Poraďte mobilní ozvučení do cca 80.000 Kč

Pasivní, aktivní, odposlechové, studiové...
  • Reklama
  • DEMO 15
iv00vi
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 53
Registrován: pát 08. črc 2022 15:26:44

Re: Poraďte mobilní ozvučení do cca 80.000 Kč

Příspěvek od iv00vi » čtv 28. črc 2022 10:56:52

Dobrý nápad, díky

kelly.ok
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 329
Registrován: stř 18. říj 2017 7:27:13

Re: Poraďte mobilní ozvučení do cca 80.000 Kč

Příspěvek od kelly.ok » čtv 28. črc 2022 11:32:36

Asi bude záležet, co bude priorita, splňovat všechno z toho nebude jen tak kdeco. Ne úplně marný, levný a zároveň velmi malý je třeba LD SAT62A, ale má problém stát na zkosené straně (myšleno jako wedge monitor to není), když ho položíš na kousek vlnkovaného molitanu, tak v něm takto drží dobře, nemá 35mm přírubu na stojan. Totéž FBT J5A, je doslova mikroskopický a nehraje to špatně, na to jak je to malé (používá to kamarád jako odposlech pro své akustické duo), já bych to pro DJe asi už viděl jako na hraně použitelnosti, ale pokud ti hlasitostně stačí ty studiáky co máš, mělo by to být OK. Nemá to EQ. Pak mají většího brášku J8A (ty ono zmíněné duo používá jako PA - klávesy/zpěvy), opět, na tu kategorii celkem slušná bedna, ale to už se pomalu dostáváme tam, kde máš satelity a pak vyvstává otázka, jestli nepoužít totéž. Na EQ bych se asi nevázal, pokud budeš chtít "plnohodnotné" 2 nebo dokonce 3p. korekce, tak to nebude mít skoro nic (mám pocit, že behringer měl plastovou 8" aktivku co měla nějaké základní korekce, 208d nebo tak něco), ale alespoň nějaké eq presty zrovna třeba (nejen) ty CP8 mají. Je tedy zásadní otázka jestli to může být 8", kde jakžtakž výběr bude (nebo třeba dokonce 10" což vzhledem k předchozí diskusi nepředpokládám a i bych to viděl jako zbytečné), nebo to musí být menší, kde budeš většinou muset oželet přírubu na stojan a řešit montáž nějakým adaptérem, nemusí to být použitelné ve zkosené poloze atd. a kde výběr bude značně omezenější. Pak samozřejmě do hry vstupuje cena popřípadě to, jestli nutně chceš pár nebo by stačil i jeden.

iv00vi
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 53
Registrován: pát 08. črc 2022 15:26:44

Re: Poraďte mobilní ozvučení do cca 80.000 Kč

Příspěvek od iv00vi » čtv 28. črc 2022 14:20:09

Díky za nasměrování. Zaujalo mě, jak říkáš, jestli se nevyplatí si vzít na odposlech to samé jako na hlavní PA. Jaká je výhoda? Že mám když tak možnost přidat hlavní PA (třeba na širší pódium)? Nebo že odposlech bude určitě znít stejně resp. že se bude stejně kombinovat ze subwooferem jako hlavní PA?
Myslel jsem si, že těch krabiček je právě až moc (a některé vypadají jako svoje kopie), že jsem se v tom neuměl zorientovat a navíc některé vypadají trochu podezřele:
https://www.thomann.de/cz/fun_generation_cl_105_a.htm
https://www.thomann.de/cz/behringer_b105d.htm
https://www.thomann.de/cz/the_box_ma5.htm
https://www.thomann.de/cz/behringer_b_205d.htm
https://www.thomann.de/cz/the_box_pro_cx_5.htm
https://www.thomann.de/cz/bose_s1_pro_441087.htm (ale to už jsou asi opravdu lepší ty QSC CP8)
https://kytary.cz/mackie-srm150/HN112498/
Stačí mi sice jeden ks, ale měl by umět smíchat dva vstupy do jednoho mono (opravdu jenom výjimečně hraju někde, kde je nutné si celý mix přepnout na mono, a přepnout jenom Booth na mono DJské mixy běžně neumí - určitě ne ty, na kterých hraju já).

exxxi
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1443
Registrován: sob 29. led 2011 1:35:00
Bydliště: dálnice D5

