Heaset pro překlad

DI, kabely, konektory, sluchátka, software, zvukové karty, počítače...
  • Reklama
  • DEMO 15
Uživatelský avatar
kaki

Heaset pro překlad

Příspěvek od kaki » stř 30. říj 2019 14:48:42

Ahoj,
mohl by mi někdo doporučit nějaký dobrý a (samozřejmě) levný headset. Ideálně buď bezdrát, nebo normální výstupy (jacky, nebo jestli existuje xlr), prostě aby to nemělo USB, abych to mohl připojit do normálního malýho mixáčku. Jde o set pro překladatele, který je v uzavřené místnosti (i s tím pultíkem, takže dosah stačí malej), místnost není nijak akusticky upravená, ale není v ní žádný jiný zdroj zvuku.
Pro představu kvality: Nyní používáme SM58 na PGX4 bezdrátu a sluchátka Sennheiser HD200 (ty starý bílý) a takhle to stačí, akorát je blbý že ta handka se musí furt držet a na stojanu taky nestačí, protože překladatel se musí občas pohnout (o kousek, proto by stačil i drátový).
Co jsem koukal, třeba po bazarech, abych něco vyzkoušel, tak často jsem našel na výrobky firmy JABRA, která v recenzích lidi chválí, ale většinou byly stejně s tím USB a nebo nějaký herní headsety, ale tam jsem moc nevěřil tomu mikrofonu.
Takže mi jde o to:
Sluchátka přehrávají pouze mluvené slovo. Musí je uživatel vydržet mít na hlavě max. 2 hodiny. A nesmí se rozpadnou po roce.
Mikrofon bere hlas překladatele v uzavřené tiché místnosti, kvalita zvuku musí být obstojná.
Díky za případné doporučení.

Uživatelský avatar
slava

Re: Heaset pro překlad

Příspěvek od slava » stř 30. říj 2019 17:30:49

A zase.Zadej konferenční nebo překladatelská sada a vyber si.My si taky zesiky nemontujem doma.

Otas
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 535
Registrován: ned 06. lis 2011 15:59:02
Bydliště: Bílina

Re: Heaset pro překlad

Příspěvek od Otas » stř 30. říj 2019 17:33:25

Mno, napadlo mne leda profická věc od Sennheiseru, ale nechají si jí dost zaplatit.
https://www.sennheiser.cz/index.php?id=23&produkt=8953

Uživatelský avatar
slava

Re: Heaset pro překlad

Příspěvek od slava » stř 30. říj 2019 17:37:38

Otasi,všichni si nechaj zaplatit.Ale zase se bastlí věc,která je dávno funkční a záleží jen na tom,co dotyčný chce.

Uživatelský avatar
kaki

Re: Heaset pro překlad

Příspěvek od kaki » stř 30. říj 2019 19:02:25

[-X [-X Ok, ale sto tacu za mipro sadicku nedam . Žádnej bastl v tom nevidim. Kdybych napsal, že chci headset, aby se zapojil jako talkback, nebo něco víc zvukařskýho, tak mi poradíte víc?

Uživatelský avatar
kaki

Re: Heaset pro překlad

Příspěvek od kaki » stř 30. říj 2019 19:04:57

:-)
Otas píše:
stř 30. říj 2019 17:33:25
Mno, napadlo mne leda profická věc od Sennheiseru, ale nechají si jí dost zaplatit.
https://www.sennheiser.cz/index.php?id=23&produkt=8953
To je asi top, ale cenově vysoko

Uživatelský avatar
slava

Re: Heaset pro překlad

Příspěvek od slava » stř 30. říj 2019 19:37:43

Je to bastl,už zadání dotazu je bastl.Jaké tlumočení?Mikrofon v sále?Nebo jen hlasitý odposlech tlumočníkovi?Sluchátka jaká?Kolik?Drát,bezdrát?Odolnost rušení? Ach jo!

