Si Expression (2)

  • Reklama
  • DEMO 15
Mára_V
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 49
Registrován: stř 14. lis 2018 12:07:31

Si Expression (2)

Příspěvek od Mára_V » ned 30. pro 2018 13:33:50

Tak Džéžyšek za mé významné pomoci donesl SIEx2...:-) Zatím jsem se s ním jakš-takš už seznámil, jen jediný problém mám se subgrupami.....:-( respektive, se subgrupami do sterea...
Už jsem pochopil že je to "jinak" nažli na analogu a studiem místního fora i dohledal jak zhruba na to... Nicméně, mám následující problém:
I dyž jsem grupy provedl přes mixy 11-14, (tedy vypnout LR na klice, poslat post fader do MIX11, MIX12 atd... tak se mi nedaří ty grupy získat stereo...:-( nefunguje směrování panoramy z kliky... Pokud by byly sběrnice monofoní, tak je to logické. Jak ale mohu utvořit stereofonní grupy..? Pokud dělám grupu na bicí, potřebuji rozhodit overheady, pokud mám sbor 5 zpěváků, chci je také rozodit trochu L-R, to samé nástroje..... Poradíte prosím někdo jak na to..?? Nebo, šlo by to do MTX, pak analogově ven a zpět a míchat jako stereovstupy ale to mi přijde poněkud úchylné....:-) Já zatím MTX nijak nevyužíval, budu muset prozkoumat jejich možnosti...:-) ??? Děkuji za rady...:-)

Aleš
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 275
Registrován: úte 25. bře 2008 13:32:52

Re: Si Expression (2)

Příspěvek od Aleš » stř 02. led 2019 11:52:45

Jesli je mix (grupa) mono nebo stereo se u právě vybraného mixu dá nastavit v menu Outputs, položka Mix Width.
Funguje to tuším jen pro mixy 9-14, tj. prvních 8 je vždy jen mono.
Počet mixů se přitom nemění, tj. není to tak, že by se slinkovaly např. 11-12, ale skutečně se změní třeba mix 11 z mono na stereo.

Mára_V
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 49
Registrován: stř 14. lis 2018 12:07:31

Re: Si Expression (2)

Příspěvek od Mára_V » úte 08. led 2019 10:14:33

for ALeš, děkuji, už jsem na to přišel... jen jediný opruz je to že se musí panorama nastavovat ve vrstvě mixu, ne na klice.. ale děkuji za radu a potvrzení že je to správný a asi jediný postup...:-)

Mára_V
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 49
Registrován: stř 14. lis 2018 12:07:31

Re: Si Expression (2)

Příspěvek od Mára_V » úte 08. led 2019 10:28:04

Ještě mám jeden dotaz... Zatím se s mixem učím, dnes budeme mít premiéru na nějkaé polopárty/polokoncertě...:-) ale mám 2 postřehy...
1) přijde mi, že fakt DOST ŠUMÍ ....(z klik, respektive z preampů) ve srovnání s AH GL 2200 který měl vyhovující zisk signálu na ca 1/4 gainu pro běžné aplikace na zpěvy a nelezl z něj v podstatě žádný šum i při 5-6 vybuzených mikrofonních vstupech... tady musím tak na 12 hodin (případně o trošku víc, u AH GL to bylo tak na 10 a přes "poledne" jsem se snad nikdy nedostal...:-) což není směrodatné, ale spíš ten šum při zisku signálu mne zaráží...? Máte také takovou zkušenost? Nebo mohu mít někde nastavaený nějaký SW "pad" Noc takového jsem tam ale nenašel...?! POtřeboval bych si tyhle otázky rychle ujasnit dokud jde pult případně vrátit, nebo, než k němu dokoupím stagebox... A nebo, může být že třeba v ministageboxu budou kvalitnější preampy..? TO ale nepředpokládám, to asi bude stejné jako v mateřské mašině....

