Nedoporučuji mikrofon sE Electronics V7

Dynamické, kondenzátorové, zpěvové, nástrojové, bezdrátové...
  • Reklama
  • DEMO 15
Damton
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 478
Registrován: pát 07. dub 2017 11:29:59
Kontaktovat uživatele:

Nedoporučuji mikrofon sE Electronics V7

Příspěvek od Damton » pon 18. kvě 2020 10:42:13

Kolegové zvukaři. Důrazně NEDOPORUČUJU kupovat mikrofon SE V7 , takhle debilní zvuk mikrofonu jsem dloooouho neslyšel :-D
V tomhle budu docela nekompromisní ! Tady jde jasně vidět ta brutální síla marketingu firmy sE Elekctronics !
MIkrofon zní naprosto nepoužitelně , středový levný "rádiový" zvuk, s velkou presencí někde kolem 1-2Khz.
Basy skoro žádné, chlap zní jak kastrát. Do vazby na výškách jde daleko dříve než SM58.
Mikrofon koupen jako nový (výroba 2019) , V prodávající firmě mi potvrdili můj závěr s tím že se nejedná o vadný kus ale takhle blbě ten mikrofon opravdu zní.
Mám spoustu mikrofonů, od klasik Shure, Audixů, Sennheiserů atd.... a takový hnus co předvedl sE jsem opravdu snad nikdy neslyšel ani u ultralevné kopie SM58 od Thomana.

Nadále zůstává u mne jako top Senn. e935 , a jako levnější mikrofon vřele doporučuju Beyerdynamic TG V50d.

Možná třeba dřívější výroba zněla jinak? nevím ale současný sE V7 Nebrat!

Uživatelský avatar
TomasVv
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1215
Registrován: pon 25. čer 2007 21:19:01
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Nedoporučuji mikrofon sE Electronics V7

Příspěvek od TomasVv » pon 18. kvě 2020 11:12:21

Vážně tu budeme psát hejty na mikrofony?
To si jako myslíš, že všichni majitelé tohoto mikrofonu jsou hluší nebo blbí?

Tobě se nelíbí, jak hraje, ok. Každý máme svoje uši a svůj vkus, vyber si, co se ti líbí. Klidně napiš, že TOBĚ se fakt nelíbí, ale nenuť svůj názor ostatním.
BTW to sis jej předem nevyzkoušel?
Dělám, co mě baví.

Damton
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 478
Registrován: pát 07. dub 2017 11:29:59
Kontaktovat uživatele:

Re: Nedoporučuji mikrofon sE Electronics V7

Příspěvek od Damton » pon 18. kvě 2020 13:39:26

Myslím že od toho jsou fóra.Že si každý může napsat svůj vlastní názor. Nebo potřebuji schválení na můj názor ?
Ale pokud administrátor uzná že takhle teda ne, ať můj příspěvek smaže. Jsou to jeho stránky.
Pokud ho vlastníš a jeho zvuk se ti líbí tak oponuj. Od toho fórum skutečně je.

