Crown iTech 8000

Odpovědět
  • Reklama
  • DEMO 15
Uživatelský avatar
blaha
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 3588
Registrován: úte 30. pro 2008 18:13:14
Bydliště: cca 10km od Jaroměře
Kontaktovat uživatele:

Crown iTech 8000

Příspěvek od blaha » pát 26. čer 2020 9:25:49

Chtěl jsem pokračovat v tématu, ale je zamčené.

Chci se zeptat jak moc je spolehlivý Crown IT 8000, ale to asi bude.

Ale jak moc je vhodný pro hraní na basy do 2ohmů (2x4ks 18") i třeba ve srovnání s XTi 4002 do 4ohmů.

Přemýšlím, že bych ho pořídil pro 4 suby EV Eliminator kW, teď mi na nich sedí 2ks XTi4002, který bych mohl pošoupnout na středovrchy.

Ani mi tak nejde o výkon, ten si srovnám sám, ale spíš o tvrdost. Mám ještě C-Audia Pulse 1100 (to jsou taky nějaký Crowny), ale ty jsou třeba na basy měkký.
Zdeněk "Bláha" Blahovec, ozvučení, světla, stage, instalace, poradenství, divadlo Jaroměř

mifune
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 214
Registrován: stř 22. lis 2017 17:29:43

Re: Crown iTech 8000

Příspěvek od mifune » pát 26. čer 2020 9:51:27

Se ptáš???? - vždyť zrovna Ty patříš mezi "zkušené" a dáváš faktické a praktické rady (a doopravdy fundované) do praxe....

Uživatelský avatar
blaha
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 3588
Registrován: úte 30. pro 2008 18:13:14
Bydliště: cca 10km od Jaroměře
Kontaktovat uživatele:

Re: Crown iTech 8000

Příspěvek od blaha » pát 26. čer 2020 10:12:39

Jo, proto se neptám na výkony, to mám srovnaný, ale nemám s ním osobní zkušenost a vůbec v týhle konfuguraci. Moje liga je na těch XTičkách, iTech je vyšší liga.
Potřebuju vědět reálný zkušenosti z provozu. Vím, že 2ohmy a na basech, tak aby to opravdu koplo nedá jen tak nějakej zesilovač.
V tom zamčeným vlákně píšou, že 2 ohmy není pro něj problém na středovrchy, ale basy jsou něco jinýho.
Vím, že jestli dám na basy to C-Audio, nebo XTi, je to rozdíl markantní, na středovrchách je sice XTi taky lepší, ale není to tolik znát.
Zdeněk "Bláha" Blahovec, ozvučení, světla, stage, instalace, poradenství, divadlo Jaroměř

mifune
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 214
Registrován: stř 22. lis 2017 17:29:43

Re: Crown iTech 8000

Příspěvek od mifune » pát 26. čer 2020 10:30:55

Jediná odpověď "Kuchteleski" zkus získat nějakým způsobem na něho kontakt...jinou odpověď tady nehledej (sám patříš mezi "Docenty" a toto je "Profesor"...kašpárci jako já, kteří se v tom sice motají leta, ale o v extralize nic moc nevijó...Ti nic fundovanýho neřeknou...určitě se hned najde nějakej debílek, kterej hned bude žvanit chytrosti ale ...snad tomu nebudeš se s svýma zkušenostma věřit....

Ferda
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 169
Registrován: pon 27. pro 2010 11:06:36

Re: Crown iTech 8000

Příspěvek od Ferda » pon 29. čer 2020 10:37:49

blaha: máme všechny tebou uvedené zesilovače (XTi2000, 4000, ITech6000, 8000, ITech4x3500) v celkovém počtu cca 22ks, takže nějaké zkušenosti s nimi jsou.
ITech8000 do basů (a nejen tam, excelentní jsou i do ostatních pásem): vzhledem k tomu, že výrobce připouští provoz i do 1ohmu a dále že po dobu 20ms (tzv. burst) je schopen dodat 2x5900W, tak se o tvrdost na basech nemusíš obávat. Viz odkaz:

file:///C:/Users/Webmaster.WESTERN/AppData/Local/Packages/Microsoft.MicrosoftEdge_8wekyb3d8bbwe/TempState/Downloads/I-Tech-Series-Data-Sheet-140318_original%20(1).pdf

