Aktivní repro do 3500 Kč - Fun Generation PL 112 A

Pasivní, aktivní, odposlechové, studiové...
  • Reklama
  • DEMO 15
peipei
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 38
Registrován: stř 05. zář 2018 13:16:27

Aktivní repro do 3500 Kč - Fun Generation PL 112 A

Příspěvek od peipei » pon 10. zář 2018 14:45:51

Dobrý den, chci se zeptat, zda máte někdo zkušenost/doporučení tohoto aktivního repra Fun Generation PL 112 A.
https://www.thomann.de/gb/fun_generation_pl_112_a.htm
Sháním něco na svou zahradu pro občasné párty max 20 lidí, a na Thomanovi je tento reproduktor velice kladně hodnocený, dokonce i s hodnocením "nepřekonatelný poměr cena/kvalita"
Jelikož budu pouštět hudbu z mobilu, bluetooth je pro mě velké plus.
U některých hodnocení je ale poznámka slabých basů, poslouchám hlavně elektronicku hudbu a basy jsou pro mě důležité.
Již mi za tuto cenu bylo doporučeno něco od The box, v této cenové kategorii je tam pouze PA108A, který se mi hodně líbil do doby než jsem zjistil, že XLR bluetooth adaptér stojí nejméně 800 Kč. (3,5 jack který stojí cca 200 tam není.) a nejsem si jistý zda mě nustálé chození k bedně začne hodně vadit.

Děkuji moc za jakékoliv názory nebo rady.

Zde jsou specifikace Fun Generation PL 112 A:
aktivní dvoucestný reproduktor
Vybaveno: 12 "reproduktor a 1" kompresní ovladač
Výkon: 600 W
Maximální úroveň: 114 dB
Frekvenční rozsah: 80 - 18 000 Hz
2-pásmový ekvalizér
Integrovaný přehrávač médií s displejem
Slot karty SD
Formáty přehrávání MP3, WAV
Port USB
Přijímač Bluetooth
2x vstupy XLR mikrofonu
1x 6,3 mm konektor
1x vstup RCA AUX
1x výstup RCA AUX
1x zámek NL4 zabudovaný konektor pro připojení dalšího pasivního reproduktoru
Robustní plastové pouzdro se stativovou přírubou a rukojetí
Rozměry (Š x V x H): 375 x 585 x 295 mm
Hmotnost: 11,5 kg

asterix1
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 205
Registrován: stř 13. bře 2013 14:34:39

Re: Aktivní repro do 3500 Kč - Fun Generation PL 112 A

Příspěvek od asterix1 » pon 10. zář 2018 15:09:51

"Skušenost" tu asi nikto. Ale pokiaľ je tento repro na Thomanovi "velice kladně hodnocený, dokonce i s hodnocením "nepřekonatelný poměr cena/kvalita" tak asi niet čo dodať. Úprimne, je to hnoj. To si fakt nemusel zakladať novú tému.

kelly.ok
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 329
Registrován: stř 18. říj 2017 7:27:13

Re: Aktivní repro do 3500 Kč - Fun Generation PL 112 A

Příspěvek od kelly.ok » pon 10. zář 2018 15:11:04

Opakuje se to tu stále asi stále častěji... takže, nechci ti kazit představy, ale za 3 500,- slušně hrající aktivka prostě být nemůže a tohle není vyjímka. Bude to prostě chcípáček, "velké" basy od toho rozhodně nečekej, pokud vůbec nějaké (natož pak od The Box PA108A). U toho PA108A bych naopak viděl jako pozitivum jednodušší modul. Všechny ty zabudované MP3 playery, bluetooth atd. bych bral jen jako věc, která zvýší možnou poruchovost a jejíž cena musela být ušetřena jidne (čili na tom ostatním více důležitém). Dostat bluetooth z jacka na XLR bude ten nejmenší problém, když už musí být (ikdyž zase to kvalitě zrovna nepřidá).

Kvalitou to bude víceméně to samé jako "repra" v tvém minulém tématu... pouze zabalené do něčeho, co má připomínat PA reproduktor. Z mého pohledu stále vyhozené peníze.

Robert
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 448
Registrován: sob 28. úno 2015 10:08:18

Re: Aktivní repro do 3500 Kč - Fun Generation PL 112 A

Příspěvek od Robert » pon 10. zář 2018 18:08:31

Velmi mi to připomíná SKYTECH , kterému udávali 400 / 800W a výrazně pokulhával za RH Soundem s udávanými 250W. Když jsem pak oba výrobky srovnal s RCF ART422A, byl RH Sound i Skytech propadák. Tyhle levné bedny jsou tak nějak na hraní "do garáže dobrý" . Každý má svůj pohled na kvalitu jiný a pro každého je jiná kvalita dostačující. Napíšu to ještě jinak - každé zboží má svého kupce a pokud si myslíš, že to je na tvoje použití dostatečné, kup to a vyzkoušej. Riziko prodělku 3,5 tis. zase není tak vysoké a věř, že v životě promažeš víc. Přeji šťastnou ruku na fungující kus.