Mimochodem, Stejně jsou to hadi, jako uživatel bych si uměl představit, že stagebox bude rovnou odnímatelný zadní modul pultu který se buď nacvakne na pult nebo na párák... a pak by na pultu zbyly jen fixní 8in 8 out a 4 lajny..:-)

2) jsem zatím spíše nemile překvapen efektovým procesorem... Sice Lexicon, nicméně, i při detailní práci s parametry Early reflexion, predelay atd... se mi nedaří se dostat na tak hezké haly jako jsem měl dříve na externím procesoru... (Digitech TSR 12) Pravda, ten stál tolik co polovina celého pultu..ale čekal bych že o 15 let později i z levného Lexiconu budou padat dokonalé haly... Ještě budu laborovat s nastavením.... pravda, že na tom multiefektovém procesoru bylo prostě i víc parametrů než je na tom lexiconu v pultu a bylo to dlouhé laborování ve studiu, tak na to třeba ještě přijdu... ale nepodařilo se mi najít (asi to ten lexicon v pultu ani nemá)...? jak uložit utvořené presety halů když ho stavím vysloveně někomu "na hubu" a na konkrétní písničku..??

Dík za postřehy...:-)

exxxi
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1443
Registrován: sob 29. led 2011 1:35:00
Bydliště: dálnice D5

Re: Si Expression (2)

Příspěvek od exxxi » úte 08. led 2019 12:51:28

Mě teda nešumí. Na kolik dáváš gain? Na zpěvové dynamiky bývá gain 25-30dB, zcela výjimečně 32.
SiEx3, X32r, IG4T, EV, Turbosound etc.

Aleš
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 275
Registrován: úte 25. bře 2008 13:32:52

Re: Si Expression (2)

Příspěvek od Aleš » stř 09. led 2019 10:22:43

Taky jsem žádný extra šum nepozoroval. Nic co by vadilo při běžné produkci, gain u zpěvových mikrofonů zhruba taky v té oblasti 25-30dB. Detailně jsem to ale s jiným pultem nesrovnával, nebyl důvod. Pad tam žádný není, respektive je zapínaný automaticky při regulaci gainu pod určitou hranici, takže uživatelsky to nelze ovlivnit. Ono doma v tichu se může zdát že některé věci nesnesitelně šumí, typicky např. aktivky s citlivými výškovými drivery, ale na akci v běžném ruchu už to slyšet není. Nějaký kvalitativní rozdíl mezi vstupy na pultě a na stageboxu jsem nepozoroval, oboje fungovalo dobře.

Interní efekty pultů této kategorie nebývají nijak oslnivé, bez ohledu na výrobce a hrdý nápis. Je tam sice napsáno Lexicon, ale třeba PCM80 to rozhodně není... Parametry efektů se ukládájí do scén (cue) společně s nastavením celého pultu, nelze je ukládat samostatně do presetů.

Mára_V
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 49
Registrován: stř 14. lis 2018 12:07:31

Re: Si Expression (2)

Příspěvek od Mára_V » pát 18. led 2019 13:03:32

Tak moje postřehy po včerejším prvním vysloveně koncertu (předtím to byly takové ozvučené hraní v hospodě, pro naučení práce s pultem.. tedy nerelevantní pro srovnání, tentokrát známá kapela, známý klub... :

1) Šum: výrazně převyšoval to, na co jsem zvyklý z analogového pultu AH GL2200 - tedy v pauzách slyšitelný, alespoň pro mne už rušivý
2) celkový zvuk: možost lepší ekvalizace díky 31 pásmovému Eq, pocitově stačily i menší korekce nežli u původního analog 2x15 (asi se u analogu více ovlivňovala pásma, tedy muselo se tahat za EQ víc do obou stran v sousedních pásmech...
3) "podivné" výšky, zvláště u akustických kytar. Nešlo vykorigovat, u zpěvu se to tak neprojevovalo ale u akustik ano, něco, co na analogu nebylo, něco co u zpěvů bylo spíše pozitivní a u akustických kytar spíše nepříjemné. Nicméně, nešlo to "najít a vykorigovat" spíše bych řekl jakýsi "charakter zvuku" než konkrétní korigovatelná frekvence...
4) Hall: po nalezení vhodného algorytmu (vocal plate) použitelné a docela hezké, nicméně, na původním procesoru TSR 12 jsem měl postaveny lepší hally... Každopádně ale, hezké a použitelné... jen škoda že nelze ukládat samostatné presety s nastavenými parametry...:-( Naštěstí lze s parametry snadno pracovat díky 4 knobům pod displayem... Během písničky hrabu především na predelay a decay...
5) Kompresory... Nejsou na rozdíl od analogových v podstatě slyšet... Komprimují a když se dobře nastaví attack a relase, tak o nich člověk ani neví... Na jednu stranu skvělé (zvláště u DBX :-) něco jako moje původní Symetrixy u kterých když bych nekoukal na VUmetry tak ani nevím že kompresí...mnohdy o 10 dB.....:-)

