Co je třeba dokoupit aby to pěkně hrálo - pomoc se zapojením

Pasivní, aktivní, odposlechové, studiové...
  • Reklama
  • DEMO 15
Bazmous
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 17
Registrován: pát 13. pro 2019 9:00:30

Co je třeba dokoupit aby to pěkně hrálo - pomoc se zapojením

Příspěvek od Bazmous » čtv 21. kvě 2020 10:58:09

Dobrý den, chtěl bych se zeptat co bych měl ještě dokoupit a případně i jak pak zapojit, abych aparat který mám v plánu postavit nijak netrpěl a pěkně hrál. Hned na začátek řeknu, že je to čistě moje hobby, miluju hudbu mám doma posilku a místnost na poslech hudby v jednom. Mám rád když si to prostě můžu poslechnout doma v kvalitě jak v klubu. A samozřejmě když jsou narozeniny. Jinak nikde nehraju a aparat nikomu nepujčuji.

Co vlastním:
- 3x ativní sub Alto TS315S
- 2x 3 pásmové bedny AC akustika 15" = 2x300WRMS
- zesilovač QSC GX5 - napájí ty bedny AC akustika
- zesilovač Crest lt 2000 - volný
- pak mám ještě dva skelety subbasu pro 15" repro kde mám odpálené právě ty repra tak jsem to dostal. Do těchto skeletů bych chtěl dokoupit bass repra a zapojit je na ten zesilovac Crest lt 2000 do můstku. Můžete prosím i pomoc jaké repro a z jaké stránky by jste doporučili koupit. Výkonově tak ať to ladí k těm altam a taky aby to utáhl ten zesík crest. (možná přemýšlím špatně nechám si rád poradit)
- vlastním ještě obyč výhybku behringer CX2310 a obyč equalizer omnironic 2x15 ale přesný typ nevím. - to zatím nepoužívám, protože jsem to ani neuměl moc zapojit, vetšinou mi to ten zvuk úplně rozhodilo, časem jak se stím učím si začínam myslel že to bylo kabelama, které jsem používal na propojení, ale to jen myšlenka není ověřená ale chci se k tomu dostat jak objednám správné kvalitní propojky.

Aktuální zapojeni NB -> mix -> 3x aktiv sub za sebou v serii zapojene a pak z jednoho směr QSC GX5 na sub zapnutý cross-over od 80hz nahoru a směr bedny AC akustika. Chtěl bych k tomu teda ještě připojit ty dva subbasy a zesilovač crest a budoucnu dokoupit ještě asi jeden alto.

Vím že jsou nějake procesory a další zařízení na zlepšení zvuku a jeho regulaci. Chci aby to spolu vše hrálo pěkně a nikde nic nějak netrpělo kvůli špatnému zapojení. Jestli vůbec můžu využít tu výhybku co mam a EQ a nebo to raději hodit do koše a koupit něco jiného. Prosím tedy jak to zapojit správně a co bych měl dokoupit, na co se zaměřit.

vysledná technika k zapojení: 4x alto, 1 QSC GX5, 1X Crest LT 2000, 2x subwoofer 15" passivní, 2x AC akustika 3 pásmové vrchy.

Děkuji moc a přeji všem krásný den. Hudbě Zdar.

exxxi
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1443
Registrován: sob 29. led 2011 1:35:00
Bydliště: dálnice D5

Re: Co je třeba dokoupit aby to pěkně hrálo - pomoc se zapojením

Příspěvek od exxxi » čtv 21. kvě 2020 12:24:08

Jaký mix? Nedokázal by nahradit levné výhybky?
SiEx3, X32r, IG4T, EV, Turbosound etc.

Bazmous
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 17
Registrován: pát 13. pro 2019 9:00:30

Re: Co je třeba dokoupit aby to pěkně hrálo - pomoc se zapojením

Příspěvek od Bazmous » čtv 21. kvě 2020 12:35:37

mix je uplně obyč Behringer NOX101, pak mam jeste stařičký co me zůstal z mladých let midi reloop digital jockey 3 master edition. Určite v sobe nic takového nemají. Pro mě novinka že existují mixy s vyhýbkami. Kouknu na net nebo prosím nahodíte mi nejaky mix, který by tohle uměl.

