MIDI a jiné ovládání UI mixů

Odpovědět
  • Reklama
  • DEMO 15
Damton
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 478
Registrován: pát 07. dub 2017 11:29:59
Kontaktovat uživatele:

Re: MIDI a jiné ovládání UI mixů

Příspěvek od Damton » pon 09. pro 2019 18:08:16

Aplikace - Ui Midi Mixer pro iPad/iPhone se rozroste o nové funkce.
https://www.youtube.com/watch?v=VpgKnWF341s

Uživatelský avatar
PeBe
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 801
Registrován: úte 08. čer 2010 7:08:42

Re: MIDI a jiné ovládání UI mixů

Příspěvek od PeBe » pon 09. pro 2019 19:42:04

Zítra mi Behrouš dorazí :-) Nakonec jsem koupil funglovku. V aukci na E-Bay to ta paka ženou do cen, kdy jetý kus vyjde jen o málo méně, než nový a novější model se zárukou... Ještě koupit nějaké to jablko a jedeme :-)
(pro ovládání světel spojím své dva Korgy v jeden)
Co nejde silou, jde ještě větší silou...

Damton
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 478
Registrován: pát 07. dub 2017 11:29:59
Kontaktovat uživatele:

Re: MIDI a jiné ovládání UI mixů

Příspěvek od Damton » pon 09. pro 2019 21:11:54

Pokud by jsi chtěl tady je ke stažení nastavení mých Layerů A/B
pro tu aplikaci od Behringeru na Win. kde si edituješ přes USB ten kontroler jak se má daný kontroler a tlačítko v daném layeru chovat.
https://drive.google.com/file/d/1adcfMb ... sp=sharing

A na zvučení používám už dlouhé roky jenom iPad takže pro mne to byla jasná cesta. Udělám monitory nastavím zhruba zvuk v sále atd... Příjdu na FOH ke kontroleru zapíchnu lightning konektor a zvučím.
Na Layer A si dávám nástroje na které často šahám, na Layeru B mám většinou VCA grupy + hlavní Voc,a MASTER zkrátka to co se mi vleze do 8 + 1 faderů.
To k čemu potřebuju taky rychlý přístup tak si mapuju v Layeru B i na ty otočné kontrolery je jich tam pořád hromada k dispozici :-) Player ovládám taky v Layeru B i Reverby , Global TAP , Mute podskupiny, Mute All , Mute FX atd vše mám v Layeru B je tam i MASTER volume. Takže občas si odskočím do Layeru A ale vždy mám Layer B jako taková Master sekce.

Na Layeru A si v podstatě můžu dát 9 faderů.

Pokud jsem si nastavil v aplikaci od Behringeru že 9 fader má být v obou Layerech vždy MASTER fader (stejný midi kanál) tak při přepnutí Layeru se ti automaticky nerefrešne poloha Master faderu. Musel si vždy udělat refreš ještě tlačítkem.
Tak jsem se na to vybodl a 9 fader na LAYERU A používám jako další fader.

Krásně funguje i feedback zpátky na kontroler. Pokud používáš otočné kontrolery ve funkci "FAN" a ne "Panorama" tak je použiješ jako volume knob. Ledky krásně zobrazují nastavenou hlasitost. Zmáčknutí otočného kontroleru nastavuji jako MUTE toho kanálu.

Zvažuju nákup ještě jednoho X-Touch compact. Mít 18 faderů pod rukou je slušné...

Vždy když přemýšlím že se na vše vybodnu a koupím nějaký digi pult + stage box. Tak mě to nakonec velice rychle přejde.
žádný neumí tak jednoduše Multitrack na USB, + rychlý "Soundcheck" to je tak návykové....
Hodně často se akce natáčí a míchá pro kamery nebo pro muzikanty. Multitrack přímo v pultu na jedno zmačknutí je bomba.
Dále žádný nepřehraje takhle pohodlně z USB všechny možné MP3, Flac, WAV

A taky samozřejmě cena Digi Pult 24 + Stagebox je tak 50-80tis.
Už jsem zvažoval i Midas M32R Live , ale vždyď to nemá ani "custom Layer"

