Co se silným signálem z komba do mixu?

Otázky a odpovědi z LIVE PRAXE - co, jak a proč dělat atd. (otázky na techniku směřujte do sekce Zvuková technika)
  • Reklama
  • DEMO 15
james29
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 60
Registrován: úte 14. kvě 2019 13:41:43

Re: Co se silným signálem z komba do mixu?

Příspěvek od james29 » čtv 16. kvě 2019 15:31:40

já na to taky koukal a vůbec jsem nechápal jak je to možné. Řešil jsem to na zvukových zkouškách kde jsme jeli přes ten wifi behringer a přikládal jsem to svojí neznalosti , protože do té doby jsem pracoval jen s analogy. Prostě jsem si myslel že mám špatně nastavený vstup protože neznám dobře hierarchii toho zařízení, ale když jsme měl stejným problém na obyč analogovém mixu to už mě dostalo. Řeším to ted kvůli tomu abychom neměliproblém na festákách, kde se člověk potřebuje rychle nazvučit a hrát. Na konci června máme samostatnej koncert v Praze tak uvidím co tam vykoumám. Jediný co připouštím jako teoreticky možné je, že když jsem stáhl šavli slyšel jsem zvuk bedny od basy, ale myslím si že bych to poznal, tak hluchje zase nejsem.
Každopádně dám vědět jak to dopadne.

Díky všem za snahu a názor.

djmr
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 14
Registrován: pát 11. kvě 2018 21:47:01

Re: Co se silným signálem z komba do mixu?

Příspěvek od djmr » čtv 16. kvě 2019 20:54:40

Postupne zamutuj všetky vstupy a musíš zistiť kde to ide. V aplikácii pre XAIR klikni na ikonu METER a tam presne uvidíš na metroch kde to všade hraje a ľahko identifikuješ kde to "preliezlo". Skúsil by som aj odpojiť basovú bedňu od zosiku a možno budeš prekvapený . A ešte jedna vec, možno blbosť , ale nepoužíva basák vysielačku? Už som pár krát zažil cudzí signál na prijímači handky a nevedel som kde je sever...

Uživatelský avatar
CharlesBass
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 546
Registrován: ned 20. dub 2008 13:11:38
Bydliště: Banská Bystrica

Re: Co se silným signálem z komba do mixu?

Příspěvek od CharlesBass » pát 17. kvě 2019 9:05:32

Kdysi se mi stalo, že při zapojování jackového kabelu s linkovým signálem z PC do starého mixpultu Tesla, jsem špičkou toho jacka škrtnul o jeho kostru. Začalo to naplno hrát, div, že nevyletěli repráky za beden .... Těžko může být topologie v těchto případech stejná, jako u tej Tesly :-D

Ale je třeba vylučovací metodou na příčinu přijít. Tj. vyzkoušet na tom samém vstupu současně i jiný zdroj signálu. Třeba mikrofon, nebo nějaký přehrávač mp3 jako zdroj zkušebního signálu. No a pak bych se zaměřil na ten Ampeg - je klidně možné že je vadný inkový výstup. Vzhledem k jednoduchosti zesliovače a nemožnosti nějakého jeho nastavení (pre-post) a ani volby odzemění tipuji, že se signál bere přes nějakej bočník z výkonového výstupu. Tam může být problém. Při vypojeném reproboxu vyzkoušet jeho úroveň na nějakémověřeném vstupu třeba koncového zesilovače.... do toho výstupu může klidně prorážet silový výstup na reprobox. To už by mohlo způsobovat popsané problémy. Ale s tím bych doporučil jít spíš za někým kdo to dovede i změřit.
Basista zajímající se značnou měrou o zvuk, tedy i samozvučení a jeho následky :lol:
A drze se deroucí do vyššího levelu sorty podivínů říkající si zvukaři :-)

Aleš
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 275
Registrován: úte 25. bře 2008 13:32:52

Re: Co se silným signálem z komba do mixu?

Příspěvek od Aleš » pát 17. kvě 2019 9:53:11

V Ampegu PF-350 se signál pro Line Out odebírá z preampu za vstupním zesilovačem a korekcemi. Symetrický výstup je tvořený elektronicky, jedním NE5532P (= tj. určitě nezapínat na mixu fantom, pokud je tento aparát připojený přímo do XLR vstupu!!!).
Viz. schéma zde:

https://elektrotanya.com/ampeg_pf-350_s ... nload.html

Koncový zesilovač Ampegu s tím tedy nesouvisí. Pokud basový aparát sám o sobě hraje normálně, závada v preampu určitě není. Teoreticky by mohl být vadný ten výstupní symetrizační stupeň, ale to by zároveň byl signál nejspíš silně zkreslený nebo jinak degradovaný a nepoužitelný. O tom tu ale nikde řeč nebyla, pokud vím?

Uživatelský avatar
CharlesBass
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 546
Registrován: ned 20. dub 2008 13:11:38
Bydliště: Banská Bystrica

Re: Co se silným signálem z komba do mixu?

Příspěvek od CharlesBass » pát 17. kvě 2019 11:31:08

Odvolávám co jsem odvolal :-D hledat schéma a koukat na něj se mi tedy nechtělo, ale předpokládál jsem u tak levné verze jednodušší řešení, přeci jen to sekaj v číně jak Baťa cvičky ...
Basista zajímající se značnou měrou o zvuk, tedy i samozvučení a jeho následky :lol:
A drze se deroucí do vyššího levelu sorty podivínů říkající si zvukaři :-)

Aleš
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 275
Registrován: úte 25. bře 2008 13:32:52

Re: Co se silným signálem z komba do mixu?

Příspěvek od Aleš » pát 17. kvě 2019 15:01:27

Ono je to pro ně jednoduché i tak, trocha SMD součástek za pár centů a osazovací automat to tam nafláká hned. :-)

Edit: tak v SMD to není, když se dívám na osazovák, ale i tak to mají určitě spočítané :-)

Uživatelský avatar
safa
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 2685
Registrován: pon 26. pro 2005 1:28:29
Bydliště: Praha, matka měst a vesnic
Kontaktovat uživatele:

Re: Co se silným signálem z komba do mixu?

Příspěvek od safa » úte 31. pro 2019 17:15:04

james29 píše:
čtv 16. kvě 2019 15:31:40
Každopádně dám vědět jak to dopadne.
Nedals :D . Jak to dopadlo?

Uživatelský avatar
carrier

Re: Co se silným signálem z komba do mixu?

Příspěvek od carrier » čtv 16. led 2020 14:05:04

Zdravim, asi starsie tema, no napisem len taky postreh, ze na Ampeg PF500 je moznost utlmit signal -40dB, zial na tej PF350 chyba. Tak jedine DIBox a tlmit na nom.

james29
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 60
Registrován: úte 14. kvě 2019 13:41:43

Re: Co se silným signálem z komba do mixu?

Příspěvek od james29 » čtv 30. črc 2020 11:48:50

safa píše:
úte 31. pro 2019 17:15:04
james29 píše:
čtv 16. kvě 2019 15:31:40
Každopádně dám vědět jak to dopadne.
Nedals :D . Jak to dopadlo?
Nakonec nijak. Do toho Behrigeru to šlo pořád stejně a zvukař na vystoupení sis tím poradil. No a nakonec kapela skončila :-)

Odpovědět

Zpět na „Zvučíme live a věci okolo“