Sloučení několika signálů a zároveň symetrie?

Otázky a odpovědi z LIVE PRAXE - co, jak a proč dělat atd. (otázky na techniku směřujte do sekce Zvuková technika)
  • Reklama
  • DEMO 15
Uživatelský avatar
blaha
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 3588
Registrován: úte 30. pro 2008 18:13:14
Bydliště: cca 10km od Jaroměře
Kontaktovat uživatele:

Re: Sloučení několika signálů a zároveň symetrie?

Příspěvek od blaha » čtv 17. říj 2019 9:56:37

Tak adapter musíš mit vždy, když připojuješ kabelem, upravuje to těch 48V na napětí které zvládne kapsle. A pokud jsou připojené dynamiky správně zapojeným kabelem XLR-XLR, tak můžeš pustit phantom i do nich.

Ad levnější, jenže u zvuku mnohdy znamená, že levnější není jen o něco horší, ale je nějaká hranice, kde se prostě cokoliv pod stává dlouhodobě nepoužitelným.
Zdeněk "Bláha" Blahovec, ozvučení, světla, stage, instalace, poradenství, divadlo Jaroměř

exxxi
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1443
Registrován: sob 29. led 2011 1:35:00
Bydliště: dálnice D5

Re: Sloučení několika signálů a zároveň symetrie?

Příspěvek od exxxi » čtv 17. říj 2019 10:02:50

A prave vsechny ty digitaly ( i ten za 60000 ) umi fantom jednotlive.
Z toho, co ctu, mam pocit, ze chcete tu muziku delat dobre, ale bez namahy :-) Dokonce i kdybyste byli vsichni liny se s tim ucit, tak staci, aby s vami jednou stravil odpoledne dobry zvukar, vychytal problemove frekvence pro kazdy nastroj a pak to ulozil do pameti mixpultu. Taktez s gainem. Taktez by vychytal frekvence, kde ma problem vami pouzivany odposlech. Uz jen samostatny napajec pro jeden kondik je zase vyhozena petistovka. Atd.....
SiEx3, X32r, IG4T, EV, Turbosound etc.

Kajman2nd
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 87
Registrován: čtv 14. led 2016 11:40:22

Re: Sloučení několika signálů a zároveň symetrie?

Příspěvek od Kajman2nd » čtv 17. říj 2019 10:16:30

@ sidlo: Pokud použiješ správně zapojené dynamiky (nejlíp XLR na obou koncích kabelu a symetricky), fantom jim vadit nebude.
Edit: viz rychlejší blaha :-)

Jinak určitě zvažujte cestu malého digitálku s wifi ovládáním, my jsme se tam taky nakonec dopracovali ("samozvučící" kapela). Po začátcích nějakým Powermixem+premixem Xenyx kvůli nedostatku vstupů to byl X Air 16 a dnes X32 Rack. Ten už umí ošéfovat řekl bych úplně vše, co nás může potkat. Jen se tím někdo musí naučit dělat :-)
Naposledy upravil(a) Kajman2nd dne čtv 17. říj 2019 10:22:10, celkem upraveno 1 x.

Quicktor
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 184
Registrován: úte 07. čer 2016 22:00:31

Re: Sloučení několika signálů a zároveň symetrie?

Příspěvek od Quicktor » čtv 17. říj 2019 10:17:30

Studente z vysočiny , taktně je třeba naznačiti , že ti chybí spousta teoretických znalostí ( bez opovržení prosím)
Dle verbálního vyjadřování soudím , že pocházíš někde z jihovýchodní části kraje Vysočina.
Pokud máte s kapelou zájem, udělejte si výlet do Svitav .
Nabízím praktickou ukázku všeho,co tady již zaznělo: řazení analogů , digi pult ,ext.fantomové napáječe atd.
Jsem do konce měsíce na marodce (úraz) ,tak mám spoustu času.
Postavíme celý PA i s odposlechy a můžete si sami vše vyzkoušet.
To ,co se ti tady ostatní snaží opatrně i méně opatrně naznačit, je bezezbytku pravda. Není třeba vymýšlet vymyšlený.
quicktor.d@centrum.cz

sidlomydlo
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 20
Registrován: úte 15. říj 2019 19:11:27

Re: Sloučení několika signálů a zároveň symetrie?