Re: Poraďte mobilní ozvučení do cca 80.000 Kč

Příspěvek od exxxi » čtv 28. črc 2022 14:25:16

Asi nemá smysl experimentovat. Šel bych zase do cp8. Aspoň budeš přesně vedet, co jde do lidí.
SiEx3, X32r, IG4T, EV, Turbosound etc.

kelly.ok
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 329
Registrován: stř 18. říj 2017 7:27:13

Re: Poraďte mobilní ozvučení do cca 80.000 Kč

Příspěvek od kelly.ok » čtv 28. črc 2022 14:55:43

Ty repráčky co posíláš (krom Bose S1, což je jiná kategorie než zbytek) na DJ monitoring úplně vhodné nebudou. Bývá v tom nějaký širokáč, takže s důrazem především na středech, spodek a výšky spíš jen v náznacích. Na mluvené slovo, nebo nenáročný monitoring např. pro solo zpěváka na tichý podium asi dobrý, ale na hudbu bych to spíš nevolil, v drtivé většině (B205 apod.) u zvukařů ale uvidíš jako repro k interkom vysílačce... což tak nějak shrnuje jeho charakter (max. možná srozumitelnost v řečovém pásmu, nic víc, nic míň).

Výhodu v použití stejných beden vidím jednak v tom, že ti to bude hrát +/- podobně jako to co hraje lidem, druhak snadno řešitelná nějaká nouzová redundance taky nemusí být k zahození, z pohledu klienta nebo návštěvníka/potenciálního klienta působí vizuálně (a třeba i jen podvědomě) líp a víc profi, když máš techniku pokudmožno sladěnou, než když máš nějaký nesourodý mix všech možných beden apod. (možná to tak nemají nutně všichni, ale na mě tohle určitý dojem dělá). Mono ze sterea uděláš jednoduše: kalhotky 2in-1out s 1kOhm odpory na vstupních konektorech (přinejhorším i spojené na hulváta napřímo bez odporů fungovat bude), takže netřeba nutně hledat něco s více vstupy.

Uživatelský avatar
PeBe
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 800
Registrován: úte 08. čer 2010 7:08:42

Re: Poraďte mobilní ozvučení do cca 80.000 Kč

Příspěvek od PeBe » pát 29. črc 2022 7:19:46

Ty repráčky co posíláš...
Mohu potvrdit. Zkoušel jsem MA5 pro zpěváka u kláves. Myslel jsem, že by to mohlo být dobré do hospod a vináren, hodit na stativ mikrofonu bedýnečku a nezabírat místo s 8'. Bylo to postačující (v odposlechu jen zpěv a klávesy), ale jen do chvíle, než uhnul hlavou o pár centimetrů mimo osu, pak neslyšel z monitoru nic. Možná při dvou z obou stran by to mohlo být lepší, nicméně na hudbu, zcela určitě ne, ani ve dvou. Jak píše kelly.ok je to bedýnka jen taktak na mluvené slovo a (hodně) nenáročný monitoring s hodně tichým pódiem. :-)
Co nejde silou, jde ještě větší silou...

Uživatelský avatar
Miros

Re: Poraďte mobilní ozvučení do cca 80.000 Kč

Příspěvek od Miros » pát 29. črc 2022 12:05:37

Taky bych si koupil být tebou ještě jednu CP8 čku, budeš slyšet přesně to co pouštíš do lidi. V případě poruchy, pádu, hlavní CP8čky máš backup a nahradíš jej. Nebo pokud budeš muset na nějaké akci hrát i za sebe nebo do boku dáš ju jako vykrývačku a odposlech oželíš. Myslím že je to udeál.

iv00vi
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 53
Registrován: pát 08. črc 2022 15:26:44

Re: Poraďte mobilní ozvučení do cca 80.000 Kč

Příspěvek od iv00vi » pát 29. črc 2022 15:21:20

Ok, koupím ještě dvě, do auta se vejdou.

iv00vi
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 53
Registrován: pát 08. črc 2022 15:26:44

Re: Poraďte mobilní ozvučení do cca 80.000 Kč

Příspěvek od iv00vi » pon 15. srp 2022 21:54:51

Jenom chci dát ještě zpětnou vazbu po 5 odehraných venkovních akcích, kde bylo 50-170 lidí (resp vstupenek, najednou tančilo tak max 80) :
  • Musím docela dost (5-6 dB) ubrat středy (Pioneer XDJ-XZ má jenom jednoduché korekce basy/středy/výšky), jinak je to trochu uječené.
  • Když hraju na "max hlasitost" (aby to hrálo čistě i na ty zvukově "nejzákeřnější" věci), tak lidi nepřijdou blíž než 2-3 metry od beden. Aby tančili u mě, tak to musím ubrat. Teď už to hned na začátku dávám rovnou o 12 dB dolů a během večera to přidám tak o 4-5 dB (a pak zase na konci uberu).
Jsem spokojený, je to malinké - vozím to v kufru i na nazvučené akce jenom tak pro jistotu, výkonné je to dostatečně, basy jsou super (už mi i pár lidí pochválilo basy i celkově jak to hraje z tak malých bedýnek).