V souhrnu, asi se na to dá zvyknout, v návaznosti na digi stagebox, drátování atd to bude asi přínos.
Ten šum mne ale docela mrzí... Zkusím ještě dohledat jestli soudruzi z NDR někde nedělají chybu ale nevím nevím...:-)

exxxi
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1443
Registrován: sob 29. led 2011 1:35:00
Bydliště: dálnice D5

Re: Si Expression (2)

Příspěvek od exxxi » pát 18. led 2019 20:20:21

Tak to jsi asi jediny, kdo ma s sumem problem. Pokud to slysi i jiny lidi, je to na reklamaci stageboxu.
Ty vysky, no u X32 je to trochu horsi, u ilivu nebo GLD bys umrel :-)
Z hallu pouzivam vocal hall a large hall. Chteji trochu vykuchat na vyskach a zejmena kolem 200Hz.
SiEx3, X32r, IG4T, EV, Turbosound etc.

Mára_V
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 49
Registrován: stř 14. lis 2018 12:07:31

Re: Si Expression (2)

Příspěvek od Mára_V » pon 21. led 2019 14:03:15

for exxxi,

nebylo to přes stagebox, ten jsem si domů donesl až v pátek...:-) tohle bylo přes vstupy pultu a klasický párák instalovaný v klubu, ca 20m... Možná dělám někde chybu já... jen mne bohužel úplně nenapadá kde... :-( V pauzách mezi písničkami jsem raději tak o 3-6 dB stahoval master aby ten šum nebyl protivný....
Ještě mne teď napadla jedna možná pakárna ... jestli já nemám zaplý generátor růžového šumu a on se nějak parazitně někudy neprotlačí... Jednou se mi to stalo u analogu, zapoměl jsem ho vypnout po nastavení sálu.... Prostě jen byl zaplý, nebyl nikam puštěný ale nějak se někudy naindukoval a o dost stoupla úroveň šumu, hlavně v monitorech.. Ale to by přeci u digitálu nastat nemělo, i pokud by byl nedej Bože zaplý a nebyl nikam puštěný tak by to nemělo mít na nic vliv.. Tohle ale ještě prověřím...:-) to bych byl superultrablbec..:-)

To chceš říct že všechny digitály hrají na výškách hnusně..?? ...tedy všechny levné (respektive ne levné ale pro neprofíka cenově dostupné) ...digitály...?? GLD už vnímám jako dost profi mašinu...?! To mne dost překvapuje, jestli nehraje hezky...?!

exxxi
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1443
Registrován: sob 29. led 2011 1:35:00
Bydliště: dálnice D5

Re: Si Expression (2)

Příspěvek od exxxi » pon 21. led 2019 14:27:32

Kromě generátoru šumu můžeš mít vyjeto něco v hallu. U Expressiona taky lze zacyklit hally do sebe navzájem :) Stejně tak můžeš mít v druhé třetí vrstvě vyjetou kliku, v které vůbec nemáš mikrofon.
Inu, iLiva a GLD se ted všichni houfně zbavují a nakupují dLive, který naopak i zarytí odpůrci AH chválí.
Kdybys viděl ty ekvalizace, co známý na GLD dělá, aby to hrálo dobře, zatímco na Soundcraftu na to nemusíš sahnout....
SiEx3, X32r, IG4T, EV, Turbosound etc.

Robert
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 448
Registrován: sob 28. úno 2015 10:08:18

Re: Si Expression (2)

Příspěvek od Robert » pon 21. led 2019 14:43:40

Nemám Expresiona ale Impacta a všiml jsem si jedné věci, odlišné od analogu. U analogu narůstá šum úměrně s výší gainu. U Impactu šum narůstá s vytažením kliky bez ohledu na nastavení gainu (neberte to doslovně). Pokud tedy nastavím malý gain a kliku musím najet téměř do maxima, jsem na tom hůř, než když přeženu gain (těsně pod limitaci) a kliku mám na polovině. A více šumí nezapojený vstup. Se zapojením mikrofonu spadne tak na třetinu.