Oproti XTI řadě je to o třídu, možná o dvě lepší model.
Porovnávali jsme také např. ITech 6000 s Camco Vortex i Tecton a ITechy byly jednoznačně lepší, zejména na basech.
Podle mě jsou (ITechXXX) srovnatelné s LabGrupeny.
Největším nebezpečím pro tyto zesilovače je debilní obsluha, protože mají nucené chlazení a relativně malé chladiče. Pokud se po velkém zatížení nenechávají dochladit a okamžitě se vypínají, časem (po rocích) se tepelnými šoky "načnou" polovodičové přechody výkonových tranzistorů, poté odejdou a musí se vyměnit (vyjádření servisu) - stalo se nám u 2ks koupených z druhé ruky, u nových při správném zacházení zatím u žádného.
Co se týče dalších poruch, tak nic kromě u několika starších kusů výměna páskových (počítačových) kabelů se zařezávacími konektory (cena cca 50,- Kč), protože pak nesprávně měří impedanci reprosoustav, atp. U novějších kusů již tyto potíže nebyly, zřejmě změnili dodavatele kabeláže.
Dalšími značnými plusy jsou výborné spínané zdroje, malá váha, kvalitní DSP, síťová správa a kompletní editace po síti (umí např. i posílat informační maily...) atd.
Pokud máš zdroj na zesilovače z druhé ruky s rozumnou minulostí (v DSP lze vyčíst počet provozních hodin), je to dobrá koupě (a pokud jich máš možnost sehnat víc, klidně dej vědět).
Máme je již dlouho, tak pokud potřebuješ podrobnější info, klidně se ptej, možná líp do SZ - moc sem už nechodím, někteří týpci zde svými bizardními příspěvky vytváří z fóra poradnu Blesku.

Uživatelský avatar
Martin
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 562
Registrován: čtv 11. srp 2005 1:16:45

Re: Crown iTech 8000

Příspěvek od Martin » ned 19. črc 2020 11:06:59

Ferda píše:
pon 29. čer 2020 10:37:49
file:///C:/Users/Webmaster.WESTERN/AppData/Local/Packages/Microsoft.MicrosoftEdge_8wekyb3d8bbwe/TempState/Downloads/I-Tech-Series-Data-Sheet-140318_original%20(1).pdf
to je cesta na tvůj disk, tedy k ničemu
Ferda píše:
pon 29. čer 2020 10:37:49
Máme je již dlouho, tak pokud potřebuješ podrobnější info, klidně se ptej, možná líp do SZ - moc sem už nechodím, někteří týpci zde svými bizardními příspěvky vytváří z fóra poradnu Blesku.
chápu a v lecčem souhlasím, nicméně čím více toho budete řešit po SZ, tím méně pomůžete ostatním, kteří sem přijdou po vás, a tím větší prostor dáte týpkům s bizardními příspěvky
administrátor, moderátor

Ferda
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 169
Registrován: pon 27. pro 2010 11:06:36

Re: Crown iTech 8000

Příspěvek od Ferda » ned 19. črc 2020 20:58:35

Sorry, špatně vloženo, tak ještě jednou odkaz:
https://www.crownaudio.com/en-US/products/i-tech-4000
V položce "I-Tech Series Data Sheet" jsou hodnoty burstu, v "I-Tech Series Operation Manual" jsou hodnoty možných zatěžovacích impedancí. Do 2 a méně ohmů se ze známých důvodů provoz nedoporučuje, ale je možný, např. v nouzi.
Zajímavé čtení je i v ostatních souborech v odkazu.

Pokud někdo bude chtít nějaké další info, jsem samozřejmě k dispozici i zde.

Odpovědět

Zpět na „Crown“