Kombo Laney AH 150 jako odposlech pro DUO?

Pasivní, aktivní, odposlechové, studiové...
  • Reklama
  • DEMO 15
KlávesákJirka
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 19
Registrován: ned 17. pro 2017 12:46:20

Kombo Laney AH 150 jako odposlech pro DUO?

Příspěvek od KlávesákJirka » čtv 29. lis 2018 7:39:41

Dobrý den, je reálné používat kombo (spíše klávesové) Laney AH 150 jako odposlechovou bednu? Z mixu bych do ní posílal signál. Je to dobrý nápad, mám nabídku za dobrou cenu. Hrajeme jenom akce max do 100 lidí. Děkuji za radu. Přeji hezký den
https://aparatury-pro-univerzalni-pouzi ... e/#section
Přílohy
Kapela.jpg

Quicktor
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 184
Registrován: úte 07. čer 2016 22:00:31

Re: Kombo Laney AH 150 jako odposlech pro DUO?

Příspěvek od Quicktor » čtv 29. lis 2018 8:24:14

Jistě že to lze použít, ale nikdy z toho nástrojovýho
aparátu nepoleze takovej zvuk jako z
plnohodnotnýho full range odposlechu.
Navíc zpětná vazba bude přicházet velmi brzy
díky zřejmě použitým piezzu.
Můj kolega (samohrajka)používá takovej malej
odposlech s držákem na mik.stojan asi osmipalec
a funguje to. Malý, lehký, máš to blízko.
Asi to nebude nic extra,ale je to taky cesta.
Každopádně slušná aktivka 10 - 1,4 bude hrát
úplně jinak.

kelly.ok
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 329
Registrován: stř 18. říj 2017 7:27:13

Re: Kombo Laney AH 150 jako odposlech pro DUO?

Příspěvek od kelly.ok » čtv 29. lis 2018 8:53:11

Viděl bych to klidně na něco kompaktnějšího... na vaše použití by mělo být dostatečné např. toto https://www.thomann.de/cz/the_box_pro_mon_a10.htm případně 12" varianta (přestože myslím že i 10" by stačila) ... najde se spousta lidí co to bude hanit atd., ale za ty peníze je to určitě použitelné. Driver (přestože nijaký hi-end) v tom koaxu bude určitě plus oproti tomu tweeteru na horně (snad tam není piezzo?)- Milion knoflíků na panelu komba může být v akci spíš matoucí, když stejně nejsou potřeba. Váhově je to kombo o polovinu těžší, rozměrově také znatelně větší. Pak jsou to detaily... kabely monitorů je vždy lepší mít jinde než vzadu (kde to mají případní opilí šťouralové víc poruce) atd.

Uživatelský avatar
PeBe
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 801
Registrován: úte 08. čer 2010 7:08:42

Re: Kombo Laney AH 150 jako odposlech pro DUO?

Příspěvek od PeBe » čtv 29. lis 2018 9:36:27

Stejná sestava, skoro stejné nástroje, stejné akce i počty lidí... :-)
Používáme, dle velikosti pódia různé odposlechy.
Venku ALTO TS310, sály ALTO TX8 a hospody the Box MA5. Alta stavím na stativy zprava a zleva. Pro MA5 jsem koupil samostatné mikrofonní stativy, ze kterých používám jen spodek a staví se, kde je místo. Zatím jsme testovali MA5 dvakrát. Jednou v hospodě a jednou na sále s velkým pódiem. Chlapci si nestěžují, jen kytarista, když se chtěl s kytarou projít po pódiu, velmi rychle neslyšel. Je to opravdu jen do těch hospod, kde jsou rádi, že stojí alespoň na jedné noze... :-)
Co nejde silou, jde ještě větší silou...

Uživatelský avatar
CharlesBass
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 546
Registrován: ned 20. dub 2008 13:11:38
Bydliště: Banská Bystrica

Re: Kombo Laney AH 150 jako odposlech pro DUO?

