a odneseš na poštu. Je to zadarmo. Reklamaci vybavěj, pošlou Ti to zpět. A zase neplatíš za poštu nic. U mě to trvalo 14 dní +/-.

Dakujem, to je velmi pozitivna info ohladom tej reklamacie.. ten mackie thump tie 2 vstupy tusim ma?
Mixacik staci nejaky lacnejsi ? Mozno casom by sme dokupili, len za tie ceny uz moze kupit na tu chatu aj combo ( teraz ma nejaky 50e ibanez a staci mu to na to hranie v panelaku a na chate )
Ja sa v tom vobec nevyznam ani ako sa to zapaja a pouziva pre mna je to sci fi :D snad v muzikeri vysvetlia a poradia..
Bola som tam osobne aj s mikrofonom a jedine co mali na vyskusanie bol kustom a behringer :/

Uživatelský avatar
CharlesBass
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 546
Registrován: ned 20. dub 2008 13:11:38
Bydliště: Banská Bystrica

Re: Aké aktívne repro na hobby spev a do skúšobne?

Příspěvek od CharlesBass » čtv 12. črc 2018 8:49:43

Ano, Mackie dva vstupy má. Dokonce ho slevili o cca 40€, ale zrovna nejsou skladem :-)

Malý mixáček stačí s jedním nebo dvěma vstupy na mikrofon a aspon jedním stereovstupem. Rozumně použitelné začínají na 50€ a do 100€ koupíš i takový, který má i jednoduchý efektový procesor - takže dokážeš zpěv trochu přibarvit - aby nezněl tak suše. Např Phonic Celesus i ten nejmenší - má i Tebou zminovaný přehrávač na USB nebo BT ... a máš to pěkně na stole při ruce, a při kroucení hned poznáš co se děje, jak se mění zvuk :-)
Basista zajímající se značnou měrou o zvuk, tedy i samozvučení a jeho následky :lol:
A drze se deroucí do vyššího levelu sorty podivínů říkající si zvukaři :-)

Alaska28
Nováček fóra
Nováček fóra
Příspěvky: 5
Registrován: ned 17. čer 2018 21:19:06

Re: Aké aktívne repro na hobby spev a do skúšobne?

Příspěvek od Alaska28 » pon 16. črc 2018 19:32:51

Chlapci dakujem opäť.. no stale sa neviem rozhodnut.. rcf art mi fakt vadi ten 1 vstup, viem ze je kvalitny, no on plus mix to uz je dost nad moje financne moznosti a nie je skladom.
Mackie thump 12A ma co potrebujem,;no nemaju ho tiez skladom plus tu vo vlakne ohladom neho velmi ludia nadavaju ze sa im kazil, praskal atd.
Db B hype sa mi zda slabe vykonom, plus tiez ma len 1 vstup, no zas cenovo by sa mi zmestil aj ten mix..
Ten red ant sa mi paci, aj ma 2 vstupy, len malo recenzii som nan nasla.
Paci sa mi este tento the Box https://m.thomann.de/intl/the_box_pro_d ... 1531389192
Dost sa k nemu priklanam, vzhladom na cenu a 2 vstupy so samostatne regulovatelnou hlasitostou.
Mne nejde ani tak o nejaku cistotu zvuku, tam nikto nevie moc hrat a ja neviem moc spievat... sme amateri po 40 ke a mozno za mesiac nas to prestane bavit :D
Takze naozaj to nie je o tom, ze mi to ma vydrzat x rokov a na nejake vystupenia.. priorita je, aby to bolo pocut a nepokazilo sa po par pouzitiach.. a tie 2 vstupy si myslim vyuzijeme dost ..
Co by ste si z tohoto vzhladom na to, co potrebujem vybrali ? Uz to chcem objednat :wink:
Pripadne aj nejaka ina varianta co splna moje kriteria..
Dakujem.. a chcem to z thomana co som tu citala mal by mat kvalitnejsie produkty ako slovenske eshopy..

Robert
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 448
Registrován: sob 28. úno 2015 10:08:18

Re: Aké aktívne repro na hobby spev a do skúšobne?

Příspěvek od Robert » úte 17. črc 2018 10:37:54

Zásadní nedostatek jedné bedny se dvěma vstupy je nemožnost korekčně jednotlivé vstupy upravit. Zpěv a mluvené slovo potom má nepříjemné "P", "B"... nebo pokud zvolíte preset pro řeč, je muzika plochá bez basů. Pro vaše použití bych se poohlédl po bazarové Yamaha Stagepas 400 nebo 500. Dají se koupit od 8000,- Kč, výkonově to stačí a máte k dispozici i malý mixáček. Na nejslabší 300 mi cosi k úplné univerzálnosti chybělo, dnes již nevím co.
ilustrační inz je tady https://hudba.bazos.cz/inzerat/91104880 ... AS-500.php .

Odpovědět

Zpět na „Repro“