Otas
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 535
Registrován: ned 06. lis 2011 15:59:02
Bydliště: Bílina

Re: Co je třeba dokoupit aby to pěkně hrálo - pomoc se zapojením

Příspěvek od Otas » čtv 21. kvě 2020 14:22:59

Té aparatury máš spoustu, to máš školní tělocvičnu jako soukromé fitko a poslechovku? 3 kousky subů by bylo moc i na tu tělocvičnu, na doma je to k ničemu, pokud nechceš bořit Jericho (omlouvám se za příměr z bible). Leda pokud máš potřebu dělat domácí technopárty :).
Polož si otázku, zda je potřebuješ velikou hlasitost - ta i ve velké místnosti dopomůže spoustě odrazů, přetíží uši a pokazí zvuk, nebo půjdeš cestou co nejvyšší kvality zvuku při neunavující hlasitosti - to si vyžádá spíše akustickou úpravu prostoru, především ke zmenšení odrazů od stěn, podlahy a stropu. Poslechový prostor je pro výslednou kvalitu zvuku často důležitější, než aparatura. Chyby poslechového prostoru se i na kvalitní a technickými fintami dobře vybavené aparatuře odstraňují jen z části, obtížně a pracně. Zvukaři zde na fóru to znají sakra dobře z praxe.
Obvykle bohužel platí, že nejlepší zvukový výsledek se dosáhne odpojením Behringeru z řetězce :(. Nediv se, že si získal stejný pocit. Kup si nějaký dobrý ekvalizér od slušné značky třebas dbx, nebo Rane.
Já bych vystačil se třemi suby Alto, GX5kou (je to sice třída B (nikoliAB)/H a bez limiteru, ale snad to hraje slušně) a satelity. Porovnal bych určitě i náhradu GX5 za Crest. Jak znám AC, tak bych asi zvážil - porovnal tyto satelity s jinými, nakolik jsou kvalitní, zpravidla ty Cimbalovy bedny nejsou nic moc. V bazaru se občas dají koupit bedýnky střední kvality - třebas některé origo Megatony s výtečnými komponenty, ne ty laciné - , ty by měly být zvukově lepší.

A především - znovu opakuji - zapracovat na prostoru.

Uživatelský avatar
CharlesBass
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 546
Registrován: ned 20. dub 2008 13:11:38
Bydliště: Banská Bystrica

Re: Co je třeba dokoupit aby to pěkně hrálo - pomoc se zapojením

Příspěvek od CharlesBass » čtv 21. kvě 2020 14:41:30

No ty Alta mají v sobě výhybku, úplně nejsnadnější je přivést k nim signál L a R a ten pak vrátit oříznutý k zesilovači QSC GX5 kterým krmíš ty cimbalofony. Není to úplně blbě, nadělá to rachotu dost, bez toho, abys zbytečně přetěžoval středobasy, ale přeci jen by to chtělo nějakou kvalitnější aktivní výhybku, či procesor, který lze přesněji nastavit, nejenom dělící frekvence, případně zpoždění, ale i vybuzení pro jednotlivé sekce - a z jednoho místa. Pokud chceš čtyři basy takové (aktivní)a dva makové(pasivní), k tomu pasivní třípásma, je odpoveď jasná. Třeba RANE 26z
Basista zajímající se značnou měrou o zvuk, tedy i samozvučení a jeho následky :lol:
A drze se deroucí do vyššího levelu sorty podivínů říkající si zvukaři :-)

Uživatelský avatar
slava

Re: Co je třeba dokoupit aby to pěkně hrálo - pomoc se zapojením

Příspěvek od slava » čtv 21. kvě 2020 20:29:21

už z principu - posilovna a poslechová místnost se vylučují.Buďto jedno nebo druhé.

