Soundcraft Ui24R - zkušenosti

Odpovědět
  • Reklama
  • DEMO 15
Robert
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 448
Registrován: sob 28. úno 2015 10:08:18

Re: Soundcraft Ui24R - zkušenosti

Příspěvek od Robert » úte 10. zář 2019 17:50:36

Souhlas s
"1. mikrofon se nestrká před bednu (odposlech,PA)
2. na hlavu mikrofonu se nesahá rukama"

tak trochu nesouhlas s užitím AFS.
Na master pokud možno ne. Vykousává to i některé frekvence z běžné hudby, ničí to tím výsledný zvuk. AFS je potřeba před každou novou akcí resetovat a nahrát znovu. Osobně používám jen pevné nastavení frekvencí (jsou v tabulce vlevo a modře), live pokud možno nezapínám (žluté v tabulce vpravo). Jedeš od 1. monitoru, vytáhneš jej až napískne první frekvence, tu to zavře, napískne druhá, ... až se dostanu na +10dB na masteru AUXu. Pokud to nevazbí ani při +10, oběhnu mikrofony a udělám to, co nemají dělat muzikanti - přiklopím opatrně rukou kopulku (vetšinou to pak nahvízdne). Zavřu nastavení AFS 1. AUXu, vrátím jej na 0 dB (výchozí stav) a pokračuji na dalším monitoru. Většinou po téhle poměrně krátké akci (podmínkou je, aby bylo relativně ticho, nesmí si tam kytarista zkoušet ladit zvuky na kombu, pak to vykopne ne vazbící, ale jeho tóny) je vetšinou klid a nic nepíská ani když muzikant udělé to, co by neměl. 10 dB rezervy do vazby bývá víc než dost. Ještě podotknu, že je nejprv nutné mít nastavené gainy a jednotlivé šavle odposlechů tak, aby se muzikanti slyšeli, třebas z předchozí akce, kde to pak už budeš potřebovat jen jemně doladit, nebo po zvukovce, kde to třebas i maličko nahoukne.

Vlastní zkušenost je ale taková, že mi při akcích většinou nepískají mikrofony, ale často kytara která se natočí nevhod proti kombu nebo odposlechu, do kterého je puštěná.
A tohle je cesta téměř nejjistější.
A co se týče toho zvukaře co ses do něj zamiloval, zkus mu zavolat.... ;-)
není nad osobní kontakt a mít možnost podívat se, jak to dělají druzí.
Digitál má na rozdíl od analogu strašně moc možností, co jak a čím si pomoct, do začátku to používat nemusíš a můžeš na tom dělat jako na analogu, časem, až zjistíš co kde a na co je dobré to postupně zlepšíš.
Na druhou stranu díky nesčetným možnostem digitálu se nechá zvuk docela zabít při nevhodném používání jeho funkcí.

fifac
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 81
Registrován: stř 24. led 2018 18:13:23
Bydliště: Litvínov
Kontaktovat uživatele:

Re: Soundcraft Ui24R - zkušenosti

Příspěvek od fifac » úte 10. zář 2019 18:27:28

to Robert: Absolutně se ztotožňuji s tím jak jsi to napsal....
Je to více rozepsané a přesně podané. Včetně resetu AFS... Live také nepoužívám a když tak jen když u toho sedím a můžu reagovat...
Rozdíl je, že já ho používám i na Master... Vzhledem k tomu, že resetuji AFS před každou akcí, tak se to nestihne až tak "dokurvit" během jedné akce a navíc pro mě je to obrovský pomocník při občasném nahvízdnutí z venku, protože já při zvučení ještě hraju na basu a ta moje kontrola není 100%...