Příspěvek od sidlomydlo » pát 18. říj 2019 0:27:28

To, že chceme hudbu dělat dobře a bez námahy, s tím bych si dovolil nesouhlasit. Jen nechceme dávat větší peníze (řádově tisíce - ano, opravdu tohle bereme jako větší peníze) do kapely, když nevíme, jestli se třeba po květnové maturitě nerozpadneme.

Když jsem chtěl koupit zpěvový mikrofon, pročetl jsem mraky diskuzi o tom, jak levný aparát jsou jen vyhozené peníze...koupil jsem na bazaru jakousi dynamiku od Soundking za 250 Kč a zpěvačka na to zpívá, uši to netrhá (mezi tím a zmiňovanými Audix na poslech z PA žádný rozdíl). A ačkoliv vím, že zkušený zvukař s kvalitní technikou by dokázal vykouzlit mnohem hezčí zvuk, jsem spokojen a rád, že jsem nekoupil něco drahého.

Ze začátku jsme chtěli hrát jen akusticky, to, že si půjčujeme PA nám umožňuje se lehce nazvučit a technika, kterou teď momentálně máme k dispozici, je pro nás nečekaný luxus (jakkoliv se vám může zdát nedostatečná).

O tom, že nemám základní teoretické vlastnosti, vím. Proto se je taky snažím získat. O tom, že chci řešit levně něco, co zkrátka vždycky stálo a vždycky bude stát hodně peněz, vím. Není třeba nic opatrně naznačovat :D

A Quicktore,

pocházíme z okolí Havl. Brodu... akorát rád v psaném projevu používám spisovných koncovek (ostatně mobil mě k tomu trochu nutí) a možná proto ti tvůj jazykový cit radí, že žiju blíže k Brnu, kde je nářečí typické spisovnými koncovkami. Jinak nevím, čím bych mohl tuhle domněnku vyvolat :D

Tvoji nabídky si vážím a děkuji za ní, ostatním ji předložim, ale předem vím, ze ji spíše nebudou chtít využít, jelikoz se jim na našem současném aparátu a ozvučení nezdá nic špatného...🤷‍♂️

Uživatelský avatar
PeBe
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 801
Registrován: úte 08. čer 2010 7:08:42

Re: Sloučení několika signálů a zároveň symetrie?

Příspěvek od PeBe » pát 18. říj 2019 8:02:26

jelikoz se jim na našem současném aparátu a ozvučení nezdá nic špatného...
Ostatní jsou se zvukem spokojeni, protože doposud neměli možnost srovnání. Až si jednou přičuchnou k lepšímu, budou to tak chtít i doma. ;-)
koupil jsem na bazaru jakousi dynamiku od Soundking za 250 Kč a zpěvačka na to zpívá, uši to netrhá (mezi tím a zmiňovanými Audix na poslech z PA žádný rozdíl)
Také jsem míval takový pocit :-) Na mixážním "pultu" SEAK... Ten dokázal zmršit zvuk z čehokoliv na jednu univerzální sr..ku. A to nemluvím o jeho šumu... Ale ten nebyl slyšet, protože bedny nehrály tak vysoko... :-D Když jsem pak pořídil lepší bedny, šel SEAK do sklepa (později mi ho odtamtud nějaký nešťastník ukradl) a koupil jsem Yamahu. Ta zase ukázala nedostatky mikrofonů... :-)
Co nejde silou, jde ještě větší silou...

Uživatelský avatar
slava

Re: Sloučení několika signálů a zároveň symetrie?

Příspěvek od slava » pát 18. říj 2019 8:35:05

Z celé debaty mám neblahý pocit,že zadavatel vlastně ani nechce pomoci.Viz. nabídka Quikstora.Pokud takovou nabídku nebere,to už tedy nevím,co by chtěl.Jinými slovy - ztráta času tímto se zabývat.Ať si problém vyřeší, jak uzná sám a zapomene na všechny rady,které byly všechny fundované.Ono - zvučit si kapelu a zároveň mít argument,že tisícovka jsou hrozně velký peníze?To jde už z principu proti sobě.

sidlomydlo
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 20
Registrován: úte 15. říj 2019 19:11:27

Re: Sloučení několika signálů a zároveň symetrie?