Uživatelský avatar
navstevnik

Re: Nedoporučuji mikrofon sE Electronics V7

Příspěvek od navstevnik » pon 18. kvě 2020 18:06:08

Jako sorry, ale cos asi tak cekal od ryze cinskyho mikrofonu za 2,5k? Od firmy, co ma "tradici uz od roku 2000"?
Ale v zajmu nejaky objektivity mel bys napsat i B. Teda pres jakej aparat jsi to zkousel - pres jakej pult a hlavne, co bylo na konci za bedny a taky v jakym prostoru - to je vsecko hodne dulezity. Takle to vypada jen jako hodne subjektivni odsudek.
Vemu udaje od Thomanna:
Polární vzorek: kardioidní
Frekvenční rozsah: 30 - 19 000 Hz
Impedance: 300 ohmů
Citlivost: 2,0 mV / Pa (-54 dB)
Impedance 300 ohm. Cili levnej mizernej magnet, velka mezera. Citlivost je nahonena civkou s vyssi impedanci, ktera je tezsi. Technici si jiste vzpomenou, jak se v opacnym gardu umele nahanela citlivost PA repraku - nizsi impedanci oproti deklarovane. Vysledek se pak opravdu jevil jako citlivejsi oproti konkurenci, co impedanci dodrzovala. Dusledkem pouzivani tech 5-6 ohm podvodu, bylo pretezovani a paleni koncu.
Podle Damtonova popisu zvuku, to vypada i na mizerny, levny material membrany, bez dobre poddajnosti a se spatnym tlumenim vnitrniho treni toho materialu. Tohle oboje, zpusobi ten pokles citlivosti na hloubkach a brutalni hrby na stredech.
Presne tohle delaly levny, plastovy AMD-cka z Tesly, od AMD200 do AMD215. Ty jejich mizerny kostky k magicum, to nepocitam jako mikrofony.
Uplne prvni, jakztakz slusny mikrofon, AMD410N, dokazala Tesla VM vyrobit jen na zaklade licence na celou vlozku. Hlavne teda na jeji membranu, licence koupena od polskeho Tonsilu. Sam Tonsil tu vlozku pouzival ve svych vetsich mikrofonech MDU2x a opraskl ji z prvnich vyrobnich serii mikrofonu Sennheiser MD431.
Bolsevici to holt takhle delali skoro u vseho. Licence primo od kapitalistu nebyla jak financne, tak hlavne politicky pruchodna.
Dobre okopcit se to nepovedlo ani tem Polakum, ani prvnimi pokusy v Tesle. Tesla sama na kopii jeste zapracovala. Pridala sikovny difuzer, zadni tlumeni membrany, ale hlavne vinula civky na lehci former i tencim dratem, nez Polaci.
V Tesle to uz davno umeli, vinuli dratem 0,022 uz od ranych 50.let, ale nikdo tu nesved vyrobit vhodny material na membranu.
Vsecko tu trvalo hrozne dlouho a nez by se neco malo vypiplalo, tak by byla cela petiletka pryc.
Nejakou dobu jsem se o to dost zajimal. Do VM jsem casto jezdil /ale kuli necemu jinymu/, tkz se tam clovek i ledaco dovedel.
Celkovy vysledek byl pak s polskou membranou, ale valasskou civkou, upravami a peknym futralem mnohem lepsi, nez to polsky provedeni. AMD410N byl celou prvni puli 80.let jediny slusny, tuzemsky dynamicky mikrofon, chodici bez vetsich der a hrbu od 40Hz do 15kHz. Ani omylem nebyl subjektivne tak spatnej, jak popisuje Damton - a AMD410N stal 950,-Kcs.
Jako jasny - v Tuzexu se daly objednat i dovezt Shure 545SD, 565SD, SM58 a i dalsi znacky, vcetne Sennheiseru a AKG.
Kus ale byl tak za pololetni plat, ne kazdej mel v Tuzexu dobry kontakty a ne kazdej na to takovou skvaru mel.
Pak tu AMD410N jeste Tesla VM vylepsila do podoby AMD415N. To uz byl fakt slusny, od 30Hz do 18kHz vyrovnany, slusne kardioidni mikrak, se slusnou citlivosti i rozumnou cenou. Jenze to uz byl konec 80.let, vsude uz plno vykseftovanych, pasovanych a jinak opatrenych Shure/AKG - a Tesla AMD415 furt jeste mela DIN trikolik...:D

Chtel jsem tim vsim naznacit, ze mikrofon od cinske firmy, temer bez tradice, co se rozhodla vyrabet mikrofon v te nejnizsi cenove tride, ale jeste porad s XLR vystupem :D a prodavat ho s mocnym ziskem u Thomanna za necelyho 2,5k - takovej mikrak proste nemuze byt prumerne dobrej aspon tak, jako je prumerne dobrej treba nizsi Sennheiser E825.
Je jisty, ze ta firma urcite vyrabi i lepsi veci, ale taky za uplne jiny hrachy. A nez bych riskoval nakup mikraku za 10-15k od cinsky firmy, ktera to dela teprv 20 let, tak to uz se radsi spolehnu na proverenou kvalitu a hlavne definovany vlastnosti, od nejakyho tradicniho vyrobce se staletou tradici.
Sorry za tu dylku no.
Nejak mi to nedalo, pac Damton neni prvni ani posledni, kdo si na nejakej cinskej vyrobek, nebo cinskej pajc neceho znamyho stezuje.
Polepsim se :D