Mape33
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 14
Registrován: pát 02. lis 2018 7:30:31

Re: Soundcraft Ui24R - zkušenosti

Příspěvek od Mape33 » ned 22. zář 2019 23:12:05

Tak jsem měl na jedné akci docela prekerku....
Začalo to tím že jsem si na akci zapomněl vzít tablet.... Tak jsem to jel jen ze dvou notebooků....
To není taková hrůza
Postavil jsem techniku a na pár skladeb z flešky jsem nastavil pęáčko.....
A pak zapojim vstupy a ani prt..... Už to tu bylo popisované..... Po všech peripetiích ,restartech, dokonce nahrati nového software stále nic.
Měl nastoupit už první interpret a naštěstí to byl samohrajkar takže měl svůj putik a připojilo se to rovnou do beden.
Já jsem mezitím zjistil že mám právě aktivovány ten multitrack takže mi to nebere signál že vstupů ale z flešky...... No nervy jak provazy.....
Do toho ještě asi po dalších asi 3 hodinách produkce totální výpadky WiFi. Už jsem to přisuzoval tomu novému softu když otevřu WiFi analizer a ejhle na stejném kanálu mi válcuje nějaká WiFi od O2..... Tak se mi to přez notebook připojený kabelem povedlo rychlé dát na volný kanál a hurá ..... Celý večer klid ,pohoda, bez výpadku, bez problémů..... Tyjo po tolika použití takovýhle šoky...... Prostě člověk se pořád učí.
Nahrávání jsem ještě nezkoušel a ani se s ním nezabýval a to přenastavení mi docela vyděsilo.
A ještě byl jeden šok.... :lol:
Jak jsem to pořád restartoval tak se mi nastavila sólo sběrnice na sluchátka + master.
A v jednu chvíli jsem v přestávce kde byla pohoda a klidek potřeboval poslechnout jednu skladbu přez sólo sběrnici a jak jsem ji zapnul tak jsem na lidi pěkně "Šteknul"
No prostě pěknej mazec. Ale zase celkem zajímavá poznání.
Mimo to jsem si už k mixu a úspěchem začal naplno používat inear bezdrátový odposlech na sólo sběrnici.
Přez všechny tyto moje kiksy a poté co jsem to všechno uvedl do opět normálního stavu tak potom pohodové zvučení.....
Ještě řeším jednu věc ...... Mám tablet s rozlišením 1920x1200 a to big zobrazení tam prostě nepustím. Stále mi tam chybí dole kus šavlí.
Přitom pokud čtu správně tak toto rozlišení je doporučované

fifac
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 81
Registrován: stř 24. led 2018 18:13:23
Bydliště: Litvínov
Kontaktovat uživatele:

Re: Soundcraft Ui24R - zkušenosti

Příspěvek od fifac » pon 23. zář 2019 7:33:35

No a to si ještě perné chvilky užiješ... Důležité je naučit se to řešit... Nejlepší v terénu... :-D ... Co se pokusů se zvukem týče, tak je ideální si na nějaké akci nahrát multitrack, doma si to nasadit jako vstup a můžeš si hrát do nekonečna.... Já jsem si takhle přezvučil naši kapelku na "nečisto" doma. Na jedné z našich prvních akcí po koupi tohoto mixu jsem nás nahrál jako multitrack, doma podle toho nastavil na každé šavli korekce mikrofonů podle hlasů, nástroje, panorámu... Na další akci jsem to pustil po nazvučení, ještě před hraním... Nikdo nevěřil, že jsme to takhle hráli :-) Že prý lepší než CD... Doma jsem nad tím strávil dva večery... Tak 6-7 hod čistého času, ale zase jsem přišel na různé vychytávky a nemusel jsem tak, třeba negativně, ovlivňovat produkci jiné kapely systémem pokus-omyl, že se s tím zrovna učím....

