digitál pro malou kapelu

Analogové, digitální, powermixy, D.J. mixy...
  • Reklama
  • DEMO 15
gnat
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 175
Registrován: úte 01. říj 2019 13:49:11

digitál pro malou kapelu

Příspěvek od gnat » úte 04. kvě 2021 14:38:43

Zdravím,

chystám se koupit "pult" pro amatérskou kapelu a rád bych si nechal poradit s výběrem.

Léta předtím jsem dělal s analogovými pulty různých značek, ale poslední 2 roky jsem jezdil s Behringerem X18 a zvyknul si na patlání na tabletu a případně ovládání přes midi kontroler (X-Touch), takže do klasického řešení - pult+stagebox - se vůbec nehrnu (o páráku už ani neuvažuji).

Co mi na X18 nevyhovovalo a proč to chci změnit:
- chybějící možnost pouštění podkresů z USB sticku
- nepodařilo se mi nastavit vestavěné efekty tak, aby slušně zněly
- zvuk nebyl úplně přesvědčivý
- u parametrického ekvalizéru jsem občas narazil na omezení na 4 pásma (jo proti analogu to je hodně, ale člověk si rychle zvykne)

Co potřebuji minimálně:
- 12 vstupů, z toho min. 9 mikrofonních
- 4+3 výstupy (4x odposlech, LR+sub)
- kompresor a parametrický ekvalizér na všech vstupech, gate na mikrofonních
- přehrávání z USB sticku
- slušný delay, reverb a deesser
- ovládání přes tablet

Co bych chtěl:
- nahrávání na USB stick
- více než 4 efektové jednotky
- ovládání přes MiDi

Co nepotřebuji:
- Hi-z vstupy
- vestavěnou WiFi

Momentálně mi z toho vycházejí tyhle krabice: AH QU-SB, SC UI24r a Beh. X32r a neumím si mezi nimi vybrat. Seznam kandidátů nepovažuji za finální, rád si nechám doporučit i něco jiného.

Bassman
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 465
Registrován: stř 03. čer 2015 15:02:59

Re: digitál pro malou kapelu

Příspěvek od Bassman » stř 05. kvě 2021 0:40:03

Behr X32 ma vsetko co potrebujes, akurat bacha, nevie prehravat mp3, ale iba wav.
Behr ma aj vsetko co by si chcel. Nahrava ale iba jednu stereo stopu z niektoreho vystupu ktory si urcis (najcastejsie master), ale za 150E sa da dokupit karta na multitrack nahravanie.

Mam compact, som absolute spokojny, aj ked samozrejme zvukovo robim aj s lepsimi pultami, ale to sa bavime o cenovych kategoriach cca 7000E a vyssie (midas pro, soundcraft vi1, yamaha cl ...). V porovnani s tymito pultami nepresvedci ani Behr, ale ani nic z tych ostatnych z tvojho vyberu.

Zvukova kvalita vyrazne poskoci, pokial ma pult 96kHz (midas, yamaha).

Z tvojho vyberu sa najviac priblyzuje poziadavkam SC UI, ale s tym pultom mam malo skusenosti, tak nechcem hodnotit.
"Keď je zvuk dobrý, tak je zvuk dobrý"
http://www.hrbikmedia.eu

relaxmusik
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 276
Registrován: sob 03. črc 2010 18:54:39
Kontaktovat uživatele:

