Jaké stropní repro do RD?

Domácí, Hi-Fi, auta, ...
  • Reklama
  • DEMO 15
jirkakubik
Nováček fóra
Nováček fóra
Příspěvky: 9
Registrován: pát 20. lis 2020 20:20:15

Jaké stropní repro do RD?

Příspěvek od jirkakubik » pát 20. lis 2020 20:30:16

Zdravím Vás pánové. Když jsem si pročítal toto forum, tak nejdříve napíši, že i průměrné repro mi hraje dobře :) Tím chci říct, že nejsem až tolik náročný. O co mi jde a s čím potřebuji poradit.

Stavíme rodinný dům (sádrokartonové podhledy) a rádi s manželkou posloucháme jako PODKRES hudbu. Nyní JBL Extreme a stačí nám to. V obýváku 45m2 máme ve stropě připraveny 2 díry u sedačky a 2 díry u kuchyně. Další jeden reproduktor bude v malé toaletě a ve větší koupelně další dva. Venku na terase v podhledu také dva.

V celém domě je Loxon a jejich "soundsystem" https://www.loxone.com/cscz/kb/loxone-speaker/

Jde mi o to, jestli na podkres nám to bude stačit nebo jestli to není úplně out a nestačil by třeba Bosch LC3-UC06 https://resources-boschsecurity-cdn.azu ... 615883.pdf

Děkuji za radu. A ještě jednou prosím, je to jenom podkres. Tzn. neočekávám zázraky, ale jde mi o poměr cena/výkon

istuchlik
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 97
Registrován: ned 13. dub 2014 8:13:58

Re: Jaké stropní repro do RD?

Příspěvek od istuchlik » úte 24. lis 2020 19:18:33

Přiznávám, že tomu dotazu úplně nerozumím. "V celém domě je Loxon a jejich soundsystem" - to vypadá dobře, tak v čem je problém?

Naopak ten Bosch je (alespoň podle výrobcem prezentované frekvenční charakteristiky) zvukově úplně tragický a to i na podkres.

Uživatelský avatar
mmmartin
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 198
Registrován: pát 11. čer 2010 11:09:34

Re: Jaké stropní repro do RD?

Příspěvek od mmmartin » stř 25. lis 2020 15:34:20

Tyto (a řada dalších) stropní reproduktory BOSCH jsou součástí evakuačního systému, takže stačí charakteristika, která zaručí dobrou srozumitelnost. Tím je pak daný "odbytý" konstrukční návrh, kde výsledkem je při splnění této podmínky minimální výrobní cena.

jirkakubik
Nováček fóra
Nováček fóra
Příspěvky: 9
Registrován: pát 20. lis 2020 20:20:15

Re: Jaké stropní repro do RD?

Příspěvek od jirkakubik » stř 25. lis 2020 16:38:49

Děkuji všem. Tím systémem jsem myslel, že mám jejich audioserver a extensions a koncové reproduktory si mohu vybrat. Tzn. řeším jestli jejich nebo je nějaká jiná levnější nebo lepší varianta. To je celé. Chápu tedy, že Bosch ne, tzn. buď teda loxon a nebo máte nějaký tip?

Loxon k tomu ještě dodává tento rámeček: https://shop.loxone.com/cscz/speaker-back-box.html

Děkuji

istuchlik
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 97
Registrován: ned 13. dub 2014 8:13:58

Re: Jaké stropní repro do RD?

Příspěvek od istuchlik » stř 25. lis 2020 18:38:52

Na tyhle účely jsou skvělé reproduktory řady Electro Voice Evid nebo JBL Control, ale nejsem si jistý, zda by to bylo levnější, než ten Loxone.

jirkakubik
Nováček fóra
Nováček fóra
Příspěvky: 9
Registrován: pát 20. lis 2020 20:20:15

Re: Jaké stropní repro do RD?

Příspěvek od jirkakubik » stř 25. lis 2020 22:33:44

Děkuji, musí být dány do SDK stropu...

Uživatelský avatar
Návštěvník

Re: Jaké stropní repro do RD?

Příspěvek od Návštěvník » stř 25. lis 2020 23:03:54

JBL Control se dělají i do SDK podhledů.....

jirkakubik
Nováček fóra
Nováček fóra
Příspěvky: 9
Registrován: pát 20. lis 2020 20:20:15

Re: Jaké stropní repro do RD?

Příspěvek od jirkakubik » čtv 26. lis 2020 9:41:55

Děkuji ale to je dvakrát tak drahé...takže asi vítěz Loxone speaker? Vychází na 2.500 + 1.000 rámeček (bez DPH)...je tedy z vašeho pohledu OK zvukově?

Uživatelský avatar
TomasVv
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1215
Registrován: pon 25. čer 2007 21:19:01
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaké stropní repro do RD?