Ui24 mám už 3 roky a vše šlape vždy na 110% nikdy jsem neměl žádné problémy. Používám externí router (Apple AirPort)

Uživatelský avatar
PeBe
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 801
Registrován: úte 08. čer 2010 7:08:42

Re: MIDI a jiné ovládání UI mixů

Příspěvek od PeBe » úte 10. pro 2019 12:33:47

Díky za nabídku "lajerů". Zatím si s tím jen lehce hraji a dělám si představu, kdo s kým, jak a co, abych si případně nastavil po svém. Jelikož jezdíme ve stále stejné sestavě a maximálně přibude jednou dvakrát do roka basák a občas bezdrát pro ukeceného družbu na svatbě, ale hlavně poto, že mám jen uI12, tak si asi vypotím své vrstvy :-)

Jelikož jsou mé možnosti v práci, co se týče hraní si, omezené, zkoušel jsem tu propojit Behrouše s tím ruským softem. Padá to, jak blahé paměti WIN95 :-) a je jedno, jestli jsem do toho šáhnul s překladem, nebo bez. Sice ho to detekuje správně, ale po prvním, druhém, maximálně třetím zatáhnutí za fader, to spadne. S mými Korgy Nanostudio to vypadalo, že by to mohlo fungovat, ale už tomu nevěřím... Je to holt z Ruska... ;-)
Ještě jsem koukal, že nějaký jiný rusák napsal plugin pro prohlížeč Chrome, který by měl umět spářit Úíčko s MIDI ovladači, tak ho chci odpoledne otestovat. Ale je to zase z Ruska, tak tomu moc šancí nedávám. Ruštinářka se taky tvářila, jako má sestra a pak mě chtěla vyrazit od maturity... :-) Ještě mám v plánu otestovat iOS emulátor, jestli by na něm makal ten jablečný program a při nejhorším budu muset investovat ještě do iPadu.
Co nejde silou, jde ještě větší silou...

Damton
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 478
Registrován: pát 07. dub 2017 11:29:59
Kontaktovat uživatele:

Re: MIDI a jiné ovládání UI mixů

Příspěvek od Damton » úte 10. pro 2019 23:00:32

Ty jsi ještě nikdy neměl iPad že jo ? :-D
protože by jsi se tomu potom tak zuby nehty nebránil....
občas si odskočím do Androidu ale velice rychle se zase vrátím.

Uživatelský avatar
PeBe
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 801
Registrován: úte 08. čer 2010 7:08:42

Re: MIDI a jiné ovládání UI mixů

Příspěvek od PeBe » stř 11. pro 2019 7:04:59

Jediný Apple, který jsem kdy měl, byl Apple 2 před cirka čtvrt stoletím... :-)
Pak již následovala celá řada Intelů a Win, počínaje 386 a 3.11, než mě doba přiměla k Androidu a neochota podřídit se vrtošivosti WIN10 k Linuxu. Dnes tedy nazrála doba, vrátit se obloukem k Apple... ;-)

Z uvedeného tedy jasně vyplývá, že Rusáci nepřekvapili... :-D
Co nejde silou, jde ještě větší silou...

Uživatelský avatar
PeBe
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 801
Registrován: úte 08. čer 2010 7:08:42

Re: MIDI a jiné ovládání UI mixů

Příspěvek od PeBe » stř 18. pro 2019 7:28:53

Ty jsi ještě nikdy neměl iPad že jo ?
Už mám... :-)

Appka funguje, jak má a jediné co mi schází, je možnost regulace AUX 3,4 (Ui12-sluchátka), ze kterých mám vyvedený výstup do počítače, ovládajícího světla (MusicVisualization). Možná to ve verzi 1.5 již bude možné, encoder mám pro to zarezervovaný :-) Zbývá mi již jen vyřešit transportní case a nějaké rozumné uchycení iPadu a v pátek do akce...

Se vším, co potřebuji na naše exhibice, jsem se vešel do layeru A. Layer B tak může sloužit k "vypnutí" pultu, aby mi nějaký "zvukař z lidu" něco nedojebal, když si půjdu pro pivo :-) V budoucnu, pokud budu mít dostatek nálady na úpravy programů, bych layer B využil přes MIDI In/Out k ručnímu nastavování pozic hlav(iček) a spouštění scén/chase, namísto dnešního KORGa.

