Soundcraft Ui16/12

Odpovědět
  • Reklama
  • DEMO 15
Uživatelský avatar
PeBe
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 798
Registrován: úte 08. čer 2010 7:08:42

Re: Soundcraft Ui16/12

Příspěvek od PeBe » úte 05. úno 2019 7:24:58

ad 1: Bojoval jsem s tím samým problémem. Nainstaloval jsem prohlížeč MAXTHON, který používám pouze pro mix. Nastavený ho mám tak, že při spuštění startuje rovnou na adresu mixu ve fullscreen módu, bez zbytečných keců okolo. Vypadá to, jako by se spouštěla přímo aplikace "SC Ui12"... :-)
ad 2a: Moc nahrávání nevyužívám, ale řekl bych, že pokud nevybudím pořádně vstup, nemohu čekat silný výstup ;-)
Zvláště s ohledem na to, že nahrávání bude nejspíš vyvedeno PRE MASTER, nikoliv POST. Nastavit tedy pořádně gain a fadery nastavit požadovaný poměr.
ad 2b: Nelze.
Co nejde silou, jde ještě větší silou...

exxxi
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1443
Registrován: sob 29. led 2011 1:35:00
Bydliště: dálnice D5

Re: Soundcraft Ui16/12

Příspěvek od exxxi » úte 05. úno 2019 9:40:39

Je to obecne problem u techto pultu, ze i kdyz dobre nagainujes, tak ta nahravka neni tak silna, jak je clovek zvykly ze zmasterovanych pisnicek.
SiEx3, X32r, IG4T, EV, Turbosound etc.

Uživatelský avatar
Karl11111

Re: Soundcraft Ui16/12

Příspěvek od Karl11111 » úte 05. bře 2019 21:42:13

Zdravím,je ještě k mání ten cz manuál na soundcraft ui 16,měl bych zájem.Díky moc mail. luckystrejc@centrum.cz
Jura44 píše:
sob 15. zář 2018 18:26:19
Zdravím když někdo chcete manuál? tak napište funkční mejl ano, dostal jsem tohle- Dobrý den, využívám Vaší nabídky a prosím Vás o zaslání CZ manualu na digi pult Soundcraft Ui.

Děkuji

S pozdravem

J. Pichrt
a po odeslání se mě vždy vrátí mejl jako maler demon, tak že prosim o spravný mejl !

Uživatelský avatar
PeBe
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 798
Registrován: úte 08. čer 2010 7:08:42

Re: Soundcraft Ui16/12

Příspěvek od PeBe » úte 26. bře 2019 7:40:02

Příspěvek od jara » 07 srp 2015, 19:04
A není lepší pořídit si dotykový notebok s windovs? jestli to nedělá třeba jen android.
Pořídil jsem si před nedávnem dotykový notebook Acer Spin3 s WIN10. Je to nádhera. 14' je podstatně větší plocha, než 10' tablet a i stařeckovetchozraký čtvrtslepec (1.5 dioptrie na každém oku) se obejde bez brýlí :-) Tím to dobré končí... Problém jsou Windows10 a jejich utkvělá představa, že jen u Microsoftu vědí nejlíp, co od počítače chci a potřebuji. Každý den se chová počítač jinak. Někdy se připojí k 5GHz síti mixu na první dobrou, jak je mu určeno. Jindy se to podaří ručně až na pátý pokus... Jelikož mi přijde hloupé využívat notes jen pro ovládání mixu, běží mi ještě paralelně program MusicVisualization pro ovládání světel. Do tohoto programu zasahuji ručně přes MIDI z pultu KORG Nano Studio. I s připojením KORGa si Windows dělají, co chtějí. Jednou jo, dvakrát ne... :-( Vrchol byl tuto sobotu, kdy mi po spuštění nějaké MIDI noty (nejspíš pro DMX ovládání mlhy) zamutoval všechny vstupy a odposlechy na mixu! V půlce písničky..! Naštěstí jsem měl u sebe i tablet, takže notes jsem odpojil od sítě a jel postaru s tabletem.
Má nasranost a nespokojenost s Win tak dosáhla vrcholu a hodlám přejít na Linux, ale jaký? Zkoušel jsem zatím Zorin, aby přechod z Win nebyl moc náročný, ale pod Wine jsem nerozchodil MusicVisualization...