Damton
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 478
Registrován: pát 07. dub 2017 11:29:59
Kontaktovat uživatele:

Re: Nedoporučuji mikrofon sE Electronics V7

Příspěvek od Damton » pon 18. kvě 2020 18:26:03

V rámci objektivity... zkoušeno na:
Sluchátka DT770
UI24r + Presonus AIR12
Soundcraft signature 12MTK + RCF710 (to je vybavení zkušebno studia)
Studiovému natáčení a zvučení se věnuju víc jak 20let takže poznám jak by měl alespoň trochu znít voc mikrofon :-D

srovnáváno s SM58, s Baerdynamic TGV 50, OM2 a tak trochu nefér s e935
považoval bych to normálně za vadný kus, kdyby mi prodejce sám neopověděl že ne že opravdu takhle blbě hraje, že nejsem rozhodně sám.... prodejce (větší ČR prodejce) mi vrátil peníze na účet.

atrakce
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 68
Registrován: pon 01. črc 2013 18:55:44

Re: Nedoporučuji mikrofon sE Electronics V7

Příspěvek od atrakce » pon 18. kvě 2020 18:51:07

No nevím no.....
Mám několik V7, a jedna z nich hrála jak z prdele - reklamováno, poslán nový kus, vše o.k.
Totéž u V7X - jeden kus opět zvuk jak z prdele - totéž jak u V7 (připadalo mě oba případy jako přidřená cívka, žádné basy, středová presence, plochý zvuk jak pod dekou,.....)
V7X byl dokonce delší dobu nedostupný na Thomann. Viděl bych to vadné kusy / sérii.
Mikrofony používám na PA a jsou v pohodě, střídám je mimo jiné s Beyerdynamic TG V70d, Shure beta 58, Sennheiser E945, pulty GLD80, SQ5, Ui24, DL1608, takže je s čím porovnávat a no problém....
Avantis, SQ5, CQ20B,DL1608, Ui24, Megaton NP377, ENGL Fireball II, TC G system,TC G major 2,Sennheiser IEM G4 ....

exxxi
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1443
Registrován: sob 29. led 2011 1:35:00
Bydliště: dálnice D5

Re: Nedoporučuji mikrofon sE Electronics V7

Příspěvek od exxxi » pon 18. kvě 2020 22:22:27

No, mám pět V7 a dvě V7X a rozhodně není důvod je vracet :D Zato SM58 už jsem dávno strčil do archivu.
SiEx3, X32r, IG4T, EV, Turbosound etc.

Damton
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 478
Registrován: pát 07. dub 2017 11:29:59
Kontaktovat uživatele:

Re: Nedoporučuji mikrofon sE Electronics V7

Příspěvek od Damton » pon 18. kvě 2020 22:25:07

ok díky za info.
Takže vyřešeno, je to neexistující výstupní kontrola u číňanů a i velká zmetkovitost u sE V7

exxxi
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1443
Registrován: sob 29. led 2011 1:35:00
Bydliště: dálnice D5

Re: Nedoporučuji mikrofon sE Electronics V7

Příspěvek od exxxi » pon 18. kvě 2020 23:04:26

Větší prodejce sice může tvrdit, že to je chyba častá, ale může to být chyba u něj. Já u velkého česko-slovenského prodejce koupil čtyři světla a dvě už jsem nechal reklamovat výměnou, zatímco ty stejný čtyři světla jsem koupil u druhého českého prodejce a pohoda. Ale prodavač může říkat cokoliv.
SiEx3, X32r, IG4T, EV, Turbosound etc.

exxxi
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1443
Registrován: sob 29. led 2011 1:35:00
Bydliště: dálnice D5

Re: Nedoporučuji mikrofon sE Electronics V7

Příspěvek od exxxi » stř 20. kvě 2020 15:12:33

Vlastně, rád bych se zeptal, u koho jsi ty vadné mikrofony koupil, protože začínám podezřívat ten Český obchod, že kupuje občas nějaký B série. Stalo se mi to nejen se světly, ale i s mixpultem X32R, že šel ihned na reklamaci.
SiEx3, X32r, IG4T, EV, Turbosound etc.