Re: digitál pro malou kapelu

Příspěvek od relaxmusik » stř 05. kvě 2021 7:03:13

Pro malou kapelu z vlastní zkušenosti bych doporučil Soundcraft UI24, umí vše co je požadováno.
Každý hráč může přistupovat do rozhraní ze svého telefonu nebo tabletu, ovládá se přes prohlížeč.
Dále, kolikrát kapela hraje v takovém prostoru, že je problém fyzicky někam umístit větší hardwarový pult, UI24 se vejde vždycky. :-)
Kapele bude uplně stačit interní wifi v pultu, nebude třeba pořizovat externí router.
Jako bonus umí nahrávat jak do jednotlivých stop tak také celkový stereobraz, toto dokáže zároveň!
Umí přehrávat jak mp3 tak také vaw v 16 nebo 24 bit do 48khz.
Akorát jedna malá nevýhoda je, že na výstupu a Auxech není parametrický eqalizer ale pouze grafický 31 pásem.
Ve firmware 3.0 jsou již velmi solidní efekty s možností nastavení Predelay u reverbů.
Výstupy jsou sice jenom L + R ale lze nakonfigurovat tuším že AUX na samostatný výstup pro subbas, ale většina subbasů má crosower
v sobě, použil bych raději tento.
To je asi ode mě vše, používám ho řadu let a uplně bez problémů, mám srovnání i s jinými pulty a překvapivě hraje lépe
nežli většina pultů do 50 - 60tis.
Ovládání přes Midi bohužel neumí.

mifune
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 214
Registrován: stř 22. lis 2017 17:29:43

Re: digitál pro malou kapelu

Příspěvek od mifune » stř 05. kvě 2021 9:04:22

Relax - =D> =D> =D> , taky ho mám - líp bych to nenapsal...

Uživatelský avatar
PeBe
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 800
Registrován: úte 08. čer 2010 7:08:42

Re: digitál pro malou kapelu

Příspěvek od PeBe » stř 05. kvě 2021 9:53:50

Co se týká MIDI, pak gnatovi jde patrně o možnost ovládat pult pomocí X-Touch. Zde existuje poměrně elegantní možnost ovládat pult kontrolerem X-Touch bezdrátově prostřednictvím iPhonu/iPadu. Podrobněji se to probírá v tématu MIDI a jiné ovládání UI mixů. Toto řešení se mi jeví, jako nejlepší. Odpadá párák, dá se courat po sále a stále je možnost zatáhnout za skutečný a dloooouhý fader :-) Nevýhodou je tak jen nutnost koupě jablka, pokud jej ještě nemáme.
Co nejde silou, jde ještě větší silou...

gnat
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 175
Registrován: úte 01. říj 2019 13:49:11

Re: digitál pro malou kapelu

Příspěvek od gnat » stř 05. kvě 2021 21:41:29

Díky za názory.
Pro UI24r mluví její rozšířenost, možnosti nahrávání a počet vstupů.
U X32rack si nejsem jistý, že by ty efekty byly lepší než u X18.
S QU-SB/PAC tu nikdo zkušenosti nemá ?

Bassman
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 465
Registrován: stř 03. čer 2015 15:02:59

Re: digitál pro malou kapelu

Příspěvek od Bassman » čtv 06. kvě 2021 6:59:49

X32 a X18 ma uplne rovnaku FX jednotku (mam obidva pulty), len X32 ma 8 slotov X18 len 4.
"Keď je zvuk dobrý, tak je zvuk dobrý"
http://www.hrbikmedia.eu

atrakce
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 68
Registrován: pon 01. črc 2013 18:55:44

Re: digitál pro malou kapelu

Příspěvek od atrakce » čtv 06. kvě 2021 10:55:16

Taktéž UI24r. Vleze se do něj i větší kapela, má slušný processing a výbavu kanálů. Efekty taky o.k. Beru jej na střední akce, kde se mě nechce tahat s digipárákem pro GLD, Avantis. Plusy zmínili kolegové nahoře, za mě mínus nemožnost naroutovat jeden kanál do více než jedné podskupiny (na GLD/SQ/Avantis, mackie DL1608 to jde). Většinou si beru externí WIFI router (protože přes ART-net/DMX ovládám z tabletu i světla - Luminair), a interní wifi, i když s pořádnou anténou nechávám jako zálohu. QU-SB/PAC nemám, ale ovládání SQ5, která je na pódiu přes Wifi a tablet ze sálu úplně napohodu, s QU to bude podobné.
Avantis, SQ5, CQ20B,DL1608, Ui24, Megaton NP377, ENGL Fireball II, TC G system,TC G major 2,Sennheiser IEM G4 ....

gnat
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 175
Registrován: úte 01. říj 2019 13:49:11

Re: digitál pro malou kapelu

Příspěvek od gnat » čtv 06. kvě 2021 13:59:54

Díky moc. IMHO má SQ5 stejný SW jako SB/PAC. Jak jsou na tom efekty SQ5 vs UI24r ? Pořád tíhnu k tomu QU-SB, protože můžu použít stejnou aplikaci (Mixing Station) jako jsem používal pro X18 a nemusím se učit nic nového.