Bazmous
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 17
Registrován: pát 13. pro 2019 9:00:30

Re: Co je třeba dokoupit aby to pěkně hrálo - pomoc se zapojením

Příspěvek od Bazmous » pát 22. kvě 2020 7:39:34

zdravím, tak za prvé místnost to je opravdu velká, za druhé ano o akustice vím řeším ji celou dobu a vylepšuji ji, vím že dobrá akustika udělá kolikrát i 50% výkonu, všechno vím, za třetí ano pro někoho se to zdá velký výkon na doma, ale to neznamená že to nemůžu mít ja, za čtvrté neřešte místnost o které nevíte absolutně nic a děláte závěry místo aparatury o které víte všechno a závěr mám akorát že mám pořídit rane 26z, který jsem vsak na prodej novy nenasel, jen bazar, můžu vás teda poprosit a já opravdu chci prostě pomoc s aparaturou jak ji zapojit ne s místností, protože tady mé vědomosti končí: jakou aktivní výhybku mám koupit a nebo ten procesor, který se aktuálně prodává? komplikuju si moc život těma passivama kdyz je chci zprovoznit? Můžu poprosit o doporučení bass repra 15" tak aby měl výkon těch 600W a víš. Ano pokud bych nezapojoval ty passiv subbasy tak vím jak to zapojit i tak by mě zajímalo jestli mam i tak pro lepší zvuk tam něco před to dát ( myslím mezi výstup z mixu směr bedny a nebo si mám koupit nějaký kvalitní mix s DSP procesorem? ) a nebo to nemam řešit? Představte si, že je aparatura v ideální místnosti pro daný výkon s luxusní akustikou a já prosím o pomoc se zapojením. Děkuji a krásný víkend

exxxi
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1443
Registrován: sob 29. led 2011 1:35:00
Bydliště: dálnice D5

Re: Co je třeba dokoupit aby to pěkně hrálo - pomoc se zapojením

Příspěvek od exxxi » pát 22. kvě 2020 9:30:49

Čím osadit prázdné skelety ti spíš poradí na repromanii. To není jen tak vzít reprák a strčit ho do nějaké bedny. Stejně budeš muset upravovat basreflexy na míru těm reprákům. Pokud by ti stačilo spojit Alto suby a vršky, tak vést signál do subů a z nich do zesilovače. Pokud chceš za každou cenu kombinovat další basy, tak potřebuješ DSP spíš s šesti výstupy (nebo 4 nezávislými výstupy) nebo ten digitální mix opět minimálně s čtyřmi výstupy. Např. Behringer XAir a podobně. Srovnání levných výhybek dělal nedavno jeden člen na FB skupině Zvukaři. Nevím, jestli tady ve fóru je pod jménem CrashPC, na Reprománii je určitě.
SiEx3, X32r, IG4T, EV, Turbosound etc.

Bazmous
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 17
Registrován: pát 13. pro 2019 9:00:30

Re: Co je třeba dokoupit aby to pěkně hrálo - pomoc se zapojením

Příspěvek od Bazmous » pát 22. kvě 2020 11:54:53

Super děkuji za informace

asterix1
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 205
Registrován: stř 13. bře 2013 14:34:39

Re: Co je třeba dokoupit aby to pěkně hrálo - pomoc se zapojením

Příspěvek od asterix1 » pát 22. kvě 2020 13:21:22

Nazdar, ja by som v tvojom prípade nešiel cestou kupovania externých DSP alebo crossoverov a kombinovaním nejakých 15" skeletov. Ty si prípad, kedy je pre užívateľa vždy lepšie ak pripojí fabrický sub na satelity tej istej značky, pričom preset je odladený výrobcom a nie laborovať s nastavením výhybky ak nemáš skúsenosti. T.j. sa zbaviť všetkých zbytočností ako ten EQ, výhybka, externé zosilovače, pasívne satelity, tie dva mixy a miesto toho dokúpiť 2x satelity Alto napr. TS312 prípadne dokúpiť štvrtý sub TS315S na prípady nejakého zvučenia vonku, kedy by boli pod satelitom 2ks na stranu. Ďalej prikúpiť najlepšie MIDAS MR18 ak vadí ten Behringer XR18. MR18 jednoducho pripojíš k NB pomocou USB kábla na vnútornú kartu mixu, vzhľadom na fakt, že z niektorých NB ide zvuk z výstupu 3,5" jacku ako z obecného rozhlasu. To si viem predstaviť ako zostavu na hobby zvučenie.