Příspěvek od CharlesBass » čtv 29. lis 2018 16:33:34

Koukám, že jedete bez odposlechu. Co vyzkoušet i tu verzi, že se bedny posunou dozadu a do stran - pokud je tam místo do šířky? Není to ideální, to vím, ale na akce, kde netřeba jít moc nahlas - typicky maličké sály - to s úspěchem občas používám. Možná mě vycvičila i předchozí nemajetnost- kdy jsem odposlechy prostě neměl :-D - ale pokud není prostě místo kam ho položit, tak se to tak dělám i dnes - a ještě něco, v opravdu maličkých, akusticky nesmyslných prostorech jsou někdy i dvě bedny kritické množství - a zapojení dalších dvou jako odposlechy způsobí už naprostý guláš. Proto dimenzování výkonu je namístě - ikdyž zase koupit ty nejslabší šuštibudky taky není moudré.
Basista zajímající se značnou měrou o zvuk, tedy i samozvučení a jeho následky :lol:
A drze se deroucí do vyššího levelu sorty podivínů říkající si zvukaři :-)

Quicktor
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 184
Registrován: úte 07. čer 2016 22:00:31

Re: Kombo Laney AH 150 jako odposlech pro DUO?

Příspěvek od Quicktor » čtv 29. lis 2018 19:46:15

Opatrně se zeptám: Zkoušeli jste uši (in ear) ? Jak tak na vás koukám, stačily by i drátový.
Jinak k těm šustibudkám, co navrhuje Kelly. V létě byla u Thomanna předváděčka těchto koaxiálů patnáctek v pasivu vedle LA Hájkjúček.
No a dál se bojím psát protože další komentář je koleda o přes držku.

kelly.ok
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 329
Registrován: stř 18. říj 2017 7:27:13

Re: Kombo Laney AH 150 jako odposlech pro DUO?

Příspěvek od kelly.ok » čtv 29. lis 2018 20:19:31

To mě zajímá... zkus se odvážit :D Měl jsem možnost slyšet jen menší MON12 a 10 ... jak říkám, za ty peníze pro nenáročné použití mi to přijde zcela OK. Neměl jsem možnost přímého srovnání ani vedle něčeho cenově srovnatelného, natož pak něčeho, co je na druhé straně spektra...

Kdyby to byl oproti HiQ průser, asi by to nikoho nepřekvapilo, takže opak? A ikdyž proti Thomannovi nemůžu říct ani slovo, ale pokud test skutečně vyšel ve prospěch MON15 od Thomanna, pak přecijen trochu vyvstává otázka nezávislosti a relevance takového testu, případně otázka za jakých podmínek probíhal. Když se u Thomana srovnává jejich tovární "top" odposlech asi se to určitě nedělá s cílem, aby to jejich výrobek nějak výrazně projel (a že test určitě pečlivě připravovali dopředu, tedy určitě věděli jak si oba monitory proti sobě stojí), processingem (do kterého nemusí být třeba při testu nutně vidět) určitě jde zařídit "mizerněji" hrající špičkovou konkurenci, záleží za jakých podmínek poslechový test proběhl.

KlávesákJirka
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 19
Registrován: ned 17. pro 2017 12:46:20

Re: Kombo Laney AH 150 jako odposlech pro DUO?

Příspěvek od KlávesákJirka » čtv 29. lis 2018 22:56:50

Bedny posouvat za sebe lze tak v polovině případech. In ear jsme ještě nezkoušeli, ale úplně nevím, zda snesu něco celý večer (svatba=14 hodin) na uších 😬. Teď jsme investovali do hlavního PA, stojanů,kabelů a mixu a teď přichází na řadu odposlechy a světla. Takže chceme samozřejmě všechno hned😀 ne....spíše to vidím asi na nějaký ART 310 z bazaru, nebo ty Thé Box Mon..
. Svetla jsou kapitola sama o sebe. Ale to budu řešit zatím čtyřma parkama, který by mohli udělat atmosféru.
Další omezení je trochu prostor, protože stále jezdíme v jednom autě 😀. Každopádně díky za rady.

mifune
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 214
Registrován: stř 22. lis 2017 17:29:43

Re: Kombo Laney AH 150 jako odposlech pro DUO?