Příspěvek od sidlomydlo » pát 18. říj 2019 13:26:29

PeBe píše:
pát 18. říj 2019 8:02:26
Když jsem pak pořídil lepší bedny, šel SEAK do sklepa (později mi ho odtamtud nějaký nešťastník ukradl) a koupil jsem Yamahu. Ta zase ukázala nedostatky mikrofonů... :-)
A taky jsi neměl tu Yamahu hned od začátku, i když ti beztak mnozí řekli, že SEAK budou vyhozené peníze :wink: A nebyly, nějaký čas jsi s tím byl spokojený. Nepochybuju o tom, že nám to jednou přestane stačit, pokud jako kapela vydržíme, ale ze stejného důvodu, proč jsi ty začínal se SEAKem a ne něčím lepším, začínáme zase my s tím, co máme. :-)
slava píše:
pát 18. říj 2019 8:35:05
Z celé debaty mám neblahý pocit,že zadavatel vlastně ani nechce pomoci.Viz. nabídka Quikstora.Pokud takovou nabídku nebere,to už tedy nevím,co by chtěl.
Nevím, kde jsi k tomu pocitu přišel. V zadání jsem se jasně ptal na otázku, na kterou mi taky bylo různě několikrát odpovězeno a pomohlo mi to. Taky jsem díky odpovědím přišel na další nedostatky, které můžu odstranit, byla mi doporučena literatura, kterou již studuji apod.

Zároveň jsem se už v zadání a několikrát později vyjádřil k tomu, že nechci kupovat dražší hlavní mix nebo mikrofony. Když mi někdo (byť v dobrém mínění) přesto radí, ať si koupíme větší mix nebo se nemá cenu snad ani zvučit, tak co mám na takovou radu říct? “Děkuji, mi tedy na zvučení kašleme, pomohl jste mi”?

Nabídky od Quickstora si vážím a byť si myslím, že některé znalosti (např. digi mix) by pro mě zatím neměly takový význam, určitá ukázka z praxe i teoretická průprava by mi určitě pomohla. Jen jsem napsal, že kapelu k výletu do Svitav za tímhle účelem téměř jistě nepřesvědčím a těžko jim to můžu dát rozkazem. Tak prosím nepřekrucuj, Slavo.
slava píše:
pát 18. říj 2019 8:35:05
Ať si problém vyřeší, jak uzná sám a zapomene na všechny rady,které byly všechny fundované.
Mezi ty fundované rady patřilo také využití menšího analogu jako premixu a zavedení jeho výstupů do hlavního mixu. To byla odpověď na otázku, na kterou jsem se ptal, byla přínosná a zohledňovala situaci tak, jak jsem ji v zadání nastínil. Já se tou cestou díky této radě vydám a jsem za ni vděčný. A několikrát jsem to psal. Nevím, kde jsi vzal pocit, že o pomoc nestojím.

Uživatelský avatar
PeBe
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 801
Registrován: úte 08. čer 2010 7:08:42

Re: Sloučení několika signálů a zároveň symetrie?

Příspěvek od PeBe » pát 18. říj 2019 14:28:22

SEAK jsem koupil před asi osmadvaceti lety a dal jsem za něj šest a půl tisíce a to byly tenkrát nějaké prachy. V době kdy se nikomu ani nesnilo o něčem, jako je internet, Google, zvukarina.cz, Facebook,... Byl jsem nadšený pošuk z vesnice, co si vše jen myslel, ho.no věděl a neměl se koho zeptat, nebo kde přečíst... ;-) Že je to shit a že jsem s ním šlápl do ho.na, jsem poznal hodně brzy, ale naštěstí výkony "mých" hudebníků byly tenkrát srovnatelné s kvalitou pultu... ;-)
Taky jsem kňučel, že je TO všechno strašně drahé a tenkrát skutečně bylo a navíc jsem měl doma ještě dvě malé děti a nemocnou manželku... Přesto budu dokola omýlat: "Nedělejte kluci tu samou chybu, jako já (a nejen já) a nekupujte šroty za pár šupů, nakonec vás to bude stát všechno mnohem, ale mnohem víc, aby to za něco stálo... Jen trochu slušnější cajk vás možná nebude stát ani tolik, co stojí dohromady vaše telefony a počítače, hyper drahé hračky." :-)
Ale co, váš problém, moje zbytečná starost... :-)
Tak ať vám to hraje...
Co nejde silou, jde ještě větší silou...

