QSC rmx 2450 jak mám nastavit ?

Odpovědět
  • Reklama
  • DEMO 15
kelly.ok
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 329
Registrován: stř 18. říj 2017 7:27:13

Re: QSC rmx 2450 jak mám nastavit ?

Příspěvek od kelly.ok » stř 22. srp 2018 13:42:15

aha, tak to je pak samozřejmě zcela jiná... Do subu je ta kappa jednou z těch základních levných variant. Můj osobní názor je, že hornové suby celkově se mi málokdy zvukově líbí, natož když to je 15". EM15 je box který sice oproti třeba bassreflexu přidá na citlivosti hodně, bohužel ale až tak od 60Hz výše... pod těch 60 to jednoduše moc nehraje. Čili opět... jestli vůbec má význam do něčeho takového kupovat drahé měniče (za mě by to význam určitě nemá). Stejně to úplný spodek nikdy hrát nebude. Kappu 15LF v tom asi člověk oproti bassreflexu tak snadno neurve, čili reálná zatížitelnost bude nejspíš o něco vyšší než u Kappy v BR... ale prostě ta EM15 je taková basovka-nebasovka, navíc je dost velká a těžká.

Uživatelský avatar
Mialn T.

Re: QSC rmx 2450 jak mám nastavit ?

Příspěvek od Mialn T. » stř 22. srp 2018 16:21:45

Do EM15Bass dej středobas MB15H401 a budeš nadmíru spokojen.

Uživatelský avatar
Marián

Re: QSC rmx 2450 jak mám nastavit ?

Příspěvek od Marián » stř 22. srp 2018 23:14:35

A ešte mu povedz že ak to ma normálne hrať to chce minimálne 4ks pri sebe...Ta bedňa je konštrukčne blbo spravená - príliš krátka a relatívne malá horna preto to samo sebe nehrá dole, iba búcha aby sa to posunulo nižšie tak to chce viac kusov pri sebe, ani pri 2ks pri sebe nič moc, fakt to chce 3-4ks pri sebe aby to raj dačo pod 60Hz, rezať sa to musí strno aspoň 24dB/oct na cca 45 Hz a na EQ na 50Hz +9dB q cca 1,5-2. Na techno či metal by to bolo asi OK an nič iné by som to asi nepoužil.

Uživatelský avatar
Milan T.

Re: QSC rmx 2450 jak mám nastavit ?

Příspěvek od Milan T. » čtv 23. srp 2018 10:43:48

Vy tady asi nechápete, že to je začínající kluk, který do teď hrál na třípasmo osazené na LF Deltou 15A, takže pro něj pořízení EM15Bass bude velký skok kupředu! Vaše rady jsou sice fajn, ale pro něj nejspíše bezpředmětné a nereálné....

asterix1
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 205
Registrován: stř 13. bře 2013 14:34:39

Re: QSC rmx 2450 jak mám nastavit ?

Příspěvek od asterix1 » čtv 23. srp 2018 12:57:00

Tak EM15Bass určite nie je veľký skok dopredu. Veľký skok dopredu by bol klasický 18" BR s reprom s väčšou výchylkou a to aj na začínajúceho "kluka". V tom prípade by som menil EM151 za satelit 12"+1,4". Neviem prečo by sa mal EM15Bass rezať HPF 24dB/oct.? Úplne postačuje 12dB/oct. 45Hz.

kelly.ok
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 329
Registrován: stř 18. říj 2017 7:27:13

Re: QSC rmx 2450 jak mám nastavit ?

Příspěvek od kelly.ok » čtv 23. srp 2018 14:37:29

Investovat takto do něčeho co dříve nebo později nebude stačit, mi jako dobrý nápad nepřipadá ani pro začínajícího kluka. Rozhodně mi přijde lepší koupit zatím třeba jen jeden, ale pořádný sub (ideálně s potenciálem dobré sehnatelnosti dalších kusů, když by bylo potřeba), než kupovat rovnou víc kusů něčeho, co už takto samo o sobě není kdovíjak dobré.

Otas
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 535
Registrován: ned 06. lis 2011 15:59:02
Bydliště: Bílina

Re: QSC rmx 2450 jak mám nastavit ?

Příspěvek od Otas » čtv 23. srp 2018 18:28:49

S názorem na použití slušného 18" v BR lze jen souhlasit.
Pokud už použijeme EMI15Bass, pak hledejme repra s vysokým Bl (např. 15PL100), ty se v malé bedně na basech tolik nezatlumí a budou hrát. Výhodou těch EMI15Bass bude úderný, nerozplizlý bas. Nedával bych je napravo-nalevo, ale jen spolu dohromady - aby se vzájemně nevymazávaly na kmitočtech, kde budou vzhledem k prostoru a vlnové délce kmitočtu v protifázi - neposlouchá se jen uprostřed. Posiloval bych je na 60Hz. Pak to zahraje až překvapivě.

zdenek84
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 67
Registrován: úte 30. led 2018 21:45:44

Re: QSC rmx 2450 jak mám nastavit ?