Ještě jednou Damtonovi a všem ostatním na fóru velké díky. Už teď jsem zvědavý, jak to bude hrát, až to poprvé použiju někde uvnitř.

Damton
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 478
Registrován: pát 07. dub 2017 11:29:59
Kontaktovat uživatele:

Re: Poraďte mobilní ozvučení do cca 80.000 Kč

Příspěvek od Damton » stř 17. srp 2022 11:25:13

Není zač,
Pokud se ti ale zdají CP8 "uječené" tak to buď rád že jsi si nekoupil RCF sedmičkové řady :-D
CP8 patří k projevem k těm "nejhodnějším" bednám co jsem měl. Nic extra netrčelo , neječelo... nebylo potřeba ji nikde krotit na EQ.
CP8 provozuju pouze na "default" preset. Na jaké koliv jiné presety to hrálo pro mé uši hůř.
Nevím v jakém presetu to provozuješ, ale doporučuju defaut.

iv00vi
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 53
Registrován: pát 08. črc 2022 15:26:44

Re: Poraďte mobilní ozvučení do cca 80.000 Kč

Příspěvek od iv00vi » stř 17. srp 2022 20:25:36

Používám preset Dance, zkusím si s tím pohrát...

Uživatelský avatar
safa
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 2685
Registrován: pon 26. pro 2005 1:28:29
Bydliště: Praha, matka měst a vesnic
Kontaktovat uživatele:

Re: Poraďte mobilní ozvučení do cca 80.000 Kč

Příspěvek od safa » stř 26. říj 2022 15:00:30

iv00vi píše:
pát 08. črc 2022 16:57:09
Taky občas dělám nějaké venkovní akce (typu beach bar) resp. některé bary mají špatnou elektriku, takže pokukuju po reprech na baterku resp. po reprech s vyšší citlivostí, abych je mohl krmit z nějaké větší "powerbanky".
...repro na baterku vhodné k ozvučení (nikoliv tedy pouhy party box) ted nove viz zde... k vyzkouseni na kramech.

https://www.kreatek.cz/search.html?q=everse8-


Štěpán Ax
Nováček fóra
Nováček fóra
Příspěvky: 1
Registrován: čtv 15. čer 2023 17:07:59

Re: Poraďte mobilní ozvučení do cca 80.000 Kč

Příspěvek od Štěpán Ax » ned 09. črc 2023 11:21:33

iv00vi píše:
pon 15. srp 2022 21:54:51
Jenom chci dát ještě zpětnou vazbu po 5 odehraných venkovních akcích, kde bylo 50-170 lidí (resp vstupenek, najednou tančilo tak max 80) :
  • Musím docela dost (5-6 dB) ubrat středy (Pioneer XDJ-XZ má jenom jednoduché korekce basy/středy/výšky), jinak je to trochu uječené.
  • Když hraju na "max hlasitost" (aby to hrálo čistě i na ty zvukově "nejzákeřnější" věci), tak lidi nepřijdou blíž než 2-3 metry od beden. Aby tančili u mě, tak to musím ubrat. Teď už to hned na začátku dávám rovnou o 12 dB dolů a během večera to přidám tak o 4-5 dB (a pak zase na konci uberu).
Jsem spokojený, je to malinké - vozím to v kufru i na nazvučené akce jenom tak pro jistotu, výkonné je to dostatečně, basy jsou super (už mi i pár lidí pochválilo basy i celkově jak to hraje z tak malých bedýnek).

Ještě jednou Damtonovi a všem ostatním na fóru velké díky. Už teď jsem zvědavý, jak to bude hrát, až to poprvé použiju někde uvnitř.
Ahoj,

nějaké nové poznatky?
Zvažuju nákup QSC CP8, tak budu rád za dlouhodobější recenzi :)

Odpovědět

Zpět na „Repro“