Koronavirus - stop kšeftům

...přijďte "pobejt" aneb diskuze o možném i nemožném
Pravidla fóra
...přijďte "pobejt" aneb diskuze o možném i nemožném.
Odpovědět
  • Reklama
  • DEMO 15
mifune
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 214
Registrován: stř 22. lis 2017 17:29:43

Re: Koronavirus - stop kšeftům

Příspěvek od mifune » pon 27. dub 2020 22:02:10

=D> =D> =D> =D> =D> přesně tak to taky vidím - druhá možná třetí bude teprve zubatá....(potlesk pro Damtona i Charlesa...)

Uživatelský avatar
PeBe
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 798
Registrován: úte 08. čer 2010 7:08:42

Re: Koronavirus - stop kšeftům

Příspěvek od PeBe » úte 28. dub 2020 7:29:54

Já to vidím tak, že to vypustilo Rusko, hodilo to na Čínu, všichni si stejně myslí, že to vypustila Amerika... A důvod? Rozesrat světovou ekonomiku, což se podařilo a až bude světu nejhůř, vytasí se se zázračným lékem... A před volbami na celém světě se aktivují komunistické strany, cože je to za machry v té Moskvě... a blbečci celého světa jim na to skončí a zavládne celosvětová pandemie vlády proletariátu... Světová válka začala... :-(

No a teď si vyberme. Relevantní informace mít nikdy nebudeme, můžeme se jen domnívat a až to přijde, nebo nepřijde... uvidíme :-)
Co nejde silou, jde ještě větší silou...

Damton
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 478
Registrován: pát 07. dub 2017 11:29:59
Kontaktovat uživatele:

Re: Koronavirus - stop kšeftům

Příspěvek od Damton » úte 28. dub 2020 13:23:40

Přesně tak....uvidíme...
S kamarádem když se loučíme tak si přejem "kdyby něco tak mírný průběh" :-D
A když to nevýjde tak "In Hell I'll Be In Good Company" :-D
https://www.youtube.com/watch?v=B9FzVhw8_bY

Damton
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 478
Registrován: pát 07. dub 2017 11:29:59
Kontaktovat uživatele:

Re: Koronavirus - stop kšeftům

Příspěvek od Damton » úte 28. dub 2020 14:46:36

Taky zajímavý odkaz:
https://www.medscape.com/viewarticle/927976#vp_1

Je to souhrn pracovníků ve zdravotnictví (lékařů) kteří na nákazu zemřeli. je toho 18 stránek. Jsou tam i poměrně mladí lidé. Ona asi ta virová nálož kterou dostanete v nemocnici od hromady nakažených je velká a potom i asi průběh nemoci je závážnější.

Uživatelský avatar
navstevnik

Re: Koronavirus - stop kšeftům

Příspěvek od navstevnik » pát 01. kvě 2020 15:07:13

No a nejaky napady, co mensi zvukari budou letos delat? Jako s tema aparatama za mega a vic?

Uživatelský avatar
navstevnik2

Re: Koronavirus - stop kšeftům

Příspěvek od navstevnik2 » pát 01. kvě 2020 15:29:04

Coby ... třeba projít do lesa . Někteří třeba s rodinou, kamarády, přítelkyní a někteří se špagátem :-D

Ale vážněji - Evropa je prý velmi bohatá ekonomika. Dokonce jsem na více místech četl že nejbohatší. Je zvláštní, že jsme z velké části v řiti z toho že cca dva měsíce máme "volno" . Samozřejmě kultura a gastronomie bude mít volno asi dýl.
Tohle nikdo nemohl tušit že přijde, ale na druhou stranu ta situace ukazuje že tu něco není celkově v pořádku. Starověcí tuším Řekové nebo Římani (teď nevim) měli běžně 2 měsíce v roce volno. Proč ne? K čemu je makat celý rok a prd z toho? Ve 40ti infarkt, v cca 45 druhý a pak prkno? Model malého západního kaplitalisty .... Pěkně děkuju.
To fakt nemáme na nějaký ten odpočinek? Doporučuju studium obyvatel Řecka. Ti věcí jak má život vypadat a nám se chechtají a to doslova. Právě pro ten náš workoholismus.