Příspěvek od zdenek84 » čtv 23. srp 2018 22:13:19

Diky za info jeste by jsem mel variantu misto EM15 bass poridit 2x RH Sound RHB 15/400 bedny osazene take temi RHC nevim zda by to bylo nakonec lepsi porizeni nebo se drzet tech Megatonu a casem pridat jeste dali 2 ks :)

Ahoj Z

kelly.ok
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 329
Registrován: stř 18. říj 2017 7:27:13

Re: QSC rmx 2450 jak mám nastavit ?

Příspěvek od kelly.ok » čtv 23. srp 2018 22:24:01

To je právě ono... máš někdy v budoucnu tahat 4 velké 15" horny, co budou hrát sotva jako dvě menší 18" v BR? EM15 budou tím použitelnější, čím více jich bude... ale bude toho za chvíli plná dodávka a přitom stejného/lepšího výsledku půjde dosáhnout s menším počtem lepších beden.

PS: máš v inboxu zprávu ;) možná jsi přehlédl

Otas
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 535
Registrován: ned 06. lis 2011 15:59:02
Bydliště: Bílina

Re: QSC rmx 2450 jak mám nastavit ?

Příspěvek od Otas » pát 24. srp 2018 16:47:19

RH soundy dle mých zkušeností prostě nehrají. A jsou to jen 15". Čili cca dvakrát míň basů než 18" už jen od plochy.
Je lepší si pořídit ty 18", zabloumej např. do bazaru na Prodancích, zadej subbas. Občas vylezou zajímavé věci se značkovými reproduktory za zajímavou cenu. Nepospíchej na koupi, dělají se pak chyby.
https://www.prodance.cz/vas-bazar.html? ... bazar.html

Uživatelský avatar
Marián

Re: QSC rmx 2450 jak mám nastavit ?

Příspěvek od Marián » pát 24. srp 2018 20:59:03

Čo tak aktívny subik The Box TA18? Je to síce low-end no na svoju cenu hrá neskutočne, resp. prehrá asi všetko v nižšej cene, akurát to je väčšia ťažšia a trocha smiešne vyzerajúca bedňa. EM15Bass má svoje výhody najmä vonku SPL to dosahuje pri malom výkone slušné. Mne sa osvedčil lowcut 24dB na 40-45Hz pričom som písal že na cca 50-55Hz tomu treba poriadne prikúriť na EQ, keď som dal menšiu stmosť, tak repro narážal skôr na svoje limity a začínalo to skresľovať. U 15" hornoch sa mi čosi lepšie osvedčila konštrukcia od visatonu MB 115/B hrá to skoro o 5Hz nižšie asi aj o dajaký decibelík viac a hralo to v pohode aj pri 2ks v strede. Každoádne váži to viac ako kadejaký 18" BR sub, síce asi narobí viac randálu ale ta kvalita podania je menej presná a fakt na rýchle tuc-tuc štýly. Do hornov sa perfektne hodili aj repra Fane Colosus 15B, 15B-600, PD1550, PD 158 samozrejme aj Vami spomínané.

Otas
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 535
Registrován: ned 06. lis 2011 15:59:02
Bydliště: Bílina

Re: QSC rmx 2450 jak mám nastavit ?

Příspěvek od Otas » pát 24. srp 2018 21:32:05

Je zajímavé, že EMI15bas je v podstatě protipólem bandpasů, jako je TA18.
EMI dá krásný někdo říká "zvukomalebný" bas, je-li úder, pak ho cítíte na hrudníku.
Bandpasy vydají překvapivý zvukový výkon, kam se EMI a jiné uzavřenky hrabou. Ale nevěřím, že by z nich byl nějaký baskytarista šťastný, protože to od membrány proleze rezonančními komorami a celé se to různě posune. Já je nazývám huhláky. Ale mám huhlák ART905, protože je silnější, než jakýkoliv 15" v basreflexu, natož uzavřenka, vše jen v 34 kg.

Uživatelský avatar
Petr Z.

Re: QSC rmx 2450 jak mám nastavit ?