Uživatelský avatar
TomasVv
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1215
Registrován: pon 25. čer 2007 21:19:01
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Nedoporučuji mikrofon sE Electronics V7

Příspěvek od TomasVv » čtv 21. kvě 2020 11:37:11

Tohle jsem měl přesně na mysli. Názory určitě pište, ale mějme na paměti, že to jsou naše subjektivní názory, které můžou být něčím ovlivněné. Třeba jako zřejmě špatný kousek, série, nepřiznaný B-stock.

V7 jsem samozřejmě potkal, stejně jako asi tisíc dalších zvukařů v ČR. Neurazil, nenadchnul, já jej nechci, ale žádné inferno se nekonalo. Kdyby to byl obecně takový krám, jak píše Damton, asi by jich nebylo po okresních ligách tolik. Zřejmě fakt smůla na kus a prodejce je jantar.
Proto mě trochu dopálili obsah a forma původního příspěvku.
Dělám, co mě baví.

exxxi
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1443
Registrován: sob 29. led 2011 1:35:00
Bydliště: dálnice D5

Re: Nedoporučuji mikrofon sE Electronics V7

Příspěvek od exxxi » čtv 21. kvě 2020 12:21:04

Právě to myslím taky, o tom, že občas vezmou B sérii. Když to vezmu, kromě těch problémů, co jsem tu psal, tak mám od nich ještě 8 světel Beamz. Fungují, ale u jednoho nefunguje propojka vstup/výstup 230V. Ale už nemám sílu se patlat s reklamací.
Takže z 12 světel a mixpultu 4 poruchy, to není málo, že?
SiEx3, X32r, IG4T, EV, Turbosound etc.

Uživatelský avatar
Jaryn

Re: Nedoporučuji mikrofon sE Electronics V7

Příspěvek od Jaryn » pon 15. čer 2020 9:17:02

Zatím nejlepší mik co jsem měl. Mám tu AKG skoro za 10 tis. Kč a není zdaleka tak dobrý. Všem vřele doporučuji. Vůbec nevazbí a bere věrně celé spektrum. Tak že pán co to tady haní ať jej vrátí a nepíše zavádějící hovadiny. V této ceně máte nejlepší mikrák na trhu.

Uživatelský avatar
mkarr
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 683
Registrován: pon 28. říj 2013 19:21:32
Bydliště: Moravské Budějovice

Re: Nedoporučuji mikrofon sE Electronics V7

Příspěvek od mkarr » úte 16. čer 2020 11:48:32

Když to tak čtu, tak to abych koupil alespoň tři, abych poznal, že se některý nepovedl. Sice jsem ho taky slyšel, i používal, ale je to delší doba a koupit jeden, možná bych se taky smiřoval s tím že to tak funguje namísto abych šel reklamovat hajzloidní kus.

Uživatelský avatar
safa
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 2685
Registrován: pon 26. pro 2005 1:28:29
Bydliště: Praha, matka měst a vesnic
Kontaktovat uživatele:

Re: Nedoporučuji mikrofon sE Electronics V7

Příspěvek od safa » pon 10. srp 2020 17:53:12

Damton píše:
pon 18. kvě 2020 10:42:13
takhle debilní zvuk mikrofonu jsem dloooouho neslyšel :-D
... uz se nam stalo ze zakaznik dostal vadny mikrofon a protoze mel jen jeden nemel s cim to porovnat a mel pocit, ze je mikrofon proste spatny. Az se vyhejtis doporucuju se obratit na prodejce o kontrolu/premereni/reklamaci a az po ujisteni zda je vse ok pokracovat v hejteni.

Mimochodem Tondo a vsichni ostatni: Pokud nekdo nekdy budete mit problem s mikrfony sE koupenymi v CZ klidne piste me, vyresime.
Naposledy upravil(a) safa dne pon 10. srp 2020 18:02:46, celkem upraveno 1 x.

Odpovědět

Zpět na „Mikrofony“