Uživatelský avatar
mkarr
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 683
Registrován: pon 28. říj 2013 19:21:32
Bydliště: Moravské Budějovice

Re: Si Expression (2)

Příspěvek od mkarr » úte 22. led 2019 1:40:45

Čili šum předzesilovače je menší, než šum A/D převodníku. což je lepší zpráva, než kdyby to byko naopak. Každopádně mě překvapuje, že takové věci řešíte. Nemám sice nazvučíno na tolik arůzných pultech, ale vždycky mi v aparátu nejvíc šumělyu různé věci připojené do vstupů, než že bych řešil šum mixu, nebo PA. Šuměly di-boxy Di20 od Uliho, Šumělo basové kombo, šuměly klávesy, Šumělo kde co se staženým výstupem, kde jsem to doháněl gainem, než jsem došel na kytaristu a on to normálně zesílil na preampu za snímačem, šuměly bory po skalinách, ale málo kdy jsem řešil šum samotného aparátu. No a šum externích věcí se dá přinejhorším alespoň zagejtovat. To ostatně i šum aparátu, ale většinou to byl jeden nějaký nezkrotitelný hříšník s nástrojem, co se prostě musel připojit a provozovat tak jak to chtěl muzikant. Samozřejmě že šumí i nezapojený kabel, ale to se takový vstup snad vypíná, nebo stáhne, když není v tu chvíli potřeba.

Robert
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 448
Registrován: sob 28. úno 2015 10:08:18

Re: Si Expression (2)

Příspěvek od Robert » úte 22. led 2019 7:19:51

.... šuměla Vermona 1222, tu by jste si měli zažít, ale i na ní se živé hraní dalo úplně normálně nazvučit a problém se šumem byl pokud jsem měl snímat řečníka kuňku z metru.

Mára_V
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 49
Registrován: stř 14. lis 2018 12:07:31

Re: Si Expression (2)

Příspěvek od Mára_V » úte 22. led 2019 12:34:26

for Robert.. Tak Vermonu bych asi do srovnávání v roce 2019 úplně nestavěl, proto zvučíme na nové pulty abychom se právě akových a podobných neduhů zbavili..:-) Podobnými pekly jsme si prošli od TESLA pultů přes Krause, ruské ELECTPONIKY, AH GL2200, nyní SIEx..:-) a právě proto už mám na nástroje vyšší požadavky :-)

for Makarr, přivedl jsi mne na nápad... jeden z možných...:-) Srovnával jsem stejný klub, stejné nástroje, stejnou kapelu, jen jiný pult... Jenomže, nejen pult mi teď dochází... ony mi tam přibyly i 4 Tebou zmiňované DI 20 od Uliho... A ono když se všude přidá troška toho šumu... něco pult, něco diboxy, tak se to možná nasčítá k mezím neúnosným... v souvislosti s tím, že jde o malý klub a sedíš 4 m od zýškáče z aktivky...:-)

for exxxi: zacyklený hall určitě nemám, to ne.. hall používám napřímo, akorát tap delay dohaluji zpěvovým halem... ale z toho nic zvláště hnusného neleze... MIC a nástroje mám v jedné vrstvě, v další mám akorát TB, bezdrát od speakera a stereo z CD playeru... to by asi být nemělo... jen zítra na koncertě zkontroluji jestli nemám ten generátor zapnutý....:-)

Mára_V
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 49
Registrován: stř 14. lis 2018 12:07:31

Re: Si Expression (2)

Příspěvek od Mára_V » úte 22. led 2019 12:39:05

Jo poprosím Vás o radu... ještě jsem to neřešil, tak jestli mi někdo poradí abych nemusel dlouze laborovat... Jde mi o nahrávání z SIEx do USB... Dal jsem MADI kartu a umožňuje mi to XY výstupů na USB. Ale, když mi jde o úplně primitivní nahrávání LR master na flashku, případně o přehrávání abych s sebou nemusel tahat CD player když mám songy na flash... jde to.?? Jde na to využít i to USB na horním panelu..?? Jako umím si představit do toho zadního na kartě připojit noťas a nahrávat do více stop.. ale jde mi o to připojit obyčejnou flashku a nahrát na ni stereo záznam z masteru... ???
Děkuji za rady digitálnímu antitalentovi...:-)

Odpovědět

Zpět na „Soundcraft“