Kdybych to měl za sebe trochu shrnout, pak za mě super. Vždy jsem tvrdil, že poctivý fader nic nenahradí a tímto jsem skloubil pohodlí faderu a svobodu bezdrátu. Pravda, není to nic laciného. Sakumprásk jsem tam za něco málo pod patnáct litrů. A to mám iPad za pár stovek, přes čtyři tisíce... Nepotřeboval jsem to, již s ohledem na většinu akcí, které děláme, ale strašně jsem to chtěl... :-D A kdy jindy si udělat radost, když ne o vánocích :-)
Co nejde silou, jde ještě větší silou...

Damton
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 478
Registrován: pát 07. dub 2017 11:29:59
Kontaktovat uživatele:

Re: MIDI a jiné ovládání UI mixů

Příspěvek od Damton » stř 18. pro 2019 10:40:43

Slušný kejs na X-Touch compact má v nabídce thomann

No cenu za iPad asi nemůžeš počítat, není to jednoúčelové zařízení, použiješ to i doma jako internetové brouzdadlo, v posteli,na gauči atd. děti na tom můžou hrát hry atd... neboj není to android nic se ti žádnou aplikací nezasere nemusíš mít strach.
A co se týče applikace samotné, tak už pár kšeftů mám za sebou a naprostá spokojenost, jak s kontrolerem tak se stabilitou aplikace, zátím bez sebemenšího zaváhání vše funguje....
S programátorem aplikace jsem v kontaktu a připravuje se pár nových věcí, snad se podaří udělat v aplikaci "presety" s různým mapováním faderů. A taky pomocí nožního midi kontroleru ovládat ty první kanály kde jsou kytarové simulace.Tak snad se podaří. Napiš sem požadavky, programátor si to jistě přečte a jestli to bude v jeho silách a možnostech pultu tak by požadavek integroval do příští revize appky.


Jinak souhlasím pokud mám ruce na faderu v klidu sleduju co se děje na pódium. To mi žádný sebevětší dotykový displej neumožní...
(macbook u kontroleru slouží jako "backup" přihlášený na interní wifině v pultu)
Přílohy
IMG_3791.JPG

Uživatelský avatar
PeBe
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 801
Registrován: úte 08. čer 2010 7:08:42

Re: MIDI a jiné ovládání UI mixů

Příspěvek od PeBe » stř 18. pro 2019 12:09:37

iPad je v mém podání jednoúčelový stroj... :-)
Doma mám na hraní, či internetové brouzdání již celkem pět androidích tabletů (2x7', 1x8' a 2x10'), tři Windowsí notebooky a dva linuxové dotykové notebooky... :-D Čerstvě tuto baterii doplňuje i jeden iPad2, který jsem původně koupil pro X-Touch, ale nepodařilo se mi sehnat adaptér 30pin na USB, tak jsem koupil leště iPad Air s Lightning konektorem :-D Tu dvojku dám asi vnučce pod stromeček na hraní. :-)

K Thomannovi kouknu, zatím si upravuji "hliníkový" kufr od nářadí.

Jaký používáš prohlížeč? Koukám, že zobrazuje jen to co je potřeba. U Androidu jsem toto objevil jen u Maxthon, kde nemusím na nic po spuštění klikat, aby to bylo přes celou plochu.

Vzhledem k tomu, že dělám jen dva lidi a vejdu se do osmi šavlí, nemám na appku téměř žádné požadavky. Hodila by se mi jen ta možnost regulace AUX 3/4.
Co nejde silou, jde ještě větší silou...

Damton
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 478
Registrován: pát 07. dub 2017 11:29:59
Kontaktovat uživatele:

Re: MIDI a jiné ovládání UI mixů

Příspěvek od Damton » čtv 19. pro 2019 11:06:09

Mám doma redukci 30pin s USB pokud by jsi chtěl, můžu poslat na vyzkoušení. Ale nemám iPad na kterém bych to odzkoušel

Jako prohlížeč používám Safari, a kompletně "full screen" se ti to objeví po následujícím postupu:

-Spusti safari a zadej adresu pultu.
-stiskni tlačítko odeslat (sdílet) /je to nahoře v pravo od adresy/ takový ten čtvereček se šipkou nahoru
-dej "přidat na plochu" zadej si jaký chceš aby měla ikona na ploše název, a dej přidat
- na ploše se objeví ikona (zástupce)
-safari shoď z běžících aplikací (dvojklik na button a odhození aplikace nahoru)
- Teď když klikneš na nově vytvořený odkaz na ploše otevře se pult v plném full screen režimu.