A pak dotaz na majitele UI24r. Včera jsem si hrál s demo rozhraním na stránkách SoundCraftu a nepřišl jsem na to, jak se na kompresoru používá sidechannel a jak se mění efekt přiřazený k FX busu. můžete mě někdo nakopnout ?

mifune
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 214
Registrován: stř 22. lis 2017 17:29:43

Re: digitál pro malou kapelu

Příspěvek od mifune » čtv 06. kvě 2021 14:10:38

Já sám bych potřeboval pořádně proškolit - myslím že využívám UI24 tak na 30% jeho kapacity.... :(

Damton
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 478
Registrován: pát 07. dub 2017 11:29:59
Kontaktovat uživatele:

Re: digitál pro malou kapelu

Příspěvek od Damton » čtv 06. kvě 2021 20:18:05

UI24r vřele doporučuju, za ty peníze není nic lepšího !! už 4 roky věrně slouží

atrakce
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 68
Registrován: pon 01. črc 2013 18:55:44

Re: digitál pro malou kapelu

Příspěvek od atrakce » čtv 06. kvě 2021 20:22:38

SQ má jinou apku než QU, pokročilejší, skoro jako display na pultu, apka vypadá stejně na androidu,I-padu i Win10, je moc fajn. Pro android existuje i Mixing station SQ...... SQ5 máme jako kapelní pult u bubeníka (tahá si za fadery ve svoji vrstvě, pouští samply, click), já přes Android ovládám odposlechy a zvukař na sále přes I-pad zvuk ven, pokud jedeme malé akce, nepotřebujeme stagebox,využijeme onboard vstupy stejně jako ve zkušebně.... Na větších, pokud je zvučíme a zároveň hrajeme, jedeme přes TIE lines a S-link kartu z Avantisu do tohoto kapelního SQ..
Avantis, SQ5, CQ20B,DL1608, Ui24, Megaton NP377, ENGL Fireball II, TC G system,TC G major 2,Sennheiser IEM G4 ....

relaxmusik
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 276
Registrován: sob 03. črc 2010 18:54:39
Kontaktovat uživatele:

Re: digitál pro malou kapelu

Příspěvek od relaxmusik » pát 07. kvě 2021 11:13:34

Změna typu efektu u UI24, najet na fader např. FX1Reverb, dále EDIT, a vybrat záložku FX Send.
Zde se v pravo zobrazí panel Lexicon a kliknout do černého okna uprostřed a vybrat požadovaný typ. Nezapomenout uložit
a je tam. :-)
Co se týká Sidechannelu je nutno požadované vstupy odeslat do Subgrupy a tam by to již mělo jít.
Ovšem je nutné je vypnout do výstupu Main mixu což ovšem v demu nejde.
Běžně to nepoužívám ale vím, že kdysi jsem to zkoušel dle rady kamaráda a fungovalo to.
Teď se bohužel půl roku nezvučilo a jsem jaksi v ....

gnat
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 175
Registrován: úte 01. říj 2019 13:49:11

Re: digitál pro malou kapelu

Příspěvek od gnat » pát 07. kvě 2021 13:48:30

Díky za odpověď. IMHO podle toho tvého návodu jen měním preset toho efektu a nikoliv efekt jako takový. Chtěl bych na FX2 mít delay a ne reverb. Možná to nejde měnit jen v tom demu.

gnat
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 175
Registrován: úte 01. říj 2019 13:49:11

Re: digitál pro malou kapelu

Příspěvek od gnat » pát 07. kvě 2021 13:59:14

Áaa už jsem na to přišel. FX1 měnit nejde a na ostatních jde vybírat efekt dlouhým přidržením tlačítka a je tam jen REVERB, DELAY, CHORUS a ROOM.

Odpovědět

Zpět na „Mixážní pulty“