Robert
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 448
Registrován: sob 28. úno 2015 10:08:18

Re: Aktivní repro do 3500 Kč - Fun Generation PL 112 A

Příspěvek od Robert » pon 10. zář 2018 18:13:34

Hele, při přečtení druhého vlákna, které jsi založil musím konstatovat, že tohle také není "normální aktivní reprobedna" ale stále jen hobby řada

kelly.ok
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 329
Registrován: stř 18. říj 2017 7:27:13

Re: Aktivní repro do 3500 Kč - Fun Generation PL 112 A

Příspěvek od kelly.ok » pon 10. zář 2018 18:46:43

Tak tak, Skytec děla(l) něco hodně podobného (ne-li stejného)...Zesilovač (alespoň v té odlehčené verzi bez BT a přehrávač) je spíš špatný vtip než zesilovač. Udávaný výkon je vycucaný z prstu (přestože je to v tomto případě spíše druhořadý údaj). Středobas s maličkým magnetem a max. 35mm cívkou taky lecos naznačí. I kdyby to mělo 94dB/W/m a těch 114dB max. SPL bylo nějakým způsobem pravdivých (což samo o sobě je dost zoufalé číslo), tak to odpovídá cca 100W. 80Hz jako dolní mez opět moc naděje na bratelný projev na basech nedává (neboť nejspíš půjde o toleranci tak -10dB).

Tu chybu jsme udělali ze začátku "všichni"... mysleli si, že levné repro nám vystačí. Nestačilo buď vůbec, nebo stačilo hodně krátkou chvíli. V lepším případě se nepodělalo a za pár korun se to podařilo prodat, v horším to šlo do šrotu. Když si toto pak přičteš k "finálnímu" aparátu (resp. toho u kterého je už člověk jakžtakž spokojen), tak je opravdu lepší začít o třídu/dvě výš, než kde člověk původně začít chtěl. Z mého pohledu je toto tedy relativně vysoké riziko na promrhání relativně malého obnosu :)

mifune
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 214
Registrován: stř 22. lis 2017 17:29:43

Re: Aktivní repro do 3500 Kč - Fun Generation PL 112 A

Příspěvek od mifune » pon 10. zář 2018 19:30:45

Já mám na zahradní akcičky a sem tam do hospody Mackie Freeplay - už ale se nevyrábí, což si myslím, že je škoda. Ovládá se mobilem (zabudovaný malý mix, efektovka -jako vždy od Mackie naprostá katastrofa, ale vše ostatní OK), dokoupil jsem obal (perfektní přední stěna vyztužená, kapsy na kabely, popruh přes rameno) podstavec na stojan - na zemi je v nakloněné poloze jako komba a lithiovou baterku, která má docela výdrž. Sice to nebliká, ale za ty prachy cca 10.000,- to ujde.(Ve spojení s blikačem Beamz Terminátor 3, to je docela lochec)

Uživatelský avatar
Marián

Re: Aktivní repro do 3500 Kč - Fun Generation PL 112 A

Příspěvek od Marián » pon 10. zář 2018 21:31:19

Asi najlacnejšia bedňa so vstavaným prehrávačom čo čo-to hrala bola LD Play 12A, ale ak si náročnejší na basy tak je aj verzia 15A, no asi nemajú BT iba MP3/SD play vstavaný. Na thomane ma skoro všetko dobre hodnotenie, keďže veľmi negatívne príspevky "filtrujú". To by som sa už možno priklonil k BT reproduktoru na baterky JBL Extreme, prípadne drahší Boombox fakt to hrá nečakane dobre (zvukovo) aj relatívne silno na to že to ide z baterky, na disco to síce neni ale na ožran párty pri blízkom posluchu by to celkom ušlo a má to docela príjemný "HiFi" zvuk.
Čo sa týka BT, tak používam bedničku od RH síce žiaden zázrak, ale rozdiel či to prehráva cez BT alebo priamo s SD/USB je počuteľný, dokonca sa mi zdá že keď pichnem notas čo tablet rovno do line in, že to je ešte o čosi málo lepšie, takisto je problém s kompatibilitou USB, staré idú v pohode ale novšie nechce brať, dakedy nepomôže ani naformátovať na FAT32.
Ideálne pre teba by bolo asi JBL EON 612, len to je s inej cenovej dimenzie, no... myslím že to prehráva cez Bluetooth (aspoň dúfam že keď sa dá konfigurovať dali tam aj nejaký prehrávač, nikdy som to neskúšal) aj celkom seriózne hraje a má to budúcnosť dá sa to použiť v pohode ako súčasť serioznáho PAčka nižšej strednej triedy (svadby, oslavy a pod v 2ks úplne v pohode). Keď chceš predsa len skúsiť, či ti nebude postačovať dačo lacné, bordelu ako auna, skytec, citronic a pod máš po bazároch kopu ešte v záruke aj za polovičnú cenu, lebo nejeden majiteľ to má nevyužité, lebo zistil že tak veľký výkon nepotrebuje, lebo aj jeho značkové domáce kino k telke so štvrtinou watáže hrá viac aj lepšie...