Příspěvek od mifune » čtv 29. lis 2018 23:11:54

Zdravím, vrátil bych se k původnímu kombu a vůbec bych se toho nebál. Alespoň 12-15 let na zpět jsem měl AH 200 - sedělo se v hospodě a najednou nápad - zahrajeme si - někoho to napadlo - asi jsem to byl já ( syn to dovezl s káblama a mikrákem ) - do komba se vrazila basa, dvě kytary a mikrofon a něchtěli nás lidi pustit dom ani po půlnoci - stačilo to na dost slušnou zábavu!! Právě je výhoda ta univerzálnost - nekamenujte mě za !nekvalitu! ale " v dané situaci to moc nevadí .....několik mých kamošů to jako odposlech používá dodnes - na klapky je to pořád OK....Ta 15 (tady je 12 ale i tak je OK) tam byla v pohodě, korekce byly hodně účinný - nebudeme to snad srovnát s AER ....

KlávesákJirka
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 19
Registrován: ned 17. pro 2017 12:46:20

Re: Kombo Laney AH 150 jako odposlech pro DUO?

Příspěvek od KlávesákJirka » pát 30. lis 2018 6:42:36

Věřím tomu, že je to dobrý univerzální kombo, ale jestli je vhodný i jako na odposlech. Potřebujeme se slyšet ve velkém rozsahu a mám strach, že kombo to úplně nebude dávat jako aktivka. Furt jsem na vážkách :-)

kelly.ok
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 329
Registrován: stř 18. říj 2017 7:27:13

Re: Kombo Laney AH 150 jako odposlech pro DUO?

Příspěvek od kelly.ok » pát 30. lis 2018 7:27:48

Neříkám, že kombo nebude hrát dostatečně kvalitně nebo dostatečně nahlas, ale... Ten výškáč bude s velkou pravděpodobností hodně směrový (což u odposlechu z principu zas tak vadit nemusí) ale tady to bude směrové asi opravdu až moc, obzvlášť jestli chcete používat pro oba členy na podiu jeden společný odposlech bude to znát. O univerzálnost tady taky asi úplně nejde, váha a rozměry hrají jasně proti kombu. Kombo tedy vidím právě jako funkční provizorní variantu (když by nebylo nic jiného, už to člověk měl doma, nebo by to bylo opravdu za pár korun), ale jinak to půjde udělat i lépe.

Uživatelský avatar
PeBe
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 801
Registrován: úte 08. čer 2010 7:08:42

Re: Kombo Laney AH 150 jako odposlech pro DUO?

Příspěvek od PeBe » pát 30. lis 2018 8:25:28

K tomuto jsme se dopracovali po dvaadvaceti letech harcování po svatbách a mejdanech všeho druhu :-)
S vyjímkou pána u kláves a jeho nástrojů, se všechno pohodlně vejde do oktávky kombi, včetně 18' subu, stodvacetikilového kytaristy s aparátem a mnou za volantem.
Omlouvám se za kvalitu obrázku, ale ten krám (tablet Lenovo) líp ovládá na 5GHz Ui12, než fotí... :-D
Přílohy
IMG_20181123_201632.jpg
Co nejde silou, jde ještě větší silou...

KlávesákJirka
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 19
Registrován: ned 17. pro 2017 12:46:20

Re: Kombo Laney AH 150 jako odposlech pro DUO?

Příspěvek od KlávesákJirka » pát 30. lis 2018 15:29:07

Tak to máte dobře odladěno co se týče prostoru. My máme v autě taky ještě rezervu, ale musí se u toho přemýšlet. Ještě pořídím rakev na střechu na stojany a lehčí věci a uvolní se zase nějaký místo :-). Možná to kombo zkusíme a když tak ho prodám nebo si ho nechám na doma, za 3 tisíce si myslím že chybu úplně neudělám :-)

Uživatelský avatar
TomasVv
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1215
Registrován: pon 25. čer 2007 21:19:01
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Kombo Laney AH 150 jako odposlech pro DUO?

Příspěvek od TomasVv » pát 30. lis 2018 20:57:16

V případě krajní nouze bych to použil, ale dobrovolně ne.
Dělám, co mě baví.

exxxi
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1443
Registrován: sob 29. led 2011 1:35:00
Bydliště: dálnice D5

Re: Kombo Laney AH 150 jako odposlech pro DUO?

Příspěvek od exxxi » sob 01. pro 2018 18:42:32

Tahle komba s piezzo obvykle akorat buci, kvalitni zpev z toho nedostanete.
SiEx3, X32r, IG4T, EV, Turbosound etc.

Odpovědět

Zpět na „Repro“