Nemáte někdo zkušennost s provozováním Music Visualization v Linuxu? S jeho ovládáním přes MIDI a paralelním ovládáním mixu SC Ui, asi nikdo zkušennost mít nebude. Tak ujetej jsem patrně jenom já... ;-)
Co nejde silou, jde ještě větší silou...

Uživatelský avatar
blaha
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 3588
Registrován: úte 30. pro 2008 18:13:14
Bydliště: cca 10km od Jaroměře
Kontaktovat uživatele:

Re: Soundcraft Ui16/12

Příspěvek od blaha » úte 26. bře 2019 8:28:12

I když nepopírám vrtosivost W10, tak první problem co je mas hned na začátku NB Acer. Nechtěl bych ani za nic, nechtěl bych teda ani HP. Čemu důvěřuji jsou Dell Latitude, nebo Lenovo vyšší třida. Možná i to nakously jabko by mohlo fungovat, ale nevím jak MV. Každopádně v zarusenem wifi prostoru mi nejprve spadl Android, pak iPad a jediná Yoga s W10 to ustala.
Zdeněk "Bláha" Blahovec, ozvučení, světla, stage, instalace, poradenství, divadlo Jaroměř

Uživatelský avatar
PeBe
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 798
Registrován: úte 08. čer 2010 7:08:42

Re: Soundcraft Ui16/12

Příspěvek od PeBe » úte 26. bře 2019 10:02:06

Tak o Aceru jsem si nikdy nedělal příliš velké iluze, zejména co se týká výkonu a rychlosti, ale to jediné, co od něj chci, je jednoduchý prográmek a webový prohlížeč, takže nic, co by nezvládla stará dobrá 486DX4 :-) Na hry, nebo do studia, bych si ho určitě nepořídil :-) Donedávna mi pro MV sloužil mini Acer Veriton s Win7 a bylo to na pohodu. Zapínal/vypínal se síťovým kabelem, neměl displej, klávesnici, myš,... Byl napevno přilepený tavnou pistolí v systaineru, v USBéčku měl připojený Korg Nanokontrol2 a bezdrátový DMX vysílač. Jen se do mixu píchnul jack od audio vstupu PC, euro kabel do zásuvky a všechno naběhlo a hlavně fungovalo. Žádné kecání o aktualizacích a svévolné změny v nastavení... Asi k tomu vrátím :-)
[OT]
Neumím si představit tu srandu, až firma kde pracuji, bude nucena přejít z WIN7 na WIN10... Při 127 počítačích v síti jen v naší pobočce a 32 pobočkách po celém světě, aby se "ajťáci" opeřili... :-D
[/OT]
Co nejde silou, jde ještě větší silou...

Marrrio
Nováček fóra
Nováček fóra
Příspěvky: 1
Registrován: pon 06. kvě 2019 9:54:46

Re: Soundcraft Ui16/12

Příspěvek od Marrrio » pon 06. kvě 2019 10:32:54

Dobrý den, mám prosbičku. Jak na UI12 zabezpečím (zahesluji) wifi? Pořídil jsem mix z druhé ruky a po zapnutí není signál vůbec zabezpečen, takže se může kdokoliv připojit. Už jsem se dočetl, že by to mělo být v nastavení - network. Ale nevím co s tím dál. Předem děkuji za rady.

Uživatelský avatar
PeBe
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 798
Registrován: úte 08. čer 2010 7:08:42

Re: Soundcraft Ui16/12

Příspěvek od PeBe » pon 06. kvě 2019 11:00:10

Viz manuál od strany 76. Případný překlad zajistí Google Translator (sice bude překlad, jak od Tatara, ale dá se mu porozumnět) :-)
https://3e7777c294b9bcaa5486-bc95634e60 ... iginal.pdf
Co nejde silou, jde ještě větší silou...