peipei
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 38
Registrován: stř 05. zář 2018 13:16:27

Re: Aktivní repro do 3500 Kč - Fun Generation PL 112 A

Příspěvek od peipei » pon 10. zář 2018 23:10:38

Díky za info, ten BT mě teda docela zaráží jelikož od 3.0 je rychlost max 24 Mbit/s a MP3 v nej kvalitě má nějakých 320 Kbps, CD 4.1kHz/16 bit stereo nějakých 1,412 Mbps což by měl v praxi BT zvládat v pohodě, asi záleží na kvalitě těch převodníků, ale to už jde mimo mé znalosti :-)
Filtrované hodnocení je fraška k tomu není co dodat, ale tak hodně pozitivních u lidí kteří to používají polo-profesionálně nebo profesionálně to se mi fakt nějak nezdá.
O mini JBL BT reproduktorech jsem se tady radši bál zmiňovat, taky jsem to měl v hledáčku :-)
Asi se budu muset kouknout opravdu na bazary, můžete mi prosím poradit jaké teda značky patří mezi ty kvalitní?
Škoda že s PA aktivním reprem nemám žádné zkušenosti, kamarád má kapelu, asi se budu muset zajet podívat do jeho zkušebny poslechnout co tam má a třeba zjistím že kvalitní zvuk je pro mě úplně na jiné úrovni :-)

kelly.ok
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 329
Registrován: stř 18. říj 2017 7:27:13

Re: Aktivní repro do 3500 Kč - Fun Generation PL 112 A

Příspěvek od kelly.ok » úte 11. zář 2018 7:49:19

Pokud se nepletu, tak EON 6xx má bluetooth jen jako rozhraní pro ovládání DSP, ale streamovat audio přes něj nejde.

Použití JBL Xtreme a jemu podobných jako ozvučení na party bych určitě jako dostatečné neviděl. Vzhledem k tomu, že opilý člověk bývá hluchý (rozuměj hladový po vyšší hlasitosti) bych to ani na tu ožran party neviděl. Nějakou hudební kulisu to samozřejmě udělá, ale pokud má být hudba jako hlavní prvek takové akce, kde se předpokládá že to neuhraje laciná aktivka a očeká se alespoň náznak basů (dál než 10cm od repra), pak to správné řešení určitě nebude (nehledě na poměrně vysoké ceny oproti "zadání"). S JBL Xtreme 2 jsem tu čest měl, a řešit ozvučení na party za 7 500,-, určitě koukám jinam. Je to dneska módní věc, tak si to tu cenu samozřejmě dovolit může... zákazníky si to najde, a netvrdím že to je zvukově průšvih na to jak je to malé a celkově docela dobře řešené. Cílové použití ale vidím dost jinde...

Uživatelský avatar
djducato
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 340
Registrován: stř 08. úno 2012 7:27:14
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktivní repro do 3500 Kč - Fun Generation PL 112 A

Příspěvek od djducato » úte 11. zář 2018 9:22:56

Osobne mám jbl boombox a na párty ku grilu, bazénu a menšiu pijácku akciu nič iné netreba.. Navyše vodeodolnosť a robustnosť je ten výhodou na tento typ akcií.. Plus výdrž na batériu a možnosť pripojenia viac bt zariadení je super..
Samozrejme to nemôže konkurovať snáď ani menej solídnému PA, ale....

peipei
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 38
Registrován: stř 05. zář 2018 13:16:27

Re: Aktivní repro do 3500 Kč - Fun Generation PL 112 A

Příspěvek od peipei » úte 11. zář 2018 14:56:28

Mám ještě dotaz na testování reproduktorů. Používá se na to nějaká speciální nahrávka, kde jsou zvuky všech běžných kmitočtů, nebo se používají skladby různých žánrů? Kvalita MP3 320 Kbps stačí?
Popř. nějaké další užitečné tipy?