Příspěvek od TomasVv » čtv 26. lis 2020 12:40:42

Na to ti nikdo neodpoví. Záleží na tobě, co ti přijde dobré. Nějaký podkres z toho Loxone hrát bude, úplná tragédie to snad nebude, ale nic víc bych od toho nečekal. Jestli si nechceš připlatit za ověřené značky, tak asi ani neočekáváš nějakou extra kvalitu, takže klidně Loxone (tedy neznámý reproduktor neznámého výrobce s neznámými parametry a s nálepkou Loxone).
Dělám, co mě baví.

jirkakubik
Nováček fóra
Nováček fóra
Příspěvky: 9
Registrován: pát 20. lis 2020 20:20:15

Re: Jaké stropní repro do RD?

Příspěvek od jirkakubik » čtv 26. lis 2020 13:06:43

Chápu díky

mifune
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 214
Registrován: stř 22. lis 2017 17:29:43

Re: Jaké stropní repro do RD?

Příspěvek od mifune » čtv 26. lis 2020 14:46:39

Já jsem na tento dotaz reagoval úplně první - naprosto shodně - jako Tomáš...ale admin mě smázl - nevím proč - asi má škopková závislost...já jsem toto dokonce zákazníkovi realizoval při rekonstrukci bytu-ajťák-lovů měl nekonečně.....ale stejně to byl v podstatě bohatej idiot! bylo to ve výsledku ke zblití - co taky kdo očekávat od stropních repráků.. hrálo to v koupelně, chodbě, obyváku ale NEHRÁLO - teda podle našich pravidel...

Uživatelský avatar
Návštěvník

Re: Jaké stropní repro do RD?

Příspěvek od Návštěvník » čtv 26. lis 2020 15:54:33

Bosch je opravdu shit, Loxone neznám.

mifune opět plácá, třeba toto je už slušně hrající SDK repro včetně montážního kitu za cca 4500,-:
https://jblpro.com/en-US/products/control-26c

Dělají i podhledové subwofery...

JBL vyrábí velký sortiment kvalitní instalační techniky viz:
https://jblpro.com/en-US/product_families/installed

istuchlik
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 97
Registrován: ned 13. dub 2014 8:13:58

Re: Jaké stropní repro do RD?

Příspěvek od istuchlik » čtv 26. lis 2020 20:00:14

Záleží na tom, jak moc Loxone lže, nebo ne. Pokud nelže, tak frekvenční charakteristika těch jejich reproduktorů vypadá velmi dobře. Ale taky si myslím, že zaručenou cestou ke kvalitnímu poslechu je spolehnout se na renomované značky, jako je JBL, EV nebo Bose.

jirkakubik
Nováček fóra
Nováček fóra
Příspěvky: 9
Registrován: pát 20. lis 2020 20:20:15

Re: Jaké stropní repro do RD?

Příspěvek od jirkakubik » čtv 26. lis 2020 21:51:19

mifune píše:
čtv 26. lis 2020 14:46:39
Já jsem na tento dotaz reagoval úplně první - naprosto shodně - jako Tomáš...ale admin mě smázl - nevím proč - asi má škopková závislost...já jsem toto dokonce zákazníkovi realizoval při rekonstrukci bytu-ajťák-lovů měl nekonečně.....ale stejně to byl v podstatě bohatej idiot! bylo to ve výsledku ke zblití - co taky kdo očekávat od stropních repráků.. hrálo to v koupelně, chodbě, obyváku ale NEHRÁLO - teda podle našich pravidel...
Díky za fundamentální radu. Asi jsem taky takovém idiot, bejvalej ajťák a vlastně i bohatej :-D

jirkakubik
Nováček fóra
Nováček fóra
Příspěvky: 9
Registrován: pát 20. lis 2020 20:20:15

Re: Jaké stropní repro do RD?

Příspěvek od jirkakubik » čtv 26. lis 2020 22:06:01

Návštěvník píše:
čtv 26. lis 2020 15:54:33
Bosch je opravdu shit, Loxone neznám.

mifune opět plácá, třeba toto je už slušně hrající SDK repro včetně montážního kitu za cca 4500,-:
https://jblpro.com/en-US/products/control-26c

Dělají i podhledové subwofery...

JBL vyrábí velký sortiment kvalitní instalační techniky viz:
https://jblpro.com/en-US/product_families/installed
Díky, můžeš mi prosím dát přímý odkaz na to jbl? Nikde jsem to moc nenašel. Jinak v roce 2014 tu bylo vlákno na stropní repro do lobby a tyhle jel docela hejtoval...že byly ze všech nejhorší...

Potřebuju prostě jednoduchou radu, tohle si kup a tady to máš a je to. Vím, že je to možná moc přímočaré, ale řeším víc věcí a proto tu jsem. Díky ještě jednou...

Odpovědět

Zpět na „Ostatní audio“