Uživatelský avatar
navstevnik

Re: Koronavirus - stop kšeftům

Příspěvek od navstevnik » ned 03. kvě 2020 15:12:55

Cit.:
"ale na druhou stranu ta situace ukazuje že tu něco není celkově v pořádku."
Umite to specifikovat?
Jakoze ti vsici, co jim drahy aparaty z vule vlady stoji, ale splatky bezi, neumeji odpocivat?
Tak nejak jste to myslel?

exxxi
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1443
Registrován: sob 29. led 2011 1:35:00
Bydliště: dálnice D5

Re: Koronavirus - stop kšeftům

Příspěvek od exxxi » ned 03. kvě 2020 16:30:44

V pořádku není to, že v německém klubu dostane zvukař 200Eur jen s rukama a má garantované 4 koncerty za týden a když se to posere jako teď, tak má od vlády peníze na účtě za týden. Český zvukař má na účtě hovno a proto i mimo krize musí dělat ještě v druhé práci.
SiEx3, X32r, IG4T, EV, Turbosound etc.

Bassman
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 465
Registrován: stř 03. čer 2015 15:02:59

Re: Koronavirus - stop kšeftům

Příspěvek od Bassman » ned 03. kvě 2020 22:18:38

Ta financna rezerva je fakt problem. Ked bola manzelka na materskej, a ja na zivnosti, tak sme padali na hubu a nebolo z coho robit rezervy. Viem si predstavit, ze niektory zvukari su v podobnej situacii.

Na druhej strane, ked som videl ze nieco nefunguje, tak som siel od toho a hladal som dalej. A tak som pozastavil zivnost a zamestnal sa, ako zvukar samozrejme. Mam sice menej, ale mam klud a aku taku istotu, teraz celkom zijeme. To mozno ako inspiracia do buducna.
"Keď je zvuk dobrý, tak je zvuk dobrý"
http://www.hrbikmedia.eu

Uživatelský avatar
navstevnik2

Re: Koronavirus - stop kšeftům

Příspěvek od navstevnik2 » pon 04. kvě 2020 18:20:21

Bassman na to kápnul. Srovnejte si zač se hrálo v 90tých letech a s jak velkou technikou a jste doma. Leckde je to dnes po přepočtu na průměrný plat půlka až třetina. Takže tato profese (až na nějaké výjimky a možno s pomocí korupce) je brutálně podhodnocená. Možná nastává čas s tím něco udělat. Přece jenom i autoservisák pod 500 za hodinu dnes nejde, tak proč zvukaři? taky to musí umět .... :!:
Teda spíš by bylo lepší brát větší progresi odměny vůči kvalitě a rozsahu odvedené práce. :idea:
Nebo se šetřením a soustavným soutěžením pod cenu (vůči sobě) prošetříme k úplné chudobě? Ono kdo ví, co přijde v příštích měsících či letech? Je možná dobrý čas se zamyslet jak se na to připravit a možná přijmout to, že se to může stát běžnou záležitostí. Ono takové haló nemusí způsobovat jen nějaký covid ale taky jiné úkazy. A co si budem povídat (číst) - covid nejni žádná katastrofa v pravém smyslu slova. Co třeba takové morové rány ve středověku? Takový rozsah tak nebezpečné nemoci si tu nikdo neumí představit. Kdo ví co se kde v přírodě skrývá (případně co kdo vyvíjí a uteče to omylem) ? [-X

exxxi
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1443
Registrován: sob 29. led 2011 1:35:00
Bydliště: dálnice D5

Re: Koronavirus - stop kšeftům

Příspěvek od exxxi » pon 04. kvě 2020 23:40:37

Tuhle jsem zvučil nejmenovanou One man show nejmenovaného brněnského herce. Dělám pro ten kulturák stabilně, tak jsem si řekl o 5, i když to bylo jen dvě kvalitní bedny na klacku a jeden drátový mikrofon a podkres o přestávce. Měsíc se cukali, ale nakonec to vzali. A když jsem se pak podíval, že lístek stál 390 a platících přišlo 360, tak jsem rád, že jsem jim nedělal vola. Ale jindy je to boj o každou korunu. Hlavně, když dělají charitu a chtěj extra nízkou cenu a pak akci kvůli dešti zruší hodinu před stavbou aparátu :( Jo, holt českej bordel, ale má to vznešený název demokracie.
SiEx3, X32r, IG4T, EV, Turbosound etc.

