Domácí "hobby studio"

Otázky a odpovědi ze STUDIOVÉ PRAXE - co, jak a proč dělat atd. (otázky na techniku směřujte do sekce Zvuková technika).
Odpovědět
  • Reklama
  • DEMO 15
Uživatelský avatar
Awer

Domácí "hobby studio"

Příspěvek od Awer » stř 09. říj 2019 8:04:52

Ahoj zvukari, prosim o radu. Dcera se bude pripravovat na prijimacky na konzervu. Sice na herectvi, ale i tam jsou zkousky ze zpevu. Rad bych ji v ramci te pripravy nahraval, aby se slysela. Moje idea je neco jako SM58 zredukovana na 3,5jacka pripojena do pocitace s nejakym virtualnim mixackem (jenom pro demonstraci efektu a korekci, jinak ji budu nahravat "syrovou") a nahravanim. Otazka zni: bude ta 58 fungovat? Date mi nekdo tip na vhodny software, idealne zadarmo nebo nejaky symbolicky poplatek? Potrebuju to na rok a jen pro tu domaci pripravu... A nezbavujete se nekdo nejakyho vhodnyho mikrofonu? Nechci takovy ty uplny chrchlatka za dve stovky, aby se fakt slysela, v nejhorsim dam tech 2,5k za novou 58, ale kazda neutracena koruna dobra... :) Diky za tipy a rady...

Uživatelský avatar
slava

Re: Domácí "hobby studio"

Příspěvek od slava » stř 09. říj 2019 8:49:41

A nestačil by kazeťák s kondenzátorovým mikrofonem? Nač hned 58?

Uživatelský avatar
Návštěvník

Re: Domácí "hobby studio"

Příspěvek od Návštěvník » stř 09. říj 2019 9:25:22

Psal jsem neco jako 58... Samozrejme si necham poradit. Kazetak uz asi doma neobjevim a nevim, na kolik by to vyslo. Prislo mi nejjednodusi pichnout mic do pocitace, kabely na to mam. Navic pak i prace ve virtualu mi prijde jednodussi pri prehravani napr. problemovych casti, kdy to najdu hned a nemusim pretacet kazetu tam a zpet. Teda aspon si to tak predstavuju, nejsem zvukar ale konferencni technik- videar a filmovej gripak... :)

Uživatelský avatar
slava

Re: Domácí "hobby studio"

Příspěvek od slava » stř 09. říj 2019 10:30:51

Není to problém kabelů,ale softwaru.Analog cpeš do digi - to chce převodník anebo mikrofon,který se připojuje do USB.Ale i ten bude chtít software,aby se domluvil s počítačem.Takže Muziker a podobní a ptej se.

gnat
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 175
Registrován: úte 01. říj 2019 13:49:11

Re: Domácí "hobby studio"

Příspěvek od gnat » stř 09. říj 2019 11:15:01

I notebook má mikrofonní vstup a mohlo by to fungovat. Akorát se na to bude muset udělat speciální kabel.

P.S. na ženské vokály bych zkusil spíš Senheiser e835 jako levnou variantu nebo vyšší (845/935/945) dle peněženky.

Uživatelský avatar
Pavel Sedlák
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1326
Registrován: úte 24. črc 2007 12:44:06
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: Domácí "hobby studio"

Příspěvek od Pavel Sedlák » čtv 10. říj 2019 21:09:34

USB mikrofon, například Superlux 205U mám vyzkoušený, ale je jich hromada: https://www.muziker.cz/usb-mikrofony
Možné ještě lépe: https://www.thomann.de/cz/the_tbone_mb_ ... bundle.htm
Software - bezkonkurenčně jednoduchý, free a spolehlivý: Audacity
Od věci není ani nahrávadlo, například Tascam DR-05X, ZOOM H1 ap.
Nemám strach z lopaty, mám strach ze srpu a kladiva

Uživatelský avatar
mkarr
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 683
Registrován: pon 28. říj 2013 19:21:32
Bydliště: Moravské Budějovice

Re: Domácí "hobby studio"

Příspěvek od mkarr » ned 10. lis 2019 1:37:25

Hlavně prosím necpěte SM58, nebo vlastně cokoli, přes 3,5 jacka do zvukovky počítače. Zvukovky počítačů mají zoufale nekvalitní vstupy pro mikrofony a krom toho počítají spíš s elektretovým mikrofonem a né s dynamickým.
Tohle chce nějakou slušnou zvukovku, nebo malý mixáček, který tomu udělá alespoň předzesilovač. Nebo jak už tu bylo zmíněno, mikrofon přímo do USB, bude zaručeně menší zlo, než dynamika do on-board zvukovky v počítači.

Odpovědět

Zpět na „Nahrávání a práce ve studiu“