Mape33
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 14
Registrován: pát 02. lis 2018 7:30:31

Re: Soundcraft Ui24R - zkušenosti

Příspěvek od Mape33 » pon 23. zář 2019 7:54:18

No ona tohle byla už snad jediná taková prekerka.
Já s tím neměl nikdy problém a už asi i vím proč.... Tlačítko soundcheck aktive je přímo pod palcem prave ruky když držím tablet a mám zobrazenou mapu Path takže jsem si to asi zmáčkl když jsem balil a vracel mapu do původního stavu aniž bych o tom věděl. No prostě blbá souhra náhod. Navíc úplně běžně v tom Path změny nedělám... Jen výjimečně pokud zvucim více kapel na akci tak většinou beru kabely jak leží na pódiu a pripojuju a v Path si přiřadím jak potřebuju. Je to rychlé a celkem výhodné řešení. Navíc jak mám většinou notebook na pódiu tak tu změnu hned realizuji včetně popisu a pak je nastrojovka velmi rychlá .
Jinak jsem docela uvítal v softu v3 nový boční panel kde je zobrazení tlačítek jak viev tak mute....
Pro mě kterej to dost používá docela příjemná změna. Dokonce na počítači se mi konečně zobrazuje celý až dolů... Dříve mi dole kus chyběl .
Ještě včera večer jsem si pult uvedl zase do mého nastavení a začal si dělat dokonce poznámky o těchto problémech. Přecejen nezvučim úplně pravidelně a tak se to hodí.

fifac
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 81
Registrován: stř 24. led 2018 18:13:23
Bydliště: Litvínov
Kontaktovat uživatele:

Re: Soundcraft Ui24R - zkušenosti

Příspěvek od fifac » pon 23. zář 2019 9:07:26

JJ. Na tom budeme asi podobně.... Tlačítko SoundCheck je prevít, já už se také umáčkl... A rozhodilo mi to mnou pracně vytvořené nastavení... Začínal jsem znovu... :-)

Mape33
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 14
Registrován: pát 02. lis 2018 7:30:31

Re: Soundcraft Ui24R - zkušenosti

Příspěvek od Mape33 » pon 23. zář 2019 18:32:34

Nm o já už jsem si po jedné zkušenosti hned na začátku zvykl hned všechno ukládat a popisovat.... Párkrát už se mi to vyplatilo.

Riciii
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 16
Registrován: pát 06. zář 2019 12:09:18

Re: Soundcraft Ui24R - zkušenosti

Příspěvek od Riciii » úte 01. říj 2019 5:37:02

Ahoj vsem zvukarum
Taky jsem si koupi ui24r, jsem spokojen, ikdyz prechod z analogu na ten digital je pro mne dost kruty. Zatim se na nem ucim pracovat, nektere virtualni tlacitka mi nejsou jasna a jejich funkci se teprve ucim 😁.
Hraje to vyborne, jedno stesti, ze ctu vase prispevky a mam moznost se v tom lepe orientovat. Na dalsi moznosti, o kterych jsem necetl, prichazim tak nejak sam. Pokus omyl u mne doma, abych pochopil nebo si to vyzkousel.
Diky za rady, jsem pocten.
Chtel jsem nahrat fotky, ale nevim, jak to muzu z mobilu udelat. Tak to udelam az na pc.

Mape33
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 14
Registrován: pát 02. lis 2018 7:30:31

Re: Soundcraft Ui24R - zkušenosti

Příspěvek od Mape33 » ned 13. říj 2019 9:58:05

Jak řešíte zobrazení big desktopu?
Já za sebe musím říct že jsem to zkoušel na všem možným a nikdy se mi to nepodařilo mít uživatelsky přívětivé.
Pokud jsem to zobrazil použitelně tak to bylo na 24 palcovém monitoru.....
Tam ale je zase problém něco stelovat tak aby si člověk nehýbal s něčím jiným. Navíc ten parametrický eqalizer na savli je tam dost malej.
Takže tak nějak zjišťuji že ten tablet 10,5 je pro moje použití dostačující..... Notebook 14 palcu jako doplňkový. ...
Jinak soft v3 se mi zdá jakoby trochu vylepšil tu wifi.... Mám výpadky téměř nulové. Stále jedu na WiFi v mixu.

fifac
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 81
Registrován: stř 24. led 2018 18:13:23
Bydliště: Litvínov
Kontaktovat uživatele:

Re: Soundcraft Ui24R - zkušenosti

Příspěvek od fifac » ned 13. říj 2019 11:41:08

Já používám téměř výhradně NTB 17"... Občas tablet 10" a nebo když je přestávka mezi seriema a sedíme u stolu, hraje muzika a já mám zamutovaný mikrofony a někdo zrovna chce něco důležitého sdělit všem a já jsem línej dojít k ovládání, tak mám v pohotovosti mobil... BigD na NTB docela ok... ovládání myší... Jak už jsem psal dřív, uvažuju o dotykové 24" + nějaký miniPC...
Co se výpadků WIFI týče, mám ji zdvojenou.. MIX+vlastní router na různých kanálech a za poslední rok, co si vybavuju, tak asi jen 2-3 výpadky a to hned naskočilo... Ani jsem nehledal, jak moc je to okolo zamořený WIFInama..

Uživatelský avatar
Dj Axelo

Re: Soundcraft Ui24R - zkušenosti

Příspěvek od Dj Axelo » pon 21. říj 2019 20:09:39

Zdravím uživatele tohoto mixu ,
Sám již používám Ui24r skoro rok , vše makaá jak by mělo ,jen jsem nenašel vhodný footswich s kontrolkou ,který by fungoval,používám jen ON/OF ale bez kontrolky.....takže podle ucha . Nějaké tipy pánové?

fifac
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 81
Registrován: stř 24. led 2018 18:13:23
Bydliště: Litvínov
Kontaktovat uživatele:

Re: Soundcraft Ui24R - zkušenosti

Příspěvek od fifac » pon 21. říj 2019 21:00:46

jako footswitch můžeš použít jakýkoliv pedál, který funguje jako momentary tlačítko. Pokud používáš spínač "toggle" on-off tak to je špatně... funguje to tak že prvním sepnutím aktivuješ a druhým sepnutím deaktivuješ. Stálý kontakt není žádoucí. Může se ti kousnout mix. Použít se dá sustein pedál od levných pianin. otázka tak 200kč... zakončíš jackem.
Footswitch s kontrolkou by znamenal mít 2 kontakty. 1 toggle, druhý momentary. toggle ti bude spínat LEDku a momentary pustíš do mixu. dáš do toho baterku a nastavíš svícení před zapojením do mixu. A vyrobit si to musíš sám...

Uživatelský avatar
Dj Axelo

Re: Soundcraft Ui24R - zkušenosti

Příspěvek od Dj Axelo » pon 21. říj 2019 21:16:12

Díky za odpověď .

Udoharys
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 87
Registrován: úte 06. kvě 2014 23:38:35
Bydliště: Ostrava

Re: Soundcraft Ui24R - zkušenosti

Příspěvek od Udoharys » čtv 24. říj 2019 18:47:43

Objevila se v práci zvláštní krabička. Aviom A320. Myslíte, že by šla použít k pultu?

Uživatelský avatar
CharlesBass
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 546
Registrován: ned 20. dub 2008 13:11:38
Bydliště: Banská Bystrica

Re: Soundcraft Ui24R - zkušenosti

Příspěvek od CharlesBass » čtv 24. říj 2019 19:39:49

A jak? Jedine zase s monitorem, pokud by to behalo. Zase tech par tlacitek a jedno kolecko uz neni takova hitparada, aby si to clovek koupil za POLOVINU ceny mixu :-) Za dara uz stoji za pokus neco vymyslet mozna. Treba Tu konzoli co ma Mackie si uz predstavit dokazu. Ale ta darda! To je fakt neskutecnej randal + jeste s radosti koupit tri IPADy jako monitory 😂 😁 😂
Basista zajímající se značnou měrou o zvuk, tedy i samozvučení a jeho následky :lol:
A drze se deroucí do vyššího levelu sorty podivínů říkající si zvukaři :-)

Odpovědět

Zpět na „Soundcraft“