kelly.ok
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 329
Registrován: stř 18. říj 2017 7:27:13

Re: Aktivní repro do 3500 Kč - Fun Generation PL 112 A

Příspěvek od kelly.ok » úte 11. zář 2018 15:35:50

Na měření se používá nejčastěji růžový šum. Na poslechový test je ideální nahrávka, kterou má člověk naposlouchanou a na které je schopen určit, zda systém hraje či nehraje tak jak by si představoval. Samozřejmě jsou určité typy hudby, které jsou na různých prezentačních akcích všeobecně oblíbené a používané, ale víceméně se zde meze nekladou. Pokud už si dávám práci s tím, že budu porovnávat a testovat reprosoustavy, pak samozřejmě zvolím kvalitní zdroj (Flac, WAV, CD,...).

Uživatelský avatar
mkarr
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 683
Registrován: pon 28. říj 2013 19:21:32
Bydliště: Moravské Budějovice

Re: Aktivní repro do 3500 Kč - Fun Generation PL 112 A

Příspěvek od mkarr » úte 11. zář 2018 22:30:50

Přijde mi to trochu jak když Dežo chtěl mít syna se jménem Dežo a když měl druhého syna a už mu nechtěli dovolit aby byl taky Dežo a doporučili mu aby si našel v knížkách doma nějaké jiné hezké jméno, došel druhý den že listoval atlasem a že by chtěl dát jméno Bangladežo. Nasměruješ, popokopneš dveřma a ono se to vrátí oknem na stejné místo. Né ale vážně.....
Když to bude bedna co umí všechno, nebude umět pořádně nic a především nebude umět pořádně to, o čem je bedna. tedy hrát. To, jestli bude koupiená u thomanna, nebo někde jinde není zase takový rozdíl. Obchod s profesionální technikou thomann asi podle měřítek většiny lidí, krom těch nejrozmlsanějších, je. To ale neznamená, že všechno co prodává, je profesionální výrobek. Samotný nejlevnější bluettoth modul určitě nestojí 800Kč. Možná pro něj sice budeš muset na ebay, dealextreme, alibaba, nebo nějaký podobný čínašop, ale vyjde do padesáti max sta korun i s poštovným. Připájí se k tomu kablík s XLR nebo cinch konektorem a nabíječka co zbyla v šupleti od vyhozeného starého telefonu a máme přijímač jak vyšitý, jen to zavřít do nějaké plastové krabičky. V případě bazarové bedny klidně dát rovnou dovnitř a vytáhnout jen potenciometr s vypínáním na konci :-) . Čím víc investuje výrobce do dalších funkcí, tím míň z oněch limitních 3,5kkč mu zbyde na samotný zvuk a to už se přikoupením ničeho dalšího nenapraví. Na rozdíl od bazarového mixu, bluetooth modulu s A2DP, nebo samostatných LED blikátek. Na testování reproduktorů se používá hromada signálů a krom zmíněného růžového šumu to můžou být třeba frekvence postupně stoupající nebo klesající, při kterých se snáz odhalí, pokud bedna v některém kmitočtu něco provádí. Vrže, škrábe, drnčí, ...... Jestli Tvůj dotaz směřuje na koupi bazarového kusu, držel bych se především poslechového testu různých dobře známých skladeb různých žánrů. Případně toho růžového šumu.
Možná najdeš něco použitelného tady na tomto webu: https://www.demolandia.net/speaker-test.html

peipei
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 38
Registrován: stř 05. zář 2018 13:16:27

Re: Aktivní repro do 3500 Kč - Fun Generation PL 112 A

Příspěvek od peipei » úte 11. zář 2018 23:30:02

Ano chápu že do 3500 nekoupím ani kvalitní aktivní repro co basuje natož s dodatečnýma funkcema, už jsem to tu četl hodně krát (problém je, že kvalitní hudba znamená pro každého něco jiného a sám nevím do které kategorie patřím, jestli do té většiny co považují např. Fun Generation PL 112 A za super repro nebo do té rozmazlenější menšiny co to považují za šrot :-)
Jsem si ale už jistý, že budu hledat jen bednu bez dodatečných funkcí jako BT, baterie atd., aktivní ale být musí.
Díky za tip, dnes jsem zrovna na tyto stránky náhodou narazil a audio už stahuji. Akorát nechápu smysl toho růžového šumu, slyším pořád to samé, jak se s tímhle testuje?
Když už tady píšu a plýtvám odstavcem, jaký je váš názor na repro Mackie Thump TH15A? (Nová řada stojí cca 7800).

Odpovědět

Zpět na „Repro“