Uživatelský avatar
LadisLadic

Re: Soundcraft Ui16/12

Příspěvek od LadisLadic » úte 21. kvě 2019 21:28:14

Prosím vás o radu lidi :) Mám krátce pult Ui16 a nahrávky na USB jsou moc veliké a hlavně strašně potichu!!! Jak docílit toho,aby byly hlasitější a ideálně i v menším formátu?

Uživatelský avatar
PeBe
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 798
Registrován: úte 08. čer 2010 7:08:42

Re: Soundcraft Ui16/12

Příspěvek od PeBe » stř 22. kvě 2019 7:42:15

V nastavení je položka Record Mode a v ní se nastavuje 16, 24, 32 bit. Při 16 bitech vypadnou soubory nejmenší, při 32 logicky největší.
Co se hlasitosti týče, nevím, nemám s tím nejmenší problém. Otázkou je jak máš vybuzené vstupy a koneckonců i výstup. Pokud bude vše okolo 0dB, mělo by to být OK, pokud bude signál skomírat na -40dB, nemůžeš čekat protržení ušních bubínků ;-)
Co nejde silou, jde ještě větší silou...

Uživatelský avatar
mkarr
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 683
Registrován: pon 28. říj 2013 19:21:32
Bydliště: Moravské Budějovice

Re: Soundcraft Ui16/12

Příspěvek od mkarr » stř 22. kvě 2019 14:55:05

Je zarážející, že až taková kravina jako neexistující samostatný gain pro záznam, donutí lidi k zamyšlení, jestli nemají nedostatečně vybuzený mix a nehoní to až gainem na PA. Nemělo by to být jeden z prvních kroků při zvukovce, nastavit si úrovně?
Když mi pojede mix s 32bitovou sběrnicí jen na spodních čtyřech bitech, tak z toho mám PC speaker :-) Né kecám, ten byl snad jednobitový.

Uživatelský avatar
Majk

Re: Soundcraft Ui16/12

Příspěvek od Majk » pát 25. říj 2019 15:50:41

Já mám taky problém s nízkou hlasitostí v nahrávce. Ikdyž dám šavli uplně na maximum jak na vstupu tak na masteru tak je nahrávka pořád potichu... Můžete mi někdo poradit? Díky. Ui16 mám.

Uživatelský avatar
PeBe
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 798
Registrován: úte 08. čer 2010 7:08:42

Re: Soundcraft Ui16/12

Příspěvek od PeBe » pát 25. říj 2019 17:43:42

A jak máš nastavený [gain] na šavli?
Co nejde silou, jde ještě větší silou...

exxxi
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1443
Registrován: sob 29. led 2011 1:35:00
Bydliště: dálnice D5

Re: Soundcraft Ui16/12

Příspěvek od exxxi » sob 26. říj 2019 10:36:54

Obecne mam s hlasitosti nahravani problem i na x32. Ale tam je mozne pouzit TRIM a celou nahravku o nekolik dB zvysit. A asi by slo nastavit zdroj nahravani pre/post fader.
SiEx3, X32r, IG4T, EV, Turbosound etc.

Uživatelský avatar
Tydla

Re: Soundcraft Ui16/12

Příspěvek od Tydla » stř 27. lis 2019 8:46:18

Zdravím, mám Soundcraft Ui12 jen krátce a celkem zápasím se správným nastavením ekvalizéru echa a podobně. Nebyl by někdo ochoten mi poslat uložený soubor s vašim nastavením, abych se podíval jek to má alespoň vypadat? Používám jen elektroakustickou kytaru, zpěv a elektronické bicí. Je mi jasné, že nastavení je individuální, ale já nemám představu jek nastavit elespoň ten základ, aby to neznělo příšerně.....email: tydlacka@gmail.com

Odpovědět

Zpět na „Soundcraft“