Damton
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 478
Registrován: pát 07. dub 2017 11:29:59
Kontaktovat uživatele:

Re: Koronavirus - stop kšeftům

Příspěvek od Damton » úte 05. kvě 2020 9:59:32

to exxxi: zkusím ti to otočit :-D Bez toho brněnského herce by jsi mohl leda tak doma zvučit vlastní prdy :-D, můžeš být rád za slušně zaplacený kšeft....
Ano zapřeháněl jsem si, ale je to tak, nejsme tak důležití, jsme v podstatě paraziti na těch co přitáhnou lidi, zvukař tam těch 360 platících nenatáhnul. A spousta talk šou umělců si raději ten bezdrát s aktivkou koupí a dělají si to sami.
Opravdu přeháním ale je potřeba se na to s pokorou dívat i z druhé strany.
Můžeme si tak díky profláknutým kapelám a umělcům, kupovat ty svoje hračky, ať už menší či větší a pěkně si hrát, tu na malé , tu na velké zvukaře. Pokora a slušnost patří na obě strany i na stranu umělců směrem ku zvukaři a také směrem od zvukaře k umělci. Bohužel na straně zvukaře to vidím poslední dobou často jak si stěžuje představ si kolik si ten oný umělec vzal peněz !! a mě zbylo uprděných "xxxx" .....Nevím jakou máte zkušenost vy, ale mě se skoro z 90% stává to, že je umělec velice slušný a vždy poděkuje a chová se naprosto profesionálně.

"Jo, holt českej bordel, ale má to vznešený název demokracie"
Je to naprosto volná profese jak povahou tak finančními požadavky. Nikdo nikoho nenutí být zvukařem a jsem rád že se do toho nemontuje nějaký "cejch" nebo nedej bože vláda. Takže ano, demokracie tu funguje a jsem tomu rád!

relaxmusik
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 276
Registrován: sob 03. črc 2010 18:54:39
Kontaktovat uživatele:

Re: Koronavirus - stop kšeftům

Příspěvek od relaxmusik » úte 05. kvě 2020 13:34:47

Jak píše Damton, ano každá mince má dvě strany. Bylo by pěkné dostat za ozvučení one man show 8-10tisíc,
bohužel takovou částku řada pořadatelů není kolikrát ochotna zaplatit. Kolikrát není ochota, než se spálí. :-)
Na tyto akce je těch 5tisíc taková univerzální částka, mikrofon, podklad, dvě bedny na klacku.
Jinak souhlas s Damtonem, také jsem měl štěstí na většinou přátelsky naladěné vystupující a vždy s profesionálním
přístupem. Po akci prakticky následovalo vždy poděkování od vystupujícího včetně potřesení rukou a také pochvala
od pořadatele s objednávkou na další akce.
Jako odměnu lze považovat včasné proplacení faktur a doporučení na další akce.
Samozřejmě se mi také stalo, že jsem se poděkování nedočkal, ale upřímě musím také přiznat, že z mé strany
nebylo vše na 100%, když jsem jednu takovouto akci trochu podcenil.
V současnosti nenechávám nic náhodě a kromě telefonického pohovoru s interpretem si projedu i youtube, abych věděl co mě čeká. Jednoduše, štěstí přeje připraveným. :-)

exxxi
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1443
Registrován: sob 29. led 2011 1:35:00
Bydliště: dálnice D5

Re: Koronavirus - stop kšeftům

Příspěvek od exxxi » úte 05. kvě 2020 16:20:14

Asi můj příspěvek vyzněl jinak, než měl. Ale podstatou je, že malý podnikatel je u nás brán jako škodná na odstřel nebo parazit. Pokud neděláš pravidelně akce od plácnu 40 tisíc výš, tak nemáš šanci si dát do smlouvy stornopoplatek. Atd. tak jsem si poplakal a jdu dělat něco užitečného :-)
SiEx3, X32r, IG4T, EV, Turbosound etc.

relaxmusik
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 276
Registrován: sob 03. črc 2010 18:54:39
Kontaktovat uživatele:

Re: Koronavirus - stop kšeftům

Příspěvek od relaxmusik » stř 06. kvě 2020 7:17:39

Re exxxi: Uplně na pohodu :-). Ano všeobecně je u nás takový názor, malé podnikatele musíme dusit, ti musí dělat za cokoliv a smetánku necháme pro ty velké.
Ad stornopoplatek, sice si ho do smlouvy dávám také, ale vymahatelnost je hodně problematická.
Většinou dělám akce pro stejné zadavatele, a zatím doposud jsme se vždy nějak domluvili.
Samozřejmě již jsem také zažil, že se mnou pěkně ..... Tam ovšem asi pomůže jenom platba předem.
No vidím to, pokud bude o víkendu pěkně, postavím aparát na zahradu a něco si pustím, mám tam nějaké vystoupení ve stopách. :-D
Tož ať nám to opět brzy hraje! :-)

Odpovědět

Zpět na „Bar“