Příspěvek od Petr Z. » ned 26. srp 2018 16:30:11

Jestli mohu radit, pak bych v prvé řadě radil zapomenout na "značky", jako je RH Sound, BS Acoustic i levné krámy od Thomanna. Jsou to vyhozený peníze a nikdy to s původním osazením nebude slušně hrát.
Určitě bude lepší pošetřit, či si přivydělat na něco, do čeho má smysl investovat a co je v případě nějaké nehody také snadno opravitelné. Neboť investici tohoto typu nedělá chlapec na jeden rok, jako profesionálové, kteří se tím živí a jejichž aparáty si na sebe vydělají. Je to investice na několik let a přitom je nutné počítat i s tím, že to bude dostávat zakouřit - všichni to známe. Dáte nějakému DJi zesilovač 2x500W - pojede na červenou. Dáte mu tedy 2x1.500W a na tu červenou pojede zase - vždy co to dá. Namlouvat si, že někdo v tom ajfru na akci kouká na nějaké indikátory či clipy je čirá naivita :D

Ještě k tomu zesilovači: Nemyslím si, že by RMX2450 byl bůhvíjak vhodný na subbasy a také na "rasování" tohoto typu.
Na to jsou jiné, vhodnější zesilovače; přitom je strategicky výhodné rozdělit celkový výkon sestavy do několika "slabších" zesilovačů, než do jediného výkonného.
Při případné /pravděpodobné/ nehodě jednoho zesilovače pak zůstane aparatura mlčet a je ostuda. S několika slabšími, vhodnějšími modely i šikovným přepojením je vždy možno "se ctí" a bez ostudy nějak dojet do konce.
Co si budeme povídat - po půlnoci málokdo ještě vnímá, kolik a jak to hraje :D
Nezřídka se stalo, že v takové chvíli byla hláška "končíme, zavíráme, shořel zesilovač" i trigger pulsem k pěknému průseru :D

Uživatelský avatar
Petr Z.

Re: QSC rmx 2450 jak mám nastavit ?

Příspěvek od Petr Z. » ned 26. srp 2018 17:00:57

Abych to nějak sesumíroval:
Na jeden jediný zesilovač prostě nepůjde smysluplně zapojit např. dvě bedny EM151 a dvě EM15 Bass, to prostě žádným známým postupem nelze.
Bude zapotřebí další zesilovač, buď s vestavěným crossoverem, nebo samostatný zesilovač + samostatný crossover.
Přičemž zrovna ty Rane jsou asi zbytečně drahý i v analogové, starší verzi. Je to pořád jaksi respektovaná značka a pořád se za ni celkem dost platí.
Je ale možné, že AC22 či AC23 už budou za srovnatelné peníze, jako dbx 223.
Toto je výchozí bod /další zesilovač/ a takto je nutný nad tím dál uvažovat. Jeden zesilovač na všechno je jednak málo, jednak to nejde nijak rozumně nadrátovat.
Při běžné dnešní "konektoráži" je pro laiky i docela velký problém např. nějaké spojování soustav do série - sami všichni víte, že to tak úplně běžně nejde.
Někdy je problém i to běžnější, paralelní spojování, pokud zesilovač nemá zdvojené výstupy, či každá bedna zdvojené konektory. Natož tak sériově...

DOČASNĚ by jistě bylo možné obě EM15 Bass vybavit patřičně dimenzovanou, pasivní výhybkou 12dB/okt a na každý kanál stávajícího zesilovače pak připojit 1xEM151 + 1x EM15 Bass.
Je to ale opravdu nouzovka, bez možnosti jakkoli srovnat výkonové úrovně. Jen zčásti půjde zvukový projev nastavit korekcemi či ekvalizérem na pultu, ovšem skoro vždy na úkor něčeho jiného.
Znovu zdůrazňuji, je to nouzovka do té doby, než se vydělají peníze na další zesilovač. Bylo by možné to takto provozovat bez rizika poškození čehokoli.

zdenek84
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 67
Registrován: úte 30. led 2018 21:45:44

Re: QSC rmx 2450 jak mám nastavit ?

Příspěvek od zdenek84 » pon 27. srp 2018 11:23:11

Ahoj - díky za info a Váší ochotu se semnou podělit o rady. :)
Jinak co ce týče hudebních bazarů mam dost smůlu vždy mě to někdo vyfoukne.
Jinak sháněl jsem i DBX a marně tak vyčkávám až se něco naskytne.
Takže potřebuji určitě ještě jeden zesík nebo zesík/cross nějaký silnější než RMX2450. Na ty basaky.
Chtěl bych ty 18" ještě přesně nevím jestli horn nebo BR. V tomle mám málo naposloucháno, ale viděl jsem ve stěnách SS spíše horn. Tak našetřím a uvidím.

Zatím díky Z

Odpovědět

Zpět na „QSC“