Bazmous
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 17
Registrován: pát 13. pro 2019 9:00:30

Re: Co je třeba dokoupit aby to pěkně hrálo - pomoc se zapojením

Příspěvek od Bazmous » pát 22. kvě 2020 14:18:09

asterix1: MIDAS MR18 a neco co ma stejne vlastnosti, ale je to menší, jaksi mi je 18 vstupu k nicemu mit, kdyz potrebuju propojit NB s bednama. Jo mas pravdu s tím vystupem z NB, nad externi zvukovkou jsem taky premyslel že by mohla hodne pomoci. Takze mam jit postupne NB -> (zvukovka)dobry mix a pak dat dokupy bedny, chapu ze by bylo nejlepsi je mit v jedne znacce, ale na to si chvilku jeste pockam. No jak to tak vidim, asi ty skelety dam pryc a budu ted resit nejaky kvalitni mix. Dekuji ti za nazor.

asterix1
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 205
Registrován: stř 13. bře 2013 14:34:39

Re: Co je třeba dokoupit aby to pěkně hrálo - pomoc se zapojením

Příspěvek od asterix1 » pát 22. kvě 2020 16:46:36

Nemusí byť nevyhnutne MR18 alebo XR18. Stačí určite MR12 alebo XR12, len táto verzia nemá internú zvukovku, ale zase má jednoduchý interný prehrávač na wav súbory, takže vieš hrať aj bez NB s usb kľúčom. Inak by si musel dokúpiť zvlášť externú zvukovku. Je aj táto možnosť. Je to na tebe.

exxxi
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1443
Registrován: sob 29. led 2011 1:35:00
Bydliště: dálnice D5

Re: Co je třeba dokoupit aby to pěkně hrálo - pomoc se zapojením

Příspěvek od exxxi » pát 22. kvě 2020 18:03:40

Tenhle typ mixpultů v ceně 8-11 tisíc má přeci jen lepší zvuk, než levné výhybky v té třídě kolem 5000. Právě díky počtu vstupů má procesor toho mixu dostatek výpočetní kapacity. A v případě potřeby připojíš kamarádův mobil nebo tablet do některého z dalších vstupů.
SiEx3, X32r, IG4T, EV, Turbosound etc.

asterix1
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 205
Registrován: stř 13. bře 2013 14:34:39

Re: Co je třeba dokoupit aby to pěkně hrálo - pomoc se zapojením

Příspěvek od asterix1 » pát 22. kvě 2020 21:07:15

Midas MR18 je nielen pre hobby určite moc dobrý pult :-) Má docela dobrý zvuk, slušné parametrické korekcie na vstupoch, tretinooktávový eq priamo na výstupoch a veľa použiteľných efektov napr. Stereo combinator na insertoch LR výstupov funguje dobre, celkovo nesklame. Popr. neskôr môžeš prikupiť napr. Klark Teknik DW 20BR Air Link, pripojiť na stereo vstup a na záhradnej párty môžeš primixovať hudbu zo smartfónov tvojich kamarátov cez BlueTooth.

istuchlik
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 97
Registrován: ned 13. dub 2014 8:13:58

Re: Co je třeba dokoupit aby to pěkně hrálo - pomoc se zapojením

Příspěvek od istuchlik » sob 23. kvě 2020 12:50:19

Pokud by byl zájem, mám tu na prodej starší DSP Alto MaxiDrive3.4 Compact v perfektním stavu včetně funkčního propojovacího kabelu do PC a ovládacího software, 2x vstup, 6x výstup.

Odpovědět

Zpět na „Repro“