TC Helicon VoiceLive Touch - zkušenosti

Dynamické, efektové, multifunkční, nástrojové, výhybky...
Odpovědět
  • Reklama
  • DEMO 15
Romec
Nováček fóra
Nováček fóra
Příspěvky: 6
Registrován: ned 24. srp 2014 8:39:07

TC Helicon VoiceLive Touch - zkušenosti

Příspěvek od Romec » úte 23. zář 2014 12:19:03

Zdravím Vás,
chtěl bych se Vás dotázat na zkušenosti s vokálním harmonizérem TC Helicon VoiceLive Touch.
Jedná se mi hlavně o tvorbu vokálů - hlasů na základě midi souborů přehrávaných na klávesách.

Děkuji

Roman Hanák

Triget
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 25
Registrován: pát 23. led 2015 13:22:43

Re: TC Helicon VoiceLive Touch - zkušenosti

Příspěvek od Triget » pát 23. led 2015 14:15:24

Zdravím.. mám zkušenost s TC Helicon VoiceTone harmony M, což je asi trošku starší verze, ale pracuje na podobné bázi. Očekával jsem od toho plný vokál k midi podkladům a k využívaným stylům u kláves. Narazil jsem ale na problém, že většina midi souborů které používám buď nemá vůbec nebo má velice odfláknutou linku pro vokály. Představa, že budu zpívat první hlas a vokalizer si data od někud natáhne se tedy rychle rozplynula. U některých podkladů to jde simulovat přiřazením vokalizeru k jiné harmonické lince, není to ale nikdy 100% výsledek.
Naopak výbornou zkušenost mám při využívaní vokalizeru tak, že si tahá harmonii, kterou právě hraji (buď jako akord), nebo konkrétní držené tóny. Pak je výsledek parádní. ;)

Uživatelský avatar
jara

Re: TC Helicon VoiceLive Touch - zkušenosti

Příspěvek od jara » pon 23. kvě 2016 5:35:49

Zdravím Voicelive touch má supr vokály pokud používáš midi podklady, ale skoro žádná midi nemá stopu přímo hotovou pro řízení vokálu, tu si musí udělat každý sám v nějakém editoru, např Cakewalk nebo Cubase, ale pak je výsledek suprovéj stojí to za tu práci, touch mám a věechny midi mám upravené právě pro touch a mohu jen doporučit.

Romec
Nováček fóra
Nováček fóra
Příspěvky: 6
Registrován: ned 24. srp 2014 8:39:07

Re: TC Helicon VoiceLive Touch - zkušenosti

Příspěvek od Romec » úte 02. kvě 2017 13:52:49

Dobrý den,
chtěl bych se dotázat p. Jary ohledně VoiceLive Touch, konkrétně na psaní vokální linky, o které se zmiňuje ve svém příspěvku. Můžete mne kontaktovat přes mail: romec@email.cz. Myslím si, že to již nepatří zde do rubriky, proto bych to chtěl řešit přes mail.

Děkuji
Romec

Uživatelský avatar
jura2222

Re: TC Helicon VoiceLive Touch - zkušenosti

Příspěvek od jura2222 » ned 07. říj 2018 8:27:53

Chtěl bych se zeptat, porovnál jste už někdo tyto dva efekty? tc helicon voicelive 2 a tc helicon voicelive 3 extreme ? jde mě o harmonie řízené přes midistopu, co se vám zdá hezčí? mě osobně přijde že extreme má ty harmonie takové tvrdší, prosím o názory.

Speeed
Nováček fóra
Nováček fóra
Příspěvky: 1
Registrován: čtv 17. čer 2021 18:02:34

TC Helicon VoiceLive Touch - zkušenosti

Příspěvek od Speeed » čtv 17. čer 2021 18:27:55

Zdravím, nevíte někdo jak nastavit v Voicelive Touch ovládání mikrofonem (TC-Helicon MP-75). Nastavení pedálem jsem našel, ale mikrofonem ani náhodou. Na videu z roku 2011, mu tam svítí na displeji E1, ale jak se tam dostat, to fakt nevím. Koupil jsem to nedávno, používáme Voicelive 2, tam je to nastavení jasný.

Uživatelský avatar
Jendis

Re: TC Helicon VoiceLive Touch - zkušenosti

Příspěvek od Jendis » úte 07. zář 2021 16:56:08

Pro ovládání mikrofonem potřebuješ mikrofon TC Helicon.
Podrž prst na slideru a stiskni předvolbu 1 - 5 (to je přepínání bank A - E). Takhle můžeš uložit až 25 předvoleb.

Odpovědět

Zpět na „Zvukové procesory“