Damton
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 478
Registrován: pát 07. dub 2017 11:29:59
Kontaktovat uživatele:

Re: MIDI a jiné ovládání UI mixů

Příspěvek od Damton » čtv 19. pro 2019 11:11:14

Napiš přímo programátorovi, jestli je problém s integrací těch Aux 3,4

https://www.beseda.us/uimixer/

Ale myslím že už si to tu přečetl, občas sem nakoukne.

..

Damton
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 478
Registrován: pát 07. dub 2017 11:29:59
Kontaktovat uživatele:

Re: MIDI a jiné ovládání UI mixů

Příspěvek od Damton » stř 01. led 2020 19:00:32

Behringer X-Touch Extender spolu s aplikací Ui MIDI Mixer
https://www.youtube.com/watch?v=SyWOWAwOYfw

jarakri
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 96
Registrován: čtv 02. led 2020 7:50:59

Re: MIDI a jiné ovládání UI mixů

Příspěvek od jarakri » pát 03. led 2020 0:48:58

Uvažuji také o X-touch, ale nepochopil jsem jak je to se spolehlivostí při připojení k PC s WIN? Moje myšlenka je na pozici FOH použít PC stick + 24" monitor nedotykový+X-touch a myš a pro příruční použití ponechat tablet. Když si na X-touch nastavím to nejdůležitější pro rychlé použití tak zbytek obstarám myší. Mám vyzkoušeno, že když si mohu sednout a vzít do ruky myš tak jsem rychlejší a přesnější než na dotykáči(mimo ovládání vícero faderů myší součastně). Je to realita nebo je potřeba jít cestou jablka? Díky.

Uživatelský avatar
PeBe
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 801
Registrován: úte 08. čer 2010 7:08:42

Re: MIDI a jiné ovládání UI mixů

Příspěvek od PeBe » pát 03. led 2020 7:24:36

Reálné by to bylo, pokud by sis napsal sám stabilní program, pokud možno ne pod WIN10 :-)
Zkoušel jsem si hrát s tím ruským prográmkem a s MIDI ovladači KORG (nanokontrol2 a nanokontrol studio) pracoval vcelku mravně. S kontrolerem X-Touch to padalo, jak svého času WIN85. Zatím jediná funkční možnost je: jablko.

Svou sestavu, jelikož mi stačí pro zvuk jen layer A, jsem rozšířil o ovládání světel pomocí layer B. Do notesu s WIN7 a MusicVisualization jdu přes klasický převodník MIDI>USB. Zbývá mi již jen dokoupit u Thomana kufr, stojánek K&M na tablet a vytisknout šablony na popisky... :-)
Co nejde silou, jde ještě větší silou...

jarakri
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 96
Registrován: čtv 02. led 2020 7:50:59

Re: MIDI a jiné ovládání UI mixů

Příspěvek od jarakri » pát 03. led 2020 10:46:04

OK díky já jsem si nebyl jistý jak to je. Všichni uvádí, že není nic podobného na android a k PC tady dával Damton svoje Layery pro WIN, ale o stabilitě a použitelnosti se nerozvádí.
Tak to vypadá že tu moji vizi bude potřeba doplnit o nějaký starší Iphone jako jednoúčelový stroj k X-touch. Doufám, že když se k UI24 připojím součastně s PC, androidem a Iphone(pouze pro X-touch) tak to bude vše kompaktibilní a změny se budou vzájemně přepisovat. S jablkem nemám vůbec zkušenosti a když se dívám na videa tak když použijí Iphone pro X-touch tak pak mají Ipad nebo MCbook.
Ty šablony na popisky máš něco speciálního?Díky.

Odpovědět

Zpět na „Soundcraft“