Uživatelský avatar
kaki

Re: Heaset pro překlad

Příspěvek od kaki » stř 30. říj 2019 20:41:58

slava píše:
stř 30. říj 2019 19:37:43
Je to bastl,už zadání dotazu je bastl.Jaké tlumočení?Mikrofon v sále?Nebo jen hlasitý odposlech tlumočníkovi?Sluchátka jaká?Kolik?Drát,bezdrát?Odolnost rušení? Ach jo!
Tlumočení: CZ-EN/EN-CZ
Mikrofon v sále: SM58 a podobné, ale každý řečník má svůj mikrofon, signál zpracuje zvukař a pošle z mixu auxem, nebo paralelnim mainem do minimixu překladatele.
Sluchátka překladatele: Ta co mi doporučíte.
Sluchátka posluchače: K72, K92, ATH-M20 a podobná
Drát/bezdrát: Klidně drát, ideálně xlr/jack
Kolik: Na to se taky ptam. Ne, nějakej Genius za 150, ani sennheiser za 15K, ideálně kolem tisícovky, ale chápu, že to asi nepůjde.
Rušení: Elmag. je mi ukradená, když to bude drátový. Zvukový rušení je jedno, sedí se v zavřený místnosti, kde nic jinýho nehraje.
:lol:
Bastl by byl, kdybych k těm sluchátkům co se používaj teď přilepil mikrofon z rozbitýho mikroportu, což jsem původně chtěl :lol:

Uživatelský avatar
slava

Re: Heaset pro překlad

Příspěvek od slava » stř 30. říj 2019 21:08:43

Sluchátka - já používám Audiotechniky ATH -20 a mikrákem si nekomplikuj život,použij tu SM,zapoj ruce a okopíruj držák mikrofonu na stůl.Já mám v nouzi ručky AKG a taky jsem trochou tepla z plexi vytvořil držák na stůl.To je vzhledem k tomu,že nechceš investovat,asi nejschůdnější řešení.On totiž kvalitní headset stojí dost.Tak se na něj vykašli a udělej to takhle.A pokud to chceš brát vážně,zkontaktuj firmy,které se touhle problematikou zabývají.Určitě udělají cenovou nabídku.Jo a ještě k těm ATH - zatím si nikdo,ani po pěti hodinách,nestěžoval.

Uživatelský avatar
kaki

Re: Heaset pro překlad

Příspěvek od kaki » čtv 31. říj 2019 6:56:01

Jako, ze má bejt sm58 na tripodku na stole? Víceméně...

Uživatelský avatar
slava

Re: Heaset pro překlad

Příspěvek od slava » čtv 31. říj 2019 8:01:04

A proč ne?Postav to na silnější a tužší molitan nebo gumový kolečka pod nožičky a hotovo.Překladatel tam nelítá sem a tam,tak by to mělo stačit.

Uživatelský avatar
mmmartin
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 195
Registrován: pát 11. čer 2010 11:09:34

Re: Heaset pro překlad

Příspěvek od mmmartin » čtv 31. říj 2019 9:54:46

Překladatel sice nelítá sem a tam, ale mívá stůl plný materiálů a SM 58 na trojnožce by mu pravděpodobně dost překážel. Řeší se to podlahovým stojanem s ramenem, který se postaví před nebo vedle stolu a rameno se dá rovnoběžně se stolem, případně mikrofonem na husím krku s integrovaným stojánkem, a hlavně, požít kondenzátorový mikrofon, jehož výstupní signál mnohem méně než signál dynamického gradientního mikrofonu, (SM 58) kolísá při změnách polohy řečníka vůči mikrofonu. Jediná jeho nevýhoda je, že požaduje fantomové napájení, které některé malé mixy neumějí.

Uživatelský avatar
slava

Re: Heaset pro překlad

Příspěvek od slava » čtv 31. říj 2019 11:46:54

Mmartine,pokud jsi pozorně četl,tak dotyčný nechce do toho dávat moc peněz,respektive žádné.Proto jsem mu radil toto.Ostatně držák na ručku se dá taky koupit.

Uživatelský avatar
kaki

Re: Heaset pro překlad

Příspěvek od kaki » pát 01. lis 2019 6:38:47

Mmmartin, tím kondíkem si myslel nějakou kouli, nebo kardoidu?

Uživatelský avatar
Marián

Re: Heaset pro překlad

Příspěvek od Marián » pát 01. lis 2019 16:29:02

Podľa mňa by mohli vyhovovať Superlux HMD-660X s mikrofónom alebo HMC 660X tie majú elektret mikrofón by mohol byť čosi lepší sú v cene 40€, nemám ich síce vyskúšané, ale používal som od superluxu viacero slúchadiel a na danú cenu boli viac než v pohode. Samozrejme podobne od profi výrobcovu sú v diametrálne odlišných cenách 150-200€ a viac.

Odpovědět

Zpět na „Příslušenství“