Uživatelský avatar
TomasVv
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1215
Registrován: pon 25. čer 2007 21:19:01
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Sloučení několika signálů a zároveň symetrie?

Příspěvek od TomasVv » pát 18. říj 2019 14:31:03

To mě dokáže pobavit, když někdo bez zkušeností hodnotí fundovanost příspěvků.
Šídlo, technika není téma, které bys dokázal vyřešit rétoricky. Tvoje představy a požadavky jsou nyní reálně a použitelně nesplnitelné, tedy další diskuze je ztráta času...
Dělám, co mě baví.

Uživatelský avatar
slava

Re: Sloučení několika signálů a zároveň symetrie?

Příspěvek od slava » pát 18. říj 2019 14:40:34

Je začínat a začínat.Pokud máte to co máte a zbytek kapely je spokojený,nevím co na to říci.Pokud hledáš určité vylepšení,tak bez investice to nedáš.Další věcí je slyšet pořádnej apec a pro zkoušku si vzít svůj mikrofon.A okoukat,jak na to.Teprve potom si ujasnit,co potřebuješ a jak na to.Většina problémů vzniká řešením po kouskách a ne komplexně.A vůbec neberu v potaz váš věk.Jinými slovy - vezmi si koláč,ale musí ti na něj stačit huba.

Uživatelský avatar
slava

Re: Sloučení několika signálů a zároveň symetrie?

Příspěvek od slava » pát 18. říj 2019 15:54:35

Jen dodatek - pokud není slyšet rozdíl mezi Soundkingem za 250,- a Audixem,tak je něco špatně.Což dává prostor k otázce:Jak vypadá celý aparát?

sidlomydlo
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 20
Registrován: úte 15. říj 2019 19:11:27

Re: Sloučení několika signálů a zároveň symetrie?

Příspěvek od sidlomydlo » pát 18. říj 2019 16:15:04

TomasVv píše:
pát 18. říj 2019 14:31:03
To mě dokáže pobavit, když někdo bez zkušeností hodnotí fundovanost příspěvků.
Rád bych podotknul, že fundovanost příspěvků zhodnotil Sláva. Viz
slava píše:
pát 18. říj 2019 8:35:05
Ať si problém vyřeší, jak uzná sám a zapomene na všechny rady,které byly všechny fundované.
Z toho jsme já pouze vyvodil, že pokud byly všechny rady fundované, pak to musely logicky být i ty o koupení malého analogového pre-mixu. Já osobně nic nehodnotil :-)

sidlomydlo
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 20
Registrován: úte 15. říj 2019 19:11:27

Re: Sloučení několika signálů a zároveň symetrie?

Příspěvek od sidlomydlo » pát 18. říj 2019 16:25:56

slava píše:
pát 18. říj 2019 15:54:35
Což dává prostor k otázce:Jak vypadá celý aparát?
Bohužel konkrétní model si pamatuji akorát u mixu. Repro je sada aktivního basáku se dvěma satelity, nic velkého. Tak na menší zahradní grilovačku. Kupoval to otec našeho akordeonisty pro účely vystoupení dvou akordeonů v sadě s těmi Audixy, takže to bude podobné úrovně.

Když potřebujeme větší hlasitost, tak házím na auxové výstup ještě zesilovač Onkyo se dvěma třípásmovými reprobednami s reproduktory od Tesly, které kdysi za mlada vyrobil můj strýc.

Uživatelský avatar
slava

Re: Sloučení několika signálů a zároveň symetrie?

Příspěvek od slava » pát 18. říj 2019 16:34:43

Aha,tak to jo.Zdar vašemu hraní.

Odpovědět

Zpět na „Zvučíme live a věci okolo“